Zahlienené nosné dutiny a voda Vincentka. Ako na to?

polyana
1. jún 2013

ahojte, niekde som počula že voda Vincentka je vhodná na odhlienovanie dutín. Ale neviem, či treba naparovať alebo je možné to aj kvapnúť do nosa??? Akosi to neviem poriadne vygoogliť. Nemáte s tým niekto skúsenosť??? A jasne, potrebujem to pre 6 ročného syna.

zuzume
1. jún 2013

kvapnut do nosa, nam pomaha..

daniela09
1. jún 2013

ja dávam deťom inhalovať, tiež dobre zaberá, už počas inhalovania im tečú soplíky a musia vyfukať.

sofia2008
1. jún 2013

Naparovat, kvapkat do nosa.

hyta
1. jún 2013

U nás zaberá kvapkanie Vincetky i kloktanie, no vždy ju prihrejem trošku.

vinifred
1. jún 2013

..my nekvapkáme,my to máme v spreji..

maja2039
1. jún 2013

Nam krciar doporucil toto a pomahalo malej
http://www.mojalekaren.sk/vincentka-nosovy-spre... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

beethoven
1. jún 2013

ahoj, inhalovanie mozes robit dvoma sposobmi. Bud nechas zovriet vincentku a potom maleho nechas naparovat, alebo si mozes zaobstarat inhalator, v tomto clanku uvadzaju postup pri inhalacii http://tlakomeryomron.sk/Inhalacia-aky-inhalato... . Predava sa vsak aj vincentka nosovy sprej, ktory by ti mohol nahradit inhalator a obsah si mozes doplnit vincentkou z flase http://www.vincentka.cz/cs/poradna

luciannka83
1. jún 2013

ja dávam aj piť.

marissenka
1. jún 2013

mne dr. povedala,ze striekanie do nosa a hrdla je to iste ako naparovanie...a jednoduchsie.. 😉 my sme kupili v spreji a potom dolievam z flase,vysumime bublinky a frkame.pomaha aj pri zacinajucej nadche...

evabb35
1. jún 2013

Dostať nosový sprej. Ten odporúčajú krčiari. Ale tak poriadne vystriekať. Doslova tým treba nos vypláchnuť. Tak 5-6 strekov do jednej dierky, vyfúkať a zopakovať asi tak 4 x a takto postupovať tak 5 x denne. Teoreticky by si to mohol striekať 6-ročný aj sám, ale lepšie je, keď to strieka dospelý. Lebo deti majú tendenciu si streknúť zo dva razy a už vyfúkať. Tam ide o to, poriadne ten nos prepláchnuť. My kupujeme aj iný nosný sprej, kvôli tomu, že ten lepšie strieka, teda silnejšie a lepšie sa nos preplachuje potom. Na odhlienenie dutín dávame aj sirup alebo tabletky. Samotný sprej je dobrý v úvode, ale na poriadne odhlienenie dutín nestačí. Tie hlieny treba zriediť aj sirupom alebo tabletkami.

dada97
2. jún 2013

Ahoj, na zahlienene pripadne zapalene dutiny pomaha vytieranie nosteka tekutym colostrom, inhalovanie nad hrejivym mlieckom, ktore obsahuje eukaliptus a natieranie mieckom nostek, z vonku chladi a prijemne prehrieva a uvolnuje dutiny, pripadne striekanie emergenci spreja do nosteka... vrelo odporucam, pomaha, aj ked maju deticky zelene sopliky krasne vyliecite 🙂

lucinenka001
21. sep 2013

Kočky ahojte. Citam, ze chvalite nosovy sprej Vincentka, Je naozaj taky dobry? My sme tiez zo skolky chytili prve sopliky, kedze sme nastupili prvy rok. Takze sa liecime. Tiez len skusam, kedze prvy krat v zivote u maleho sa nieco take objavilo, takze nemam skusenost. Poradili nam aj nosovy sprej Mar Plus. Takze davame zatial to. Lepsia je vincetka? Lieci zlte zahliene sopliky? Staci len vincetka, alebo je dobre to s niecim kombinovat? prosim poradte. Dakujem. Lebo dnes je na vyber vela liekov, len spravne si vybrat , ale len na prirodnej baze samozrejme najlepsie, ziadne silne kym to nie je nutne. Lebo potom neviem ci je dobre to este kombinovat napriklad s Nasivinom, alebo Olynth. Dakujem za pomoc. 😉

marcela91
11. apr 2014

mame aj kompresorovy inhalator Omron pre deti, inhalujeme Vincentku, no teraz pri tych zachvatoch sucheho kasla nam ani inhalator vynimocne nepomaha, soplik nema vobec...lekarka nam povedala, ze ak su tie hlieny velmi huste, co videla v hrdle a nepovolia, trapi nas dlhodobo suchy kasel, inhalator ich nerozpusti, mozu tam pri castych infektoch pretvavat stale, ze by bolo dobre robit vyplachy nosa , myslela presne toto http://www.proalergiky.cz/eshop/vincentka-nasal... , ale naozaj si neviem predstavit, ako toto mam previest u 5 rocneho dietata? asi by som to nedokazala ani sama na sebe, muz to skusal,ked bol ukaslany , ohromne mu to pomohlo, ale neviem neviem, ako to previest, mate skusenoti?

petra_pe_petra
30. máj 2014

Ahoj,
je pre deti Nosovy sprej Junior - taky zlty.

Potom je mozne aj inhalovat. Toto pisu na stranke - http://www.vincentka.cz/cs/poradna

Inhalace Vincentky je velice jednoduchá. Stačí když do nerezového hrnce nalejete Vincentku (cca 2-3 cm) a pomalu ji zahříváte tak dlouho, než se začne uvolňovat pára (nesmí dojít k varu Vincentky). Když se začne pára uvolňovat, přehodíte si přes hlavu ručník a opatrně se nahnete nad hrnec v takové vzdálenosti, aby nedošlo k opaření. Nyní stačí 5 - 10 minut normálně dýchat. Upozornění: Dbejte zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k opaření či popálení o horký hrnec. Nikdy nenechávejte inhalovat děti bez dozoru rodičů

mata95
10. nov 2014

ja davam malej inhalovať cez inhalator.... pomaha

ildiko28
11. nov 2014

Mi pouzívame nosovy sprej a ked sa to minie, doplním do toho vodu Vincentku, nechám to trosku vonku aby tie bublinky vysli von a potom pouzívame dalej ako sprej do nosa. Je to ovela lacnejsie ako kupovat drahé spreje a podla mna aj úcinnejsie.

1marika1
15. nov 2014

a čo tak vyskúšať ALOE FIRST Sprej? vhodný na upchaté nosné dutiny, zápal hrdla, mandlí, angína, kašeľ, bolesti uší, zubov, a xy iných vecí, - moja skúsenosť? takú silnú nádchu som mala, že mi už ani spreje nezaberali, spala som po sediačky ináč sa nedalo, 2x som si striekla sprej - úžasné niečo

jankalukinko
6. apr 2016

Ako mam Vincenku pripraviť do inhalatora a koľko?dáva sa samotná alebo sa riedi? Ďakujem

erinne
24. okt 2016

@jankalukinko dobry den, pouzivate tu vincentku na inhalaciu? Ak ano, ako prosim vas? Dakujem

zuzin78
24. okt 2016

ahojte Inhalator pouzivate aj ked dieta je dychavicne a ma zapal priedusiek? alebo len pri zacinajucej nadche? dakujem za odpoved

zuzin78
24. okt 2016

@1marika1 Prosim Vas a kde kupujete ten spray?

erinne
24. okt 2016

@zuzin78 mal by pomahat pri chorobach hornych (nos,nosohltan) aj dolnych dych.ciest (hrtan, priedusky, pluca). My mavame aj aj - zo zapalu dutin a nadchy nam to prejde na priedusky. Ale inhalovali sme vcera len 1.x

jankalukinko
24. okt 2016

@erinne iba nalejem trochu do nadobky na inhalovanie 🙂

erinne
24. okt 2016

@jankalukinko dakujem, ja som vcera tiez tak dala. A pomaha vam to? Ako dlho inhalujete? Mne vcera ostala dcera po tom zachripnuta.

zuzin78
24. okt 2016

@erinne som zvedava ci Vam to pomoze, aby ste mali zapal priedusiek. prosim potom mi napiste, lebo moja ma behom dvoch dni zapal priedusike, .Z obycajne nadchy 😒

jankalukinko
24. okt 2016

@erinne ked to zachitime na začiatku tak dva tri dni a je o.k,ale ked uz ma velke sopliky tak to uz si prejdeme celu chorobu,len to pomaha odlepit nos

nell77
24. okt 2016

Kvapnut koloidne striebro do nosa prirodne atb,zabija virusy,vyse 600 bakterii vzdy zaberie,mam doma dam do striekacky a kvapnem a za 3 dni ok aj do nosa aj do hrdla

erinne
24. okt 2016

@nell77 ktore presne prosim mate? ja uz fakt skusim asi vsetko, to nie je mozne aby takto vymeskavala zo skoly.. od zaciatku skolskeho roka bola v skole 3 dni 😒

erinne
24. okt 2016

@zuzin78 my presne tak isto. ale uz som si minule vydupala rentgen a ma vraj uplne upchate dutiny. cize jej tie sople zrejme odtial idu, raz sa trochu pustia - ale zasadne do krku, nie nosom, vyfukat nejde nic.. vtedy jej to zlezie na priedusky a teplota, kasle tri tyzdne.. potom jej to zastavi na par tyzdnov, podla vsetkych lekarov je zdrava, a o mesiac najneskor to mame zas. a na imunologii vraj vsetko v poriadku.

nell77
24. okt 2016

chapem presne takto vymeskava starsi syn a uz sa to nedalo..
kedze som zdravotnik zacala som mu pomahat sama, lebo dr. len ATB dookola..
takze ked uz chory koloidne striebro mam Mesosilver + odhlienovac ACC 2x200mg
Preventivne ma obrovsky efekt v zime zinok 8mg+ selen 100mg+ Dvitam..1x denne
mam to odskusane....ak vzdryis nastartujes imunitu...
tiez je dobry Arko deffensis kids- 5 ampul. na zac. mesiaca kazdy den jednu a potom mesiac pokoj tam je vsetko spominane.. + probiotika a kolostrum
drzim palce

drzim palce