Ako vyliečiť streptokoka v nose prírodnými liekmi?

mysiatko
2. jún 2012

Ahojte, potrebovala by som pomoct s vyhubenim streptokoka v nošteku nejakou prirodnou formou. Opakuje sa nam nadcha za posledne 2 mesiace treti krat a opat ma streptokoka. Prve dva razy nam lekarka predpisala pamycon do nosa, ale kedze sa nam teraz vratil po 2 tyzdnoch tak nemoze lebo nieje odstup aspon mesiac po dobrati. Mame sa dat vysetrit vsetci co sa s nou najcastejsie stretavame lebo pravdepodobne jej ho stale niekto prenesie. Kym to ale zistime rada by som sa ho nejako zbavila. ak ma niekto nejake skusenosti budem povdacna za kazdu radu. Najprv sme si mysleli ze su to sopliky zo zubov, lebo mame 11 mesiacov a len jeden zub, ale to by nemala bacila. dakujem

mysiatko
autor
3. jún 2012

nikto nič neporadí?

lentilka29
3. jún 2012

streptokoka prirodnymi liecivami nevylsiecis.ja som mala v nose a musela som mat atb.aj pred prodom som mala dole a museli mi dat atb...takze bez atb mozes snivat o liecbe.je to pliaga

babofka
3. jún 2012

@mysiatko nie su na to nejake homeopatika?

sotia
3. jún 2012

jedine ATB podľa citlivosti

denduska
3. jún 2012

@mysiatko skús striekať koloidné striebro do nošteka. Toho sa bohužiaľ ťažko zbaviť aj antibiotikami, pretože sa to stále vráti... máme s tým bohaté skúsenosti 😖

zdraviezprirody
3. jún 2012

Žiaľ s tými antibiotikami je to tak, že hoci pomôžu v boji proti streptokokom, neodstránia príčinu. Práve naopak, ešte viac oslabia imunitný systém a choroba sa vracia. A stáva sa chronickou.
Ja robím poradenstvo už 10 rokov, moje deti boli tiež chorľavé, navštívili sme všetky možné oddelenia....ale vedeli sme si pomôcť bylinkami a prírodnými preparátmi.
10 rokov neužívame žiadne lieky.
Nám pomohla šťava z aloe vera, cesnak a propolis ako prírodne "antibiotikum", sprej z aloe a byliniek do nosa, hrdla. Popis nájdeš v mojom profile.
A samozrejmosť je úprava stravy ( veľa zeleniny, ovocia a obmedzenie nevhodných potravín).!!!

katmi
3. jún 2012

@mysiatko podľa vlastných skúseností streptokok sa vyliečiť nedá... jedine preliečiť.. mám ho ja, moja dcérka, manžel, a máme obdobia,kedy máme od chorôb pokoj a zrazu z ničoho nič ostaneme chorí... väčšinou je to,keď máme oslabený imunitný systém.. takže sa snažíme ho podporiť... zatiaľ sa nám to darí... klop klop...

mysiatko
autor
3. jún 2012

@zdraviezprirody dakujem ten sprej som si uz pozrela tak vyskusame 🙂

mysiatko
autor
3. jún 2012

@katmi je to naozaj pliaga ale u nas je chora stale len dcerka ☹

mysiatko
autor
3. jún 2012

@denduska kupim ho aj v lekarni to koloidne stiebro?

raffaella
3. jún 2012

@denduska mozem aj ja poprosit o nazov? dcerke sa to stale vracia, dakujem 😀

aspinka
3. jún 2012

@mysiatko mne teraz zistili zlateho stafylokoka a kamaratka mi odporucila kvapky Lichořeřišnice kupila som v lekarni. Tu je o nej nejake info http://www.celostnimedicina.cz/lichorerisnice-v... len nedocitala som sa ake male deti ju mozu ona mala 2r synceka stale choreho na ATB a odkedy mu dava kvapky je zdravy a vyter negativny 😉

denduska
3. jún 2012

@mysiatko
@raffaella ono je ich kopec druhov, viem že sa líšia ešte aj v kvalite, ale v tom sa tak nevyznám, žeby som mohla odporučiť konkrétne...ja som kúpila v lekárni toto http://www.bio-24.sk/pripravky-na-podporu-liecb... toto mali, tak som nešpekulovala, a kúpila. Ale keď začnete hľadať na nete, je ich kopec.

katmi
3. jún 2012

@mysiatko my sme pouzivali Sterimar Meď... nakoľko som odmietla opakovanú liečbu ATB...

raffaella
4. jún 2012

@katmi dakujem. Sterimar Med zial nezabral ☹ , preto rozmyslam nad tym koloidnym striebrom.

raffaella
4. jún 2012

@denduska dakujem, skusim este to. Nasa mala si to zvykne aj zaniest do ociek, ked je najhorsie pouzivame Uniflox do oci aj do nosa. Ale zvykne sa to opakovat. Ocna doktorka na Kramaroch mi vravela, ze pokial mala nema teploty a ine priznaky, ze je zbytocne len kvoli nosu nasadzovat celkove ATB - nastastie aj nasa PED sa ATB vyhyba, resp. vzdy robi aj CRP a to nikdy nema vyssiu hodnotu ako 8, takze zatial ak je nahrosie davame len ten Uniflox. Ale u nas je to uz od februara tak, ze ma casto tie sople, tiez som z toho smutna ☹

denduska
4. jún 2012

@raffaella naša staršia to má vlastne od septembra odkedy je v škôlke 😒 dokola stále, ja už ani neviem aké to je byť bez sopľov viac než pár dní. Tým striebrom sa dajú aj očká vypláchnuť, neštípe to, nedráždi.

raffaella
4. jún 2012

@denduska nasa to tiez dostala, ako nastupila do kolektivu ☹ co uz, asi sa neda nic robit. Presne ako pises, viac ako par dni bez soplov neni. V aprili sme boli tyzden v Alpach, tak sajej polepsilo, sopel presiel, dosla naspat do skolky a po tyzdni opat to iste 😒 To striebro vyskusame este. Este sa nadejam, ze v lete chodime aspon 2x k moru, predsa len ten morsky vzduch a voda su uzasni lekari, tak ze jej este to pomoze. Lebo som myslela, ze jej pomoze slniecko, ale ani to zial 😒

denduska
4. jún 2012

@raffaella mne vravela dokina, že tých streptokokov je strašne veľa, čiže z jedného sa vylieči, nakazí sa druhým a tak ich musí vystriedať väčšinu a potom sa to upokojí...tak dúfam, že ich už veľa neostáva 😠 😀 More určite pomôže, tam je úplne iný vzduch 🙂

raffaella
4. jún 2012

@denduska 🙂

mysiatko
autor
5. jún 2012

@aspinka
@denduska
@katmi dakujem vam dievcata tak som si to vsetko opisala a zacnem asi postupne skusat co zabere 🙂

sunnysummer
12. jún 2012

@raffaella ahoj, uz si skusala to koloidne striebro? ja som kupila vcera, dnes zacneme. mame v podstate ten isty problem, jasle = sople v jednom kuse....

katarina_k11
12. jún 2012

Toto by aj mňa zajímalo - synček má opakované problémy so Streptokokom a Moraxellou v nose - z toho sa nám vyvinie zápal prínosových dutín a sopel mu steká na priedušky, ja keď ho v noci počujem pregĺgať, tak mňa až panika chytá. V školke vydržíme 5-8 dní a zase sme 2-3 týždne doma. Pamykon nám nezabral a na ORL nám lekárka povedala, že veľmi ani nepomáha, lebo väčšinou nezatečie tam kam treba - u nás je veľký problém pri kvapkách chvíľku poležať - hneď sa trhá sedieť. Pokoj sme mali len, keď nás lekár preliečil celkovo ATB. Teraz skúšame to koloidné striebro - jedna mamička na MK ho chválila, tiež mali pravidelne úžasnú kombináciu Streptokok, MOraxella a ešte k tomu Haemofilus v nose... im to pomohlo a dcérky mala celú zimu zdravé - takže my teraz skúšame kombináciu Kolostrum (na imunitu) a koloidné striebro do nosa...

raffaella
12. jún 2012

@sunnysummer este sme neskusalil. Teraz sme dali pauzu so vsetkym, len ked ma velke sople odsajem a stretknem morsky sprej a necham tak. Dokonca uz par dni ani neodsavam, nechavam ten nostek ako je. Cez vikend mala opat zahnisane oci zo sopla - takze nasledovali vyplachy odvarom z ocianky a ocuflash, caste umyvanie ruk a odsavanie a dalo sa to dokopy. V nedelu uz boli ocka v poriadku a soplik sa opat stiahol. Uvidime na ako dlho... 😖

raffaella
12. jún 2012

@katarina_k11 mozes prosim ta napisat, ktore konkretne to striebro si kupila? Je ich tak vela, tak by som rada vedela, dakujem 😉
A tie celkove ATB vam dala ake? Nasa doktorka naposledy bola na vazkach, ale CRP bolo menej ako 8, tak to uzavrela ako virozu, resp. mojej malej sa predieraju 4 stolicky naraz, myslim ze to zohrava tiez svoju rolu , lebo aj hrozne slinta a stale si chyta dasienka...par dni je ale uplne OK, tak som zvedava dokedy 😉

sunnysummer
12. jún 2012

@katarina_k11
@raffaella tu uzasnu kombinaciu maju si vsetky deti v nose, aj nas samozrejme. my mame zase taky problem, ze mu to vyraza nie na priedusky ale do ucha. uz 2x mal zapal stredneho ucha. na crp by som sa az tak nespoliehala, nas mal nizke cely cas a skoncilo to prasknutym bubienkom... ja do nosa pouzivam nie pamycon (ten je vraj uz neucinny, vsetky bakt. su uz nanho rezistentne) ale uniflox, ten zaberie za dva dni. a celkove atb sme mali augmentin es (to je na usi). augmentin duo je na dychacie cesty.
so striebrom sme zacali dnes, rano bol na kontrolne vytery, tak uvidim.. inac trosku stipe v nose, som skusila 🙂

katarina_k11
12. jún 2012

@raffaella Neviem, či sa tu môže písať odkaz na konkrétnu stránku - ja som kúpila toto:
http://www.koloidne.sk/0,16,Koloidne-striebro.html., avšak flaštička je dosť malá, rýchlo som ju naposledy minula - netuším či sme vtedy mali nejakú bakteriálnu pliagu v nose, ale zvládli sme posledné soplíky bez ATB. Teraz Adamkovi zatekajú sople opäť, kúpila som ďalšiu flaštičku, ale som rozhodnutá nabudúce si kúpiť len ten roztok vo fľaši a plniť do toho pôvodného rozprašovača (žiaľ, roztok sa má do troch mesiacov minúť, lebo ináč to vraj stráca účinnosť) - na šťastie sa dá flaštička opäť naplniť.🙂 Ja mu totiž nielen streknem, ale keď leží tak sa mu snažím aj kvapátkom (ostalo mi také od tehu testu) nakvapkať nech mu to zatečie aj do dutiniek (aj keď on dlho ležať nevydrží.🙂), a potom mu ešte streknem do každej dierky. Čo sa týka ATB čo nám dobre zabrali boli to nejaké na A (možno to bol aj Augmentin - viem, že je to kombinácia amoxicilínu a kyseliny klavulánovej, ale ja si ten obchodný názov nepamätám) a tie mu ozaj zabrali - my sme mali smolu, že nás lekár najprv preliečiť pamykonom a potom vo výtere nemal nič a kašlal ďalej... Až po RTG snímke hlavy mu diagnostikovali zápal prínosových dutín a nasadili ATB liečbu - po štyroch mesiacoch sme boli konečne bez nočných kašlov...
A ešte na zahnisané očka je okrem očianky výborný spray prvej pomoci s Aloe Vera (nastriekam na čistý tampónik a očká vytriem od vnútorného kútika von - s očkami máva pre zmenu problémy ten menší) - ten je fajn aj do boľavého hrdla - v nose ma veľmi štípal, nenašla som odvahu dávať ho malému.🙂))

katarina_k11
12. jún 2012

@raffaella A čo sa týka CRP, môj starší syn ešte nikdy iné CRP ako 8 nemal - už sme sa minule smiali u lekára, či ho nemá pokazené... Ale nedaj decku ATB, keď si z jeho nočných kašlov už na prášky...

katarina_k11
12. jún 2012

@aspinka Pozerala som tú stránku, ktorú si uviedla: slovensky sa tá rastlinka volá Kapucínka väčšia. Kedysi som kvapky užívala na infekciu močových ciest a mne dosť pomohli... Na webe je o nej dosť zaujímavých informácií čo sa týka použitia proti baktériám. Možno by stálo za to vyskúšať aj na tie dýchacie cesty.🙂