Zabrali vašim deťom homeopatiká nasadené od homeopata?

zvonkohra
25. feb 2012

Ahoj mamicky....V pondelok som s dcerkou objednana k homeopatke u nas v Presove.Chcem sa spytat zabrali vasim detom homeopatika alebo nie?Citam vsade vsetko a uz mi s toho preskakuje 😝

bambi2
25. feb 2012

u mna vzdy, ja na ne nedopustim.. ale treba tomu verit, ze pomozu 😉

zvonkohra
autor
25. feb 2012

@bambi2 asi

koniarova
25. feb 2012

@zvonkohra U mňa nie. 😒

zvonkohra
autor
25. feb 2012

@koniarova a na aky problem mali predpisane homeopatika?deticky ci ty?

koniarova
25. feb 2012

@zvonkohra Malý býval do roka stále chorý. Laryngitída, zápal priedušiek, stále kašeľ a soplíky. Nám podľa mňa nezabralo. Chodila som tam asi rok, každý mesiac po 1x. Ale treba vyskúšať, zato nič nedáš. No, vlastne asi dáš, nás každé sedenie a lieky stáli 25 eur. Vstupná prehliadka 50 eur. Kvôli čomu chcete ísť vy?

labaga
25. feb 2012

@zvonkohra homeopatia je jeden nechutný podvod na neštastí druhých

olifcek
25. feb 2012

nam pomahaju. Ale my aj dost vit.C papame

zvonkohra
autor
26. feb 2012

@koniarova mala ma slabu imunitu a opakove zapaly moc.ciest

kvetinka211
26. feb 2012

@zvonkohra zatial sa nepodarilo dokazat ine ucinky homeopatik nez placebo efekt .. ten funguje u dospelych, u deticiek az tak velmi nie .... tiez som kedysi fungovala na homeopatikach a fungovalo pri beznych prechladnutiach v zaciatku ochorenia .. teda presvedcila som sa ze funguje a toto presvedcenie mi pomohlo ... ale muz mi to cele vyhovoril, takze uz prestalo fungovat 😉 takze teraz si nasadim bylinky, zazvor, cesnak, teple caje a funguje zasa to ... a je to lacnejsie 😉 ale vsak skus, urcite neublizi kedze to su vsetko velmi nizke koncentracie latok ... inak na tie zapaly ako prevenciu skus malinkej davat brusnice - susene, stava .. ale to si uz asi pocula ze to pomaha. Ak ste este neboli u imunologa, skuste tam, urobia podrobne testy a mozu nasadit cielenu liecbu.

koniarova
26. feb 2012

@zvonkohra Vlastne, to som zabudla napísať ešte k našim chorobám, zápal obličiek a potom rotavírus. Mali sme to pestré, určite to poznáš 😉 a človek sa naozaj vtedy snaží skúšať všetko. Ešte som vlastne zabudla napísať, že v tom období som otehotnela a bývalo mi strááášne zle od žalúdka, nebola som schopná vôbec existovať. Homeopatka mi dala lieky proti nevoľnosti, užívala som ich mesiac, absolútne nezabrali. Aj to bol dôvod, že som sa na to vykašľala. Teda vlastná skúsenosť na sebe.

tin007
26. feb 2012

@zvonkohra ano zabrali a zaberaju (davam ich malemu a sebe)

zvonkohra
autor
27. feb 2012

tak baby mi ideme dnes na pol 3 k dr a som zvedava co bude hovorit a co jej vlastne na to da ale chcem aj pre seba tak uvidim ci mi zaberu a o jonasovej metode ste nepoculi nic?www.joalis.sk

koniarova
27. feb 2012

@zvonkohra Daj potom info. 😉 😉 😉

zvonkohra
autor
27. feb 2012

@koniarova s homeopatky som kusa sklamana neviem nepresvedcila ma o tom aby pomohli ono je to moc dlhodoba liecba a ze ked sa beru tie homeo tak kludne sa choroba moze vratit t.j ze zaberaju to aj vam tak vraveli???ja asi skusim tu jonasovu metodu

koniarova
27. feb 2012

@zvonkohra Je to určte dlhodobá liečba. Preto som ja rok verila, že to pomôže, stále som tomu dávala šancu. Neviem poradiť, možno vám by zabralo. Poznám veľa ľudí z okolia, na ktorých homeo funguje. Možno treba súsiť aspoň 2-3 mesiace. Výsledky sa môžu určite dostaviť aj skôr. A jasné, že choroba sa vrátiť môže. To ti nikto nezaručí, že sa nevráti. Je jedno, či sa liečiš homeo, alebo klasika liekmi. 😉 Je to finančne náročné? Mňa aj to odradilo, u nás to bolo dosť veľa, na to že som nevidela zlepšenie.

majka1981
27. feb 2012

@zvonkohra ano zabera, ja som do teraz ziadne ATB a podobne lieky nedavala. len homeo.
to ze je to len placebo efekt nemozem potvrdit, lebo ja som si davala homeo aj pri zapale prs a to mi nikto nemoze povedat, ze ked sa Ti behom hodiny - dve velmi ulavi, ze je to len placebo efekt! Ked hrca v prsniku odtvrdla a ja som nemala bolesti, tak to bolo len z homeopatiky!

zvonkohra
autor
27. feb 2012

a funguje to tak ze hoem zaberu ked sa vrati choroba?alebo ze sa zhorsi stav?

koniarova
27. feb 2012

@zvonkohra Na to ti nikto neodpovie, to sa nedá takto posúdiť. 😉

kbeata
27. feb 2012

@zvonkohra mojmu synovi rocnemu zmizli do troch mesiacov jacmene z viecka 🙂 dovtedy masticky typu framykoin nezabrali 😒

roo
27. feb 2012

@zvonkohra Ja mam jednu pozitivnu skusenost s Joalis preparatmi u seba (homeo som neskusala). A tiez rozhodne neslo o placebo efekt...

murcos
27. feb 2012

ako bolo u homeopatky? skoda, ze som nevidela tvoju otazku skor. nezijem na Sk. u ns je homeopatia rozbehnuta na plno. mozu ju studovat len lekari (napr. v nemecku aj laici, ale nie je to vec mesiaca, ale rokov studia.
vedeli ste, ze v anglii je aj homeopaticka univerzita? dokonca sa globulami lieci cela kralovska rodina: 😉
homeo urcite zabera, nie je vsak jednoduche najst odbornika s velkym O. dobry ovlada nielen skolsku medizinu, ale aj psychologiu, lebo choroby su poprepajane aj takto. prvy rozhovor vam zaberie cas 1-1,5 hodky, pricom homeopat chce vediet vsetko (dolezite je, napr, aj na ktorej strane zaspavate a podobne detaily) ja sa sama tym zaoberam, ale len pre vlastne deti a muza (ktory tiez neveril, az zazil a teraz nic proti globulam nema a zhotovil mi dokonca prehladnu aj krabicu na ich uskladnenie🙂D. len detail...ja sa s tym pacujem 10 rokov a stle mam velke medzery!! placebo? citala som clanok. dochodcom dali miesto liekov cukriky....pred pozitim mali rozne problemy, po spapani farebnych cukrikov vsetko odislo 🙂 proti skolskej medizine nic nemam, ja po nej siaham, ale len pri tych velkych ochoreniach. a este nieco. ako prvu pomoc si zakupte arnicu mast - ked sa dieta udrie (nenatierat otvorene miesta),
globule proti mikrokrvacaniu a soku...tie mam stale po ruky

murcos
27. feb 2012

..o joalise som pocula aj ja. udajne je vynijakuci, aj ked narocnejsi na penazenku.....

abbey1
27. feb 2012

U nás homeo zabralo super a aj u našej rodinky. Teraz sa detskej lekárke vyhýbame, a vždy ako prvé použijeme homeo. Neviem, či moje deti "veria" tomuto spôsobu liečenia, ale pre mňa je hlavné že zaberá. Zabralo dokonca, keď klasická medicína nepomáhala a pediatrička opakovane nevedela pomôcť.
Čo sa týka ceny, nezdá sa mi byť výrazne nákladnejšia ako konzervatívna liečba, kde okrem antibiotík s doplatkom dostanete doporučenie kúpiť niečo na kašeľ, soplíky,...
A hlavne objednám sa na minútu presne, nesedím v čakárni s ďalšími chorými a hodinu sa doktorky venujú len nášmu problému so skutočným záujmom pomôcť. Dokonca v prípade potreby mi doručili lieky pre dcéru až do nášho mesta ešte v deň môjho telefonátu.

zvonkohra
autor
28. feb 2012

@roo a si bola aj na diagnostike??ja teraz mam niejake 3oleje bambi a zdiagnostikovat ju ideme o 2-3 tyzdne...

roo
28. feb 2012

@zvonkohra Nie, na diagnostike som nebola. Vyuzila som poradnu na slov. webovej stranke. Po tom, ako mi preparaty pomohli, som kupila aj ja tie oleje pre dcerku.

tatiana1985
28. feb 2012

joalisa som skusala nasebe ... minula kopec prachov a nepomohlo mi to 😒 moja skusenost

zvonkohra
autor
29. feb 2012

@tatiana1985 si bola aj na diagnostike?
@roo mas tie oleje o natieras na brusko alebo ako?teraz su v akcii 2+1 za 30eur ale uz iba dodnes k nam pride jeden pan ju zdiagnostikovat

tatiana1985
29. feb 2012

@zvonkohra ano bola som aj na diagnostike... potom mi nejake jeho kvapky naordinovala ta pani... ale bolo to asi 6rokov dozadu, presne uz nepatam co presne tam bolo... ale viem ze je to draha zalezitost a u mna efekt nebolo vidno 😒 😒

zvonkohra
autor
29. feb 2012

@tatiana1985 u koho si bola tu v po?diagnostika stoji 10eur a kvapky 13,50

roo
29. feb 2012

@zvonkohra ja som ani nevedela, ze su v akcii, chcela som ich objednat a pri objednavke som sa dozvedela o akcii. Mam dcerku este malu, tak natieram cely trup, nozicky, ruky (ma ekzem na nohach). S tou diagnostikou ma to zaujima, mozes potom, prosim, napisat, ako to prebehlo? Aj do IP, kedze toto je diskusia o homeopatii. Vdaka.