Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zuzka208
23. mar 2024

@andrea_82 nevieš náhodou či sa dá robiť aj cez víkend príprava lebo manžel pracuje týždňovky.

andrea_82
23. mar 2024

@zuzka208 my sme chodili cez tyzden. Iba ta skupinova cast bola piatok-sobotu. Ale urcite su pristupnejsi inym terminom oproti uradnej psychologicke. Za opytanie nic nedas, vyskusaj.

zuzka208
23. mar 2024

@andrea_82 ďakujem 👌

jennifer130
23. mar 2024

@kate06 dobry vecer aj mi cakame na pestunstvo v Tn od maja 2023 . . .

krkavcia_mater
5. apr 2024

Ahojte, tie co ste mali babo s neurcenym menom, ale priezvisko bolo, tak urobili vam pas? alebo ste cakali na urcenie mena?
Ďakujem!

kikuska_wedge
5. apr 2024

@krkavcia_mater volala som kvoli tomu na ministerstvo vnutra. Stanovisko bolo take, ze dieta narok na pas ma, aj ked nema meno. Nakoniec sme ale pockali na urcenie mena a potom dali spravit obciansky preukaz

laura1994
6. apr 2024

@krkavcia_mater náš meno mal neurčené ale občiansky sme dali spraviť až s menom, ale keď súrne potrebujete niekde vycestovať tak spravia aj s menom neurčené

andrea_82
6. apr 2024

Nas presne tak. Cakali sme na meno, ale boli by spravili aj bez neho.

krkavcia_mater
7. apr 2024

@kikuska_wedge
@andrea_82
@laura1994 Ďakujem pekne! Tak vec sa ma tak, že meno súd už určil, my sme však neboli učasnici konania. Nie je to ešte právoplatné. Učasnikom bol upsvar, tak teda kontaktovať ich a oni nam daju papier, aby sme mohli ist pre novy rodny list? Predpokladam, že budeme potrebovať, RL s menom.
Ďakujem

andrea_82
7. apr 2024

@krkavcia_mater nam ho vyzdvihla aj poslala postou pani z uradu.

kikuska_wedge
7. apr 2024

@krkavcia_mater aj nam novy RL dal upsvar. Oni maju totiz rozusok s ktorym ho pojdu vybavit. Kontakuj ich, povedia ti kedy cca bude

evkasus
7. apr 2024

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, ak máte niekto detičky s FAS ... ako a v akom veku ste sa dopracovali k diagnostike? Čo vás podnietilo niečo zisťovať a diagnostikovať? Ja mám zatiaľ iba také svoje podozrenie. Ak nechcete verejne, budem vďačná aj za súkromnú správu. Ďakujem.

magimary
7. apr 2024

@evkasus prvé také výraznejšie problémy a realita "niečo riešiť" nastáva okolo nástupu do inštitúcie (škôlka/škola), čiže vtedy začínajú rodičia tak aktívnejšie vyhľadávať pomoc, diagnostiku a riešenia, v tom veku (3/6r. +/-) sa teda aj dopracujú k diagnóze...
Zväčša ich podnieti práve to, že sa príznaky stále viac a viac demaskujú...
Odporúčam FAScinujúce deti.sk
https://fascinujucedeti.sk/sk

evkasus
7. apr 2024

@magimary Ďakujem Majka. No...asi budem musieť niečo podniknúť.

ma5ma
16. apr 2024

No konečne po mesiaci ticha sa posúvame aj mu ďalej . Preberá nás v príprave nová psychologicka , síce netušila kto jej vola ani kde je sever ale o týždeň pokracujeme v príprave na pestunstvo. Hoci mame už 20hod za nami zrejme ich bude viacej ako povinných 26 hod. Ale aspoň sa to už pohlo ďalej.

aliziana
18. apr 2024

@ma5ma ahoj, zaujímalo by ma, či už máte prípravu za sebou a či Vám naozaj hneď tak volali "na druhý deň", ako si spomínala... my na pestúnsku v BA kraji čakáme už 2r :(

ma5ma
18. apr 2024

@aliziana sme v príprave mame 20hod . Keď bola sociálka u nás na kontrole povedali nám že podľa našej žiadosti majú pre nás surodenecky pár hneď.
A u vás asi záleží aké máte “požiadavky” . My mame rómske dievčatko/surodenecky pár 0-6 rokov,

ma5ma
Včera o 12:14

UPDATE od nás - Dnes sme po mesiaci prestávky mali s novou psychologickou . Všetko nabralo úžasný rýchly spád. Už len 4hod (dve sedenia) a mame hotovo. Počkať na záverečnú správu.

Kolko trvalo u vás kým ste mali záverečnú správu a zaradili vás do zoznamu ?

janka2769
Včera o 15:25

@ma5ma u nás, cca do týždňa sme mali všetko. Len sme ešte čakali na právoplatnosť, cca 15 dní.

ma5ma
Včera o 16:47

@janka2769 ooo tak super 👍 A ja som niekde zachytila že to majú nato 30 dni . Veľmi sa teda tesime. V decembri sme podali žiadosť a v júni keď budeme už v zozname to bude perfektne.
Dnes nám zase povedali že podľa našej žiadosti budeme skoro oslovení zvlášť preto že prijmeme aj súrodenecki pár.
Tak asi najvyšší čas začať sa doma pripravovať.

janka2769
Včera o 17:13

@ma5ma je tam 30 dňová lehota, ale keď je schopná psychologicka, tak to stihne skôr. My sme dávali žiadosť v októbri 2022, končili pripravu aj zapísanie - september 2023. Tiež máme v žiadosti aj súrodencov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre