Máte skúsenosti s liečbou pomocou koloidného striebra?

bosssorka
7. jan 2010

Ahoj,

chcela by som sa opytat, ake mate skusenosti s liecbou prostrednictvom koloidneho striebra. Dakujem pekne

zuzkaku
9. jan 2010

😀 😀 😀 .....ja len tak na odľahčenie....zdala sa mi tu trošku dusná atmosféra...

voskovka
9. jan 2010

😀 😀 😀

roasha
9. jan 2010

petot,bude lepsie,ked budes aj rozmyslat nad tym,co pises,lebo tu pises o tom,ze striebro neutralizuje,nie o "vyprchani ucinku",tak nezavadzaj 😉 🙂
ale ináč sa dosť rýchlo neutralizuje, takže jeho účinok vyprchá skôr, než sa dostane do čriev, a to, čo sa vstrebe do krvného obehu, už nie je ani dostatočne koncentrované, ani dostatočne aktívne, aby to mohlo niečo ovplyvniť v organizme ako antibiotikum.

dalsia hlupost ktoru si napisal:koloidné striebro pri kontakte s mikróbmi, ale aj minerálmi a pravdepodobne aj žalúdočnou kyselinou, a ktovie, s čím všetkým ešte, stráca svoj účinok.
😝
striebro bude vzdy striebro,a striebro s HCl nereaguje!alebo ty mas v zaludku nieco ine,ako HCl? 😕 😅 😀

voskovka
9. jan 2010

roasha-ved vravim že si tu niekto čosi dokazuje... 😀 😀 😀

roasha
9. jan 2010

na upresnenie,:striebro reaguje s HCl,ale to sa vyuzivalo vo fotopriemysle,ale zaludocna HCl nema az taku c. 🙂
jasne ze predajca koloidneho striebra,napise,ze sa uplne bez problemov odbura z tela... 🙂
vo forme koloidu sa uz takmer nepouziva,kedysi to bolo napr.v zaplavenych oblastiach na dezinf.vody/uzavrete kade/,alebo v namornictve........len teraz je to nejaky "boom"

roasha
9. jan 2010

antibakterialne naplasti s koloidnym Ag,na vonkajsie pouzitie,to ano,ale vnutorne by som ho neuzivala. 🙂
aj na dezinfekciu vody sa pouzivalo pokial to bolo nevyhnutne.

petot
10. jan 2010

roasha: Mohla by si niekedy prispieť aj užitočnými informáciami?

Zjavne nerozumieš podstate účinku koloidného striebra, len sa tu hráš so slovíčkami. Účinnosť KS je daná rozmermi nanočastíc a koncentráciou roztoku. Je technologicky náročné, vyrobiť roztok s konzistentne malými časticami, ľahšie je zvýšiť koncentráciu na úkor kvality. Parametre jednotlivých výrobcov sa veľmi líšia a preto rozdiel v účinnosti roztoku voči mikróbom sa môže líšiť o niekoľko rádov, hoci z chemického hľadiska je to vždy len koloidný roztok striebra vo vode, a to dokonca pomerne slabej koncentrácie (bežne len 5-50ppm).

Do tejto témy som prišiel s úmyslom niečo nové sa dozvedieť, ale ako zvyčajne, užitočné informácie sa tu dosť strácajú v osobných útokoch.

petot
10. jan 2010

veronika81: Ak ho skladuješ potme, tak KS je dosť stabilné a vydrží dlho. Neviem Ti povedať presne, ale pokiaľ viem, rok-dva bez problémov.

roasha
10. jan 2010

petot,vysvetli mi,preco to,ze ti niekto oponuje,beries ako osobny utok. 😕
nehnevaj sa,ale chemiu,zdravovedu,pravo....jednoducho sa to kopirovanim na nete nenaucis/ci sa ti to paci,alebo nie,vzdy si ich budes vysvetlovat ako laik,ako ti to bude pasovat/. 🙂

podstate ucinku koloid.striebra rozumiem veeelmi dobre,u mna nejde o hru so slovickami,ja som chemik/o.i./. 🙂 😀 😀
z mojho pohladu ide o spekulaciu vytiahnut z ludi peniaze,ved vzdy sa najde dost dovercivych. 😔

babulka
10. jan 2010

Roasha, ďakujem za informácie...predsa len je to kov...a ak niekomu vadí kov vo vakcíne, pochybujem, že si dá kov orálne...či nie? Chcela som to kúpiť, ale asi sa poobzerám po niečom inom...ešte raz, vďaka. 🙂

martinba
10. jan 2010

veronika81 bolo to nieco s uskladnenim, koncentraciou ,cize v podstatne islo o kvalitu. Nechcem kecat ale pri zlom uskladneni, prevoze atd myslim ze prichadza k znehodnoteniu. ten Petr z bor.cz si ho najprv kupoval a mal minimalne ucinky, potom si kupil masinku a zacal vyrabat doma a ucinost vyrazne stupla.

leka323
10. jan 2010

Mňa to KS zaujalo natoľko, že som ho pred týždňom kúpila. Mne hlavne na akné, deťom na imunitu, alergie. Tak uvidíme. Ja užívam kávovú lyžičku ráno a večer + potieram, deťom raz trištvrte lyžičky. Včera som sa zobudila na to, že nemôžem prehĺtať, totálne navreté mandle, kloktala som ním a behom hodiny mandle OK. Viem, žeby sa nemalo dávať blízko mobilu, a dávať ako C-čko na plastovú lyžičku. Skúšame...

leka323
10. jan 2010

myslím samozrejme, že na plastovú áno, kovovú nie. tak 🙂

lyongirl
10. jan 2010

leka, daj potom vedieť ako zaberá na akné 😉

a namisto "dohadov" samozrejme myslím to v dobrom 😉 , poradí mi niekto, čo som sa už pýtala? Môžem ho ako dojčiaca používať na potieranie plesne na nohe, mohlo by mi to zabrať...? Alebo kladiem ťažkú otázku, na ktorú mi nevie nikto odpovedať...?

takco
10. jan 2010

a neviete kde to kupim ked to pytam u nas v lekarni ,tak na mna pozeraju jak na ...tutu......a minule mi dokonca davala len mast na mastenie noh ,ktora obsahovala KS,ale ja chcem ako formu kvapiek.

voskovka
10. jan 2010

moj manža to kupuje v lekarni stoji 11eur

leka323
10. jan 2010

lyongirl-dám vedieť ako mi to zabralo.

a myslím, že potierať ním pleseň na nohe kľudne môžeš.

Ja som si ho chcela objednať cez internet, našla som asi 4 druhy, a potom som to náhodne objavila v jednej lekárni u nás v Prešove. /300 ml stálo okolo 11 eur. /

petot
10. jan 2010

roasha: Neviem, či to len tak vyznieva, ale zvyčajne mám dojem, že za Tvojou oponentúrou je snaha podpichovať a urážať. Možno je to tým, že používaš málo argumentov a zaoberáš sa skôr slovíčkarením. Len málokedy sa mi stalo, že som sa z Tvojej oponentúry dozvedel nejakú hodnotnú informáciu. Asi preto.

Ak máš presnejšiu informáciu, alebo vieš niečo lepšie vysvetliť, tak do toho, pre mňa je menej namáhavé čítať než písať 😉

petot
10. jan 2010

babulka: Nie je kov ako kov 😉

Pre telo je dobrý a prospešný zinok, meď, selén, v stopových množstvách aj chróm, vanádium a iné. Dokonca železo v pomerne veľkých dávkach, v tele má človek bežne 7g železa.

Keby si namiesto neho mala 7g ortute alebo hliníka, tak som si nie istý, či by si bola ešte nažive.

Nie je kov ako kov. Striebro je pre človeka málo toxické.

veronika81
10. jan 2010

martinba a nemohlo to byť tak, že ten niekto, od koho to dotyčný kupoval, chcel v podstate iba zarobiť a miešal KS v slabšej koncetrácií? Veď taký bežný smrteľník (napr. aj ja) si to nemá ako zistiť a odmerať, koľko striebra sa tam nachádza. Môžu mi predať aj čistú vodu a budem veriť, že je to koloidné striebro 😀 Ale to len tak uvažujem 😉 Verím, že zlým uskladnením sa účinky môžu znižovať.
My ho máme v takej tmavohnedej fľaštičke, držím to na chladnom mieste, ale veru máme ho už okolo dvoch rokov, tak neviem, či nám ešte bude k niečomu 😝

Muž ho nikdy neužíval, stále iba aplikoval lokálne na afty, ale účinok to malo viditeľný. Alebo to bol len "placebo efekt"? 😅 V každom prípade ja som tomu po tom, čo som videla na mužovi, uverila, ale neviem či by som ho užívala orálne. Príde mi dosť proti srsti "jesť striebro" 😀

petot
11. jan 2010

veronika81: V normálnych dávkach (povedzme, za lyžičku denne) môžeš kľudne aj jesť. Po 2 rokoch by to ešte malo byť účinné, ak ste to skladovali potme a v chlade.

S meraním je naozaj problém. RNG, ktorý konštruoval výrobné zariadenie v Lučenci, vravel, že meral niektoré komerčné produkty a že rozptyl od udávaných parametrov bol značný.

veronika81
11. jan 2010

Petot, trošku odveci.. odkiaľ vieš, že som z Lučenca? 😕 😀

Držím ho v špajzy, je tam chladnejšie, ale od chladničky to má ďaleko.

lyongirl
11. jan 2010

leka - ok 😉

petot
11. jan 2010

veronika81: Odteraz, ako si to napisala 😀
Lucenec som spominal len preto, ze tam vyrabaju KS.

veronika81
11. jan 2010

petot 😅 človek toho o sebe najviac prezradí sám 😀

To som ale netušila, že to tu máme pod nosom. Ja že LC spomínaš zámerne, aby som si to tam išla dať odmerať.

linette
12. jan 2010

a ake ma vedlajsie ucinky KS? predpokladam, ze nejake ma ako kazdy liek..

linette
12. jan 2010

asi som dost nedoverciva, ale nemysleli ste na to, ze teraz pomoze a co ked nastanu nejake komplikacie az po rokoch ako s ockovanim? predsa je to kov..

petot
12. jan 2010

linette: KS sa dosť rýchlo vylučuje močom, ak sa nemýlim, 3mg denne. Malé dávky sa nehromadia v tele. Ak niekto užije priveľa a obličky to nestihnú za niekoľko dní vyplaviť, tak sa ukladá do vlasov a pokožky a sfrbuje ich na modrosivo, ale opakujem, to je pri obrovských dávkach.

KS má koncentráciu nanajvýš cca 40ppm, čiže 0,004%. Zjadnodušene, odhadom, musela by si ho vypiť cca 4 deci denne, aby to obličky nestíhali. Nevravím, že je to presný výpočet, len rádovo, aby si mala predstavu, ale zase dosť veľa výrobkov má koncentráciu len 5-10ppm, takže to už ideme do litrov.

Každopádne, asi to nepiješ ako pomarančový džús 😉

veronika81
12. jan 2010

Predávkovanie striebrom spôsobuje nemoc, ktorá sa volá argýria. (ang. argyria). Jej príznakom ako písal petot je sivo modré sfarbenie pokožky. Niektoré zdroje uvádzajú, že toto je jediný príznak otravy, t.j. ide len o kozmetický defekt, ktorý je ale trvalý a nemá zodpovedajúci efektívny spôsob liečby, iné uvádzajú aj možnosť smrteľnej otravy. Nakoľko je argýria veľmi zriedkavá a málo zdokumentovaná sú všetky čísla uvedené v súvislosti s ňou dosť nepresné a mali by byť zvažované so všetkou opatrnosťou.

Koncentrácia striebra vo výživových doplnkoch sa udáva v ppm (parts per million), čo sa má číselne rovnať počtu miligramov striebra na jeden liter vody (mg/l). Typicky sa pohybuje od 10 do 30 ppm u väčšiny ponúkaných výrobkov. To znamená, že ak je produkt s koncentráciou napr. 10 ppm, v jednej kuchynskej lyžici (5 ml) sa nachádza 50 mikrogramov čistého striebra. Pre človeka s hmotnosťou 72 kg by malo byť bezpečné podľa EPA užívať cca 6 lyžíc denne.

veronika81
12. jan 2010

Inak, väčšina oficiálnych a lekárskych zdrojov pred používaním striebra vystríha, zatiaľčo väčšina alternatívnych zdrojov a predajcov argumentuje v jeho prospech. Pravda bude..ako vždy..asi kdesi uprostred 😉