Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

liliandax
2. dec 2007

ahoj, ano ja mam, mne zabrala 😉 Nemala som nijake vedlajsie ucinky, vsetko dopadlo ok 😵

tinockaaa
3. dec 2007

ahoj, aj ja som ju zobrala, a zabrala mi, ale mala som menzes dvakrát ten mesiac. 😒 Inak pohoda 😀

ivanka9911
3. dec 2007

no caute... mate niektora skusenost, ze aj nezabrala? 😅 myslite, ze to suvisi aj s tym, v ktorej casti cyklu sa zena nechadza?

svetluska.p
3. dec 2007

ahojte. ta tabl je volne dostupna v lekarni? co stoji?

janeette
autor
3. dec 2007

papa.aj mne zabrala,tiež som dostala m -ko o 15 dní skor,ale že to zvykne rozbúriť organizmus.1 tabletka stojí 650.-sk a je volne predajná.Su ešte neaké 2 tabl v balíku za 450.-sk ale nie tak kvalitné"vraj"Ja som bola 1deň po menštruacii ked som ju užila,ale hned ráno,do 12 hodin najlepšie učinkuje. 🤐

chrobaak
3. dec 2007

baby, a ratate s tym, ze tieto tbl mozu sposobit dost velke problemy? tie priznaky neziaducich ucinkov, ktore su uvedene v letaku, su len priznaky chaosu, ktory nastane vo vasom tele... a ten chaos moze mat aj dalsie nasledky. ovela neskor...

nitka
3. dec 2007

chrobaak a je lepsie ist na interupciu zabit tym dieta a uz mozno nikdy nemat deti?Myslim ze z jednej tabletky nemozu byt az takeproblemy ved och nejeme ako lentilky.Baby aj postinor 2 je vraj dobra stoji okolo 400 Sk

roasha
3. dec 2007

nitka suhlas,akurat som to chcela napisat. 😉

nitka
3. dec 2007

roasha som rada ze somnou suhlasis 😉

chrobaak
3. dec 2007

nie, nemyslim si, ze potrat je lepsi. povedala by som, ze zodpovedny pristup je lepsi, ked uz sa o tom bavime. ale ja som tu nemala v umysle moralizovat, len vas upozornit na to, ze vedlajsie a neziaduce ucinky sa casto absolutne podcenuju...
nemam osobnu skusenost, ale poznam zo svojho blizkeho okolia... a je mi tych bab luto. to je vsetko, nic viac, nic menej.

ivanka9911
5. dec 2007

momentalne som tuto temu pozerala na viacerych forach a je vela bab, ktore tablketku uzili aj do 12 hodin a napriek tomu cakaju alebo uz maju babo.... 😅 ja momentalne cakam, ci ucinkovala 😎

janeette
autor
10. dec 2007

no,mne pomohla ale aj uškodila,ked tak mám povedať.Ale bolo to moje rozhodnutie,vedela som čo to obnáša.Svoju prácu urobila,tak nemôžem nadávať 😔

beja
8. jan 2008

ahojte dievcence, ja mam zase opacnu skusenost, ja som Escapelle uzila cca po 6 hodinach a aj napriek tomu som otehotnela, mala som aj plodne dni, na rozmedzi medzi 11-12 dnom sa to stalo, mavala som pravidelny cyklus ako hodinky, je este nejaka kocka, kt. ma rovnaku skusenost ako ja, nech sa ozve

lulufon
9. jan 2008

ja som si vzala po 12hodinach Postinor2 a ucinkoval, a ziadne vedlajsie ucinky som nemala 😅

martinka1001
6. mar 2008

Ahojte,ja som ju uzila do 12 hodin a menstruaciu som dostala s menskanim 1 dna.Takze zatial ok,dufam,ze je vsetko v poriadku

sonoga
7. mar 2008

mozno sa neziaduce ucinky casto podcenuju, ale velakrat tam firmy vyrabajuce dane lieky napisu len alibisticky take mnoztvo neziaducich ucinkov, ktore sa vyskytnu u 0,0001% ludi. len aby mohli povedat, ze sme na to upozornili. ak by sa nieco stalo. kazdy liek ma neziaduce ucinky. ved to by sme nemohli uzivat ani paralen, ak by sme to brali z toho hladiska. a ci uz postinor alebo escapelle sa neuzivaju pravidelne. len ak sa nahodou stane, ze nieco "ujde"

jenis
8. mar 2008

Ja som tiez raz pouzila postinor. A nebolo to preto, ze sme nemali zodpovedny pristup, ale praskol prezervativ 😀 . Tak som rano rychlo utekala a vsetko bolo ok. Uz to bolo daaaavno, takze na vedlajsie ucinky si nepamatam. 😵

yasminelle
17. mar 2008

Ja som asi pred dvoma rokmi uzila postinor a mala som take neziaduce ucinky, ze mi jeden mesiac vynechal menzes. Ale tehotna som nebola. Len mi to rozhodilo cyklus.
No a vcera sa zase stala prihoda, takze pojdem dnes do lekarne po Escapelle. Taka som nasrata, mam teraz menzes a som zvedava, ako mi to zase rozbabre cyklus.
Normalne rozmyslam, ze to risknem...

lulu2407
4. apr 2008

Baby, myslite si, ze ak dojde k oplodneniu vajicka a vy uzijete tabletku, ktora sposobi to, ze ten plod odumrie, nieje svojim sposobom potrat? Pozerate nato, co vyhovuje vam, ci nemate z toho nejake vedlajsie ucinky a co to male mimi v brusku?

danculik
4. apr 2008

ahojte..tak ja som si ju dneska kupila aj uzila...stala sa nam z manzelom vcera vecer taka mensia nehoda 😲 ...tak uvidime či zaberie 😒 ale dúfam že áno...a lulu2407..myslím,že to potrat nie je,je to len neoplodnenie vajička..je to len zabránenie otehotneniu...je to lepšie ako potrat...potrat je umrtie baba..tabletka je zabranenie pocatia.....a taktiez dodavam ze vedlajsie ucinky tabletiek su skoro vsade tie iste..a na niekoho platia a na niekoho nie...kazdy ma iny organizmus.. 😉 .ahojte

lulu2407
4. apr 2008

Ok danculik, dakujem za objasnenie

daniela1983
7. apr 2008

pokial viem je to zabranenie uhniezdeniu uz oplodneneho vajicka v sliznici maternice, alebo to chapem zle? ak ano, opravte ma

volod888
11. apr 2008

ahojte zeny poradte mi niekto vcera som napustil svoju kocku a ked jej to dam dnes vecer bude to este fungovat?

jajuska11
14. apr 2008

ahojte, uzila prosim vas nejaka z vas escapelle v jeden menstruacny cyklus, a potom asi tak o tri tyzdne drhy??ja som uzila minuly mesiac, tak koncom mesiaca,nic som nemala, ziadny vytok ani ine vedlajsie ucinky, a teraz sme mali zasa nehodu, a kupila som si ju znova, mozem ju uzit????nenarusi sa mi mnestruacny cyklus?nie je to nebezpecne?ma uz niekto take skusenosti? ja som citala, ze by sa nemaala uzivat viac ako raz za menstr.cyklus...ja som ju uzila minuly cyklus raz a teraz by som chcela znova. prosim napiste mi zostava mi uz malo casu na uzitie, tabletku mam pri sebe a rozhodujem sa ci uzit ci nie..dakujem

julia225
14. apr 2008

mne sa zda ze sa to nesmie...asi raz za 3mesiace skus. www.tabletkapo.sk

yasminelle
15. apr 2008

Ahojte, tak ja som si tu tabletku nakoniec nevzala. Nejako som mala pocit, ze tehotna nebudem a nechcela som si nasilu pchat nejaku chemiu. Ale uz som bola normalne v lekarni, kupila som si ju. Vybalila z toho obalu, nabrala som si vodu, sedela rozmyslala. Potom som zavolala priatelovi a oznamila mu, ze si ju nedam. Vratila som ju spat do obalu a zabudla na to. Menzes mam dostat teraz niekedy a vyzera to tak, ze pride.

Najviac ma dorazila ta pani v lekarni. Bola to relativne mlada zena. A ked som si ju vypytala, pohorsene sa ma opytala, ci viem, co mi to moze sposobit. Ja ze teda, nech ma pouci. Vymenovala s prisnym vyrazom aspon 5 chorob a medzi nimi aj neplodnost a pytala sa ma, ci som ju uzila v poslednom roku. Lebo ona sa zevraj castejsie neodporuca. Takze jajuska, tu je asi aj odpoved na tvoju otazku.

maryanna
4. máj 2008

Ahojte, ja som tu tabletku uzila uz 3x za posledny rok, nemala som ziadne vedlajsie ucinky, akurat ze mi to rozhadzalo cyklus.Akurat sa bojim tej pripadnej neplodnosti v buducnosti.V letaku o tom nepisali nic ani na strankach...ale aj tak mam strach ze nebudem moct mat niekedy v buducnosti deti. Ked sa nehoda stane, stane sa a ak nechcem babatko treba vziat tabletku ale odporucam brat ju co najmenej krat a radsej predist tehotenstvu inym sposobom.Byt opatrnejsi..........Ktovie ake to moze mat ucinky do buducna....
A chcem odpovedat jajuske ze tabletka sa nesmie brat viackrat ako raz za jeden menstruacny cyklus...ale kazdy mesiac mozes jednu vziat ak by sa stalo nieco....
Ahojteee

iskakiska
4. máj 2008

Ja by som si túto tabletku nikdy nevzala, keď raz nechcem mať dieťa, tak si asi budem dávať veľký pozor, nie? 😠

arizona
5. máj 2008

čaute baby,

chcem napísať všetkým tým, ktoré nečítali letáky k tabletkám po, že tabletky nespôsobujú potrat, ale zabraňujú otehotneniu. takže ak je už vajíčko oplodnené, je zbytočné pchať do seba hormóny - už je neskoro... nechcem sa zastávať pojedania tabletiek ako vhodnej antikoncepcii, ale niekedy nestačí dávať si veľký pozor (hlavne, keď praskne kondom). podľa mňa je pojedanie ibalginu väčší humus pre telo a nikto sa nad tým nepozastavuje... 🙄

slavik
5. máj 2008

arizona súhlas