Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

22. jún 2014  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
kristinka4m
Registrovala sa 30. júla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 480 príspevkov. Okres Žilina.
 No moja lekarka mi o tom ties nic nepovedala emoticon myslim ze ona moc homeopatika nepropaguje.A su dokonca lekarky ktore su proti homeopatikam.Ja som si vsetko nasla na nete a popisala z babamy ktore to davaju detom.Aj my sme mali problem to zohnat pochodily sme asi vsetky lekarne, ale nastasie sme nasli emoticon No a s tym gelom je to aj u nas tazke mne sa zda ze mu nezabera ani jeden tak mu ich nedavam.
3. jan 2010 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
Registrovala sa 22. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 20537 príspevkov a 3 albumy. Má 16 priateľov. Chatou , paris, Francúzsko.
 diana hod mi presne priznaky a dam ti nieco skoro natelo , u vas chamomilia nebude stacit na zubky sa pouziva par druhov naraz hoeo.. emoticon
3. jan 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
diana221
Registrovala sa 8. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 37 príspevkov. Okres Michalovce.
 no tak kuse vsetko zaradom.. kmase si uska... hnackuje a vcera prestal s teplotami a plac neskutocny aj v spanku aj cez den stale je nervozny ale ja si myslim ze to budu ocne zuby no neviem pomozte
3. jan 2010 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzca80
17
Registrovala sa 5. septembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 4405 príspevkov. Má 58 priateľov. Okres Bratislava.
 ahojte baby...moja mala ma 2,5 mesiaca a zrazu zacala mat krce v brusku. ma taku riedku zltu stolicu (nie prazenicu) a krce pocas alebo po kojeni a v noci. tak mi v lekarni dali homeopatikum China 5CH. Chcem sa spytat, ako mam babatku homeopatika podat, kedze zatial nic okrem mojho mliecka nepapa (teda okrem kvapiek z lyzicky). predpokladam, ze to mam rozpustit vo vode...ale neviem v akom mnozstve.
5. jan 2010 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
saskarisko
3
Registrovala sa 12. júla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 9067 príspevkov a 4 inzeráty. Má 2 priateľov.
 Ahojte,
mam otazocku. dnes drobcovi nasadili homeo, ale miesto cumlania gulocok resp. tabletiek, ju rozhryzol. je to aj takto ucinne alebo radsej rozpustat vo vode ? dakujem
21. feb 2010 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
susisus
5
Registrovala sa 4. marca 2009 na modrykonik.sk. Pridala 677 príspevkov a 50 inzerátov. Má 2 priateľov. Košice, okres Košice.
 zuzca80, na lyzicku daj par kvapiek vody a rozdrvene gulicky v nej rozpusti emoticon
22. feb 2010 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rebecca2006
7
Registrovala sa 26. augusta 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1330 príspevkov a 3 inzeráty. Má 4 priateľov. Okres Senec.
 erikasadek, so záujmom som si prečítala celú diskusiu a klobúk dole emoticon
a rada by som sa poradila, mám 7 mesačného drobca, akurát sa ám prerezali zuby- pomohli nám aj homeo chamomilla viburcol. Naďalej je ale niekedy podráždený- Viburcol mu vždy pomôže, len mám blbý pocit, lebo mu ho dávam už cca týždeň takmer každý deň. Ako dlho je možné podávať Viburcol?- našla som tu odobnú odpoveď na chamomillu, ale neviem, či je to to isté.
Ad 2- dlhodobo zle spíme, teda vlastne nikdy mi nespal dobre a rast zúbkov to ešte zhoršill, budí sa, "bedáka",
musím si ho uložiť s sebe do postele a chlácholiť, jladkať po hlavičke, túliť, s prsník chce každú chvíľu. Chamomilla a Viburcol pomôžu cez deň, ale v noci nevidím žiaden efekt. Pýtala som sa v lekárni a doporulčili mi Sedaliu, aj som ju kúpila., ale po prečítaní letáka som sa dozvedela, že je určená pre deti od 3O mesiacov, v najlepšom prípade od roka, a v žoiadnom prípade sa nesmie použiť do roka, tak som ju odložila do skrnie s týmm, že budem mať po ruke neskôr, na stoličky. Ale čo mu dať teraz?
Ad 3- vieš mi poradiť niečo na spanie aj re mňa? Tiež som dlhoročný insomnik, v podsata pred tehptenstvom som brala aj klasické hypnotiká, od kedy mámm malého, sa so spaním trápime nielen on , ale aj ja-
ťkeď sa zobudí, potom častokrát aj 2-3 hodiny neviem zaspať. Spočiatku mi pomáhal SEdatif PC, ale mám pocit, že už nefunguje. Vďaka
22. feb 2010 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tosa
Registrovala sa 24. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 157 príspevkov a 1 album. Má 1 priateľa.
 Ahojte baby, nevieke kolko dni mozem davat viburcol? a mozem ho kombinovat s Camilia - zlozenie: chamomilla vulgaris, ferrum phosporicum, beladona. mam 8,5mesacnu dceru a zacal sa jej tlacit prvy zubok. dala som 2 vecery, vyzera, ze jej to trochu pomohlo. ale neviem kolko ho mozem davat. a ci aj tie camilia kvapky dat, to mi dala pediatricka.(v taliansku)
dakujem a pekny dnicek.
16. apr 2010 o 06:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
Registrovala sa 22. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 20537 príspevkov a 3 albumy. Má 16 priateľov. Chatou , paris, Francúzsko.
 ahojte , ja uz tu velmi nechodim...

tosa, kombinovat mozes, i ked virbucol je skor na teploty. camili aje naozaj na zubky robena, takze camillia s adav alen ked idu zubky ked sa prerezavaju a lna tych par dni .. to vies takze, ak nemusis virbucol nedavaj, lan ak by bola ajk teplota, nechj camilliu pracovat? len stale davaj , kazdy den... podla navodu.
dufam z epomoze, ako nam.. emoticon vyhoda ze je tekuta a su to jednorazovky takze nemas problem s podavanim. emoticon
17. apr 2010 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 tak budme pokracovat. kiahne;. emoticon

RHUS TOXICODENDRON 5CH+ MEZEREUM 5CH+ BELLADONNA5CH
3 granule 3 krat denne
20. apr 2010 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
frola
1
Registrovala sa 17. decembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1850 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
 ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. moja mala ma uz treti den, teploty (nad 38) a pustili sa jej hrozne sopliky a pravdepodobne aj z toho kasle. neviete mi poradit nejake homeopatika co by jej pomohli? zatial som davala len coryzaliu ale tazko sa rozpusta vo vode a ani to nechce vzdy cele vypit. dakujem

mimochodom erika ahoj aj v tejto teme emoticon
20. apr 2010 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 ahoj frola...
prva vec ak ma uz 3 den vysie teplty cez 38 °C tak chod k lekarke;. emoticon po troch dnoch to uz nieco znamena;.
ak chces dam ti zoznam neakych hoemo na buduce.... na teplotu a kasel..
ale teraz skus radsej ist n aby to nebola zacinajuca bronchitida;. emoticon
ale idem ti pisat..
20. apr 2010 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
frola
1
Registrovala sa 17. decembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 1850 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
 dakujem erika,

si velmi zlata. az teraz som sa dostala k tomu aby som zacala citat diskusiu od zaciatku, takze az teraz vidim ze ty si temu zalozila a dakujem za to. ale este som len na druhej stranke. dlho to trva...
ja sama pouzivam coryzaliu uz dlho a vzdy zabrala.

tu lekarku zvazujem a asi si ma popchla nech idem lebo vzdy ked som tam doteraz v takomto pripade zasla, tak to nikdy nic nebolo a lekarka len naordinovala panadol, libenar a mucosolvan. a pravdupovediac chcela som malu usetrit toho dvojhodinoveho cakania. ale asi pojdem teda aj ked myslim ze to bude ako vzdy emoticon

myslis ze teraz uz homeo nezaberu?
20. apr 2010 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 zaberu , ak chces zaberu al ebude to trvat , dlhsie kedse uz su silne priznaky.. ides do toho?? emoticon

len som chcela, aby aspon popocuvala ked kasle, vies ked uz j eto vaic kao 3 dni a + vyssia teplota tak vtedy je dobre.. emoticon
20. apr 2010 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 osobne davj vel apist caje na kasel detske..; skus nasadit vitamin C v malych davkach ale casto ja s atym riadim, i ked najdes vel aludi co povedi avelke davky , ja davam v malych a a casto kazdy hodinu. emoticon
coryzaliu davaj stale, tip.. nedavj do studenej vody ale teplej , teplota 37°C teda ko v ustach inak s ati rychlo nerozpusti ja davm svojim ake su do pusy , al eto su moji. emoticon

vody staci Dve cajove lyzicky a rozmiesas a podavas, + C...
tera zti napiosem taku zakladnu lekarnicku pri , soploch prechladeni teda prava rhino pharyngite

takze ak ide zlty hnis a husty, cez nos HYDRASTIS CANADENSIS 4CH

zlty iritujuci hnis cez nos; ARSENICUM IODATUM 4CH

zeleny hnis a iritujuci ; MERCURIUS SOLUBILIS 4CH

nos zapchaty a tecuci hnis... NUX VOMICA 4CH

AK KASLE NAHODOU sprav si doma domaci sirup s cibule... poznas dufam.. emoticon
coryzaliu mozes kombinovat. emoticon
20. apr 2010 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 kasel... taky zakladny..
suchy BELLADONNA 4CH
iritujuci;; BRYONIA ALBA 4CH
mokry kasel s vykaslanim;; KALIUM BRONCHUM 4CH;;; emoticon
20. apr 2010 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
frola
1
 erika dakujem velmi pekne vsetko zapisujem.

a domaci sirup z cibule nepoznam emoticon

a dik za tu radu s teplou vodou lebo veru som nevedela ci to mozem a zle sa to rozpusta. este je malicka aby to vedela pocmulat sama
20. apr 2010 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 no cibulu das jednu cibulu , nakrajas na tenke kolecka, a zalejes medom je lepsie kvoli vsetkemu co ma v sebe, len tak ljemne asi jedna velak lyzica.. alebo das cukor
a zakryjes a das na teple miesto.. postat par hodin..
uzasna vec na prechladnutie a kasel.. emoticon
ja davam med, lebo med je zdravy ale len domaca vyroba ziaden dovoz.. emoticon
20. apr 2010 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
frola
1
 ok erika, skusim ale trocha sa bojim toho medu kvoli alergii. ja mam dost silnu alergiu na pely tak neviem ci to mam s malou riskovat. a potom ako davkujes ten sirup?
20. apr 2010 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 no preto som ti napisla cukor daj ten hnedy ak mozes;.

no das 3 lyzice denne. emoticon zaruceny recept.. emoticon
20. apr 2010 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
42
Registrovala sa 19. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 9609 príspevkov a 71 inzerátov. Má 92 priateľov.
 Erika ahoj, tak kopírujem otázku sem emoticon

môžem aj ja otázku k tým homeopatikám? Dávam malému chamomillu 15ch na zuby, ale vyššie píšeš že dávať tri dni.. a potom ako ďalej? Lebo ja keď vidím že malému ide zúbok, tak mu to začnem dávať 2x denne (pomáha to) a niekedy je to týždeň aj viac. Keď príznaky prejdú, zúbok vyjde, tak chamomillu vysadím. Už dlhodobo to takto dávam..
ďakujem
21. apr 2010 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 veronika prepac neskoro al epredsa.. no muz sa mi vratil a atk som nestihal teraz po 3 tyzdnovej absencii. emoticon *

spravne sa dava camomilla 3 krat denne, a len ked su silne priznaky rastu zubov.. emoticon
to co som Ti dala, je kombinacia + aj tie ostane; emoticon

takze ak mas 15CH tak daj naprikald tyzdne pocas rastu ked su silne priznaky a potom vysad..
23. apr 2010 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 chcem dat niekolko bodov ako brat homeo , pretoze je to dost otazne u kazdeho kedy a ako..
takze nepouzivat zubnu pastu kde je mata menthol..
harmancek , ako caj, kava, a tabac.. limitovat.. n

homeo sa berie, 1 hodina pred jedlom alebo 1 hodina po jedle, to je najlepsie kedy ich brat ak chcete ucinok takze nie tesne , pred alebo po , jedle;.
a halven ziadne riziko pre tehotne , ababatka ktore sa narodia..
skor naopak , kde nemozu lieky pomoct atk pomoze homeo,; na slabe zacinajuce problemy a choroby. emoticon

a posledna veta, ak neverite homeopatii nevadi, svoje ukazal, a ako prikad mozem uviest ze ja kvety ktore sa poleju s homeo rastu lepsie, a su krajsie, a taktiez u veterinarov ma uspech takze to nie je efekt placebo.. a ani namyslanie ze je mi lepsie;. emoticon
23. apr 2010 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 denduska;. zapcha u deti.. emoticon lahka samozrejme..

ALUMINA 4CH " granule pre spankom + cipky glycerinove;. emoticon

COLIKa..
PAEONIA 4CH 3 granule 3 krat denne.. + masaz bruska;.
23. apr 2010 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
denduska
14
Registrovala sa 28. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 8110 príspevkov a 23 inzerátov. Má 16 priateľov.
 erika, nuz tu som emoticon tak mi tu hod prosim nieco na tu koliku a prdiky, budem veelmi vdacna emoticon
23. apr 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
denduska
14
Registrovala sa 28. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 8110 príspevkov a 23 inzerátov. Má 16 priateľov.
 rychlejsia emoticon emoticon emoticon
23. apr 2010 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 vidis som slubila a mas niekdy tu mrkni hodim vzdy neke homeo na nieco .. pre deti zatial a ak checte iekto pre dospeleho tak , staci povedat. ak mozem tak hodim.. nie som vsemocna;. emoticon emoticon
23. apr 2010 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
42
Registrovala sa 19. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 9609 príspevkov a 71 inzerátov. Má 92 priateľov.
 erika, homeopatiká hodinu pred..hodinu po jedle. A počíta sa u dieťaťa za "jedlo" aj dojčenie? emoticon
23. apr 2010 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erikasadek
48
 veronika chces vediet ^ravdu neviem presne, normalne by s amalo pocitat dojcenie, ale zase pitie s anepocita.. takze naozaj neviem nekojila som teda neviem presne Ti povedat to by som sa musela spytat lekarky mojej ako to je vlastne s kojenim ci sa pocita, alebo nie..... emoticon zakerna otazka;. ak by to niekto vedel uvitala by som .; naozaj nestretla som sa s tym v mojom pripade takzen aneviem. emoticon
23. apr 2010 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
42
 veď toto erika..ja som sa nad tým dnes zamyslela, vedela som že hodinu pred a po by sa nemali, ale malý si vypýtal medzi jedlami mliečko, tak som ostala v pomykove, či dať homeo emoticon No dala som.
Také malé bábo do polroka, čo pije iba mlieko, tam by som to ja logicky za jedlo považovala, ale takto v 13-tich mesiacoch keď už normálne papá príkrmy a mliečko má vlastne iba popri tom.. no neviem.
Ak náhodou zistíš, tak napíš emoticon
A ďakujem za info.
23. apr 2010 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš

Podobné diskusie

Populárne albumy