Tehotná popri antikoncepcii. Bude dieťatko zdravé?

allyitl
19. aug 2015

Ahojte.Mate niektora skusenost s otehotnenim pocas brania antikoncepcie? Narodilo sa Vam dietatko a bolo v poriadku?

lilimoni
19. aug 2015

@allyitl uuuplne zdravu babulku mam. Teda ma Aspergera ale isto nie, kvoli antike 🙂

labajka
19. aug 2015

hovorme si šťastné ženy, mne sa tiež tak podarilo otehotnieť, termín mám v marci, ale ja užívala krém Pharmatex, nie klasickú antikoncepciu 🙂

lilimoni
19. aug 2015

@labajka od vianoc sa snazime o druhe a nist 😀 asi si dam predpisat antiku 😀 😀 😀

janickacrazy
19. aug 2015

@allyitl Neboj sa, aj doktori tvrdia, že to neškodí, bábo bude v pohode.

ivca88
19. aug 2015

asi pred rokom som bola na prednaške kde gynekolog a porodnik s MFN preberal aj toto ....
Pamatam si ze riziko ze by mohlo byť dieta niejako poškodene je cca 4 % a menej ..
Ciže je to naozaj velmi malú percento ...a to nehovorime o vážnych poškodeniach ako je napr downov syndrom ...
Takže sa neboj ...
Hlavne vysad antikoncepciu a kup si nejaku dobru kyselinu listovu 🙂 aby bábo malo dost vitaminov pre vývoj 🙂

ivca88
19. aug 2015

Inak je tu aj skupina urcena na tuto tematiku 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/5800/detail/

allyitl
autor
19. aug 2015

Dakujem.dnes som bola aj v Martine ale tam mi tehotenstvo nedoporucuju.Zalezi aj na antikoncepcii.Pozriem diskusiu.

ivca88
19. aug 2015

@allyitl zvlastne ... a kde si bola ? Priamo v nemocnici ci u nejakeho gynekologa ?

allyitl
autor
19. aug 2015

V detskej fakultnej u nejakej odbornicky prave na tehotenstvo pocas HA.a rozpisala mi tam na papier mozne nasledky prave z tychto mojich liekov.Same choroby,ale samozrejme rozhodnutie je na mne.Este ma caka gynda,mam teda cas do utorka.

ivca88
19. aug 2015

@allyitl hm ... a bolo to nieco vazne ?
lebo bohuzial aj nasej skupine tehotných aj v snazilkach som vela krat videla ako zeny o bábatko prisli ...
Fakt to priroda zariadila tak ze prezije iba silný plod ... preto ak by malo mat nejake poruchy vo vývine tak by sa potratilo ...

A v kolkom tyzdni si ? nechces ist na 1.trimestrialny screening na zistenie chorob a vrodených vád ( robi sa od 11-13 tt )

janickacrazy
19. aug 2015

@allyitl Bože, zbytočne ťa strašia, aj v časopise Dieťa písali viacerí gynekologovia-odborníci, že vraj užívanie antikoncepcie vobec neškodí dieťatku, okrem toho, ved si ju hned vysadila, ked si zistila, že si tehotná, takže zase si tých tabletiek nezjedla toľko veľa hádam. Moja sestra brala silné lieky, ked ešte nevedela, že je tehotná, mala zlomenú nohu, tiež ju poslali do Martina, kde ju strašili, že čo všetko sa može stať a dieťatko je úplne zdravé. Koľké tehotné berú rozne lieky a deti sú zdravé.

lilimoni
19. aug 2015

@allyitl ja by som teda skusila najskor vysetrenia ak sa zisti nejaky defekt je interupcia mozna aj neskor ako do 12tt 🙂

ivca88
19. aug 2015

https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/otehotnenie-pocas-uzivania-antikoncepcie-bude-vsetko-ok-mate-s-tym-skusenost/
Tu más aj česke forum ...
A co si za antikoncepciu mala ked moze takto ohrozit plod ? --> cisto zo zvedavosti ... aby som sa jej vyhla ak by som sa rozhodla po case ist do HAK

ivca88
19. aug 2015

Inak interupcia sa moze az do 24 tt ... pokial je z lekárskeho hladiska a nie z " rozmaru" ženy ...

allyitl
autor
19. aug 2015

Som v 8. Nevedela som,ze som tehotna a zacala som ju uzivat po par mesacnej pauze,pri zaciatku krvacania.takze jedno balenie som cele dobrala.ano,aj ta doktorka v Martine odporuca vysetrenia.Asi budem musiet pockat co povie a co odporuci doktor.Velmi sa ale bojim,ze...nebude v poriadku.

allyitl
autor
19. aug 2015

Novynette.Uz nikdy.

ivca88
19. aug 2015

@allyitl strach ti teraz nepomoze ... mamina mi vzdy vravela ze na strach je cas az vtedy ked vies na com si ..
No urcite nie si ani prva ani posledna co otehu cez antiku ..
V mojom okoli 2 zeny takto otehotneli ... a deti su zdrave ...
A mesiac brania liekov mi nepride az taký dlhy cas ..

Ja ta nechvem,odhovatat ... ale interupcia nie je jednoducha ...a hlavne pre psychiku .. .
Nikdy sa s tym nemusis zmierit ... a hlavne uz ked budes mat dalsie deti tak by ta to mohlo velmi trapit ..

Naozaj skus pockatveste do vysetreni .. alebo podstup amniocentezu - odber plodovej vody .. kde takmer na 99% vedia povedat ci ma dieta geneticku chybu

lilimoni
19. aug 2015

@allyitl nestresuj. Ja som tiez vyzrala balenie, lebo kramy prisli a boli ako vzdy 🙂 vsetko bude v poriadku. Kup si tu listovu kyselinu a brala si antiku pocas delenia buniek, tam sa este nejak mozog ani nervovy system nerozvijal 🙂 hlavne NO STRES 🙂

s_mt
19. aug 2015

@allyitl objednaj sa ku MUDr.Grochalovi v Mt,ten ti povie na sone,ci je babo ok,alebo nie.. Drzim palce

allyitl
autor
19. aug 2015

Dakujem ti,no urcite si dam porobit vsetky mozne vysetrenia,aby som vedela viac.Mam uz takmer 6- rocneho syna a velmi sa na surodenca tesi.Velmi si prajem aby bolo vsetko v poriadku.

ivca88
19. aug 2015

http://www.femicare.org/
Ku grochalovi chodim aj ja na sono ... je to jeden s mála licencovaných odbornikov na sono v gravidite ...
Mnohým zachranil babatka svojou diagnostikou ...
Len je to drahsie .. plati sa 50 eur ... avsak mozno to tebe poistovna preplati ..
Ja si ho platim dobrovolne ..lebo ho uznavam ako odbornika
Tu je ten screening :
http://www.femicare.org/1-trimester

moncsi1987
19. aug 2015

@allyitl ahoj,ja som brala tiez antikoncepciu uz 10 rokov,po 8 rokoch mi to zmenili co som uzivala predtym a menstr. som mala pravidelne takze som nevedela ze som tehu.takze tabletky som brala este ked som uz bola 2 mesiaci a potom az v 13 tyzdni som sa dozvedela o tehu.a teraz mam krasne zdrave dieta a dnes ma prave narodky.
takze pokoj,a hlavne nestresuj.

allyitl
autor
19. aug 2015

Joj baby,dakujem Vam.Myslim ,ze som kludnejsia a rozhodnutie,ktore som dnes myslela ze je 100% som zmenila.Takze drzte palce.Snad bude vsetko ok.Verim tomu.

ivca88
19. aug 2015

@allyitl neni začo ... veľmi ti prahem aby malinke bolo zdravučké ...a pevne verím v to že to tak aj bude 🙂
Netrap sa teraz ... pomoct mu možes tak ze si kupis aspon tu kyselinu listovu - ja beriem femibion 800 a po 3 mesiaci femibion 400 ... On ma najviac odporucani... a najlepsiu vztrebatelnost ..
Hlavne pockaj na vysetrenia ... a uvidis potom ...
Ale naozaj nie si prva ani posledna ktora takto otehotnela ... neboj sa 🙂

allyitl
autor
19. aug 2015

Tak Vam dakujem za povzbudive spravy.Napisem ako pokracujeme.Myslim,ze dnes sa vyspim kludnejsie.Ahojte

lilimoni
19. aug 2015

@allyitl prkne si oddychni a tesime sa na dalsie info 🙂

ukulela
19. aug 2015

@allyitl pisala som dlhsiu spravu, no zmazalo ju :( tak len strucne: urcite volaj a objednaj sa ku Grochalovi, tie prachy za to stoja.aj mna velmi upokojil a nemusela som ist vdaka nemu na odber plodovej vody. doktorka na v genetickej ambulancii ma strasila bu bu bu (najma kvoli veku, ja som nemala problem ako ty) ale grochal ma uplne upokojil. a setko, co povedal, sedelo, aj pohlavie, a to este bolo velmi skoro 🙂: drz sa a nemysli na zle, doktorka ta zbytocne vystrasila.

dzejn80
19. aug 2015

@allyitl Necitam diskusiu len ti napisem na povzbudenie ... osobne z blizkeho okolia mam dva pripady ze baby popri HAK otehotneli a deti su uplne OK

ludmilaka
19. aug 2015

ahojko, kamoška brala do 13tt. Robili jej kadejaké vyšetrenia na gastro. A nakoniec sa z nevysvetliteľného vracania vykľula tehu nevoľnosť. Babula má už 10 r. a je krásna a šikovná. Držím palce a tešìm sa na pozitívne správy.

sheldonc
21. aug 2015

kde si spravila chybu? už si zistila? to by ma zaujímalo, inak mi to príde ako vtip.