Čo obsahuje vaša prírodná lekárnička pre dieťa od 1 roka?

bagira89
10. mar 2014

Prosím poraďte, čo obsahuje vaša lekárnička,čo mám mať doma pre istotu a čo je účinné... čo na kašel (mám len brečtanový sirup), nádchu (používam vincentku), dezinfekciu, posilnenie imunity, čo pri začínajúcej prepuknutej chorobe, aké čaje...atď ďakujem...

siska53
10. mar 2014

My mame panadol/paralen a nurofen. Kvapky do nosa nasivin a otrivin pre deti.sinupret,kaloba cebion.
imunoglukan.
pre vacsie deti po 2.r i echinaceu a rakytnikovy olej ci sirup.
ak treba daco ine,napr.na kasel,spytam sa dr.,a najskor spravim,babsky recept.
no a asi je,dobre mat aj ten,gel na,priedusky,ak deti moc kaslu a su chytene,priedusky.
na kasel robim bud cibulu s medom,alebo taky recept tu od jednej maminy.

hanelka1
10. mar 2014

my tiez podobne ako siska-Panadol, Nurofen,sirup a cipky, proti kaslu tussin. Imunoglukan na imunitu, cebion-vit.C v kvapkach,
do nosteka Nasivit spej do 1roka, zazvorovy cajik, Stodal sirup na vykasliavanie, a uz ani neviem co ine. este na hnacku Kulisek rehydratacny roztok a Probiotika pre deti, dettol sprej pri odreninach.

montinka
10. mar 2014

aj my mame od teploty Nurofen a panadol,od kaslu stoptussin a robitussin junior,do nnosa nasivin,sterimar s medou a sinupret,na hrdlo mam florsalmin(ale to je pre vacsie deti) , a vzdy mam doma v zasobe fenistil kvapky a eukalyptovy balzam. a tiez ako @siska53 aj ja zvyknem detom pri kasli robit cibulu s medom. od hnacky mame smectu a hylak alebo nutrolin B

vinifred
10. mar 2014

Aloe Vera gél na pitie,cesnak v tobolkách,vit.C a rybí olej...na rany a dezinfekciu Betadin a Aloe Vera čistý gél a Aloe Vera s Propolisom,do nosa Aloe Vera First..a nájde sa klasika od teploty Nurofen a Panadol,Hedelix,Stodal od kašlu a Sinupret..

stary_ujco
11. mar 2014

Cakam, kedy sa tu objavi prvy predajca bylinkovej teplej bio vody a zacne ponukat dobre rady (a svoje preparaty)

luba28
11. mar 2014

ja mam panadol,paralen cipky,diazepam,stodal,mucosolavan,fenistil gel+kvapky,sinupret kvapky,tussin,cebion,

brumka
11. mar 2014

u nas panadol sirup, nurofen sirup, cipky, bepanten, zinkova mast, tymianovy krem (just), eukaliptovy olej (just), fenistil kvapky, ichtyolova mast, kvapky od kaslu, body fresh (just), tannen sirup na odhlienenie (just), vincentka+mar a velmi dolezite co som zabudlaa tea tree olej je prirodne antibiotikum (just)
a potom pripravky na imunitu preventivne
nerobim justu reklamu ale vysekali nas z tolkych veci ze nedam nan dopustit

adikacorporation
7. apr 2014

@stary_ujco správna "bylinková teplá voda" je používaná odpradávna - volá sa to bylinkový čaj a ten správny, správne použitý samozrejme pomáha 🙂
@bagira89
kašel - brečtanový sirup je super, na večer Eukalyptový balzám
(na chrapľavý kašeľ je bezkonkurenčné calcium chloratum - nie každé dieťa to zje), super je aj cibuľa s medom

nádcha - vincentka je podľa mňa dobrá voľba(muž ju aj pije) + Detský nosný olej

začínajúce ochorenie - do 3 rokov, kvapkať v miestnosti zmes et. olejov Éterický olej BIO ravintsara + Citron + Eukalyptus radiata
začínajúce ochorenie - od 3rokov - naviac vnútorne 2xdenne 1-2kvaky Extrakt z grepových jadier v deci vody

odreniny, zapareniny - propolisový balzám extra silný
rezné rany - dettol sprej
😀
Všetko uvedené používame až dodnes a v lekárničke nám nechýba panadol, nurofen(až pri teplote nad 38) a čierne uhlie