Duchovné príčiny chorôb

babulka82
3. mar 2014

Verite na taketo veci ako je fyzicke telo prepojene s duchovnym?Mame v tele rôzne energeticke drahy ktore su poprepajane a ak su nejake problemy,citove ,rodinne tak si to odnesu tie naše najslabšie organy? Velmi ma zaujma tato tema a rada by som popisala ak niekoho z vas tiež 😉

domca444
3. mar 2014

ahoj, nie ze tomu verim, ale beriem to ako fakt 🙂 a to som zdravotna sestra.. raz som sa s pacientkou bavila na vplyv mesiaca na zdravie, do toho prisiel dr a kukal na nas jak na bosorky 🙂 to je ale ina tema.. Mas aj knihu? Vyborna je od Hrabicu Co nam telo rika..Odporucam velmi, ak ta to tak zaujima 🙂

tetadada
3. mar 2014

Skvelé kočky, tá Hrabicova kniha je už takmer 15 rokov ako moja biblia a je úplne, ale úplne výstižné a pravdivé, dnes je už aj rozšírená a dvakrát taká ako ked som si kúpila tú prvú, takže mám dve a šte sú ďalšie od neho o mineráloch a vitamínoch ...a ešte ďalšie...
držím palce, to je najlepšie čo vôbec je na trhu a nieje to len humbugovo napísané...

euka210
3. mar 2014

jasne, ze psychika a telo su prepojene...stres, rychly zivotny styl jednoznacne negativne vplyvaju na zdravie cloveka.

lavazza75
3. mar 2014

kazda choroba ma psychosomaticky povod, este aj obycajna nadcha 😉 vyborne su na tuto temu knihy od Kurta Tepperweina ale aj o od inych samozrejme... mna skor udivuje ako sucasna medicina akoze lieci veci izolovane...

kvetinka245
3. mar 2014

@tetadada a to v tých knihách sa dopátram aj napr. k pôvodu vzniku alergie a ako ju odstrániť ? a podobne veci?

babulka82
autor
3. mar 2014

@domca444
@tetadada mamina ma tie knihy ,ja som to zatial nečitala,ale vraj to je super.Aj si pozerate tie choroby a zhoduje sa to s danym problemom? Ja to furt skumam ked mi niekto povie že je chory.

domca444
3. mar 2014

@babulka82 hej presne, mne to sedi a aj okoliu..dokonca aj ked si Ficko natrhol achilovku, tak som si nalistovala, ze co to znamena 🙂

babulka82
autor
3. mar 2014

@domca444 fakt? To by ma nenapadlo Ficka študovat😀 aj mne sa to zhoduje a hlavne na sebe ked vždy porozmyšlam tak je to tak.Musim si požičat tu knižku,lebo väčšinou len na nete vyhladavam choroby.Aj muž ked niečo prepovie o chorobe už aj googlim 😉

tetadada
3. mar 2014

veď vravím, že to používam pomaly ako modlitebnú knižku, sedí úplne, ale úplne všetko a hlavne, vždy keď si to počítaš aj opakovane zistíš, že vždy to pochopíš viac a viac...

mpg
3. mar 2014

@babulka82 Je to celkom logické ako sú duchovné príčiny príčinou chorôb, pracovala som 20 rokov na osobnom oddelení,kde pracovníci nosili aj PN-ky a tak som sa niekedy tak pozastavila nad niektorým prípadom.
Len zároveň som si všímala ako ťažko je zmeniť svoj zabehaný spôsob života, prostredie v ktorom žijeme, a aj rodinu, osoby, ktoré nás obklopujú, veľa krát sa doslova ženy musia obetovať kvoli rodine, alebo zostať v práci aj keď je vlastne príčinou choroby. Život je v niektorých úsekoch zložitejší, ako by sa zdalo.
Ja som sa snažila vždy žiť tak, aby som nikomu nerobila nič zlé, ak sa dalo pomohla a som so svojím zdravím v podstate spokojná.

babulka82
autor
4. mar 2014

@mpg ved toto! človek aj vie o čom to je aj vie čo by mal zmenit a niekedy (povačšine) to je take tažke ,priam nemožne. 😖

babulka82
autor
4. mar 2014

@tetadada
@domca444 mna dost zarazilo ked som minule čitala prave o detskych kašlikoch a soplikoch z čoho vlastne su 😕

tetadada
4. mar 2014

@babulka82
je o čom potom rozmýšať,že?

domca444
4. mar 2014

@babulka82 myslis, ze za to mozeme my rodicia, ze?

tetadada
4. mar 2014

zväčšia môžeme aj keď to je desnééé

25daniela
4. mar 2014

Nemam tu knihu a co moze za tie kasle a sople?

babulka82
autor
4. mar 2014

@domca444 je to smutne ale je to tak ☹ nikto iny veru nie.

babulka82
autor
4. mar 2014

@25daniela napr.si prečitaj toto : ☹

"u deti su rozne pneumokoky a to znamena ze deti nedostavaju co potrebuju,ako pozornost a su to pneumokoky hornych a doldych dychacich ciest,je to predpokladom ze sa toto dieatatu prejavy,smutok ako taky ovplivnuje dychaci system .prieduskari je obraz smutok mamy ze otec nieje ten pravy a mama je s tym konfrontovana ze ona urobila vyber na cely zivot."

25daniela
4. mar 2014

A streptokoky? Alebo zlaty stafilokok? A preco je chorlave napriklad iba jedno z troch deti alebo kazde je chore inak ? Alebo niektore nieje chore a ine ano? Pri rovnakej starostlivosti, strave..

mpg
6. mar 2014

@25daniela myslím si, že každé dieťa má inú imunitu a aj celkove je inak stavané, videla som to aj u nás sestra mala úplne inakšie silné stránky ako ja, celkom inú imunitu, ani sa nám nehodilo oblečenia aj keď som bola len o 4 roky mladšia.A aj sme mali rozdielné záujmy, aj nemoci a inak strava rovnaká, výchova rovnaká. Každý človek je originál.

mpg
7. mar 2014

@25daniela a ani nehovoriac o tom, že povaha dvoch detí je odlišná, každé inak prežíva záťaž napr. zo školy, alebo má iné problémy, čím môže byť v určitej dobe napr. oslabené viac aj ako to druhé.

mata1710
9. mar 2014

@domca444 a co to znamena?! ...ja som tiez doma vravela, ze to ho trescu tam hore za to co robi🙂 😉

babulka82
autor
17. mar 2014

@25daniela každe dietatko je inak narodene a inak vnimane,aj pohlavie aj poradie v akom sme narodení(myslim surodnecov) nam je dane do tejto polohy.Staršie dietatko byva vždy viac "odstrčene" ked sa narodi mladšie atd.Ale nie naschval proste už musi by samostatnejšie,je postavene do inej ulohy ako to mladšie.Každy inak vnima,inak preživa,je inak citlivy a vtedy si to odnesu aj ine organy ,respektive sa to prejavy chorobou.
@mata1710 to on sa tresce sam a nie tam hore.Ja to pohladam v tej knihe a potom to sem dam.

mata1710
17. mar 2014

@babulka82 diki to je fakt🙂

janickacrazy
19. mar 2014

@babulka82 velmi zaujímavá téma, a spomínajú sa tam aj genetické choroby? zaujímalo by ma to, či aj tie súvisia s psychikou, aj ked sú v našich génoch "zapísané" a sú nevyliečitelné, nevieš o tom niečo? dakujem

lucijag
19. mar 2014

@tetadada prosim vas ko sa vola kniha a kde by som ju kupila

tetadada
19. mar 2014

@25daniela lebo každá duša, teda každé dieťa tu prišli riešiť niečo iné, preto sú iné, preto pri tom istom prístupe, tej istej strave je iný výsledok...

tetadada
19. mar 2014

@lucijag Bohumil Hrabica: Co nám telo telo říka aneb po stopách nemocí...

kúpite aj v Panta rhei, alebo cez internetové kníhkupectvo...veľa zdaru...

tetadada
19. mar 2014

@janickacrazy všetko súvisí aj s psychikou, aj s nastavením jedinca ako nazerá na svet, s plánom aký tu prišlo riešiť...
široká a veľká téma...v konečnom dôsledku : všetko so všetkým súvisí...a ďalšia vec, dnes už vieme, že genová informácia sa dá vedome meniť, je to vedecky dokázané...a podľa môjho to naozaj taj aj je...

nikak23
19. mar 2014

Ahojte,necitala som vsetky prispevky,ale dufam,ze to je k teme.Minuly rok v oktobri sa zjavil otec(cudzinec) nasho Filipka(4 roky),maly ho videl naposledy pred 2 rokmi.Otec u nas 2 mesiace byval,nejavil o maleho zaujem a odisiel.vysledok?maly takmer stale chory,anginy,zapal pluc,schudol.strasne to s nim zakyvalo.az teraz sa jeho zdravotny a psychicky stav dostava do normalu.