Bulharské probiotiká - vaše skúsenosti

jamar
30. mar 2013

Poznate tieto probiotika s lact. bulgaricus? ake mate s nimi skusenosti hlavne v oblasti zvysenia imunity u deticiek pri nastupe do kolektivu? My ich uzivame uz cca 2 tyzdne v kombinacii prasok, kapsule ale kedze su dost financne narocne, rozmyslam len o prasku, pripadne iba o kapsuliach, no dobre by padli aj nejake referencie od inych mamiciek.

beethoven
31. mar 2013

Ahoj, v Bulharsku tie mliecne produkty obsahujuce tento typ probiotik sa podobaju na nasu Activiu alebo acidko, len maju vyssi vyskyt probiotik. Nakolko vsak zijes na Slovensku a tento typ probiotik sa ti zda nakladny, mozes sa prisposobit nasim podmienkam. Nase mliecne vyrobky tiez obsahuju probiotika,prípadne si mozes zvolit probiotika z lekarne, ktore su lacnejsie od lact. bulgaricus ale zaroven s vyssim obsahom probiotik od mliecnych vyrobkov. Ich roznorodost a mnozstov je na trhu obrovske, napr, vid. tu http://www.sunpharma.sk/search/node/probiotika

boise
3. máj 2013

@jamar mam skusenost, akurat som teraz hladala este nieco o nich, chcela som kamoske clanky odporucit a narazila som na tuto diskusiu...segrine deti dostali z rotakov, tatovmu kamosovi dokonca vyrazne zmensili nador...ja ich davam detom a som max spokojna, nemenila by som. Ale davam tie v prasku, Colon 😉 Volakedy som uzasny clanok citala o nich ale za pana ho neviem momentalne vygooglit... 😀

buba08
3. máj 2013

@boise super clanok, zaujalo ma to, ze Bulhari netrpia crohnovou chorobou ani ulceroznou kolotidou, zajtra idem kupit probiotika s bulharskymi kmenmi 🙂

jamar
autor
4. máj 2013

aj ja aj dcerka papame lakteru collection a musim povedat, ze som velmi spokojna. u mna prebehla ukazkova detoxikacia a uplne sa mi vytratili problemy s travenim, koliky a dokonca aj bolestiva ovulacia.mali sme aj v praskovej forme ale tieto kapslove mi viac vyhovuju.

lindulak
1. jún 2013

@jamar naozaj ti toto zabralo na bolestivú ovulku? môžeš mi hodiť link odkiaľ si kupovala? a ešte si niečo používala v rámci detoxikácie, upravila si si stravu alebo niečo podobné? ja práve dnes "trpím na ovuláciu" 😝

jamar
autor
1. jún 2013

@lindulak pozri si www.daflorn.com/sk
Uzivam len tieto probiotika, znizuju mi plynatost, a ta pravdepodobne tlacila na vajecniky a tym sposobovala vyraznejsie ovu bolesti. Mozno na to pomoze uzivanie hocijakych probiotik. Ja chcem teraz najblizsie vyskusat biopron9.

lindulak
2. jún 2013

@jamar díky

meg_junova
18. jan 2014

Ma este niekto nejake pozitivne skusenosti?

mechanis
23. jan 2014

fuha to je troska odvaha nie ?

twillig
6. mar 2014

ja ich užívam necelý polrok kvôli zápalom vaječníkov a obličiek a naozaj nič lepšie nepoznám, telo sa výborne čistí a samo dáva dokopy 🙂 imunitu mám znova silnú a trávenie sa tiež upravilo, preto by som ich nevymenila za nič iné z "lekárne", lebo tie probiotiká ako Bioptron a spol. nečistia črevá od nánosov iba dodávajú živočíšne lactobacily ktoré v tom čreve prežijú max.2hodiny a potom umierajú , kdež to lactobacillus bulgaricus žije v ľudských črevách 2 týždne..stojí za porovnanie, čo myslíte? 🙂
pre koho je cena vysoká nech si spočíta koľko peňazí minie na nepotrebné veci ako nové trendy oblečenie či spotrebný tovar....

twillig
6. mar 2014

a to som zabudla dodať, že ma zdravie za posledných 5 rokov dosť vytrápilo ....

nelinka2011
6. mar 2014

@twillig prosím ta a možu to užívať aj dvojročne deti?Dajú sa kúpiť v lekárni?Ďakujem

twillig
7. mar 2014

@nelinka2011 nie nedajú, na Slovensku ich distribuuje cez fy Daflorn jedna pani zo Zvolena od ktorej ich kupujem aj ja a môžu ich brať aj detičky lebo pre nich je tam upravený špeciálny typ.. ak máš záujem tak ti ostatné info napíšem do správy lebo neviem či sem môžem dávať aj webstránky atď. aby to nezmazalo 🙂

emily_666
7. mar 2014

@twillig prosím ťa, mohla by si aj mne poslať kontakt? dakujem

twillig
7. mar 2014

@emily_666 máš to v správe 🙂

nelinka2011
7. mar 2014

@twillig poprosím do správy 🙂 ďakujem moc

reppka10
14. mar 2014

PROBIOTIC 12 - Výživový doplnok s 12 probiotickými kultúrami baktérií

V našich črevách žijú milióny baktérií. Tieto baktérie možno rozdeliť až do 400 kmeňov. Zdravotný stav človeka súvisí so správnou vyváženosťou týchto baktérií.

Patentovaná mikrokapsula chráni baktérie počas procesu trávenia a tie tak môžu bez akéhokoľvek poškodenia doputovať na miesto svojho pôsobenia - do čreva.

V ľudskom čreve sídlia priateľské - probiotické baktérie, ako aj iné baktérie. Prirodzená rovnováha týchto baktérií má veľký vplyv na zdravotný stav človeka. Črevo je jedným z najväčších ľudských orgánov. Je z veľkej miery spoluzodpovedné za náš dobrý zdravotný stav.

Jedna kapsľa Probiotic 12 obsahuje 1 miliardu baktérií. Tieto možno rozdeliť na 12 rôznych bakteriálnych kmeňov. Táto kombinácia je jedinečná.

Doporučenie k užívanie: 1x denne 1 kapsula, zapiť pohárom tekutiny.

Zloženie: fruktooligosacharidy (40 %), kukuričný škrob, kultúry baktérií (B. longum, B. breve, B. bifidum, B. infantis, B. lactis, L. plantarum, L. casei, L. paracasei, L. rhamnosus, L. acidophilus, L. bulgaricus, S. thermophilus), maltodextrín, doplnkové látky: mikrokrištalická celulóza, deliaca látka: oxid kremičitý, farbivo: oxid titanu

Výrobok schválen Úradom verejného zdravotníctva SR pod č.: OHVBPKV/1757/2010/Ht

Nepoznám bulharské probiotiká, ale my užívame tieto, a mojej dcérke pomohli pri problémoch so stolicou.

radulka77
17. mar 2014

Ja mám tiež výborné skúsenosti s Probiotik12, poriešila som si opakujúce sa ženské problémy a moja sesternica imunitu po zákrokoch v nemocnici a mnooožstve antibiotik čo potom vybrala ☹ Tiež je to vhodné aj pre detičky, ale mala som od nej aj iný produkt na podporu imunity pre moje deti a super mi zabral.. dcéra nebola chorá skoro pol roka čo predtým bola nonstop doma zo škôlky :-/ Ona zastupuje tú firmu v rámci BB regionu tak ak by ste chceli dáke info kľudne mi napíšte prepošlem jej to alebo vám dám na ňu kontakt do ip 😉

tamaram283
20. mar 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

Ahoj my mame vyborne skusenosti s probitikami Actibax.. su vyborne lebo su vhodne pre babatka aj pre dospelych.. my sme ich davali dcerke vo forme kvapiek na podporu zvysenia imunity a pri bolestiach bruska .. kamaratka ma starsiu dceru ktora bola casto na antibiotikach...tak ako probiotika jej davali tiez Actibax ale uz v klasickej forme tabletiek..tie som ochutnala aj sama..cokoladova prichut a vyzorovo velmi pripominaju lentilky..takze ziadne stresy "donutit" dieta dat si liek :D :D

dankake
13. júl 2014

Bulgaricus je z prirody. Tiez uzivame tieto probiotika, uz 4 roky. Sme s nimi velmi spokojni Od vtedy sme nemuseli lieky na teplotu ani antibiotika Len dostupnost, zasielaju na dobierku z www.daflorn.com/sk.
Tym, ze je z rirody, je neskutocne odolny. Jemu jedinemu nevadi kysle prostredie zaludka. Ked je v creve bulgaricus, tak vymetie z creva vsetko mozne aj nemozne, on tam uprace a preto sa nase probioticke bakterie mozu mnozit...cize staci uzit ziveho bulgarika a vsetko ostatne sa namnozi. .. V 30 dnovych jogurtoch by mohol byt funkcny? Preco s prichodom probiotickych potravin s dlhou dobou spotreby narasta u ludi, ktori ich konzumuju problem s crevami? EU je povolene klonovanie a geneticka mutacia probiotik. Preco strava v Amerike chuti tak divne? Myslite si, ze bohati nakupuju v supermarketoch...anglicka kralovna?

zita19
13. júl 2014

@dankake zeby reklama?

dankake
13. júl 2014

Ked nieco pomaha, tak reklama? Neviem preco tu o nich nie je nikde oficialna zmienka. Su podla mna najlepsie. Radim vyskusat.

nika1502
4. okt 2014

mojmu synovi Bulgaricus probiotika velmi pomohli. uz sme nevedeli co s nim. stale zvracal, hnackoval az som raz natrafila v casopise VITALITA na reklamu o tychto probiotikach. napisala som mail. pani mi poradila ktore prob.su pre neho najvhodnejsie a uziva to 🙂 znova ma radost zo zivota

nevenka
12. dec 2014

Ahojte, ja som na ne narazila davno, uzivala som chvilku a efekt nevol nejak vyrazny, ale teraz, ked mam maleho synceka, skusila som znova - uzivam ja a on ma v mliecku odo mna. Mne velmi pomohli zmiernit dlhotrvajuce zapaly posvy, na co nic nepomahalo a hojenie po porode bolo desne, rovnako som bez ujmy prezila aj manzelovu a synovu brutalnu virozu, inokedy ochoriem a zalahnem na dva mesiace s antibiotikami, teraz som bez nich zvladla vsetko. Okrem toho som stale pri malom hore, poriadne sa nevyspim, imunita sa drzi celkom ok, verim, ze vdaka nim. Cca od 9 mesiacov davam aj syncekovi, raz colon, raz ostotonin, rychlejsie mu vyjdu zubky, obsahuju viac vapnika a vitamin D...mne tiez pomahaju, lebo stale kojim, prestali mi padat vlasy. Objednala som aj manzelovi a budeme pokracovat. Syncek maval zapchu a teraz po nich pekne kaka, tie somarinky z lekarne pre deticky nemali efekt, a z inych probiotik z lekarne, co som brala ja, ho este viac nafukovalo. Jedine tieto zniesol a robia mu dobre...takze su drahe, to ano, ale pomahaju...

anarix
14. dec 2014

@twillig prosim das mi kontakt do spravy kde ich dostat? Dakujem

anarix
19. dec 2014

Ja lezim v nemocke s vysokym tlakom v tehotenstve a lieky mi moc nezaberali,dnes som prvy den uzila bulharske probiotika a tlak konecne klesol☺zaroven som po dvoch dnoch tvrdej stolice konecne samovolne precistila crevo,som moc rada☺ uzivam ostotonin a colon☺odporucam kazdemu vyskusat

mirkawaw
9. feb 2015

Co poviete na Lactoflor 30 tbl.?Neviem sa orientovat v tych bulharskych produktoch,ktore dat mojej malej 3,9 rocnej dcerke...nasla som,ze je dostupny normalne v lekarnach a obsahuje bulgaricus atd....mala mi teraz berie ATB suprax na peribronchitidu a riesim ake probio teraz a potom...nateraz mi vychadza naj Probacin s odolnym voci ATB bacillus clausii 8x10ml flasticky s praskom miesanym v case podania a potom Lactoflor...cela sranda do 20 eur kym sme chori a potom jasne bryndza,kefir,acidko a kysla kapusta...dakujeme za rady😉

radomil
4. jún 2015

@nika1502 Ahoj Nika, mohla by som poprosit bud kontakt na tu pani alebo radu, ktore konkretne bulh. probiotika mam objednat/ a odkial/ pre 8, 5 a 1,5 rocne deti? Monika p.s. prosim odpoved na email monikap78@azet.sk, lebo na modry konik chodim vynimocne 🙂