Daylette - spokojnosť

zuzana075
12. jan 2014

Ahojte! V novinach prebehli v posledom case clanky o skodlivosti antikoncepcie. Ja uz 2 roky uzivam Daylette a som maximalne spokojna. Kedze je to schema 24+4, tak mavam velmi slabu menzes, niekedy vobec ziadnu, vobec som nepribrala, libido nekleslo. Lekar mi vysvetlil, ze pri tejto scheme je normalne, ze menzes nemusi nastat a pokial som pravidelne uzivala tabletky, tak sa nemusim obavat nechceneho tehotenstva. Akurat som bola znepokojena clankami v novinach. Po diskusii s lekarom mi bolo vysvetlene, ze cela afera vznikla vo Francuzku, kvoli venoznemu tromboembolizmu a to najma preto, ze tam zeny mozu kupovat volne antikoncepciu v lekarnach, nechodia na pravidelne kontroly a vacsina zien fajci. Konkretne moj lekar mal za celu prax len jeden pripad pri uzivani antikoncepcie, ale viac pripadov u zien, ktore ju neuzivali. Co si myslite o tom vy? Bojite sa, ci si myslite, ze cela afera je nafuknuta?

parvinka0001
12. jan 2014

Ja som brala tri roky a som v pohode vzdy som mala menzes na cas.ja som snimi bola spokojna,vsetko len nafukuju

mishell_1
12. jan 2014

ja beriem tiez DAYLETTE a som zatial spoko, sice som nieco pribrala ale to bude asi vianocami 😀
zatial mam za sebou prvy blister a menstruaciu som nedostala ( mam po 4. placebo tabletke)... mozem ocakavat krvacanie kedykolvek pocas druheho blistra alebo az pri dalsich placebo tabletkach?

zuzana075
autor
12. jan 2014

No je to individualne. Ja som mala prve 3 mesiace spinenie v strede cyklu ( asi 12-14 tabletka), ale potom sa to upravilo a teraz v podstate menzes nemam, alebo raz za 3-4 mesiace len take spinenie pocas placebo tabletiek...

anka77
12. jan 2014

Ja Daylette beriem 3 roky,schudla som a žiadne komplikácie,absolútne.

katka25m
13. jan 2014

Ja beriem Daylette 7 mesiacov a zatial jedina antikoncepcia, ktora mi sedi. Ale tiez sa nad tym casto zamyslam, ci to skodi alebo nie. Bola som na sono prsnikov a tam mi nieco nasiel, nic zatial nebezpecne ale sa to musi sledovat. Ten lekar, co mi sono robil, mi povedal, ze on na vlastne oci videl zeny, ktore z antikoncepcie dostali porazku, ale ze to mi ziaden gynekolog nepovie. Povedala som to mojej gynekologicke, ta nato nic, len pokrutila hlavou. Tak ja neviem. V rodine sa stal pripad, navrela jej pod kolenom taka hrca ako jablko, skoro zombrela, tromboza. tiez berie antikoncepciu, ale nikto jej to nepotrvrdil, ze to ma z toho, a nefajci, nema nadvahu, na kontroly chodi. ...

mishell_1
7. feb 2014

no neviem dievcata, sice som pisala, ze som pribrala pravdepodobne kvoli vianociam, ale tie uz su davno prec, stravujem sa zdravo, cvicim a kila stale pribudaju.. vobec tomu nerozumiem ☹ kazdy hovori ze drospirenon vodu neviaze, ale ja sa citim strasne naliata a nejaka spuchnuta, uz neviem comu verit, ale rozhodne doberiem posledny blister a Daylette vysadzujem! je to skoda, lebo okrem toho priberania mi sadla perfektne, no rzohodne pribrat len tak 6 kg za dva mesiace bez priciny nie je normalne 😠

dadusinka88
9. mar 2014

ja som začala brať DAYLETTE pred 8 mesiacmi, práve preto, že som sa cítila ako balón pred menzes a boleli ma prsia.
prvý mesiac užívania som sa tak tiež cítila,ale potom, akoby uťalo a všetko v poho 🙂 menzes mám slabý čo mi vyhovuje.

01malinka
12. mar 2014

milé žienky, keby sme všetko všade počúvali, čo je pre nás dobré a nie, čo je vhodné a nevhodné asi by sme nejedli a nepili, musíme si uvedomiť, že všetky lieky môžu škodiť ale prinášajú nám aj veľa pozitív alebo výhod 🙂 ja som tiež užívateľka antikoncepcie, konkrétne je to Daylette a môžem povedať, že po roku užívania som s ňou veľmi spokojná, ja ako lenivec a zábudlivec mi vyhovuje, že ich beriem celých 28 dní z toho 24 je teda aktívnych tabletok, a to, že sa mi stane, že mi nepríde menštruácia každý mesiac / lekár ma na to upozornil / mi tiež nevadí, mám pokoj 🙂 , nervozita a bolesti hlavy chvalabohu už tiež nemávam ... odporúčam 🙂

anabel55
25. mar 2014

Ahojte, pridávam aj svoje skúsenosti s Daylette 🙂 Mám 28 ,Daylette užívam niečo vyše roka. Predtým som brala HAK,ktoré sa užívali 21+7 pauza. Práve v tejto pauze, som pocitovala napätie v prsníkoch, bolesti hlavy, stále som mala pocit,že som veľmi nafúknutá. Tak mi to moja doktorka zmenila práve na Daylette a musím si "zaklopať" tie problémy postupne prestali. Doktorka mi vysvetlila, že je to práve pre také baby, ktoré mávajú PMS.
Vyhovuje mi aj, že sa to berie stále každý deň, aspon nezabudnem či už ubehlo 7 dní, alebo nie 🙂 A asi tretí mesiac, to teraz berie moja sestra po pôrode a tiež je spokojná. ona má slabší menzes, cca 1-2 dni,ale to jej vobec nevadí,, ved má kopec iných starostí. pokial pravidelne užívame tabletky, tak aj ked nepríde menzes, nemusíme sa báť, že by sme otehotneli- ( z viacerých zdrojov overované 🙂 )

emuska27
2. jan 2015

Zeny mam akur 4blister a dnes som uzila poslednu neaktivnu tabletku.od kedy mam daylette tak som dostala menzes 2-4den neaktivny..dnee som zjedlamposlednu neaktvinu a meznzes nikde..mam aj krce,prsia ma bolia uz druhy den..vcera rano som mala troska ako spinenie ale nic inac...stalo sa vam ze ste uplne nemali menzes pri tychto hak(daylette)alebo mam mat strach a bezat kupit tehu test?!

katka43214321
19. mar 2016

Ahojte mam 1 plat Hak Daylette 1x28 tabliet za 10€ v pripade zaujmu piste dakujem.

viktoria_hurtukova
7. sep 2016

Ahojte, ešte som nezačala brať tabletky daylette ale chcela by som sa opýtať ako je to S tým fajčením či naozaj sa nemôže či je to smrteľne či fajčí niekto počas toho alebo ako to je . Ďakujem

miaselecka
16. dec 2016

Ja som zacala uzivat daylette24+4 tento mesiac 6.12.ked my prisla menzes a stale mam este menzes a mala my skoncit uz 12.12.a uzivam ich rovnaku hodinu ako je to v pribalovom letaku ale fajcim a nemam ani 35r.ako je to tam pisane a pritom od 1.dna menzesu mam brucho ako keby som bola tehotna co nie som len neviem si vysvetlit preco este stale to mam.Chcem vediet nazor ak sa nejaka s tym osobne stretla.Dakujem

jituska24
5. jan 2017

@01malinka ahoj.3 mesiac čo nemám menzes pri daylett co som zacala uzívat..tak neviem či je to ok nemať menzes vôbec ....Tebe lekárka co povedala nato? Dakujem 🙂

danielka8080
12. mar 2017

Ahojte, pridavam aj ja skusenost s antikoncepciu Daylette. Odkedy ju beriem (cca 1 rok) mam pravidleny cyklus, co je pre mna velmi dolezite, nakolko som predtym uzivala Dienorette a cyklus som mala strasne rozhadzany. Podpisalo sa to aj na mojom sebavedomi. Dalsia vec s ktoru som spokojna je to, ze uz vobec nemam zmeny nalady a ani bolesti hlavy. Som ovela spokojnejsia a podarilo sa mi aj schudnut 🙂 Mozem len odporucat!

jankaklimek
2. apr 2017

Máte niekto skúsenosť s užívaním daylette a fajčením ? Aký máte na to názor ? Užívam daylete pár dni ale fajčím a bojím sa tak sa chcem spýtať či tu ste niektorá s podobným pripadom

ivuuus
20. apr 2019

Prosim vas ked po 10 tabletkach antikoncepcie daylette skoncim s uzivanim ako sa to prejavi? Budem uz spinit pocas celej tej doby ako som tabletky mala brat? Ci nebodaj aj krvacat? Dakujem za kazdu odpoved

iwka963
4. máj 2019

Nema niekto na predaj daylette?

eunika21
19. aug 2019

@iwka963 ja mám ak ešte máte záujem.

iwka963
22. aug 2019

@eunika21 aka je cena a kolko blistrov mas?

eunika21
22. aug 2019

@iwka963 mám jedno celé balenie a v druhom dva blistre

iwka963
23. aug 2019

@eunika21 pisem ti na fb

veronika1412
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bombuska
25. sep 2019

Dobrý deň,mám doma celé trojmesačné balenie Dailettee,ak má niekto záujem.

iwka963
7. okt 2019

@bombuska aka by bola cena ak este mate

ivanaa346
16. okt 2019

@iwka963 ja mam jeden blister volny ostal mi ak mate zaujem

mamka5
24. apr 2020

Ak niekto potrebuje mam dva blistre

monika_35
10. máj 2020

@mamka5
@mamka5
Zdravím
Máte prosím v ešte v ponuke?
Ďakujem za info

mamka5
11. máj 2020

@monika_35 dobrý deň už nie

sabinka39
13. júl 2020

ahojte,tiez mam na predaj dve balenia daylette ak by mal niekto zaujem poprosim spravu