Aké značky antikoncepcie sú vhodné pri kojení?

misutovo
24. aug 2009

Ahojte,
nasla som tu kopu tem ohladom antikoncepcie pocas kojenia ale ani jednu ktora by porovnavala rizika, vyhody a vedlajsie ucinky jednotlivych znaciek.

Tak prosim napiste aku HA ste brali pocas kojenia, ci ste boli spokojne alebo nie (mam na mysli, vplyv na laktaciu, priberanie-zadrziavanie vody, bolesti hlavy a apod.).
Urcite to pomoze mamickam ktore tapaju ako ja, ktoru si z mnozstva znaciek vybrat.

Dakujem.

zuzula25
24. aug 2009

ja uzivam cerazette a ziadne negat.vlpvy som nespozorovala.kojim rovnako,schudla som na vahu pred tehu,ziadne zadrziavanie vody,nic podobne.

ale zas kazdy je iny a na kazdeho to inac vplyva

roka96
24. aug 2009

ja som mala azaliu a bola som spokojná...

lydia22
25. aug 2009

Ahoj ja som prave tiez zacala uzivat cerazette.uzivam ju kratko,zatial ziadny vplyv.

vinifera
25. aug 2009

Ahoj. Užívam cerazette. A vrátili sa mi problémy pre ktoré som bola nútená vysadiť ant pred dvoma rokmi. Bolenie hlavy, otrasné migrény. Zatiaľ to ale nie je tak strašné ako pri klasickej ant nakoľko cerazette je jednohormonálna. Tak to hádam vydržím. Ale žiadne problémy s priberaním alebo zadržiavaním vody.

berus222
25. aug 2009

ja som mala azaliu a stale som z nej krvacala.

misutovo
autor
25. aug 2009

Baby, dakujem za odpovede,

mne ta klasicka dvojzlozkova antikoncepcia sposobovala zadrziavanie vody tak uvidim. Asi si tu cerazette dam predpisat, aj ked sa mi vobec do toho nechce lebo od porodu este menzes nemam a na neake nepravidelne krvacanie sa teda moc netesim. 😒

smily
25. aug 2009

ahoj, uzivam cerazette, problemy nemam a vahu drzim stale tu istu 🙂 mala som pri nej len jeden krat menzes a odvtedy mam pokoj... 🙂

miroslava72
26. aug 2009

ahoj
Ja uzivam tiez cerazette a problemy ziadne a vaha ako pred porodom.A co sa tyka menstruacie,tak tu som este vobec nemala..aj stale kojim....takze som spokojna.
Na menstruaciu nemusis cakat pri tejto HAK,mozes nasadit kedykolvek.

omii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smailinka
27. aug 2009

miroslava, to vazne nemusis cakat???ja som mala prvy menzes po sestonedeli, potom styri mes. nic, az teraz a to mi doki povedal, ze ak cerazette chcem zacat uzivat, tak i musi pichnut vyvolavacku...zatial menzes este stale nemam, tak sme radsej na kondomoch, lebo ho ozaj nechcem naspat 😀

misutovo
autor
27. aug 2009

Uz som volala Doktorovi zajtra mi predpise Cerazette, tak som zvedava.
Tesim sa ze sa mi dari celkom drzat vaha, tak snad sa to nepotento.
Smailinka to fakt? Vyvolavacku? Tak to si asi pichnut nenecham. Radsej este vydrzim kym to pride same podla prirody.

hanam
27. aug 2009

Baby a nebojite sa pri uzivani HA a kojeni ze hormony ktore prijmete mozu ovplyvnit vase babo? Ja tiez uvazujem o HA no toto ma dost odradza.

peterpavol
11. aug 2010

my sme doma toto tiez rozoberali a dosli sme k zaveru, ze pocas kojenia nebude ziadna hak, potom qlaira, lebo je na prirodnej baze, organizmus treba setrit. takze, kojime bez hak.

michaela317
3. sep 2012

@berus222 aj ja stale krvacam...ako si to riesila?

anjelik2509
3. sep 2012

ja mám Azaliu a sem tam mávam také špinenie, ale gynekológ vravel, že to je pri Azalii normálka...ale už som to dlho nemala, inak som s ňou spokojná...Ale to je nejaký čudný postup s tou vyvolávačkou, môj doki mi po prehliadke po šestonedelí nakázal užívať azalku hneď, na nič sme nečakali, ani mi nič nepichal, len mi povedal, že po 14 dňoch od začatia užívania môžeme mať nechránený sex...to bolo všetko... 😉 baby a opýtam sa vás, máte pocit, že máte znížené libido? že či to mám len ja, alebo čo... 😕

kvetinka211
3. sep 2012

@anjelik2509 ja som mala brutalne znizene, takmer na nulu 😒 a doktor mi nechcel verit ... bol to jeden z hlavnych dovodov preco som sa na hak definitivne vykaslala ... potom sa to dalo postupne do normalu

anjelik2509
3. sep 2012

@kvetinka211 hmm, aj ja som myslela, že je to tou antikou, ale ja som nejako "znížená" už odvtedy ako som bola tehotná...ale však už to nejak dobojujeme, malá bude mať v októbri dva rôčky, hádam sa už odstaví...🙂

sladkasue
14. sep 2012

@anjelik2509
@kvetinka211 no ja t iste... brala som ju hned po sestonedeli az do teraz. sme si z manzelom povedali, ze dame prestavocku od tabletiek a teraz mi doma "nadavaô do nymfomaniek ... ani som si to neuvedovala tie 2 roky, co som ju brala... ale teraz vidim(ked nic neberiem) ze mam omnoho vacsiu chut na sex 🙂

anjelik2509
14. sep 2012

@sladkasue no čo by ten môj dal za to, aby zo mňa zasa bola nymfomanka 😀 kedysi nestíhal on mne, teraz je to naopak 😅 😕

lusswinki
17. apr 2020

Dievcata viem že to je už dávno ale ako to je potom keď odkojite? Zmení vam dr anti? Lebo ja si idem dať predpísať hak počas dojčenia, no malú kojím už len v noci a to len sem tam. Takze sa môže stať že aj za chvíľu dokojim.
Ďalšia otázka pribrali ste? Mám xy kamosiek ktoré po užívaní hak veľmi pribrali- a to nechcem.
Možno sa pýtam ako blbec ale nikdy som hak nebrala. Poprosím IP. Dakujem vam