Vnútromaternicové teliesko Mirena a vaše skúsenosti

solmula
5. feb 2015

Ahojte baby je tu niekto kto má vnutromaternicové teliesko?ste spokojné?chcela by som si ho dať zaviesť..dakujem za odpovede

krejzinka11
5. feb 2015

Ahoj, mala som vnutromaternicove teliesko, neviem ako sa volalo, ale stalo 1000 korun, bolo to v roku 2005, bolo to jedno z lacnejsich a bohuzial, zlyhalo a otehotnela som. a ked som prisla na gynekologiu, tak doktor sa mi skoro vysmial, ze ved som vam hovoril ze si dajte to drahsie. to stalo niekolko tisic, uz si nepamatam kolko, len viem, ze som bola na materskej vtedy a na to drahe som nemala financie.

cherry1981
5. feb 2015

Ahoj ja mam a neviem ,ci si ho nedam vybrat, stale podchvilou mam spinenie, uz ma to nebavi uz ho mam vyse roka a stale mam s tym problemy, Teraz idem na poradnu v marci tak uvidim,ci ho nedam von, ale mavala som veelmi silnu menstruaciu, to je ovela lepsie, len to spinenie, niekedy aj 2 mesiacee v kuse uz ma nebavi

solmula
autor
5. feb 2015

@krejzinka11 toto stoji 160e dufam že budem spokojná a samozrejme že splni učel.

solmula
autor
5. feb 2015

@cherry1981 fuha tak to je nepríjemne dakujem že ste ste sa ozvali opytam sa na to dr. stohoto by som nebola velmi nedšená

adrika1704
5. feb 2015

Ja som mala mirenu takmer 5 rokov a v principe ziadne problemy..jediny,ktory bol tak bol az na konci pri vyberani,ze snurocku,ktora sa ma nechat v pripade vyberania mi pri vkladani zastrihli az moc a nedala sa teda ako vybrat..ale moj dr.to zvladol 🙂

klincek
5. feb 2015

@solmula ja ho mam skoro dva roky a som spokojna. zavadzanie bolo uplne v pohode (a to som rodila SC), ziadne komplikacie, ani dlhodobe spinenie. len mam permanentne pocit, ze som "prifuknuta" v prsiach-ale to som mala aj s tabletkami. no to bude asi sposobene citlivostou mojho tela na hormony, to sa ta vobec tykat nemusi. urcite odporucam aspon skusit. poznam aj zeny, ktorym nesadlo, ale za pokus to stoji..ak ti sadne, budes si pochvalovat 🙂

solmula
autor
5. feb 2015

@klincek dakujem za odpoved už ho mam aj doma len čakam na menzes a pojdem dať zaviesť

solmula
autor
6. feb 2015

@krejzinka11
@cherry1981
@adrika1704 Baby inak potom čo som si o tej MIRENE prečitala na nete mi vlasy stoja dupkom na hlave,strach a hruza normalne sa bojim si ju dať...

gogina8
7. feb 2015

@solmula kazda antikon.ma svoje negativa,mne napr.tabletky sposobili navstevu na hepatologii....existuju aj kruzky,kt.si vkladas,ale to mas tiez hormony a je to dost drahe. Doma mi uz lezi mirena a 11.idem do toho 🙂 poznam zeny v okoli co su spokojne a nemenili by.

evinano
10. feb 2015

ahojte!ja som mala mirenu rok aj pol a vobec mi nesadla,pribrala som desat kíl ,mala som stále bolestivé prsia a už nehovorím o tom že som bola depresívna a vkuse podráždená.Teraz ju mám dva mesiace von a všetko sa dáva do normálu,no ale to neznamaná že to takto dopadne u každej inej ženy.

danulienkas
10. feb 2015

Ahoj..moja skusenost tiez nie je najlepsia..po porode som si ju dala zaviest,memstruacia ziadna ale spinenie kazdy den-vraj do pol roka je to normalne-ale ked to nepreslo ani potom tak ma to uz vytacalo..dalej nechut az odpor k sexu (urcite nebola psychicka,teraz taky problem nemam), bolrsti hlavy,neschopnpst zvlhnut,bolesti pri styku u mna aj partnera...no neviem ja som rada ze som si ho dala vybrat..len este stale neviem aku formu antikoncepcie vyuzit ;)

maca173
6. mar 2015

@solmula Ahoj, prosim ta, rada by som sa opytala, ako znasas mirenu, nakolko mne bola odporucena gynekologickou z hladiska silnej menstruacie, ale ja akosi stale vaham a neviem sa rozhodnut po tych negativach, ktore som si o nej precitala....skratka mam priserne obavy 😖 a neviem sa odhodlat, ci do toho vobec ist 😨 dakujem.

solmula
autor
6. mar 2015

@maca173 Ahoj no zp začiatku som mala silne bolesti v podbrušku a bolievala ma chrbtica ,ked som telefonovala dr.povedala že mám vydržat že sa to časom upraví ja som si ju davala koli tomu lebo lieky nemožem mám vysoký krvný tlak...teraz pomaličky bolesti miznu no uvidime ako to bude dalej.

henikav
6. mar 2015

Ja ju mam tiez vyse roka a stale rozmyslam ze si ju dam vybrat, stale nieco, bud spinenie, bud som nafuknuta, bud mam citlive brucho, nie som vo svojej kozi, proste nie, urcite si ju uz nikdy viac nedam a ked bude chvilka casu pojde von. ALE moje dve kolegyne su velmi spokojne, takze niekomu sadne a niekomu nie
@maca173 mne bola tiez odporucena kvoli velmi silnym krvacaniam, je pravda ze tie uz nemam, lenze vtedy to trvalo 2-3 dni, teraz spinim mesiac, potom 1-2 tyzden klud a znova, ach jaj

maca173
6. mar 2015

Dakujem vam baby za prispevky, no neviem si poradit, co s tym mojim krvacanim robit, z tej mireny mam akosi strach, no som anemicka, stale beriem lieky a musim to nejako uz vyriesit, kym som na materskej, potom uz nebudem mat na to cas, ked budem musiet nastupit do prace.....tak sa asi vzdavam tej mireny....ja by som ju aj vyskusala, ale keby bola taka moznost, ze ak mi nahodou vypadne, co je pri silnom menzese vraj celkom mozne, vratili by aspon nejaku cast zo sumy, kedze nie je najlacnejsia 😨 uff

tarinka155
6. mar 2015

ahoj,ja mam mirenu uz 4rok...ako predchadzajuca pani predomnou pisala,aj ja mam problemi s nafukovanim,,mavam krce v podbrusku,,hlavne to pocitujem pri pohlavnom styku a bolesti su ukrutne silne trvaju vyse 20-30min..mavam aj spinenie ale neni to tak strasne asi raz za 3 mes..a casto sa mi menia nalady,,bohuzial k tomu horsiemu...a moja skusenost teda...budem rada ked mi ju uz doktor vybere..a uz nikdy viac.

maca173
6. mar 2015

Fuuuu, no teda, to ste aj tak pekne dlho vydrzala 😕 tak drzim palce, nech sa potom neskor po vybrati date pekne dokopy,.....a cim skor na to zle obdobie uz zabudnete.....ale presne, to co spominate, som uz viac krat citala od inych zien, ktore si dali zaviest mirenu....

tarinka155
6. mar 2015

@adrika1704 chcem sa vas spytat boli to ked to vyberaju???bo mne ked to zavadzali som skoro odpadla,,,nieze sa mi to aj pri vyberani stane.

adrika1704
6. mar 2015

@tarinka155 ja vas nepotesim,bo mna chcel doktor poslat na vyber do nemocnice,nakolko pri zavadzani urobili chybicku a to ze zastrihli moc tu uchytaciu snurku..a teda nemohol teda teliesko za co uchytit..nakolko bol ale snazivy povytahoval na mna pristroje (ktore uz dufam nikdy neuvidim 🙂 )a podarilo sa mu to bez hroziaceho zakroku..takze boli aj slzicky kedze sa musel dostat az k teliesku..ale sestricka tak sustrastne stala a cely cas mi hovorila ze ak by tam ostala ta snurocka tak je to chvilkova bezbolestna zalezitost..bo sa to len uchuti a vytiahne..

dupinka
1. feb 2021

@maca173 čítam diskusiu. A chcem vedieť či ste si ju nakoniec dali alebo nie? Lebo rovnako som aktuálne ja na tom a zvažujem.

kinlly7
29. máj 2021

@dupinka 📌 Ja ju mam 1,5r....pre zaujímavosť si prečítam