Skúsenosti s adopciou, náhradnou rodinou a pestúnstvom

magica78
27. jan 2013

ahojte ,neviem ci budem mat svoje dieta kedze sme neplodny par a akurat ideme podstupit KET. Mm som uz nacrtla moznost adopcie ale len tak pozvolna lebo este verim ze sa stane zazrak a budeme mat aj vlastne, ale budem velmi rada ked mi poradíte ako vsetko funguje /adopcia,pestunstvo,nahradna rodina,../ lebo na uradoch nei su vzdy ochotní a vy uz máte skúsenosti z praxe. ake su postupy? kolko sa caka? co financie ? skratka co vsetko treba absolvovat ? viete o nejakej literature kde by som sa mohla nieco dozvediet? budem Vám velmi povdacna. dakujem

baboadel
27. jan 2013

Aj my s manželom sme sa snažili o dieťatko všetkými možnými spôsobmi, o to viac bolo vždy vačšie sklamanie keď to nevyšlo. Zabili sme veľa rokov snažením až v mojich 37 rokoch som začala konať a vážne sa zaujímať o adopciu. Najskôr manžel nechcel, soc. blokácia "čo povedia ľudia, ako to povie svojím rodičom a mnoho i. " Ja som neriešila nič iné len to že chcem dieťatko, dala som žiadosť, chodili sme na poradenstvo, napísali testy a čakali po polroku od žiadosti mi pani zo soc. oznámila že majú chlapčeka a mám sa rozhodnúť či si prídem pozrieť fotografie, neviem prečo ale rozhodla som sa že nie. O dva týždne sa to zopakovalo s dievčatkom mala 2 mesiace. Potom začali kontaktné návštevy v dojč.ústave 3x a na 4x sme si ju brali domov. Teraz má 5,5 roka je veľmi šikovna, krásna a ockom ktorý váhal rozmaznávaná. Teraz ľutujem len ten zabitý čas bez detí určite keby som bola mladšia adoptujem si min. 2 detičky. A vôbec by som ju nemala radšej ani keby som ju porodila.

jazminn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magica78
autor
27. jan 2013

@baboadel som prekvapena ze ste cakali tak malo lebo pocula som ze na dieta do roka sa caka 2-3 roky . ja dufam ze sa nam to podari cez IVF ale rozmyslam ze ak nie alebo aj ano ze by som jedno chcela adoptovat .

baboadel
27. jan 2013

Mali sme jednoducho šťasie v nešťastí a ja som išla hlava nehlava, keď si niečo zaumienim. Brala som prvé termíny psychotestov, proste všetko to išlo hladko aj sama som bola prekvapená. Ano niekedy sa to ťahá dosť dlho.

magica78
autor
27. jan 2013

@baboadel a uz si to Adelke povedala ze je adoptovana? je inak neskutocne krasne dieta 🙂

iwusa
28. jan 2013

@magica78 ahojček, neviem z akého si kraja ale priblížim ti trnavský. My sme s manželom taktiež po podobných situáciách vhupli do kolotoča adopcie. Ja totiž nemôžem mať detičky a vždy sme túžili po veľkej rodine, tak na čo čakať. Našťastie je manžel úžasný a absolútne neprotestoval, neskutočne sa teší na naše mimi. Takže najskôr kroky na úrad, vypísať tlačivá, dotazníky, podať si žiadosť, absolvovať psycho sedenia a návštevy doma (všetko je to v pohode, neboj). Začiatkom mája 2011 sme boli zaradení do zoznamu čakateľov na 80-tom mieste. Dnes je to 20 mesiacov a sme v prvej desiatke, čiže podľa tohoto vieš, že v TT to ide trošku pomalšie ale ja vravím, že to tak proste má byť. Človek, manželia sa za danú dobu vysporiadajú so všetkým a vyzrejú. Takže držím päste 🙂
@baboadel dcérka je prenádherná slečna 😉

moischaaa
28. jan 2013

@magica78 ahoj my sme uplne na začiatku - adopcia,
Najprv sme isli na uraf,dostali sme papiere a tie sme vyplnili,potvrdili z prace aj lekar potom sme zaniesli na upsvar a uz bola u nas teta zo socialky kuk ako bývame,cakame kym sa nam ozvu ohladne pripravy,tiez mam za sebou vsetko mozne a ľutujem ze som zahodila roky trapenim,slzami ale asi kazdy si musi prejst tu svoju cestu aby sa rozhodol co je pre nich to najlepsie,drzim palce nech vam to vyjde

ita111
28. jan 2013

@magica78 skúšala si všetko možne,či si po operácii..

magica78
autor
28. jan 2013

@iwusa
@moischaaa
@ita111 u nas je to tak ze ja som OK len mm ma velmi zly spermiogram a preto sme isli na IVF a sposobom ICSI kvoli spermiogramu. velmi pekne Vám dakujem ze ste si nasli cas a odpisali mi 🙂 je to velke rozhodnutie nieco take urobit

moischaaa
28. jan 2013

@magica78 Ahoj ano je to velky krok , preto si kazdy musi "prejst tu svoju cestu" aby dosiel k tomuto rozhodnutiu , nam sa strasne ulavilo , ked sme sa rozhodli pre adopciu , ten pocit ze sa nemusis trapit ci pride MS, ci to teraz vyslo , kedy si musim zase uzit hormony, sledovat sa atd... proste strasna ulava od tohoto vsetkeho trapenia , nevieme co nas caka na priprave , ale uz ked budeme mat potom tak to bude super , jedine co lutujeme ze sme do toho fakt nesli skor a zahodili sme roky , ale berieme to tak ze vsetko je osud , mozno ked budete cakat sa vam zadari aj ostat tehu,
je vela takych pripadov a doslovne zazracne , kolkym sa takto podarilo ostat tehu lebo sa ukludnili a neriesili nic 😉
my sme sa s mm o tom vela rozpravali a to tiez pomoze , lebo mne osobne velmi pomaha aj to ze mm sa nato tesi a je moja opora a ja jeho

magica78
autor
28. jan 2013

@moischaaa viem presne o com pises kazdy mesiac nadej a potom sklamanie, tak sme sa rozhodli pre IVF ktore neviem ako dopadne ale uz ma unavuje ta neistota a to cucanie penazi ,tak som sa nejak aspon sama so sebou rozhodla ze skusime este tych 5 mrazacikov a ked nic ide sa hned na to .a zistujem vsetko co to obnasa lebo viem ze to nebude jednoduche a chcem byt na vela veci pripravena.

moischaaa
28. jan 2013

@magica78 drzim moc palce nech vam to vyjde 😉 urcite sa ozvy ako ste dopadli 😉 🙂

magica78
autor
28. jan 2013

@moischaaa dakujem aj ja tebe 🙂 uz treba len dufat

baboadel
28. jan 2013

@magica78 Ďakujem, Adelka je naše zlatíčko, je veľmi citlivá a vnímavá. Zatiaľ sme jej to naznačovali formou vídea ktoré má z det.domova, ako sa o ňu starali tety vychovávateľky, kým sme si po ňu neprišli a vzali ju domov. Zatiaľ k tomu nekládla žiadne otázky, ale mala som pocit ako keby to chápala. To vídeo nám poslúži aj neskôr a potom jej budeme pravdivo odpovedať na otázky. Radšej skôr ako v puberte, keď sa aj vlastní rodičia stávajú deťom nepriatelia.Budem držať palce pri IVF, hlavne pevné zdravie.

baboadel
28. jan 2013

@iwusa Ďakujem a želám aj Vám aby ste si mohli čím skôr vybozkávať to svoje dieťatko.

magica78
autor
28. jan 2013

@baboadel ja som mala kolagynu ktora si odoptovala syna lebo pred 25 rokmi nebolo IVF a tak a psycholoficka im povedla aby mu to povedali este pokial pojde do skoly aby to nebolo pre neho sok ked sa to dozvie od niekoho ineho 🙂
dakujem no asi v nedelu budem mat vklad a potom uz zas len 14 dni cakat na verdikt.
urcite to vnima len mozno este nenasla tie spravne otazky 🙂

baboadel
28. jan 2013

@magica78 Takže nedeľa ťažký deň, a to čakanie je najhoršie ešte to mám v živej pamati, dajte vedieť ako to dopadlo.

iwusa
28. jan 2013

@magica78 takže budúcu nedeľu vklad vajok? držím pastíky, tfuj, tfuj, tfuj. tých 14 dní je úplne hrozných, ja som musela byť doma zavretá, lebo som mala stále problémy, najskôr sa aj zadarilo a potom to nevydržalo. Ale vravím si, že to tak malo byť. Adopcia je veľký krok, samozrejme pre Vás oboch, rodinu aj okolie. Strašne Vám držím pästíky úplne vo všetkom aby sa Vaše cesty uberali tým smerom ako si želáte. Mne raz jedna kamarátka povedala, že to čo sa mi deje v živote, proste tak musí byť a je mi súdené aby som dala kopec lásky tým detičkám, ktoré sú bez rodičov. Stotožnila som sa s tým, v mojom osude je pomáhať 🙂
@baboadel ďakujeme, už to nebude dlho trvať, cítim to. Tých pár týždňov, možno mesiacov je nič v porovnaní s čakaním od rozhodnutia "byť rodičmi" 🙂 A koľko mala Adelka, keď ste si ju brali?
@moischaaa ako ten jeden filmík, proste "musíme si pomáhať" 🙂

magica78
autor
29. jan 2013

@iwusa mas pravdu clovek ma urcene a on len ide po tej trase co ma nalinkovane a co ma stat to sa stane 🙂 uz tuto nedelu budem mat vklad .dakujem za podporu

baboadel
30. jan 2013

@iwusa Adelka mala 5 mesiacov keď sme si ju doniesli domov .

iwusa
30. jan 2013
magica78
autor
31. jan 2013

@iwusa super dakujem kuknem podvecer lebo teraz sa idem trosku ucit kvoli skuske 🙂

vafinka
31. jan 2013

@magica78 a preco sa obavas toho ze ket nevyjde ked pomyslas nad adopciou? ono to vyjde, len musis tomu verit.

magica78
autor
31. jan 2013

@vafinka ja dufam ze to víde ale co ked nie? ja nemam banu na zlato a psychicky to tiez nie je bohvie co ked sa to stale nedari , ved aj toto je moznost ,ja si uvedomujem ze sa to nemusi nikdy podariť narozdiel od niektorých.

vafinka
31. jan 2013

@magica78 nesmies to takto brat, ved ani ja nemam banu na to. a uvidim vo bude po laparke, ci idem syslit na brno ci nie. aj mne je vselijak po psychickej stranke, ale este som ot nevzdala ani po 2 total na nic pokusoch, hlavu hore 😀

magica78
autor
31. jan 2013

@vafinka mam este 5 mrazacikov ale vsetky sa nemusia dobre rozmrazit a beriem to realne , ked som isla na IVF velmi som tomu verila vsetko islo super priprava,odber,vklad a nakoniec prd :(

vafinka
31. jan 2013

@magica78 5? tak to ja mat som macher, ja som ani et nemala, co smutis? to by som mala ja smutit 🙂

magica78
autor
31. jan 2013

@vafinka ja nsmustim ale rozmyslam realne a zistujem moznosti ,lebo na dieta u nas sa caka 2-3 roky a uz mam dost rokov aj mm aby som cakala na nemozne

kjjavorska
21. feb 2013

Dobrý deň, veľmi sa ospravedlňujem, že Vás otravujem, ale mám na Vás obrovskú prosbu s takým malým srdiečkom, že mi pomôžete. Som študentkou na vysokej škole Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v odbore sociálna práca. Som v treťom ročníku, takže pracujem na svojej bakalárskej práci (Prieskum zmyslu života náhradných rodičov a osvojiteľov). Avšak všetky organizácie ma odmietajú s tým, že takýchto žiadostí je milión, tak som zašla až do takého krajného riešenia. Viem, že Vás s tým pravdepodobne obťažujem, no ak by ste boli ochotní mi vyplniť dotazník veľmi by ste mi tým pomohli. Ak som Vás otravovala vopred sa ospravedlňujem.

https://docs.google.com/forms/d/1tmxlCu-qiOpb4L...

kjjavorska
21. feb 2013

Samozrejme podľa témy, dotazník je určený len pre náhradných rodičov a osvojiteľov.

Vopred ďakujem

Kaťa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre