Vysadenie hormonálnej antikoncepcie

zdenka828
30. júl 2012

Zdravím, žienky 🙂
Rada by som sa Vás spýtala na Vaše skúsenosti s vysadením HAK. Hlavne na problémy, ktoré to vysadenie sprevádzali.
Ja som užívala 6 mesiacov Chloé a počula som samé negatívne reči okolo vysadenia, tak mi prosím napíšte, na čo sa mám "tešiť" a najlepšie aj nejaké rady, ako zamedziť trebars zhoršeniu pleti, padaniu vlasov, výkyvom nálady a pod.
Vopred ďakujem 🙂

sissy27
30. júl 2012

@zdenka828 nestalo sa absolútne nič, okrem toho, že som otehotnela 😀 ale veď preboha, logika hovorí - HAK je chémia, nie je to niečo, bez čoho sa nedá žiť, takže vysadenie nemá mať prečo negatívne účinky, akurát sa vrátiš "do pôvodného stavu", ako si bola predtým, než si ju začala brať... ak si bola predtým náladová, tak je pravdepodobné, že budeš aj po vysadení, atď... ale akné sa mne napr. nevrátilo...

lumiva
30. júl 2012

@sissy27 ahoj, a ako rychlo si otehotnela?

lumiva
30. júl 2012

Ja som uzivala 11 rokov, a som teraz 4 mesiace bez. trosku si sledujem cyklus, lebo som niekde pocitala, ze po dlhorocnom uzivani hak mozu byt reprodukcne organy zaspate. Niektore zeny maju problem to rozbehnut. Ja nemam tento problem, ale vyhadzana som bola riadne. Ale uz sa to lepsi. 🙂

zdenka828
autor
30. júl 2012

Fuh, to je potom skvelé 😵 Práve akné som sa najviac bála... každý ma tým strašil.

zdenka828
autor
30. júl 2012

@lumiva:
Vyhádzala? A asi po koľkých mesiacoch sa ti tá pleť zhoršila? A po akom čase to prešlo?

lumiva
30. júl 2012

@zdenka828 Pocas tych dlhych rokov som vysadila hak jeden raz a velmi som bola vyhadzana. Musela som ist ku koznej a ta sa ma hned medzi dverami opytala, ci som vysadila hak. Vtedy mi povedala, ze ma dve riesenia. Bud to budeme liecit alebo sa vratim k hak. Tak som sa vratila a mala som pokoj. Teraz sa to zopakovalo, ale pijem zensky caj a vitaminy, lebo chcem mat baby. Ale to je individualne.

mandragora22
30. júl 2012

@zdenka828 HAK je svinstvo, ako kazdy iny liek, chemia atd.... ale... aj ja ju beriem. jednoducho jednak pre total nepravidelne cykly, ktore mi uz lezu na nervy, bud spinim polroka v kuse, alebo 3 mesiace cakam, kedy dostanem, proste sa neda nic naplanovat, ci dovolenka alebo podobne veci, kde si zena kontroluje kramy... ale ked som ju z casu na cas vysadila, lebo davam si v tom pauzy, tak tiez som zostala "dodobana" po celej tvari a mam dost vela testosteronu, takze ked neberiem HAK, okamzite mi zhustnu a stmavnu chlpky pod nosom a vyzeram, akoby som mala fuzy. takze po tejto stranke HAK uznavam, teda aspon v mojom pripade. ak by som vsak mala pravidelny cyklus a nemala "muzske" priznaky bez jej uzivania, tak ju neberiem 😉 😉

maryanna
30. júl 2012

ja som brala asi trikrat v zivote hak max 1,5 roka, teraz so brala 7 mesiacov, po vysadení akné nemám problém, akurát sa zmenšia prsia, a kým sa hormonálne prostredie ustáli tak som mala problém s náladami a podobne....kým som sa z toho dostala čo sa týka nálad tak to trvalo zo dva tri týždne........podľa mňa nie je pravidlom to zhoršené akné..mne sa to nestalo ani raz.....možno závisí aj e akú kvalitnú hak berieš, alebo je to individuálne.

luciferkax
30. júl 2012

AHoj, ja brala Hak dvakrát po pol roka, skôr zo zdravotných dôvodov- kvôli cystám.. Vysadenie malo na mna super účinky :D Vrátila sa mi moja štvordnová menštruácia (ked som brala hak som mala síce slabšiu, ale trvala desať dní), vrátila sa mi chuť na sex a schudla som naspať tých 5 nabratých kíl :D o dva mesiace dve červené čiarky na tehotenskom teste

petraxy6
30. júl 2012

@zdenka828 ja som brala HAK "odjakživa" 😀 a 2x som ju vysadila a 2x som bola najšťastnejšou ženou pod slnkom 😉 Za tie 2 mes. čo som ju vysadila a potom otehotnela, sa mi nezhoršila pleť (ani nič podobné) 😉 Mne sa práveže zhoršila pleť od Mireny tak som si ju dala po vyše roku vybrať a budem zase papať tabletôčky 🙂 🙂 🙂

zdenka828
autor
31. júl 2012

Baby ďakujem za ohlasy, veľmi mi to pomohlo 🙂
Teraz ma akurát z toho vysadenia trápi, že mi krámy neprišli ako mali... ale dúfam, že sa mi cyklus dá do poriadku.

denka81
31. júl 2012

keď som prvý krát vysadila HAK, tak mi krámy nedošli, ale pri druhom vysadení bolo všetko o.k. asi závisí aj od toho, ako dlho si ich užívala.

luciferkax
2. aug 2012

@petraxy6 šťastná si žena 😀 😀 😀

petraxy6
2. aug 2012

@luciferkax že? 😀 😀 😀 Ale už zase beriem HAK, tak tretie nehrozí ... zatiaľ 😀 😀 😀 ináč, mne to aj doktor povedal, že cca 2-3mes. po vysadení HAK je najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia, potom to už klesá. Ja som pôvodne chcela vysadiť, očistiť telo od blbostí a potom sa začať snažiť, no ale dopadlo to tak ako to dopadlo a som neskutočne šťastná 😉 😉 😉 😉

luciferkax
2. aug 2012

Ja som brala HAK dvakrát, vždy som po jednom cykle otehotnela, ale zas, brala som iba dvakrát po pol roka, akosi som tým tabletočkám envedela prísť na chuť.. alebo žeby oni mne? 🙂

petulenkaa
10. aug 2012

ahojte, ja som vysadila HAK po asi 7 rokoch uzivania, chceme sa snazit o babatko, citala som uz viac diskusii a zacinam sa bat, povodne som si chcela dat pauzu dva mesiace, ale teraz, ked som si precitala viacero diskusii, tak mam pocit, ze by to malo byt dlhsie, mam 31, nechcela by som cakat dalsi rok, ale urcite nechcem ani riskovat zivot mojho dietatka, zacinam byt zufala, vysadila som len pred tyzdnom, po normalnej menstruacii som za dva dni zacala opat tochu krvacat a teraz uz len kazdy den mierne spinim, uz som sa tesila, ze po prvej alebo druhej normalnej menstruacii uz pojdeme na to, ale teraz neviem ☹

matkamirko
10. aug 2012

Ja som brala antiku tiez dlhsie, vysadila som, do dvoch mesiacov sa nam podarilo otehotniet, a mozem dodat, ze maly je v uplnom poriadku. Len som musela byt zo zaciatku PN, kvoli slabemu krvacaniu, a taktiez ma trapila preeklampsia. Ale neda sa jednoznacne povedat, ze to bolo kvoli skoremu otehotneniu po vysadeni antikoncepcie. Odporuca sa vraj pockat aspon 3 mes. 🙂

antonia1209
28. aug 2012

Mne sa teda pekne zhoršila pleť, vlasy sa mi mastia až moc, také niečo som teda nezažívala ani pred tým ako som ju vôbec začala brať. HAK neberiem už 5 mesiacov a menzes som mala len 2 krát a ten prvý tiež len hneď po vysadení, čo sa pre telo rátalo vlastne ako tá 7 dňová pauza na krámy. Teraz znova čakám na menzes, neúspešne, už mi neostáva nič iné iba ísť ku doktorke, aj keď tá mi inak ako vyvolávačkou asi nepomôže :( Teraz ľutujem, že som vôbec niečo také začala brať :(

oliinka
23. máj 2013

ahoj potrebovala by som poradit tri roky som brala triquilar a teraz som v marci vysadila po vysadení som v sedem dnovej pauze dostala menzes začal 6.4. a potom ked už som nebrala antiku dalšiu som dostala 11.5.trvala tri dni a teraz 23.5. som rano krvácala a cez den len tak špinila čo to može znamenat?prosím poradte mi.dakujem

matamt
26. máj 2013

Ahojte, ja som brala triquilar, vysadila som ho koli tomu, že som prestala mat akukolvek chut na sex ... ☹ Po vysadení ma prekvapilo že mám celkom fajn cyklus a že mi ho nenarušilo, iba nejaka mala odchyla cca 2-3 dni ... to je v pohode, ale maja plet dostala zabrat vyzeram ako keby som prave dostala pubertu .. a to nie len na tváry ... vyhodil sa mi dekolt a chrbat ... som s toho nešťastna, viete mi nejako poradit, bola by som moc vďačna ... dakujem

25miska
13. jan 2014

Ja beriem HAK už asi tri roky, cca od 17. Ja som mala hroznú pubertu, keďže som skoro stále vyzerala ako jedno velké akné 😀 a cyklus som mala pravidelný, aj keď to boli skôr pravidelné kŕče každý mesiac 😝 kamoška mi potom poradila nech idem k mojmu doktorovi vypísať si HAK a fakt mi to cca za pol roka pomohlo, konečne som si aj videla pleť, nie len vyrážky a hlavne ten cyklus už bol potom znesitelný..neskorší sexuálny život mi to vôbec nenarúšalo vlastne skôr naopak 🙂 takže mne osobne to fakt pomohlo a každému by som odporučila aspoň skúsiť 😉

blondyne
13. jan 2014

chcela by som sa pridať kočky... vyhádzali ste sa aj keď ste pred tým nemali veľmi problémy s akné? ja beriem 4 roky a začala som vlastne len kvôli drahému🙂 chápete 🙂 chystám sa vysadiť a tiež si chcem dať pauzu ale ako čítam diskusie tak je asi najlepšie si žiadnu nedávať či sa mýlim? alebo aké máte najlepšie skúsenosti??

misskate1
15. jan 2014

@blondyne pauzu v antikoncepciii si nemusis davat.. ja som ju brala 7 rokov a az teraz som ju vysadila lebo planujeme babo. ja som sa po vysadeni nevyhadzala, mozno ma trosku svrbi viac pokozka hlavy. ale su baby co sa vyhadzali, ak ked pred uzivanim nemali s tym problemy. ale to prejde za nejaku dobu same.

blondyne
15. jan 2014

@misskate1 ja som s tým nemala problém jedine s kŕčmi pri mrche ale nato mi hak moc nepomohla lebo aj tak bývam 1-2dni nepoužiteľná.a pred sa vyhadžem sem tam viac sem tam menej.

sejly321
17. jan 2014

ahojte chcela by som sa spýtať či sa vám stalo že po vysadení antiky došlo k tomu že sa vám úplne pokazili vlasy.Ja osobne mám problém že po desiatich rokoch brania sa mi pokazila úplne pleť ale aj vlasy.mám ich suché a aj napriek tomu že sa dávam pravidelne stríhať sa mi strašne štiepu a už neviem čo by nato pomohlo.tak ak niektorá viete budem rada za radu.

misskate1
17. jan 2014

@sejly321 ahoj. mna osobne iba svrbela pokozka hlavy. neviem ci to ma suvis. niektorym babam sa zacali mastnit vlasy. takze je to mozne, ze to mas z hak. skus nejaky balzam na vlasy, pripadne masku, ktora sa neoplachuje.

mimmka30
31. jan 2014

ahojte ja som vysadila antik zac januara teraz mi ma dojst prvy menzes riadny po vysadení..a potom uvidim ci este pockame jeden mes ci pojdeme na to ..doki mi povedal ze teraz netreba cakat tri mes a viac ..staci hned po prvej menstr...nic som na sbe nepobadala ine len plet mam uzasnu..na jednej strane vkuse vyzarky slabe fiacky..a to ma zierie...jujj 😒

rumumbum
15. máj 2014

Ahojte babenky, prispejem aj ja s mojou skúsenosťou po vysadení HAK. Brala som ju s nejakými prestávkami cca 6 rokov. V novembri som bola na konizácii krčka maternice a HAK som vysadila tesne pred zákrokom - lekár mi "nepriamo" naznačil aby som tak urobila, pretože práve HAK mohla ovplyvniť to ze môj zdravotný stav po pravidelných prehliadkach a sledovaní u gyn. nemal tendenciu sa zlepšovať práve naopak. To je jedna z vecí, neviem či za tým je naozaj prave HAK to už nezistím ale určite k tomu nepomohla. Po vysadení asi o tri týždne - vyrážky šťastie že len na tvári, teraz sa to už chvalabohu lepší, teším sa na slnko určite k tomu pomôže ;) vlasy...to je des..sú všade doma sú z toho na nervy , nenormálne vypadávanie a mastenie ako pleti tak aj vlasov. Nechty úplne makkučke skoro ako papier. :( a to čo ma trápi najviac nepravidelný menzes, na čas prišiel len raz a odvtedy už 2x agolutin. Budúci týždeň si idem pre výsledky z prvého steru po zákroku (takisto aj po vyvolávačku) držte palce - verím že budú OK a budem musieť riešiť tu menštruáciu. S priateľom bábätko zatiaľ neplánujeme preto sa bojím či bude všetko v poriadku v prípade keď tehotenstvo budem plánovať - bude to určite čoskoro, dúfam že tam nebude kvôli tej hnusnej antike nejaký problém, už sa dosť obávam aké bude tehotenstvo po zákroku. Čiže tak, je to každého osobná vec ako sa k tomu postaví ja už viem že si také svinstvo dobrovoľne do tela nedám, koho môžem od toho odhovorím. Je to naozaj pohodlné, ale vymeniť zdravie za pohodlnosť už nie 🙂

janekova.lenka
15. máj 2014

Ahojte baby trochu sa pridám, ja som brala HAK 5 rokov, potom som na pár tabletiek zabudla a otehotnela som, ked som skončila s kojením tak som začala zase brať HAK, ale nerobilo mi to dobre, začala som priberať a mávala som hrozné chvíľky, depresia, častá nervozita no hrozné. teraz som ich vysadila, a chceli by sme druhé bábo. Myslíte že sa nám to podarí skoro?