Homeopatikum Belladonna

alenka600
10. feb 2012

Ahojte, odporucili mi homeopatikum Belladonna C30 ako liek na detsku koliku, resp. jej zmiernenie. V lekarni mi ale tvrdili, ze je iba Belladonna CH 30 a to je vraj na podporu kojenia. Viete mi s tym poradit? Dakujem

lemge
10. feb 2012

ahoj,homeopaticke lieky sa vyberaju podla specifickych symptonov pacienta.
tu som okopirovala z jednej stranky:

Homeopatie je holistická (celostní) metoda, tj. zkoumá pacienta jako celek. Homeopat nepředepisuje lék pouze na určitou konkrétní nemoc, např. alergickou rýmu, opakované angíny atd., ale hledá typ povahy pacienta. Zajímá ho vždy nejen konkrétní příznak, např. bolest v krku, ale i průvodní pocity a příznaky - co pacienta zlepšuje a zhoršuje, co jeho potíže obvykle vyvolává, která denní a roční období jsou pro něj riziková atd. Často pacient vypráví celý svůj životní příběh, a tak se homeopat dostane k jádru nemoci a k určení správného konstitučního léku. První homeopatický rozhovor tak trvá obvykle hodinu, někdy i déle. Konstituční lék se podává jednorázově a jediná dávka vydrží působit týdny, měsíce i několik let, v závislosti na zvoleném ředění a zdravotním stavu pacienta.

takze belladona moze byt pouzita na viacere potiaze,pozri link

http://www.kezdravi.cz/oddeleni/313-belladonna-...

a kto ti poradil tento liek?

kbeata
10. feb 2012

@alenka600 mne belladonu dala aj homeopaticka pre maleho ked mu isli zubky,alebo mal zvysenu teplotu na zmiernenie namiesto trebars paralenu,mohol ju uzivat aj dva tyzdne,ucinok nie je okamzity ako pri lieku,ale efekt je lepsi,taky celkovy priaznivy na organizmus 😉

alenka600
autor
10. feb 2012

@lemge dostala som v jednej lekarni ich casopis a tam bolo okrem ineho pisane aj to, ze co pomaha pri detskej kolike, ake homeopatika a boli presne popisane priznaky pre konkretny typ bolesti a k tomu bola odporucena beladona. Ked som to uz v inej lekarni chcela kupit, tam mi povedali to druhe.

alenka600
autor
10. feb 2012

@kbeata Dakujem pekne za info 🙂

erika1977
14. máj 2012

@alenka600 Ahoj.Chcem sa spytat ako si si pomohla kupila si ten liek a zabral?Potrebujem poradit pre švagrinu,maly ma koliku a je zufala ☹ Dakujem

alenka600
autor
14. máj 2012

@erika1977 Ahoj, homeo som ani nestihla nasadit, zacala som pouzivat bezplienkovu metodu a to zabralo na 100%. Svagrina nemusi bezplienkovat, len ta poloha - drzat dietatko nad nocnikom strasne pomohla. Lebo v zvislej polohe sa tlaci lahsie ako po leziacky - ako pri porode 🙂 Fakt, u nas nepomohlo ani nosenie, ani masaz, ani cvicenie nozkami, ani rozne kvapky - az toto. Prajem vela stastia 🙂

jankovamama
5. mar 2013

@kbeata môže tento liek užívať 4 ročne dieťa ak je hyperaktívne a nechce večer zaspávať ?

kbeata
5. mar 2013

@jankovamama fuha,to netusim,ja som skor zato,ze nech mi to odporuci priamo dobry homeopat,tak sa aj stalo a maly bral nejake homeo na jacmene na oku,a plus tu beladonu,ta sice nebola nutna,ale pomohla na tie zuby co mu tazko rastli,teda s problemami...
sebe by som naordinovala hocico 😀 ,malemu by som si netrufla,snad len nieco dostupne v lekarni
inac som nevedela,ze beladona sa aj predava,ci som dostala rovnaku ako z lekarne tiez netusim
u homeopaticky sme mali par sedeni,a na ich zaklade doporucila to homeo,zabralo a potesilo,ze malemu tie jacmene zmizli 😉

trajana
5. mar 2013

Homeopatická liečba je okultná liečba. možno vyzdraviete, ale začnete mať psychické problémy.

jankovamama
8. mar 2013

@trajana a to už prečo veď už stary číňania či v Indii sa liečili prírodnými liečivami, snáď je zdravšie to čo si kúpime v lekárni, veď väčšina liekov je vyrobená chemicky z ropy a iných látok

reni93
8. mar 2013

belladonu 30 tku moja mala uzivala na anginu (pediatra jej predpisala penicilin - co by bola 10 az 12 dnova liecba), tak som zavolala mojej homeopatke, ta mi ju odporucila, mala bola do dvoch dni zdrava. pouziva sa na zapalove stavy aj pri zapaloch priedusiek atd... ci pri hnacke neviem. mam doma aj 200 ku, zatial take silne riedenie nepotrebovala.

reni93
8. mar 2013

@trajana homeopatia je holisticka liecba, kedze ma vyliecit fyzicku chorobu, ktora je casto vyustenim psychickych problemov (uzkosti, napatie atd..) tak samozrejme ak poznas princip homeopatie, sa tieto psychicke priznaky pocas liecby docasne zhorsuju.

trajana
8. mar 2013

@jankovamama Ja uznávam prírodné prostriedky na liečbu, starú čínsku medicínu atď. Len o homeopatikách som počula a čítala, že absolutne nemajú vedecký základ. Funguje to dokonca intenzívnejšie, keď je menšia koncentrácia tej pridanej látky, ktorá má nabudiť imunitu. Teda úplne nelogické. Myslím, že to bolo písané na www.badatel.sk.

bibi78
23. máj 2013

Ja teraz len vseobecne o homeopatii, @reni93 Reni, ku ktorej homeopatke chodis? Ja by som si chcela najst alternativu ku klasickej pediatricke a zaroven prediskutovat problem (ne)ockovania aj z ineho pohladu. Kludne mi posli info do IP. Vdaka! 🙂