Tehotná s vnútromaternicovým telieskom. Čo teraz?

darinnna
17. apr 2011

teliesko mam zavedene cca 2 mesiace a prave mi vysiel tehot.test pozitivny. co teraz? je nutne tehotenstvo ukoncit, alebo sa teliesko musi vybrat?
bol niekto v podobnej situacii a ako to riesil?

bosoriak
17. apr 2011

@darinna Pri otehotneni s telieskom je najlepsie navstivit lekara, on ti poradi najlepsie. Mozno sa nejakym sposobom vypudilo z maternice (obcas, malokedy, sa to moze stat). Myslim, ze niektore druhy vnutromaternicovych teliesok dokonca nebrania normalnemu tehotenstvu, len sa vyzaduje zvysene sledovanie a nasledne sa pri porode samo vypudi. Niekedy ale treba tehotenstvo ukoncit, pretoze plod moze byt poskodeny. Tiez je potrebne vylucit mimomaternicove tehotenstvo.
Najlepsiu odpoved ti ale naozaj da len lekar a to co najrychlejsie. Drzim palce.

janinah
17. apr 2011

poznám tri prípady,kedy sa narodili zdravé deti a teliesko sa vypudilo pri pôrode, jedna mamka sa smiala,že mala DANU a teraz má malú Danku 😉

bambi9
17. apr 2011

urcite treba ist k lekarovi co najskor nech posudi tvoj stav.. ja poznam pripad ze sa narodilo dieta s mozg.obrnou prave kvoli DANE 😖
drzim palce...

darinnna
autor
17. apr 2011

k dr. sa mi podari zajst najskor o 3 tyzdne, dufam, ze nebude neskoro.
asi to vnutrom.teliesko nebude tak spolahlive ako sa pise, urcite ho neodporucam ak neplanujete dalsie baby. lebo predsa si ho da zena, ktora neplanuje dieta v najblizsej dobe a o to sokujuce je prave dalsie tehotenstvo.

bosoriak
18. apr 2011

@darinnna Pokial to budes odkladat, mozes mat vazne zdravotne nasledky, obzvlast ak by islo o mimomaternicove tehotenstvo, co sa pri teliesku stava castejse ako inokedy. Je to tvoje zdravie, ale ja by som rozhodne 3 tyzdne necakala.

anjelicek26
18. apr 2011

Pri podozreni na mimomaternicove tehu - co v tvojom pripade urcite je, kedze pri teliesku by sa v maternici nic uchytit nemalo - ta lekar musi zobrat prednostne, takze necakaj na ziadny termin, sadni si do cakarne a pockaj, kym ta vezme! Tri tyzdne je dlha doba, ak je to mimomaternicove, uz ti moze prasknut vajecnik a mozes krvacat do brusnej dutiny. Toto rozhodne nie je sranda.

katecameron
18. apr 2011

no u nas v rodine sa stale takyto prrípad zena mala podviazane vajecníky a napriek tomu otehotnela asi ti neporadím ale stava sa kadečo osud lekar ti odpovie na otazku najlepsie

spar
19. máj 2011

Neviem, ako vobec zacat. Mame doma 3,5 rocne dvojcata a 15 mesacne babatko. Ked som ho dokojila, zaviedla som si vnutromaternicove teliesko, pretoze sme uz s manzelom dieta neplanovali. Mala som ho 8 mesiacov. Tento tyzden sme ale zazili neuveritelny sok. Mala som priznaky, a teda som na ukludnenie, aj ked som to vobec nebrala ako potrebne, a teda urobila som si tehotensky test. POZITIVNY!!!!! Na druhy den som sla k lekarovi, kt. mi potvrdil 6tt. Plac, sok, hnev ani uz neviem, co som prezivala. Potom nasledovali otazky spojene s rizikom.. nikto vam nepovie konkretne, ze to nie je rizikove, ak si to nechate. Dana bola v maternici posunuta. Dalsie otazky, 4te dieta a ani uz nehovorim. A teraz co dalej??????? ani ja sama neviem. bojujem ako viem, ale nevladzem. Potrebovala som to aspon napisat, aby ste vedeli, ze to teliesko moze aj naozaj zlyhat.

manka76
20. máj 2011

@spar ,ahojky aj moja švagrina zažila niečo podobne,tiež mala zavedené vnútromaernicove teliesko-Danu a aj napriek tomu otehotnela 😲 ale kedže sa dozvedela že tu Danu može mať dieťa po narodení hocikde vrastené a že sa môžu vyskitnúť aj iné komplikácie tak sa rozhodla pre prerušenie -interupciu ,predsa len je to cudzie teleso v tele ... (a aj preto som ju odmietla ,ked mi ju ho moja lekarka ponukla ako antikoncepciu) .spar ,vôbec ti nezavidím a hlavne pri troch detoch viem čo to je , prajem pevne nervy a správne rozhodnutie čo a ako dalej ... 🙂

kosta123
4. dec 2011

Ja som bola na ročnej prehliadke a Dr. mi oznámil že mám posunutú DANU,,,,že mám prísť za 2t ked dostanem menzes na posunutie,,,,teda ak príde 😀 😀
@manka76
@darinnna

marry02
21. jún 2012

@darinnna uplne svami suhlasim 🙂

kaliniak
9. nov 2012
kaliniak
9. nov 2012

som tehotna uz treti mesiac a mam vsebe zavedene teliesko(danu ),uz piaty rok .bola som u doctora aj na ultrazvuku a teraz mi chcu vibrat danu z maternice ,ja neviem ked ma niekto taky isty problem alebo uz zazil take daco a narodilo sa zdrave dieta prosim napiste dakujem

kaliniak
9. nov 2012

aj sa bojim, ze ked mi vyberu danu z maternice ci neporusia plod vo mne ,a ci nepotratim

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janafab
3. jan 2013

@spar ako ste dopadli ? Mne sa stalo niečo podobné, máme síce len jedno dieťa, ale druhé sme vôbec neplánovali, dala som si zaviesť Danu a som tehotná.... veľmi sa bojím, či bude všetko v poriadku....keby som mala aspoň istotu, že plodu sa nič nestane.... neviem fakt čo mám teraz robiť, ako dˇalej..... ☹

janafab
3. jan 2013

@manka76 viem, že je o staršia téma, ale hľadám rady.... ja nad tým tiež uvažujem, rozum mi radí jedno a srdce a svedomie druhé, neviem čo robiť, čo je menšie zlo, veľmi sa bojím....dieťatko by som si chcela nechať, ako mama to tak cítim.... ale rozum mi tiež hovorí, že čo tak.... ak sa niečo stane......je to veľmi ťažké.... švagrina ako to zvládla ?

orthovci
24. sep 2013

čafte baby,,
mám dve deti dvoch chlapcov a zavedené vnútromaternicové teliesko, po ktorom som druhý raz tehotná, prvý raz som neriskovala,lebo boli chlapci ešte malý, len teraz som zostala na vážkach a v dileme,,, či si to nechať a risknúť tú gazdinku??***, po dlhom zvažovaní za a proti sme sa s manželom rozhodli ísť do toho i napriek zavedenej DANE, s tým, že si ju dám von a pokračujem ďalej v tehotnosti, lenže hop - DANU mám už šiesty rok zavedenú, a pán doktor, nevedel vybrať teliesko s tým, že vlásočnice netrčali a nemal ho ako vybrať / dana bola riadne vsadená, bez porušenia/, oddôvodnil to tým, že sa vlásočnice vypudili nahor?? takže teraz ma dostal do takej pozície, že sa bojím a neviem ako ďalej, či budem znášať tie riziká tehotnosti s cudzím predmetom vo vnútri, alebo?? Poraďte a dajte vedieť, či boli prípady tehotnosti s ponechanou DANOU v poriadku..., Ďakujem

kosta123
26. sep 2013

@orthovci - čo ja viem od môjho dr. tak povedal že to sa ani nevyberá ak žena otehotnie,,že sa to vypudí pri pôrode samo,tak neviem.

orthovci
28. sep 2013

@kosta123 tak díki za odpoveď, dúfam, že to všetko dobre dopadne

ladyzs
28. sep 2013

Ahoj ja osobne som si dala zaviest Danu vo february a v auguste som zostala tehotna. Tiez som sa bala ci bude dieta v poriadku a som si myslela, ze prve co treba je teliesko vybrat von. No tu ma Dr. upozornila, ze ak chcem interupciu mam zdarma a ak si chcem dietatko donosit v ziadnom pripade mi Danu nemoze vybrat inak by prislo k rozkrvacaniu a tym k okamzitemu potratu. Co sa tyka takychto somarin co titu popisali, ze bude postihnute prave kvoli teliesku je to nezmysel ja som vsetko s Dr. konzultovala a nie je to pravda. Dietatko bude zdrave pokial budes ty a vsetky testy, ktore ti bude robit budu ok. Samozrejme myslim si, ze je kazdej jasne ze celych 9 mes. moze byt vsetko v poriadku a porod vsetko zmeni. Ja som toto uz potom neriesila tesime sa na babatko a dufame ze budeme zdravy ako rybky. Takze ak si chceete dietatko nechat nic sa neboj navstiv svojho lekara a urcite ti aj on povie co a ako. Drzim palce 🙂

lili777
1. okt 2013

@ladyzs prečo si otehotnela? teliesko sa posunulo?

ladyzs
1. okt 2013

@lili777 U mňa to bolo tak, že pri preventívnej prehliadke mi nenašla resp. nikde nevidela Dr. Danu a tak mi povedala, že mám prísť opätovne a zároveň s menzesom, že vtedy je s telieskami najlepšie robiť alebo ak chcem pošle na ma RTG. Ale tak myslela som si, že je v pohode a prídem ak budem mať znovu menzes. No neprišiel a hneď po týždni mi to bolo podozrivé a po domácom testovaním , ktoré jeden tak druhý tak a pod. som išla stým, že hádam nič a predsa po krvm testovaní pozitívne 🙂

janafab
7. okt 2013

Ja som otehotnela s Danou a dala som si ju na začiatku tehotenstva vybrať, nemala som nijaké problémy, vôbec žiadne krvácanie, tehotenstvo bez problémov a narodil sa nám koncom augusta zdravý chlapček !!! 🙂

bernusca
3. dec 2013

zvazovala som to teliesko danu,ale ked vas s nim tolko otehotnelo,uz ani nejdem citat o vyhodach,nevyhodach tejto antikoncepcnej metody.Len sa cudujem,ze ich predavaju,asi ich ziadna mamicka s dietatkom nejde zalovat,ze?vsetkym vam drzim palec,aby ste porodili krasne zdrave deticky.

abetka
15. dec 2013

Baby a otehotnenid pri Mirene ste zazili niektora?

zuzuliena1
12. nov 2015

Ahoj chcela som vás tu opýtať ja mám danu už vyše 4 rokov no mám týždeň do MS ale siný pocit že som tehotná . Bolia ma prsia aj v podbrušku mám chute ako pri predchádzajúcom tehu tak som sa vlastne chcela spýtať či je to vôbec možné .Test som si robila pred včerom večer ale bola tam len jedna čiarka .Dieťa neplánujeme tak to nebude tým že by som po tom túžila aj keď netvrdím že by som sa tomu bránila 🙂 Ďakujem za odpovede .

kvietok333
16. dec 2015

@bernusca PResne toto ma napadlo prve, ze ci sa to zalovat, ked slubuju 99 percent. Co som sa docitala, tak interupcia zdarma - no super. Ale ja predsa preto som si dala zaviest tuto - mimochodom nie lacnu zalezitost aby som predisla otehotneniu...

nezabudka92
9. jan 2016

@zuzuliena1 zaujimalo by ma ako to dopadlo v tvojom pripade? ☺

vuala
10. apr 2016

Po prvom tehotenstve som mala danu 5rokov a super,žiadne problémy.po dvoch rokoch po vybraní som otehotnela a porodila zdravé dievčatko a zasa si ju idem dať som spokojná ,ale nie každému robí dobre.aj sestre upadla a nakoniec ju dala preč.ale 6 ďalších dievčat ktoré mali danu ,ju pochvaľujú-nezlyhala.