Vysadenie hormonálnej antikoncepcie a následné priberanie

rosnicka17
29. okt 2013

Ahojte žienky. Máte skúsenosti s tým, že ste vysadili HA a začali ste z toho dôvodu priberať? Ďakujem.

lent1lk4
29. okt 2013

@rosnicka17 neviem na 100% povedat ze to bolo z vysadenia, lebo som v tej dobe mala aj problem s klbami a menej sportovala, ale ano, po vysadeni som pribrala cca 7kil

hviezdicka111
29. okt 2013

@rosnicka17 aj ja som chvilu priberala...ale mala som ovela vacsie zdrav. problemy po vysadeni..cize priberanie a akne som brala len ako bonus 😀 nastastie, po cca pol roku sa vsetko upravilo...su to len rozhadzane hormony, chce to cas, kym sa ti ustalia...potom zas bude dobre 🙂

rosnicka17
autor
29. okt 2013

@lent1lk4 Ďakujem za odpoveď. No ja som ich vysadila iba pred 2 mesiacmi a ani ma nenapadlo sa vážiť ale spozorovala som to na brušku-a že šup 3 kg navyše ☹ Pritom počas brania HA som nepribrala skoro vôbec-čo som bola veľmi rada. A aj sa ti potom tie kilá dalo dať dolu?

rosnicka17
autor
29. okt 2013

@hviezdicka111 to môžem čakať ešte nejaké nežiaduce účinky po vysadení??? ☹ Aj ja mám strašne veľa pupákov teraz ☹ A potom sa ti tie kilá podarilo schudnúť bez problémov? Čo to vlastne spôsobilo-udržiavanie vody v tele či čo??? A ako ste potom vyriešili ochranu pred počatím? Po tejto skúsenosti by som už do HA asi nešla ☹

rosnicka17
autor
29. okt 2013

@hviezdicka111 ááá práve pozerám, že čakáte bábätko 🙂 Tak prajem krásne tehuľkovanie 😉

hviezdicka111
30. okt 2013

@rosnicka17 no mala som hrozne zmeny nalad....nevolnosti vkuse asi mesiac, ktore boli ovela horsie ako tie, ktore som mala na zaciatku tehotenstva, vysoky tlak, bolesti brucha,...a mozno som si teraz ani na vsetko uz nespomenula.... 😀 😀 😀 inak poznam viacero bab, ktore to po vysadeni mali dost podobne...hlavne tie, ktore HAK uzivali viacej rokov....
no my sme praveze ochranu nepotrebovali riesit, pretoze som vysadila s tym, ze chceme byt rodicmi 🙂
ale do buducnosti, kedze druhe bohvie kedy a ci vobec bude v plane, asi pharmatex....je to nehormonalne, kamaratka ho pouzivala niekolko rokov bez nehody 😀 takze tak...a nic hormonalne u mna uz nehrozi...ziadne tablety, naplaste....ani mirena...proste nic co ma v sebe akekolvek hormony...
Mimochodom "najkrajsie" vyrazky som mala na chrbte a na pleciach, bohu vdaka, ze nie na tvari 😀
A pokial ide o kila navyse, ja som po vysadeni pribrala, chcela som to schudnut hned, ale to neslo....trvalo zhruba pol roka, kym sa mi zrejme ustalili nejak hormony, potom to islo bez vacsej namahy 🙂 tak drzim palce... 🙂

lent1lk4
30. okt 2013

@rosnicka17 par kil som schudla, nie vsetko, ale to je mojou lenivostou 🙂 prvych par mesiacov nepravidelnost + dost silne krce pri MS (na to mi celkom pomahal pupalkovy olej, brala som ten v tobolkach). okrem toho vypadavanie vlasov cca po polroku (nic strasne, nezostala som plesata, len ma to vtedy vylakalo). po vysadeni chvilku pharmatex, potom kondomy, bez "nehody".. 🙂 do HAK asi uz tiez nepojdem

hennyinnsbruck
4. nov 2013

@rosnicka17 ja zalozila temu ci nebudem mat problem otehotniet koli nizkej vahe, a za posledne 3tyzdne som pribrala kilo a pol.... 😀 neberiem ju od jula....

A trosku mi vrta hlavou ci ja som nahodou nevedela pribrat koli hak-ak je to mozne...

rosnicka17
autor
5. nov 2013

@hennyinnsbruck ja už sa radšej ani nevážim ☹ Ja ju neberiem cez 2 mesiace, ale zasa nejak pred otehotnením sa chrániť chcem-máme už 2 detičky, takže asi aj stačí 🙂 babeny mi tu radili Pharmatex, tak uvidíme. A aké tabletky si brala? Prajem ti aby ste čoskoro zistili tú krásnu novinku-že budete rodičmi 🙂

hennyinnsbruck
5. nov 2013

@rosnicka17 dakujem, dufam sa podari coskoro...

To mas fajne ked uz mas dve deticky.kolko maju rockov?

my sme rozmyslali poseldny rok nad tym zalozit si rodinu,ale bali sme sa...hlavne manzel.
Som mu vravela keby kazdy tak rozmyslal ako ty,ludstvo vymre..... 😠
Neviem ci mu zacali tikat biologicke hodiny(ak u chlapa nieco take existuje)ale v juli zahlasil,vysad hak a nechame to na osud...
Na case je veru, mne taha na 30tku,jemu na 35-tku....

Ja sa tiez uz bojim ist na vahu,ale kym su mi nohavice dobre, zatial je to ok 😎

Ci mi veris ci nie, ani za svet si nespomeniem aku hak som brala...viem len to ze krabicka bola tmavozelena, nazov nie bezny inak by som si pamatala....brala som ju vyse tri roky,predtym som brala tie ,,znamejsie,,....

rosnicka17
autor
5. nov 2013

@hennyinnsbruck no niekedy aj 2 sú veľa-slečna bude mať za mesiac 6 (na budúci rok budeme mať už školáčku) a synček má 2 rôčky aj 2 mesiačky 🙂 My sme chceli mať detičky aj skôr, ale nedarilo sa nám ☹ A druhé sa nám podarilo ani nevieme ako 🙂 Náš tatinko by zasa chcel ešte kĺudne aj 2 deti 😎 - no mne to úplne stačí 😉
No a po 2 pôrode sa ja už do žiadnych starých nohavíc nedostanem 😖 No postavička ako pred tehu už u mňa asi nehrozí ☹ čo už, hlavne že máme 2 zdravé detičky. Tak držím palčeky aby ste sa aj vy čoskoro stali rodičmi 🙂 A daj potom vedieť tú krásnu novinku 🙂

hennyinnsbruck
6. nov 2013

@rosnicka17 jasne ze dam vediet ked sa podari! 😉
Ako dlho ste sa snazili o prve?
Ja som chcela nakupit ovu testy a zacat merat bazalnu teplotu, muza poslat na spermiogram,pre istotu-ale potom som si myslela, par mesiacov to necham tak a uvidime....Tento mesiac je i tak na figu, kedze idem na slovensko,sama, ostanem takmer dva tyzdne....a urcite to bude tak ze ovu bude ked budem na svk....

Dalsie dve? 🙂 no nam bude stacit jedno,i ked sa vravi nikdy nehovor nikdy...chiii....
Co sa tyka postavy, ja som zvedava ako budem vyzerat po porode....
Som teraz stihla,prsia mam do dlane, mozno budem vyzerat,, zenskejsie,, 😀

rosnicka17
autor
6. nov 2013

@hennyinnsbruck Ani sa nepýtaj, koľko sme sa snažili ☹ Bolo to stráááášne dlho 😒 Veĺmi nás to trápilo, bába som sa, že budeme mať detičky nikdy ☹ A najviac bolelo, keď sa každý vypytoval kedy už budeme mať dieťatko ☹ Nikdo o tom nevedel, aké máme problémy. Bola som aj po vyšetreniach-všetko bolo OK, potom mal ísť drahý na vyšetrenie-to bol už horší probém, tak sme to nechali tak. A ver, či never, skončila som v práci a šup na ďalší mesiac som zostala tehu 🙂 Takže asi to chcelo kĺud 🙂 A druhé sme si povedali, že vysadím HA a možno sa nám podarí a možno budeme musieť zasa dlho čakať alebo sa nepodarí už vôbec ☹ a ono sa podarilo hneď ten mesiac 🙂
Jedno dieťatko? A ským sa bude hrávať? Treba aspoň nech má súrodenčeka 🙂 Ja som jedináčik a veľmi mi chýbal niekto pri mne-a tak to cítim stále.
A postava je najkrajšia v tehotenstve 🙂 Mne začalo bruško rásť pri prvom tehu asi až v 6 mesiaci-to sa mi všetci pred pôrodom smiali, či naozaj chcem íst s takým malým bruškom rodiť 🙂 A prsia som mala krásne-to nehovorím, keď som kojila, boli úplne super. Škoda, že mi ich malá úplne spapala 🙂

hennyinnsbruck
7. nov 2013

@rosnicka17 si viem predstavit ake stresy ste si museli prezivat..... ☹ u nas to uz vie cela rodina ze planujeme,zatial nikto netlaci na nas,ved sa nesnazime dlho,prave naopak,ja som ta co stresuje aby to vyslo, a kazdy vravi nemam na to mysliet...je to otrepana fraza,ale pravdiva...

Ja mam dve sestry,moj ma troch surodencov, takze uvidime,,,tak daleko nerozmyslam, najprv sa musi prve podarit,,,,a psika mame tiez 😎

Mne sa tiez paci tehotne zeny, som veelmi zvedava na seba chiii....

Ja som sa vcera zlakla....predvcerom skoncila mrcha, aj sexik bol.a vcera zase krvacala, malilinko ale aj tak.... 😖
Bola to prva mrcha po vysadeni hak, no dufam ze ma nebude prekvapovat obcasne krvacanie....

lenka1993
7. nov 2013

Ja som pocas dvoch rokov uzivania hak pribrala 20 kg! A podotykam nezrala som! Chodila som cvicit a prd pomohlo. A po vysadeni hak behom troch mesiacou +10 kg. No katastrofa. Uz nikdy viac!

rosnicka17
autor
7. nov 2013

@hennyinnsbruck to si až teraz od vysadenia dostala mesiačky??? Ja som dostala presne tak ako som dostávala pri braní HA.

rosnicka17
autor
7. nov 2013

@lenka1993 a prečo si ich nevysadila, keď si začala z nich tak veľmi priberať??? Ja som počas užívania nepribrala vôbec-to až po vysadení ☹ A aké si brala? Ja som mala viaceré ale ani z jednych som nemala takéto účinky po vysadní ☹
Pozerám, že čakáte bábätko-takže grutulujem 🙂 a prajem príjemné tehuľkovanie a hlavne veľa zdravíčka 🙂

lenka1993
7. nov 2013

@rosnicka17 no brala som regulon ale to uz druhe co som mala tie prve si nespominam. A potom tretie yadin ci ako sa to vola a od tych migreny nenormalne. Tak som po dvoch rokoch vysadila. Nesadli mi ani jedne. A kila sa nesli dole lahko aj to polka ostala ☹. A dakujem 🙂

hennyinnsbruck
7. nov 2013

@rosnicka17 veru hej.....3mesiace mi nechcela mrcha prist..,, 😠
Ale prisla,bez vyvolavacky,lekar mi nechcel nic dat.....dnes som uz nekrvacala,dufam to tak ostane....dnes ma pobolievaju vajecniky, ktovie co to je.ci ovulka ci co......uprimne, vobec svoje telo nepoznam,kedze som 12rokov hak brala....vtedy ziadne bolesti nemala,nic....

rosnicka17
autor
8. nov 2013

@hennyinnsbruck To si ich toľko rokov brala v kuse od 17??? Žiadna prestávka??? No tak to si teda riadne opočinie teraz tvoje telo. Ja som brala tiež od 17 ale s prestávkami. Prvé som brala 3 roky a ďalšie 3 roky sme sa potom snažili ☹ Takže teraz naviac rok beriem a potom chvíľku pokoj od hormónov. Chcela by som vyskúšať tie nehormonálne- Pharmatex, no stále niečo nové o nich čítam-niekto chváli, niekto nie ☹ Ale to asi pri všetkých ochranách ☹ Doktor mi odporučil teliesko, ale toho sa bojím 😒 Tak uvidíme.
A myslíš že ovulka hneď po mesiačkoch??? Možno klope bocian 😉

hennyinnsbruck
8. nov 2013

@rosnicka17 no veru,takmer so ziadnymi prestavkami....najdlhsia bola jeden mesiac, aj to len kolo tomu lebo som mala zle pecenove testy,mesiac som nemohla ziadne tabletky brat,ani len proti bolesti....a bolo to z hak.vtedy mi ju zmenili...ale aka to bola veru nepamatam...tento rok,asi dva mesiace predtym ako som vysadila hak, som mala zase zle pecenove testy,mala som ist na kontrolu.no nebola som...ale som si takmer ista ze to bolo zase koli hak....je to ozaj svinstvo..
Ak sa raz babo podari zvolim inu antikoncepciu len neviem aku...o tej nehormonalnej som este nepocula...

Ci to bola ovulka, ktovie,mozne je vsetko.chi,..hlavne teraz ked uz konecne bola menstr,ktovie co sa deje v mojom tele....som uz teraz zvedava kedy mi pride dalsia mrcha,ake budu cykly....naj by bolo keby 9 mes neprisla 😀

rosnicka17
autor
2. dec 2013

@hennyinnsbruck Ahoj, no ako pokračujete s bábätkom? Ako sa máš?
Tá nehormonálna antika sa volá Pharmatex-sú to čípky alebo krém a používa sa iba pred sexíkom 🙂 Zatiaľ som ju nevyskúšala, ale asi si ju teraz pred Vianocami kúpim-manželík bude 3 týždne doma 😉 tak sa určite využije 😉

zuzkanik
2. dec 2013

@rosnicka17 ja mám opačnú skúsenosť. Po vysadení HA som konečne schudla. Ale začala som aj športovať, tak to možno bude aj tým.

rosnicka17
autor
2. dec 2013

@zuzkanik jéé, tak to ti závidím 🙂 Ja už aj cvičím, večer nevečeriam a aj tak mi stále kilá nabiehajú 😒 Neviem, čo už mám robiť-vyzerám ako v 5-tom mesiaci ☹

hennyinnsbruck
2. dec 2013

@rosnicka17 chiii...super
Ma dofcu?
Ja cakam kyn pride menstr naposeldy bola 1.11 ale neviem aky cyklus mam kedze to bude druha od vysadenia hak tak som zvedava. . . 😔 ak do nedele nic robim test

rosnicka17
autor
2. dec 2013

@hennyinnsbruck veru super 🙂 Už sa teším 🙂 Mali by mať pracovné voľno-no uvidíme, lebo náš musí aj keď majú voľno ☹ No ale Vianoce už bude určite doma 🙂
A držím teda palčeky, aby neprišla 🙂

hennyinnsbruck
2. dec 2013

@rosnicka17 uzite si cas straveny spolu 😀
Dakujem som zvedava. Hovorim kolegyniam zbehnem si nieco kupit alebo nieco kysle alebo rybu .pozeraju namna ze co?co si tehu?? 😀
A ja ze dufam chi. . Alebo mam predmenstr syndrom . .

majazmajovej
26. mar 2014

ahojte baby...tie ci ste tu pisali pred par mesiacmi vidite nejaku zmenu v hmotnosti?? ja som vysadila HAK a zacala som zdravsie jest a cvicit a na tabletky som aj zabudla....aj po zmene zivotneho stylu som stale priberala a uz som z toho bola nestastna, som nechapala ako je to mozne....vcera som sa stazovala kamoske a ta mi pivedala ze to mozem mat z vysadenia HAK, to ma ani nenapadlo....myslite ze sa po case hormony upravia a vaha pojde dole?? alebo je nejaky sposob ako to mozem urychlit??

bejka_85
8. júl 2014

... ja som prestala brat pred skoro 6 týždňami a pribrala som asi 4 kilá - sila.... musím sa začať strážiť nejako.... zelenina - pohyb... lebo jemine ak s takouto váhou otehotniem tak do 9 mesiaca sa budem už len gúľať....
@majazmajovej

michaelka1605
9. júl 2014

Ja som to ešte ani nepočula, že po vysadení HAK sa priberá, myslela som si, že HAK zadržiava v tele vodu a po vysadení telo vyfučí alebo čo 🙂 Ja som vysadila pred 5 týždňami a zatiaľ som 3 kilá schudla, tak dúfam, že sa to už nezvrtne opačným smerom 🙂