Dlhodobé užívanie antikoncepcie

lucfuzka
10. júl 2015

Ahojte zeny, na zaciatok vam ozrejmim, ze uz som sa pytala aj svojho lekara, no chcem vediet ci niektora z vas nema inu skusenost. Ide o to,ze beriem antiku uz 8 rokov a chcem vediet, ci to ma nejaky vplyv na plodnost. Ze ked to budem brat prilis dlho,tak ostanem neplodna alebo tak. Doktor povedal,ze nie, ale spytam sa aj vas,mozno mate niektora inu skusenost alebo radu. Lucia

katinka71
10. júl 2015

@lucfuzka na plodnost nema vplyv na ja som hned otehotnela po vysadeni v 40.ale u mna ma vplyv dlhodobe uzivanie antikoncepcie na kardiovaskularne ochorenie ,som odkazana na betablokatory,potvrdili mi to 2 lekari nezavisle odseba na slovensku a aj kardiolog na Innsbruckej klinike v rakusku

sorciera24
10. júl 2015

@lucfuzka noo, mas doktora vestca...super....moze to mat vplyv na plodnost...HAK pozastavuje pocas uzivania ovulaciu, ak dlhe roky (ako v tvojom pripade) je ovulacia takto umelo potlacana, po vysadeni HAK to moze mat taky doapd, ze proste ti ovulacia uz prirodzene nenastartuje...a ak nemas ovulaciu, neotehotnies....asi tak...ale nemusi sa to stat.....moze ti kludne nabehnut po yvsadeni...je to 50:50 😉 ...nooo, mne by to za to teda nestalo.... 😕

janinah
10. júl 2015

môj gynekolog mi povedal ,že u žien s užívaním Hak sa objavuje v 40tke 50 tke ochorenia ciev,pečene,pankreasu,endokrinologicke och...ale nik to nedáva do súvisu s hak a nik také výskumy nerobí,lebo je jasné prečo nie-farmafirmy nepôjdu proti sebe...takže plodnosť asi nie,ale iné komplikácie byť môžu....vlastnú skúsenosť nemám,hak som nebrala nikdy v živote

lullu86
10. júl 2015

Treba si samozrejme vždy robiť prestavky v uzivani, vždy aspoň na dva tri mesiace za tri roky, adpon toľko kolo odporúčanie mojej dr. A ja som po vysadeni otehotnela za tri mesiace 😉 Praveze niektorí lekari nasadia Hak pre rýchlejšie otehotnenie a upravu cyklu...

trinity7
10. júl 2015

@lucfuzka Ahoj.Chcela som ti len povedať,že ja som brala antikoncepciu 15 rokov a vysadila som ju keď sme sa s priateľom rozhodli pre dieťa a do roka som otehotnela.Neboj,myslím,že to nemá žiadny vplyv na plodnosť.Tak len toľko. Pekný večer

lucfuzka
autor
10. júl 2015

Dakujem vam za nazory, este dietatko neplanujeme, chcela by som tak za rok-dva, no pytam sa uz dopredu... ci mozem este tolko tu HAK brat, cize to bude asi tych desat rokov. Bojim sa, lebo mam uz aj zmrazeny krcok maternice a pri tych mojich nestastiach v zivote.. no neviem, drzte palce nech bude dobre 🙂

sense
10. júl 2015

tiez som brala cca 10rokov hak mozno aj viac a otehotnela som bez problemov ale zial som o dieta prisla potom som brala znova hak, a otehotnela po vysadeni na druhy pokus

ukulela
10. júl 2015

@lucfuzka j asom brala antiku od 18 do 35 len s minimalnymi prestavkami. vymenila som asi trojo-stvoro tabletiek, po vysadeni som otehotnela do pol roka. ziadny problem som nemala. me nabehla po vysadeni normalne a pravidelne, keby somsa sustredila na plodne a neplodne dni a podobne, mozno by som ostala tehotna aj skor, ja som to ale nesilila.

batiwa
21. júl 2015

ahoj, podla mna je to individualne. Kamaratka brala 11 rokov, otehotnela do pol roka, Ja som brala HA 8 rokov, a uz skoro rok sa snazime s manzelom o dietatko, no bohuzial, nedari sa. Mam problem s menstruaciou uz 3 mesiace, a dr ma ,,potesil", ze za ten rok co sa snazime, som mohla mat tak maximalne mozno 1-2 ovulacie ☹ keby som to vtedy vedela, ake bude tazke otehotniet, urcite by som nesiahla po antikoncepcii, su aj ine moznosti ako zabranit nezelanemu tehotenstvu. Ale vravim, kazda zena je ina, ty mozno budes mat inu skusenost. Ale urcite si sprav raz za cas prestavku.

tajka1986
21. júl 2015

@katinka71 mozem sa ta prosim spyatat na diagnozu kvoli ktorej uzivas betablokatory? Ja ich beriem uz rok ☹ kludne mozes aj do spravy

melleanor
21. júl 2015

@janinah ja len poopravim, ze existuje velmi vela vyskumov, ktore upozornuju na rizika dlhodobeho uzivania HAK.
@lucfuzka ja som z "farmabiznisu" som lekarnicka a ja osobne by som HAK neuzivala ani za nic...

katinka71
2. aug 2015

@tajka1986 kvoli vysokemu tlaku,tachykardii a migrenam

evittam
2. aug 2015

@batiwa Ahoj,ako pises-kazda zena a organizmus je iny. Tvoj problem otehotniet nemusi byt vinou HAK aj ked tak isto môze. Ja som pred prvym tehotenstvom brala 7 rokov-otehotnela som 3.mesiac po vysadeni. Potom som brala 5rokov a otehotnela som 2.mesiac po vysadeni,po prvej MS na prvy a jediny pokus😉

batiwa
2. aug 2015

@evittam kiežby som aj ja mala take statie ako ty 🙂 no uvidime ako a hlavne kedy sa to podari nam. Mozno ako vravis, ze to nemusi byt vinou HA, mozno v tom je nieco ine, ale urcite uz nikdy nedam do seba to svinstvo.

aneta8875
2. aug 2015

@katinka71 čo máš so srdcom? tachykardia? palpitácie?

katinka71
2. aug 2015

@aneta8875 ano plus vysoky tlak

anne_mary2
8. okt 2016

ako sa lubi vsetko zvalovat na hak ;) nehovorim ze nic na tom nie je.. Ale zoberme si to tak. Baba v 19ke zacne brat hak, ma nepravidelnu menstruaciu sak a co bla bla nic sa neriesi, berie ju 10 rokov, vysadi a hups daco nie je v poriadku. Ale po vacsine su to problemy ktore boli, a hak to akurat tak prekryla... kolke z vas ste si pred branim hak dali spravit hormonalny profil ci su fazy cyklu take ako maju byt, ci sa s tym iba nieco neoddiali. asi maloktora. a tak si myslim ze z toho vznikla xy mytov o tom ze hak sposobuje neplodnost a pod..... nezastavam len tam logicky uvazujem. Sama ju beriem teraz 8 r bez pauzy, a dovody na pauzu osobne nevidim.....