Nehormonálna antikoncepcia

lulu369
17. feb 2015

Uvazujem aku antikoncepciu si mam vybrat. Zatial mam tabletky, no uvazujem, ze by som ju zmenila...A preto by som chcela poradit aka antikoncepcia by bola lepsia. Jedna znama mi davnejsie spomynala nehormonalnu antikoncepciu - zaujimalo by ma aky mate na to nazor a ci ste o nej uz poculi....

lucy125
17. feb 2015

Ahoj,ja beriem nehormonalnu hak,su to čipky Pharmatex a ja som spokojna,daš si čipok 5min pred stykom a chrani ta 4h.Nemusiš to brat denne a je na volný predaj 🙂 predtym som tiež brala hormonalnu hak,tabletky aj naplaste ale toto je lepšie a lacnejšie 😉

lulu369
autor
17. feb 2015

@lucy125 ja som tiez brala tabletky, no nechcem uz tabletky, radsej by som volila nieco ine...a daju sa kupit v lekarni?

lucy125
17. feb 2015

@lulu369 jasne okolo 7,50€ stoja a je ich tam tušim 10alebo 20čipkov.

kika050
17. feb 2015

@lucy125 ako sa vola to by mi uplne vyhovovalo

kika050
17. feb 2015

ježiš ved máš to napísane dakujem

lucy125
17. feb 2015

@kika050 Pharmatex čipky a myslim že je taky aj gel.

lulu369
autor
17. feb 2015

@lucy125 zrovna som si to pozerala na nete, celkom ma to oslovilo...ak sa smiem spytat rozpravala si sa o nehormonalnej hak aj s gynekologom, alebo ti to niekto poradil. Mne znama odporucala caya diafragma, ze je to novinka na trhu, ona ju ma a je stym spokojna...
Ale asi vyskusam tie cipky alebo krem

betka28
20. feb 2015

Ahoj, ja tiež používam bezhormonálnu antikoncepciu, je to Cyclotest. Malý, šikovný prístroj, presne mi poskytne info o tom, kedy mám plodné/neplodné dni. Jej používanie je veľmi jednoduché a táto metóda je úplne prirodzená. Môžem iba odporúčať. Ten stroj je okolo cca 160 Eur, ale tieto výdavky sú jednorazové. Na tejto stránke sú viac info o tom: www.antikoncepcia-cyclotest.sk . Krásny deň 🙂

elizita
20. feb 2015

@betka28 @lucy125 ahoj, a ako dlho to pouzivate? pytam sa, lebo som zvedava ako sa da realne na to spolahnut.... asi som z doby kamennej ale prvykrat pocujem o nehormonalnej antikoncepcii..

lucy125
20. feb 2015

@elizita asi 3/4 roka zatial a ešte nesklamala.

elizita
20. feb 2015

@lucy125 aj sa vyhybas sexu v pravdepodobne plodnych dnoch? ci to neriesis? nam sa podarilo babo na prvy sup, tak sa obavam ze sme asi hyperplodni 😀

lucy125
20. feb 2015

@elizita neriešim to,preto mam nehormonalnu antiku.

elizita
20. feb 2015

@lucy125 z tychto, co tu baby spomenuli sa mi zda ten Pharmatex naj.. asi si preskumam skusenosti dalsich.. 🙂

lucy125
20. feb 2015

@elizita však aj ja mam Pharmatex čipky

betka28
20. feb 2015

Cca 12 - 14 mesiacov, som nadmerne spokojná, zatiaľ mám iba pozitívne skúsenosti. Pre mňa je to najlepšia metóda, viem, že mám 100%nú istotu. 🙂

elizita
20. feb 2015

@betka28 neviem, asi by ma obtazovalo kazde rano si merat.. a spermie preziju nejaky ten cas vnutri. a ked to robite ked nemas plodne, na druhy den to uz nemusi byt pravda a bicikovce su este tam..

radka168
20. feb 2015

@lucy125 ahoj,prosim Ta da sa ta tvoja antikoncepcia uzivat aj pri dojceni.Za Tvoju odpoved vopred dakujen

lulu369
autor
20. feb 2015

Baby, dakujem vam za vase skusenosti a uz som sa aj rozhodla, ze skusim bud krem alebo cipky pharmatex 🙂

elizita
6. máj 2015

@lulu369 ahoj, ako? skusali ste ten pharmatex.. ja som po cisarskom, takze skore tehotenstvo by bolo dost nevhodne, tak tiez zvazujem

lucy125
6. máj 2015

@lulu369 inak som sa neradila s nikym,gynekol.som len oznamila zesom hak vysadila a mam nehormonalnu.

lulu369
autor
7. máj 2015

@elizita ano skusali a musim povedat, ze spokojna som urcite. 🙂

lulu369
autor
7. máj 2015

@lucy125 dakujem 😉

lucy125
7. máj 2015

@lulu369
@lulu369 neni začo 🙂

zuzanamv
13. máj 2015

@lulu369
@lucy125
Ahojte,
len by som vas chcela upozornit, aby ste sa radsej na Pharmatex nespoliehali na 100%, moje tretie dieta vzniklo po roku uspesneho pouzivania cipkov. Spolahla som sa na to uplne a bol to riadny sok.
A nie som jedina, ked si pohladate diskusie o Pharmatexe, docitate sa...

lulu369
autor
13. máj 2015

@zuzanamv Ahoj, ďakujem za upozornenie, ale nech je to akákoľvek antikoncepcia nikdy nebudeme chránené 100% 😉 Aj my sme s mm zažili poriadny šok keď som zistila, že som 3-krát otehotnela a páni doktori mi na to povedali, že s takým prípadom sa ešte nestretli (a to jeden má min. 30-čnú prax)

zuzanamv
13. máj 2015

@lulu369
asi tak...
ja som pred pouzivanim pharmatexu patrala kde kade, na nete, ci s tym niekto otehotnel, nenasla som ziadny taky pribeh, aj dvoch lekarov som sa pytala, tiez tvrdili, ze sa s tym este nestretli...
Tak som sa spolahla, rok to fungovalo, a potom sok. Neskor som uz nachadzala aj dalsie podobne pribehy.
Preto to sem pisem, pre istotu 🙂
drzim palce

lulu369
autor
13. máj 2015

@zuzanamv no ja som pred tým mala tabletky HAK, ale chcela som niečo menej škodlivé...Ja som som s mladšou dcérkou otehotnela hneď po odstavení synčeka, ktorého som kojila 17 mesiacov. To by nebolo nič zvláštne, ale ja som počas kojenia nemala vôbec menštruáciu a prvá od pôrodu mi prišla už keď som bola tehotná 🙂

hanka_xy
13. máj 2015

Aj ja používam Pharmatex po porade s gynekológom, v príbalovom letáku je napísané, že sa nesmie dostať do kontaktu s mydlom, čiže pred aj po sa žena môže umývať len vodou, inak pharmatex stráca účinok 🙂 Pekný deň 🙂

zuzanamv
13. máj 2015

@hanka_xy
ano, samozrejme viem o tom mydle, a davali sme na to velky pozor, vsetko podla predpisov, a aj tak zlyhal...

zuzanamv
13. máj 2015

@lulu369
no, evidentne to tak jednoducho malo byt, aj u nas, najmladsie sa velmi chcelo narodit 🙂