Femcap - nový pesar, nehormonálna antikoncepcia

megulda
4. júl 2010

Ahojte,
zakladam diskusiu k Femcapu. Mozno to niekomu pomoze. Ja nemozem uzivat hormonalnu antikoncepciu, mame v rodine trombozy, mame uz 2 deti a dalsie nechcem, tak hladam co by som mohla pouzivat. Existuje spermicid Pharmatex, ktory je dobry, ale nasla som aj toto - je to moderny pesar Femcap, vynasli to v USA, kde je oblubeny, no a uz sa da objednat aj na Slovensko .
Na modrykonik.cz je par ohlasov na Femcap a u nas este nikto. Tak som zvedava ci sa ozvete. Pisu ze sa moze pouzivat 1 rok a potom kupit zase novy, podla opotrebovania.

Tu je ich oficialna stranka z USA, je tam aj video ako sa to nasadzuje:
http://www.femcap.com
Uplne na spodu tejto stranky je to video:
http://www.femcap.com/how-to-use-the-femcap.php

michaela329
22. sep 2011

ahoj, predám femcap 22mm - úplne nový, originál zabalený, ja som si ho kupovala v GB a bola akcia, dva sú mi na nič 😀 Cena 50 EUR. Vie, že je to pre "nerodičky", ale snáď niekomu pomôže. Ja som s ním ináč spokojná, len tu by ma vyšiel 85 EUR ...nechápem, prečo sa to tu nedováža normálne a nedá kúpiť v lekárni 😕

barcinka13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela329
29. okt 2012

barcinka13: ten je už dávno predaný 😀 a používala som úspešne skoro rok...vydržal pekne...ale už ho nepoužívame, už to netreba, keďže by sme aj boli radi, keby sa zadarilo 🙂 Ináč, ak Ti môžem poradiť, pokojne si to objednaj z anglicka, vyjde Ťa to aj s poštovným lacnejšie ako české a slovenské stránky. Začiatky síce boli...ehm...rozpačité, ale po zácviku som si to zavádzala ako nič.

daniz
15. nov 2012

@michaela329 Ahoj, chcem sa opýtať, ten sa zavádza pred každým stykom?

michaela329
18. nov 2012

áno, pred každým...ale výhoda je, že si to môžeš zaviesť dlhšie pred...napríklad ja som obvykle po sprche...takže kým sa prišlo na vec, bolo to také ako keby som nič nemala - nie ako s kondómom 😝

tatkastrapka
17. júl 2013

@michaela329 Ahoj prosim Ta chcem sa poradit tiez by som chcela nieco taketo vyskusat lebo hormonalku som skusila a znicila som si zdravie strasnym sposobom prisla o vlasy a podobne. Tak hladam ine moznosti. A chcela by som sa ta opytat ako si odhadla resp. zistila velkost a ci si nemala nejake problemy a tak. A ci to citis ked si to zavedies. Dakujem velmi pekne. Tana

tatkastrapka
17. júl 2013

@michaela329 A este som sa chcela spytat ze ci si k tomu pouzivala aj tie gely. A este nehodou ci nevies kde je to najlepsie objednat. Dakujem velmi pekne este raz.
Tana

michaela329
17. júl 2013

ahoj, no gél som mala v balení jeden a ten dlho vydržal. Lenže ja som vtedy vychytala super akciu. Veľkosť som mala tú najmenšiu - pre ženy, čo nerodili 22mm. Veľkosti sú opísané na stránkach predajcov. Nijaké problémy som s tým nikdy nemala. Ale ako som spomínala na začiatku bola iná sranda 😀 Ak to zavedieš dobre, necítiš to. Ako s menštruačným tampónom, dobre zavedený nie je cítiť. Vždy sa to dá pekne vybrať a nanovo zaviesť. Je to tá najlepšia vec, akú sme používali, lebo antika je humus - to sama poznáš a kondómy mi drahý odmietol. Bola som spokojná.

michaela329
17. júl 2013

no a kúpiť sa dá za rozumnú cenu už aj na slovensku - daj si názov femcap do google a vybehne stránka. Keď som ja kupovala, bolo to bohovsky drahé, teraz aj s gélom tu je do 50 eur. 😎 A je to na dlhšiu dobu.

megulda
autor
7. aug 2013

Ahojte, ozyvam sa po troch rokoch pouzivania, funguje to, je to perfektna vecicka, da sa to veru uz objednat aj na Slovensku, ja mam uz druhy.

silviaih
13. aug 2013

@megulda Prosím ťa poradíš mi,kde si to môžem objednať na SK.Ďakujem 😉

k_a_j_k_a
18. aug 2013

Aj ja ho mam, je to super, mozem odporucit 😀

@megulda Kolko Ti vydrzal jeden? A pouzivas vzdy aj gel? Lebo ja mam doma aj pharmatex, ale ten mi nerobi moc dobre, tak ho nepouzivam. Nevies, ci sa da zohnat aj nieco ine? Lebo v lekarni mi povedali, ze vraj tu na SK sa ine nepredavaju 😒

zuzana315
19. aug 2013

@k_a_j_k_a ...uz sa na SVK dostala aj nova diaphragma - caya diaphragma spolu s Caya gelom(vyrabana v Nemecku), na rozdiel od ostatnych pesarov ma anatomicky jednotny tvar, ktory sa hodi vacsine zien a opatovne sa moze pouzit az pocas doby 2 rokov...

onmaria
19. aug 2013

@zuzana315 a kde sa da kupit?

zuzana315
19. aug 2013

@onmaria kedze je len momentalne distribuovana na Slovensko, da sa kupit zatial len u niektorych lekarov - gynekologov, v lekarnach a zdravotnickych potrebach - treba sa ist poinformovat a dat si ju nechat objednat bud u lekara alebo v lekarni (Caya diaphragma od PharmaDeen)...a za kratky cas by mal byt uz hotovy aj internetovy obchod www.caya.sk

onmaria
19. aug 2013

@zuzana315 no a aky je rozdiel od femcapu? nevies?

megulda
autor
20. aug 2013

Aj mna by zaujimal rozdiel toho noveho caya od Femcapu. Ja som ten jeden femcap mala vyse 2 roky, potom sa mi zdalo ze uz nejak "umelohmotne" zavana, tak som si objednala dalsi (hoci na letaku je ze len rok vydrzi). Pouzivam ho vzdy s Pharmatexom, mne to nevadilo. Jedine co mi vadilo bolo ze niekedy ked som si femcap nechala aj viac ako 8 hodin potom, aj napr. 14 hodin, akoby som to zvnutra citila, nijak zvlastne, len taky pocit ze si to uz chcem vybrat. Ale po porode parada, ja som sa totiz velmi bala dalsieho otehotnenia a toto mi vyriesilo moj strach.

zuzana315
20. aug 2013

@onmaria @megulda Caya aj Femcap su cervikalne pesary. Caya sa vyraba v jednotnej velkosti, je vsak anatomicky tvarovana tak, aby sa hodila vacsine zien. Da sa pouzivat az 2 roky (tak uvadza aj sam vyrobca). Pouziva sa s Caya gelom, ktory sa moze pouzit aj s inymi pesarmi. Je formovana tak, aby sa co najlahsie zavadzala a vyberala. Co z toho teda vyplyva...je teda na kazdej zene, pre ktory typ pesaru a gelu sa rozhodne, ktory jej bude najviac vyhovovat a sediet a s ktorym bude spokojna...kedze sa mi nepodarilo prilozit obrazok, tak aspon takto, ako Caya vyzera http://www.medintim-shop.de/FUER-DIE-FRAU/Diaph...

onmaria
20. aug 2013

@megulda zavadzanie je v pohode? teda ako dlho ti trvalo, nez si sa ho naucila spravne zavadzat? nebala si sa, ze ho mas zle zavedeny? strasne nad tym uvazujem, nechcem do seba ladovat tabletky, hormony. prosim ta, ak mozes napis mi svoje nazory a pocity z neho. mozes aj do IP. dakujem

onmaria
20. aug 2013

@megulda a este nieco - nepride ti prilis velky? mas predpoklam tu najvacsiu velkost. a vyberanie tiez v pohode?

1katarina1
18. sep 2013

ahojte, urobím objednávku caya, ak máte záujem. pesar 40,- EUR, gél 12,-EUR + poštovné odo mňa k vám. záloha vopred na účet 5,- EUR. ak máte záujem, píšte mi správu do piatku.

zuzana315
23. sep 2013

@onmaria @megulda Dievcata, uz funguje aj internetova stranka Caya diaphragma, tak ak sa chcete dozvediet viac pozrite http://www.pharmadeen.sk/tovar/14/caya-diafragma

megulda
autor
24. sep 2013

onmaria - nezda sa mi prilis velky, ja mam po dvoch porodoch ten najvacsi. malo by sa to rozsirit medzi zeny viac, aby neladovali do seba cele roky tie tabletky. lebo gynekologovia to zenam urcite radit nebudu, kedze radsej budu mat provizie z tabletiek.... sirte to dalej.

obcansr
25. sep 2013

baby kttoré to používate ste stým spokojné? ako sa to vlastne vyberá? zvažujem sa týmto skúsit chránit ale necitie to pri milovaní?

k_a_j_k_a
25. sep 2013

@obcansr my pouzivame a sme spokojni- aj ja a aj MM 🙂. Na spodku je taky hacik alebo kolecko, ci ako to nazvat a to zachytis prstom a tahas. U mna, ak je to spravne dane, tak si musim pomoct aj svalmi a zatlacit, pretoze vznikne podtlak. Vtedy sa da vybrat uplne u pohode. A citit pri milovani nie je, iba v pripade keby si citliva prave na krcku a potrebujes ho stimulovat 🙂

obcansr
26. sep 2013

@k_a_j_k_a a používaš aj ešte nejaký gel ktomu? kolko ho používaš ?

k_a_j_k_a
26. sep 2013

@obcansr mala by som nejaky pouzivat - napr. pharmatex, ale nedavam si ho, lebo mi nerobi dobre. a dostala som ho pred pol rokom 🙂

scarlettttt
30. sep 2013

Ahojte slečny a dámy 🙂 prosím vás, chcem si objednať bariérovú antiku a neviem sa rozhodnúť medzi Caya-ou a Femcap-om. Neviete mi dať nejaké vaše postrehy, čo by mi pomohli sa rozhodnúť? Jediné rozdiely, ktoré vnímam sú, že pri caye treba nanášať gél aj po styku, a teda po uvoľnení spermií (ak sa nemýlim, mám to z jedného videjka, ale nemeckého, taže si nie som istá svojim tvrdením) a asi je u nej ľahšie zavádzanie? Cena u oboch sa hýbe cca v rozmedzí 40-50 éčok aj s gélom, takže to je jedno.
Vopred ďakujem za vaše komenty 🙂
..krásne dni vám prajem ;)

obcansr
1. okt 2013

@scarlettttt aj pri FemCape sa ma dávat spermicídny gél