Oilatum do kúpeľa. Ako ho aplikujete?

bubinko83
29. nov 2010

Ahojte chcem sa spytat mamičiek ktore použivaju pre deti oilatum do kupela ako ho aplikuju? Ci priamo na kožu po okupkani alebo do kupela? Ja mam problem že nam všetko od tohoto oleja zachadza ked sa mali kupe,aj hračky aj vana je vždy uplne mastna.A hračky su uplne čierne ako keby su tam take usadeniny.Už som ich par musela aj vyhodit ,lebo sa nedali vyčistit.Ako to riešite?Dakujem za každu radu.

kaja73
29. nov 2010

ja použivam balneum hermal plus.Lepšie sa mi to osvedčilo ako oilatum.Vana je sice potom mastna,ale da sa to umyt.A este ja kupem zatial len vo vaničke,takže to fakt nevadi.Hračky však určite nečerneju.Možno to robi ten parafin , Balnea obsahuje sojovy olej.

romaroma
29. nov 2010

ahoj, a ake oilatum mas? ked je emollient, dalo by sa priamo na pokozku (u dospelych sa to moze), ale u deti by som skor aj to davala radsej do vody, oilatum plus sa urcite dava do vody...a ozaj len trosku. ja davam do kazdeho kupania (nekupem kazdy den) a mame tam aj hracky a nescernelo nic. mozno len ten druh ti scernel, nemusi to robit so vsetkymi.

bubinko83
autor
29. nov 2010

@romaroma ,ja nechapem prečo mi to tak všetko černie.Niekedy sa aj u maminy maly kupe a davam mu to aj tam a robi to to iste.Ako keby to plesnelo na tom aj ked tie hračky poumyvam.Mame oilatum emollient.

bubinko83
autor
29. nov 2010

@kaja73 ,no mne oilatum predpisuje kožna a herbal balneum sme mali tiež a ten mi toto nerobil.

kaja73
29. nov 2010

@bubinko83 A ten herbal vam nepomahal?Mne z Oilata maly cely očervenel.

bubinko83
autor
29. nov 2010

@kaja73 no pomahal aj ten ale toto nam začala kožna predpisovat,lebo mame ekzem.Ale že by mu to oilatum nejak extra pomahal sa neda povedat.Tiež ma červene flaky akurat že je ta koža trošku premastenejšia.

kaja73
29. nov 2010

@bubinko83 Moj ma tiež ekzem a j nam najskor predisovala Oilatum ,ale potom som ju poprosila o zmenu a dala nam ten Balneum.Toto nam pomaha a maly nie je červeny.

lydia22
29. nov 2010

Ahoj aj my sme pouzivali oilatum dali sme vzdy do vody kde sa maly kupal,vana bola potom mastna aj hracky ale to sa da umyt.teraz pouzivame linolu je to samo tiez mastne ale o tom je liecba ekzemu musi sa koza premastit tak nic ine neostava len to vsetko po kupeli umyt.

lydia22
29. nov 2010

Inak pouzivame aj linolu telove mlieko a zatial nam vyhovuje.striedame s modrou indulonou.

romaroma
29. nov 2010

@bubinko83 a robi ti so so vsetkymi hrackami, co si tam doteraz dala? a su to hracky do vody?

bubinko83
autor
29. nov 2010

@romaroma ,no su to vačšinou hračky do vody ako krhlička,lodky,vodne pištole,pohariky rozne....

romaroma
29. nov 2010

@bubinko83 tak to mi je zahada, ja mam take gumene zvieratka, tiez su to hracky do vody ale nic im nie je. a kolko davas toho emollientu?

bubinko83
autor
29. nov 2010

@romaroma ,asi tak 2 uzavery mu davam.AJ mne je to zahada 😉 Keby to robi len mne doma ale robi to aj u maminy ked sa maly kupe.No nič budem to musiet vždy vyčistit.Aj by som to tu odfotila ale včera som to všetko aj hračky aj vanu vydrhla čistiacimi prostriedkami.

romaroma
29. nov 2010

@bubinko83 ja davam menej, skus dat len za vrchnacik.. ale naozaj tomu nerozumiem, mozno mate nejaku inu vodu 🙂 alebo ved popros lekarku, nech vam zmeni vyrobok, je ich kopa dobrych.

bubinko83
autor
29. nov 2010

@romaroma a čo poviem dokine že mi plesniveju hračky 😀 Sa ma opyta čo mi je prednejšie či hračky alebo dieta.Možno to bude fakt aj vodou,kedže sa to nikomu nestalo.Skusim dat menej a uvidim.Alebo ked bude mat ist maly von vyberem hračky a dam mu tam oilatum až vtedy a vanu si už umyjem od oleja.

romaroma
29. nov 2010

@bubinko83 to oilatum zase nie je to najspecialnejsie a najlepsie, co je dostat kupit. zlozenim sa to podoba na rozne vyrobky a posluzi tak, ako aj ostatne. ja osobne ho mam najradsej, ale chcem este vyskusat balmand. olej od spirigu, vraj krasne vonia. takze nic by na tom nebolo, ked by si skusila ine lieciva. fakt. tak drzim palce, nech to dako vyriesite, lebo je to dost haluz 🙂

diabolico
29. nov 2010

Ahoj.
Aj ja použivam Oilatum na odporucanie kožnej pre maleho ale ja s tym nemam problem.
Na špongiu si nalejem troska Oilata a poumyvam ho tak, dokonca aj kozna mi vravela ze len osprachovat s O.
Po pravde ja uz ani nekupem, rychlo osprchujem a je pokoj 😉

bubinko83
autor
29. nov 2010

@diabolico ,no skusim tak ako ty,lebo furt drhnut tie hračky ma nebavi.A to je pravda,že niekedy sa už aj my len sprchujeme,kupeme sa pomenej. 🙂

diabolico
29. nov 2010

Vieš ja ho sprchujem aj koli tomu ze mne nesadne do vaničky, neviem či sa boji alebo čo a iba nohy močit v plnej vaničke, to ho radsej osprchujem. Popripade nechaj maleho sa pohrat v cistej vode a potom ho poumyvaj. Vela stastia 😉

kaktusik007
29. nov 2010

@bubinko83 my sme este malicki, takze kupeme sa vo vanicke a davame tak len jeden stuplik... a nic necernie... a ano, vanicka je mastna, ale kedze je to vanicka, tak to tak nevadi 😉

severanka96
17. máj 2012

ja používam melému oilatum plus,vaňa je celá mastná,oveľa viac ako od oilatum emollient,niekedy mu to vystriedam s balmandolom,ale to je to isté,najviac však má jemnú kožu keď ho okúpem v oleji a balmandolom ho natieram hneď po kúpeli "do 3 minúť" musí byť natretí,potom má hebunkú kožu po telíčku.Ešte používam eucerin anhydricum,je to niečo ako u nás vosk,ale dostať ho len v rakúzsku,je to vynikajúce,lepšie som nemala 🙂 je bez parfémov,vôňe,je mastný a dobre sa vstrebáva. 🙂

severanka96
6. nov 2012

@bubinko83 ani jeden oilatum sa nemôže dávať priamo na kožu pretože pokožku s ekzémom môže len zhoršiť...ak chceš niečo priamo na pokožku,tak Balmandol,môžeš aj do vane,aj na pokožku koľkokrát len chceš,ja som pri staršom používala len toto a teraz pri menšom som prešla z oilatumu tiež na Balmandol.po okúpaní ho hned natieram,pokožka je vláčna ako hodváb,nie je nad neho,ak ho raz vyľkúšaš,podla mňa už iný nebudeš chcieť...

lucianka222
28. nov 2012

Mamičky a po okúpaní aj natierate olejčekom? Či už netreba???

mecenga
28. nov 2012

a ja som sa čudovala, že s čoho je tá čiernota na hračkách!!!! aha tak už viem. Neboj, aj nám to robí v rybe no vo všetkom. Máme inak tvrdú vodu, možno preto no neviem.

lucianka222
28. nov 2012

@mecenga prosím Ťa používaš Oilatum plus? Dnes ho použijeme prvýkrat a neviem, či mám malého natrieť po kúpeli olejčekom, či už netreba??? Ďakujem za odpoveď 🙂

mecenga
28. nov 2012

neviem, nepouživam to už. Malý už nemá ekzem, ale asi pred rokom sme ho používali. No to som sa strašne čudovala, s čoho mi černejú tie hračky.

bamb27
28. nov 2012

@lucianka222 po oilatum plus uz nemusis natierat,, dostatocne to hydratuje pokozku,,, jedine ak su nejake ekzemove miesta,, tak ak cervene tak zasusit ak vysusene tak premastit

lucianka222
29. nov 2012

@bamb27 Ďakujem, tak náš drobec má práve suchú pokožku, červené miesta nemá... Včera som natrela, tak asi budem natierať zatiaľ kým sa pokožka nespamätá... 🙂

roie
6. okt 2015

Dobry vecer prosim poradte tiez si mam robit kupel ruky s Oilatum plus len neviem kolko si ho mam dat do misky ked na 50 l vody je jeden uzaver .Dakujem