Sterilizácia - vedľajšie účinky

dazdovka
25. apr 2015

Ahojte dievčatá, prosím, viete mi dať info, aké zmeny na tele by ma do budúcna, po absolvovaní tohto zákroku, čakali? Prináša to so sebou nejaké hormonálne zmeny, alebo niečo, čo by mohlo akýmkoľvek spôsobom ovplyvniť kvalitu života? Ďakujem za každý jeden postreh a relevantnú informáciu.

trgypadl
25. apr 2015

@dazdovka po tomto zakroku ,funkcia vajecnikov zostava zachovana...a hormonalne zmeny vekom prichadzaju u kazdej zeny

anieli_1
25. apr 2015

@dazdovka vyššie riziko mimomaternicoveho tehotenstva....a tak isto sa to nemusí podarit...a tychto veciach viem ja ale dosť možné ze aj hormonálne zmeny nastanú

dazdovka
autor
25. apr 2015

@anieli_1 presne toto ma zaujíma, ako to, ze sa zákrok nepodarí a ako môže dôjsť k mimomaternicovemu tehotenstvu? Dík 🙂

nikawero12
25. apr 2015

@dazdovka nehnevaj sa, ale ty si tak naivná, že takéto veci budeš preberať na MK s kadejakými ženskými? Informácie o sterilizácii, pozitíva aj negatíva, by si mala prebrať v prvom rade so svojím gynekologom resp. s lekárom, ktorý bude sterilizáciu vykonávať.

anieli_1
25. apr 2015

@dazdovka no tak ze sa to uhniezdi niekde inde keďže tam nemá cestu sa dostať....ja som si to čítala lebo aj mňa nahovarali na to a čítala som tu dosť prípadov o tom ze otehotneli proste sa to spojenie uvoľnilo....moja mamina sa dala zo zdravotných dôvodov sterilizovat a po čase sa jej stav zlepšil našla si priateľa s ktorým chceli babo a isla k dr bo to vedia nejako uvoľniť tu cestu ale jej sa to nedalo ze to má tak spravene zr len umelé a na to nemali....ja som si to nedala ja sa toho bojím mám vnutromaternicove teliesko

dazdovka
autor
25. apr 2015

@anieli_1 nehnevam sa, ale je to vsetko, co si chcela k teme povedat, nenapises mi ani svoj nazor na sterilizaciu?

anieli_1
25. apr 2015

@nikawero12 a prečo by sa nemohla opýtať tu žien na osobne skúsenosti myslím ze veľakrát viac povedia ako doktor.nemyslím si ze mk je len na to aby písali ženy akého maju strasneho muza a ako ich opustil

anieli_1
25. apr 2015

@dazdovka asi si nemyslela mňa 😀

dazdovka
autor
25. apr 2015

@anieli_1 prepáč, ďakujem za tvoje postrehy, posielam šerdco 🙂

dazdovka
autor
25. apr 2015

@nikawero12 diky, budes taka zlata a isla by si sa na to opytat za mna? Ja momentalne nemam cas vysedavat u doktora, mam vela deti.

anieli_1
25. apr 2015

@dazdovka dakujem za srdiečko a niekde som tu na mk čítala o tom v nejakej diskusii skús si dať tu este do vyhladavaca 🙂

dionyzka
25. apr 2015

@dazdovka ... ono to je tak, ze polovica lekarov bude tvrdit, ze je to uplne bez vedlajsich ucinkov, a polovica zasa bude proti - pripadne povedia, ze vedlajsie ucinky su mensie ako nezelane tehotenstvo.
Sterilizacia, ci uz ambulantna (toto neviem, ci sa uz na Slovensku robi) alebo operacna je konecna. Podla studii sa potvrdilo, ze velke percento zien (tusim az 80%) trpi bolestami panvy a psychickymi problemami. Ale to je ako s ockovanim - vedlajsie ucinky ako keby neexistovali, kedze sa poniektore ihned neprejavia.
Na Tvojom mieste by som to riesila s viacerymi lekarmi a studovala po internete.
Ak sa pytas na moj osobny nazor: som proti. Je to neprirodzeny zasah do tela a nevies ako na to zareagujes. Kazda sme ina, niekto v pohode, niekto nie.

sue
25. apr 2015

Na vasom mieste by som to riesila sterilizaciou partnera 🙂 menej rizik,mensi zakrok atd ;)

dazdovka
autor
25. apr 2015

@sue vies co, moj by aj na dalsie deti pristal, lenze ja uz na to komplet nemam naladu 😀 takze by som to chcela riesit ja so sebou 😝

dazdovka
autor
25. apr 2015

@dionyzka ved to, ze neviem si uplne predstavit ako moze telo zareagovat, pozname to, ked je jeden organ znefunkcneny (v tomto pripade vajickovod), priroda veli inemu organu prebrat jeho funkciu... Preto sa pytam dievcat tu, ake maju skusenosti, je mi jasne, ze kazdy zdravotny problem nie je dostatocne skumany (keby bola poziadavka spolocnosti na lieky na tento problem, hned by sa nasiel grant, ktorym by sa dali pokryt vyskumy, no zmiernenie negativnych ucinkov sterilizacie urcite nie je v centre zaujmu)...
Dakujem za tvoj nazor a postrehy 🙂 🙂 🙂

nikawero12
26. apr 2015

@dazdovka nie,nebudem taká zlatá, aby som išla namiesto teba k doktorovi. Lakára si má každý vybavovať sám. A to, žemáš veľa detí je tvoj problém a nie problém tvojich detí, takže sa na ne teraz nevyhováraj 😝 😝 😝

maria1989
26. apr 2015

@dazdovka nedaj sa znechutiť tu jednou diskutujúcou, aj v iných témach rada rýpe do druhých 😉

dazdovka
autor
26. apr 2015

@nikawero12 takaaa skoda, ze nejdes, mohla si byt trosku uzitocna 🙂 nevadi, urcite to bez tvojich rad prezijem 😀

dadulka256
27. apr 2015

najzodpovednejšie ti odpovie gynekolog na stránke www.poradnagynekologa.sk

dazdovka
autor
27. apr 2015

@dadulka256 dakujem 🙂 islo mi skor o subjektivne nazory a postrehy, uz mi pisali baby, co to podstupili, v sukromnych spravach 🙂 🙂 🙂

sonia1501
19. máj 2016

@dazdovka ahoj, neviem, ci je tvoja otazka este aktualna, napisem ti moju skusenost. Chcela som ju podstupit ked som bola tehotna s tretim dietatom, zial, neskoro som sa ozvala. Takze ak mas zaujem, tak minimalne 2 mesiace /je to len jeden mesiac pred zakrokom, ale treba si dat nadcas, aby si nevyklzla z terminu podpisu/. Pri stvrtom som sa na to pytala dr. kazdu chvilu, uz mam po zakroku, kramy mam pravidelne, ale picha ma pri vajecnikoch, alebo maternici, neviem, kde je co presne, ale picha to v podbrusku. Este som u dr. nebola, tiez mam vela deti na navstevu gynekologa nemam cas, a dr. velakrat zamlcia niektore skutocnosti, vsetko z nich treba tahat ako z chlpatej deky.. mas pravdu, spytaj sa radsej tu na fore, zeny, ktore tym presli uz z vlastnych skusenosti vedia povedat ako sa citia. Inak psychycky som vyrovnana a stastna a hadam nebudem jednou z xtisic zien, ktore otehotneju aj napriek sterilizacii, svoje deti mam rada, ale starostlivost je velka. A ten kto v takejto situacii nie je, to NIKDY nepochopííííí...

dazdovka
autor
19. máj 2016

@sonia1501 jeeejda super, ze si sa ozvala, takze ak mam predstavu, ze v pripade cisarskeho rezu by som chcela, aby mi aj podviazali vajecniky, musim to zacat vybavovat co najskor, alebo to staci dojednat s personalom pred CS? A v pripade, ze ten cisarsky rez nebude (co si myslim, ze naozaj nebude, ale chcem byt pripravena na vsetko), tak tiez co najskor po porode si dat zakrok spravit, cize idealne to uz vybavovat teraz pocas tehotenstva?
Prosim ta, ako dlho si po zakroku, ze este citis to pichanie v podbrusku, mas to od zakroku stale, ci je to nejaky aktualny problem zdravotny?

Ach jaj, ja som zalozila temu, lebo mi bolo jasne, ze takymto stylom budem tehotna kazdy druhy rok, ina antikoncepcia nie je pre mna prijatelna, alebo vhodna, tak stale sa snazim dopracovat k tomu zakroku, no zas len kedy, ked po porode kojim minimalne do roka a zriedkakedy mam moznost, aby sa niekto postaral o vsetky deti (muz ma casto pracovne cesty v zahranici).

sonia1501
31. máj 2016

@dazdovka ja som poziadala, aby som mala cisarsky rez, kedze som uz bola po dvoch CR a zo zdravotneho dovodu, kedze CR sa robi stale na tom istom mieste a mozu sa vyskytnut aj nejake problemy bla bla.. treba poziadat a oni ti to urobia hned pocas CR. Chod za tym, otravuj vkuse svojho gynekologa.. Ono to picha ked maju prist kramy asi take dva tyzdne predtym.. mozem povedat, ze kazdy mesiac. Aj ked si na to spomeniem, tak ma tam pichne :D Ale da sa to vydrzat, som max spokojna a voobec nelutujem.

dapiken
24. sep 2016

Ahojte. Je tu niektora taka, co ma po tomto zakroku vycitky alebo sa trapi kvoli tomu, ze ho podstupila?

susul
24. sep 2016

@dapiken ja som podstupila,vycitky nemam,ale mam omnoho silnejsiu MS,tlaky na vajecnikoch pocas ovulacie. Ms trva 7dni a po nej som velmi vycerpana,navyse tyzden po este spinim. Mozno sa to utrasie. Od zakroku som cca 11 mesiacov .

kikushka2386
29. sep 2016

@dapiken ahoj.ja sa tohto trošku obávam....mám 4 deti.aj keď pri pôrode som si povedala nikdy viac.ale keď pozerám na nášho 2 tyzdnoveho syna neviem čo bude O napr 5 rokov aj keď muž V tom má jasno ďalšie dieťa nehrozí no ja mam obavy O seba že možno by som ešte zvládla..