Máte problémy so zrážanlivosťou a beriete antikoncepciu?

domcilka
19. dec 2012

Prosím vás, môžete mi poradiť? Mám sestru. Má problémy so zrážanlivosťou krvi. Tým pádom jej gynekológ nechce predpísať antikoncepciu. Má niektorá z vás nejaké skúsenosti a vedela by nejakú antikoncepciu poradiť? ďakujeme

lucinocka
19. dec 2012

@domcilka ziadnu, jedine kondomy.. naplaste nemoze, tabletky nemoze..a spiralu by som si ja osobne nedavala.. tiez mam rovnaky problem.. my to riesime prerusovane..ale to zalezi od toho ako sa moze spolahnut na partnera

xlucia
19. dec 2012

podla toho aku mas mutaciu. pri tych lahsich je mozny kruzok

tinka9000
19. dec 2012

neriskovala by som to, ja nemám žiadnu mutáiciu, ani problémy so zrážanlivosťou, ale prekonala som trombózu na nohe z antikoncepcie a už tiež žiadnu nemôžem a ani by som nikdy nechcela, je to riadne svinstvo a môže to dopadnúť aj horšie ako trombózou nohy, a nestojí mi to za to..

katkapapacova
20. dec 2012

ahoj ja mam poruchu zrazanlivosti a hematologicka mi rozhodne zakazala antikoncepciu, byt tebou neriskujem su aj ine metody ako neotehotniet,drzim palce

nina233
20. dec 2012

Tiez mam problem zo zrazanlivostou krvi, ale zistili mi to az v 35.rokoch. Ked som mala okolo 25. rokov, tak som brala antikoncepciu, ale nerobila mi dobre, velmi ma boleli nohy, hlavne lytka, az po rokoch sme zistili, ze zo zlej zrazanlivosti krvi (s lekarmi). Mala som stastie, ze to nemalo ziadne nasledky. Cize ziadna antikonceocia, ziadne cigarety 😉

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
billam
20. dec 2012

Nech sa opyta gynekologa na Mirenu.

amadora
20. dec 2012

mám ten istý problém a nesmie nič hormonálne. my sme jedného času používali spermicídne prípravky a teraz sme na kondómoch. ešte je možnosť vnútromaternicového nehormonálneho telieska, ale mne nerobilo dobre tak muselo po roku ísť von...

matka307
28. dec 2012

ahoj, ja mam problemy zo zražanlivosťou...deficit faktoru VII...zistili mi to pred 2 rokmi, a to som mala za sebou už 2 porody....nikto mi nezakazal antikoncepciu, berem ju už 8 rokov a nemam problemy...asi sa to nejak rozlišuje ta zražanlivosť...mala som problem pri prvom porode, neslo mi zastaviť krvacanie...ale to tam nikto neriešil...ani mi to vtedy nezistili...asi to mam iba nejake slabe...ale maju to aj obidve moje deti....tak sa skus opytať gynekologa či možeš antikoncepciu, mne ju dovolil.... zaleži aku maš tu zražanlivosť 🙂

baklik
28. dec 2012

tak to som prekvapena, ja mam totiz tiez znizenu zrazanlivost krvy, pri porode mali pre mna dokonca nachystane krvne konzervy, ani spinal som pri sekcii nemohla kvoli tomu mat, musela som byt v celkovej narkoze, pretoze pri spinale hrozi zakrvacanie do miechy v tomto pripade, ale gynekolog mi antikoncepciu nikdy nezakazal. neberiem ju ale na zaklade vlastneho uvazenia a presvedcenia, kedze mi nikdy nevyhovovala - ani tabletky, ani vaginalny kruzok (vytoky) a tiez nemam zaujem umelo sa dopovat hormonmi.

carmenuska
29. dec 2012

ahojte, ja mam trombofiliu co suvisi so zrazanlivostou krvi. Momentalne beriem HAK lebo sa liecim na cysty , endometriozu, mala som problemy. Moja hematologicka mi to vyslovene zakazala, stale som sledovana, aj gynekolog. Moja choroba sa ale inak ako tymto liecit neda (da, ale este silnejsimi hormonmi) tak sme sa nakoniec s gynekologom dohodli, ze to riskneme a uzivam ju 3. mesiac. Musim to uzivat ale minimalne pol roka aby to malo nejaky efekt. Beriem to v podstate na vlastne riziko a picham si fraxiparin aby sm nedostala trombozu....Keby som ale nemala problemy s cystami a obrovske bolesti brucha, tak by som to nikdy neuzivala j eto naozaj velke riziko. Denne si musim sledovat tlak, bolesti noh a kasel......ako tu uz niektore pisali, neoplati sa hazardovat pokym to chcte euzivat len koli tomu aby ste neotehotneli.

dvekacicky
29. dec 2012

Tiez mam trombofiliu,neodporucam brat antikoncepciu,JE TO AKO KEBY STE ZAPILI ANTIBIOTIKA S VODKOU!!!!!!!!!!!!!( s vlastnej skusenosti) 🙂