Poraďte niečo prírodné na imunitu 1,5 ročného dieťaťa

marcelasz
30. máj 2013

ahojte,možte miniekto poradit niečo prirodne na posilnenie imunity 1,5r.dietatka,moj syn mauž 2 mesiace teplotu 37,2-3 absolvovali sme niekolko odberov krvičky a mocu,vsetko v poriadku akurat ,vraj ma slabu imunitu,pocas tych 2 mesiacov sa mu prerezalo 7 zubkov,moze to byt tym?teplotu ma každy den,rano nie ale od obeda do vecera stale.poradite nieco na imunitu?nebyvam na dedine,takže mu neviem davat vlastne vypestovanu zeleninu ovocie
DAKUJEM

tortelinka
30. máj 2013

aj ja mam 1,5 rocne dieta, velmi nam pomohlo kozie mlieko

marcelasz
autor
30. máj 2013

dakujem vyskušam,ja mu davam,len umele mlieko pred spanim HAMI,inak este kojim a varim z kravskeho mlieka,takže skusim DAKUJEM

tortelinka
30. máj 2013

@marcelasz moj nebol nikdy kojeny, tak od 14 mesiacov sme iba na kozom mlieku a papa kozi jogurt a obcas aj syr, dufam ze mu bude dlho chutit

cherry1981
30. máj 2013

Skus BIO colostrum tekute, vitamin C z DM alebo aj imunoglukan.

bublina83
30. máj 2013

@marcelasz Ja som malemu kupila Imuno glukan. Nedavam pravidelne, ale vzdy ked sa mi nejako nezda tak mu sirup davam par dni a zatial to pomohlo na vsetko. Vsetko dobre prajem a vela zdravia !

kattrin5
30. máj 2013

Probiotika a prebiotika

andrejusa
30. máj 2013

@marcelasz ahoj, kamaratka tiež velmi velmi dba na bio a prirodne preparáty a ona si velmi chváli hliviačik,da sa kupiť v lekárni a vraj je fakt dobrý a zaberá 🙂

adenka
30. máj 2013

nam pomohlo a pomaha koloidne striebro... ale ono je skor asi dobre na sopliky a bolave hrdlo...

pingu1
30. máj 2013

darmo hladas. vsetko su len doplnky, ktore mooozno pomozu. dieta ma nevyzretu imunitu do 6. rokov zivota. otazka je, do akej roviny je schopny celit bacilom a virusom. u nas to skoncilo vyberom mandli aj jednych aj druhych.... 11 atb za rok mala. jednoducho nepomohli sme si aj ked som doslova stovky eur za vselijake ''zazraky'' nechala

janulabj
30. máj 2013

@bublina83 to j ezaujimave že vam tak pomaha, ved tam je potrebne ho brat 3 mes. vkuse aby bol učinok, ale to v dobrom myslim ked zabera je to len ok.
moj ma aj mandle vonku, aj bral už asi všetko možne,, nič extra nepomohlo.

marcelasz
autor
30. máj 2013

velmi vam všetkym dakujem,ste zlaticka,zapisujem a vyskusam,imunoglukan davam cca 2 tyždne,každe rano na lačno,no teploty pretrvavaju.upokojujem sa tym že je to zo zubkov,ale nechcem to podcenit a predsa len 2 mesiace teplotovat........

darinkazv
30. máj 2013

@marcelasz my sme si prešli rôznymi liekmi na imunitu. opakovane hlavne ribomunil a bronchovaxon. skúsili sme si aj imunoglukan, potom nejaký hliviačik či čo a kopec aj voľnopredajných. ale aj tak mi dcérka bola vkuse chorá. začali sme brať prírodný produkt od finclubu Bio mare a je kľud 🙂

marcelasz
autor
30. máj 2013

super dakujem 🙂

obcansr
30. máj 2013

@marcelasz ahoj ja som tiež dávala inunoglukan nám zabral , malý maval vždy zápaly priedušiek hlavne v zime, maval až 7 atb a tak som to skúsila a cez zimu bol v pohode ani atb nebral a to sa moho ist lyžovat čo predtým ani počut, lenže nie na všetky deti to zaberá , každému niečo iné, skúsale to musí brat dlhšie aspon 3 mes my sme to síce brali 6 mes bez prestávok ale bolo všetko ok, je aj beta glukan, skus a uvidíš, a nemá šiestu chorobu? vačšinou to býva pri prerezavaní zubkov niekedy su horúčky vyššie a niekedy len taká zvýšená, jedna žena bola v nemocke s malým presne že maval teploty zvýšené a tam jej povedali že ma 6 chorobu

marcelasz
autor
30. máj 2013

čo je 6 choroba?

marcelasz
autor
30. máj 2013

aha už som si o tom prečitala,dokonca ccA PRED 3 MESIACMI MAL VýSIP VYZERALO TO AKO POPRHLENE PO 2 DNOCH TO PREšLO ,pri tejto 6 chorobe to tiež spomýnaju,takže sa o tom informujem u lekarky.Dakujem 🙂

bublina83
31. máj 2013

@janulabj Dlhodobe uzivanie je mozno pri velmi narusenej imunite, je tam aj dost vysoky obsah C vitaminu tak urcite aj to urobi svoje. Davam naozaj len nejakych 4-5 dni a mame pokoj. Este ma napadlo Oscilococcinum, je to dost drahe ale to som volakedy davala dievkam a tiez vzdy pomohlo.

marcelasz
autor
3. jún 2013

tak tu 6 chorobu mi lekarka nepotvrdila,vraj to trva max 1 tyžden.neviem ani či je to zniženou imunitou.proste dva mesiace vkuse den čo den teplota 37,2-3.už som zufala

marcelasz
autor
3. jún 2013

@darinkazv to su len kapsule,alebo existuje aj nejaky sirup?

marcelasz
autor
3. jún 2013

@darinkazv a teraz som sa dozvedela že to nieje vhodne pre deti do troch rokov ☹

hajanka
3. jún 2013

@marcelasz vit. C ktory je prirodzenym stimulantom Th1 imunity (my podla megaskorbickej liecby, preventivne aj liecebne v praskovej forme), vychytava volne radikaly a brzdi starnutie a poskodzovanie buniek,
vit. D ktory ma velky vyznam pri obrane proti infekciam,
probiotika lactobacily pre zdravu crevnu mikrofloru (prirodna napr. kombucha), pretoze creva produkuju az 70% obrannych latok (najvacsia cast imunity) podporuju humoralnu imunitu ( protilatky..),
betaglukan zvysuje obranyschopnost organizmu a podporuje bunkovu imunitu (lymfocity, biele krvinky), nachadza sa napr. v hlive ustricovej, kvasinkach...,
dostatok vlakniny a mikrovlakniny v strave (posobi ako "cistidlo"),
echinacea aktivuje v organizme latky, ktore dokazu pohltit povodcu infecie a podporuju latky ktore zabranuju rozmnozovaniu virusov v bunkach,
salvia lekarska ma protizapalove a antibakterialne ucinky,
zinok, selen, strukoviny, obilniny, hlavne cerstva zelenina a ovocie, aj dostatok odpocinku a pobyt na cerstvom vzduchu... 🙂
a vyhybat sa napr. chemicky upravovanej strave, a hlavne do tej imunity umelo nezasahovat v podobe vakcin (ockovania) 😉 liekov, atb, vyhybat chemii, eckam, um. farbivam, aromam, konzeravantom, prifarbovanym bublinkovym napojom, cukru ktory prekysluje organizmus a vytvara vhodne prostredie pre rast bakterii a inych patogenov... atd atd je toho vela

marcelasz
autor
5. jún 2013

@hajanka ,super,dakujem za skvele info,usetrila si mi tym cas,tolko info v jednej sprave 🙂 🙂 🙂 ,D davam Vigantol už od narodenia,vit.C tiež davam tak 2krat tyždenne.tu kombuchu zistim hned zajtra v lekarni 😉 o betaglukane som nieco pocula,zajtra idem kupovat hlivu ustricovu pozrem nejake recepty a budem z nej pripravovat nejake mnamky 🙂 ,echinaciu tiež vypytam v lekarni.na vzduchu sme denne cca 7-8 hod.nikdy som mu nedalala ziadne keksiky z obchodu ani nič slane ako napr.(brumik,čipsi)jedine čo mal do teraz sladke je každy den ovocie+mrkva ,jogurty minimalne radsej davam cistu smotanu,tvaroh a ako sladidlo nastruhane jablcko na umelom struhadle nech sa neznehodnocuju vitaminya caj s medom,ten som teraz prestala davat,nahradila som ho pšeničnym sladom alebo melasou v minimalnom množstve.do jedal som zacala pridavat rakytnikovu stavu bez cukru,sezamovu omacku,kustovnicu-vsetko je to velmi bohate na vitaminy,zacala som chodit do makrobiotickeho obchodu a hlavne mu chcem zacat davat kozie mlieko,syry.......takže zajtra idem na velky nakup

prirodka
10. jún 2013

Na podporu imunitneho systemu aj u malickych deti je vynikajuce podavat cisty prirodny produkt, ktory nema vedlajsie ucinky, nie je navykovy, neobsahuje ziadne farbiva ani lestiace latky.My sme davali vnucatku,velmi sa to ujalo.Kedze sa tu nema propagovat firma ani nazov vyrobku,tak napisem zlozenie a podla potreby mi mozete poslat meil ,kde viem poskytnut viac informacii.Ide o antioxidacnu zmes z ovocnych stiav-granatove jablka,hrusky,mangostany,malin, cernic,cucoriedok,extrakt z hroznovych jadierok.Ma vybornu vstrebatelnost, vyborne chuti a je zdravy.Pije sa ako sirup,ale moze sa uzivat zriedeny s vodou ako malinovka.

kaparzo
10. jún 2013

Ahoj na imunitu by som odporučil mms osobná skúsenosť dobrá odporúčam literatúru o mms naštudovať postup mms dokáže vyliečiť oslabenu imunitu

sln1ecko2
26. aug 2013

Prepacte ze som mimo tému, ale možno by mala niektora zaujem. Je tu možnosť zorganizovať 6 mesačný kurz Domácej homeopatie (vždy jeden víkend v mesiaci). Semináre by prednášala Dr. Jana Kolenová. Nakoľko tento kurz prebieha len v Košiciach, tak som sa skontaktovala s pani doktorkou a navrhla mi, že ak sa nazbiera 15-18 účastníkov, kurz by vedela urobiť aj v Banskej Bystrici. Bližšie informácie o obsahu kurzu nájdete na jej stránke http://www.homeopat-kurzy.sk/Terminy.html, alebo keď si dáte do vyhľadávača Dr. Jana Kolenová, Kurz domácej homeopatie. Je nás už zhruba 5-6 mamičiek, ten kto vie o čom je homeopatie a mal by záujem sa naučiť jej základy a vedieť ju aplikovať aj v domácom prostredí tak mi napíšte. Pekný deň všetkým

juvazuzu
31. mar 2015

Mala nebýva často chora davam jej Narosan vitaminy a hlavne zinok v strave