1% tvarovo správnych spermií

brmbola
20. okt 2014

Ahojte dievcata, podrilo sa vam niektorej otehotniet ked manzel mal podla spermiogramu iba 1% tvarovo správnych spermií. My sme boli na prvej IUI nevysla za par dni planujeme druhe a ked nic ideme na IVF. Mate pre mna nejake pozitine spravy? 🙂

liebling98
20. okt 2014

@brmbola na oplodnenie stačí jedna zdravá spermia😉
Pri IVF vám zrejme navrhnú ICSI, to je postup pri ktorom vyberú tie najlepšie spermie a vpravia ich priamo do vajíčka. My sme to absolvovali, manžel mal tiež katastrofálny spermiogram oligo asteno teratospermia. Z IVF máme prvého syna, druhého z KET, tretí je zázrak prírody.
Držím palce, nech to vyjde! Hlavne nezúfajte, dá sa to!

brmbola
autor
20. okt 2014

@liebling98 Ahooj, dakujeem za pekne slova 🙂 keby to uz tak bola pravda... ty si tiez absolvovala prave ICSI ? aky je to prosim ta priebeh? tiez si pichas injekcie? mam z toho stres...

zuzana2012
20. okt 2014

Ahoj, aj my sme mali iba 1% a nase prve iui bolo uspesne, pokial je dobrý počet a pohyb tak sa to da.Držim palce a ozaj kazali drahemu uzivat tribulus terestris

freyahope
20. okt 2014

@brmbola otehotnieť ešte nie, ale manžel mal tiež len 1%, boli sme na IVF, robili nám ICSI a priplatili sme si aj za PICSI a všetky vajíčka sa podarilo oplodniť a pekne sa vyvíjali. Vklad nám zatiaľ nevyšiel, ale máme zamrazené embryá, takže netreba nad takým spermiogramom zúfať.

stellamaris
20. okt 2014

@brmbola taku istu diagnozu ma moj manzel,mame dva neuspesne IUI za nami a chystame sa na prve IVF.Inak mozes kedykolvek otehu aj bez asistovanej reprodukcie,nam sa tak podaril syn,po niekolkych mesiacov snazenia 😉 sanca tu vzdy je,aj ked vysledky spg su katastrofa 😉

chjulia
20. okt 2014

@brmbola ahoj, u nás rovnako, 99 % spermií patologických a už som bola 5 krát tehotná - prirodzene, detičky mám len dve (2 potraty a 1 predčasný pôrod), mne bolo povedané, že aj tie deformované spermie môžu oplodniť, len sa nevie či sú aj geneticky poškodené a ako tehotenstvo teda dopadne........... ale pozitívne je, že mám dve detičky, takže určite sa to dá 🙂 aj s touto diagnozou

liebling98
20. okt 2014

@brmbola pri IVF si picháš kopec injekcií, aby ti dozrelo čo najviac vajíčok, ktoré potom odoberú. V ten istý deň manžel odovzdá vzorku spermií a pri tom ICSI oni pod mikroskopom vyberú tie najlepšie spermie a ihlou ich vpichnú priamo do vajíčka. Akurát sa za to pripláca v závislosti od toho, koľko vajíčok takto pripravia na vloženie.
Aj my sme si priplatili ICSI a predĺženú kultivaciu, najstarší syn má 5 rokov.
A ešte jedna rada, nemysli na to veľmi, neupínaj sa veľmi na to. Nie vždy to vyjde na prvýkrát.
Každopádne Ti držím palce.

brmbola
autor
20. okt 2014

@zuzana2012 uz ho uzivame asi 2mesiace 🙂 som rada ze je teda mozne aby to vyslo, dufam ze druha inseinacia bude uspesna 🙂

brmbola
autor
20. okt 2014

@liebling98 dakujem za info 🙂 tie injekcie si si pichala sama? a vies mi povedat kolko vas to sai vyslo? a v akom centre ste boli?

ludinka
20. okt 2014

@brmbola ahoj ja ta tiez potesim pretoze ´vsade sa pise ako sa morfologia spermii nemeni, u nas sa potvrdilo ze to nie je pravda, pretoze tiez sme mali pred 4 rokmi iba 1,5 perc. spravnych a teraz to uz mame v norme......prirodzene som sice neotehotnela ale bola som na ivf kde som ani nemusela pichat inekcie- v reprofite v Brne, uzivala som len clostylbegyt a podarilo sa mi otehotniet pomocou ICSI 😉
ak si ty v poradku tak by sa to malo podarit ked nie prirodzene tak pomocou IVF urcite

liebling98
20. okt 2014

@brmbola Áno, pichala som si ich sama, do brucha pod kožu. Chodila som do Gyn-Fivu.
Už si presne nepamätám sumu, ale viem, že za lieky som doplacala 15tis korún, plus poplatky za to ICSI a predĺženú kultivaciu, to je cenník na stránke centra. Bolo to už pred 6 rokmi. Baby, čo to podstupuju teraz Ti dajú určite presnejšie informácie.

saxana15
20. okt 2014

Ahojte.moj partner ma tiez len 4% ☹ prirodzene sa pokusame uz 5 rok a nic ☹ 3 neuspesne IVF,6 vkladov a stale nic,zial.ale dobre sa tieto pozitivne slova a nazory citaju a snad to pomoze k pozitivnemu mysleniu.🙂

bambulka2015
21. okt 2014

Ahojte,
spermiogram mojho muza je tiez na dve slova. Sice lepsie podstatne lepsie ako 1% ale nedari sa uz takmer dva roky. Aj ked doc tvrdi, ze aj s tym je mozne prirodzene otehotniet, ale nik ti nepovie kedy. Ci dnes, zajtra o mesiac, o 6 mesiacov, rok , 10 rokov alebo nikdy. Stale som dufala, aj teraz, posledna sanca, ale zase nic.
Ja si zacinam zajtra pichat na ICSI. Inseminacia zvysi sancu len o 5-10 % (podla doc), tak to sme hned zavrhli, kolko mame este cakat a skusat.
Takze teraz som este dufala, ze sa podarilo. Kramy mi meskali dva dni, ale prisli. Zajtra treti den a ide sa na "pichacky". Mam trochu z toho strach. S tym penom to bude OK, to aj same davkuje ale tie dve dalsie injekcie su normalne ihly. Jedna hotova, to si len nejak vrazim a druhu musim dokonca miesat. moje nervy.

dahra
21. okt 2014

@brmbola - my sme mali 0%, ja len jeden vajecnik - obe deti mam z IVF - pri prvom bol uspech na 1x vo veku 31 rokov (mala som len jedno vajicko a to sa oplodnilo), teda ET a pri druhom na druhykrat, teda az KET vo veku 34rokov (4vajicka oplodnene, len dve prezili PK, jedno vlozene ET - tehu, ale nedopadlo dobre, jedno zamarazene, to sme si neskor dali vlozit. Boli sme v Heliose Martin. Obe tehotenstva ukazkove, no problem, porod spontanny. Syn 39tt+4 (3740/52) dcéra 40tt+1 (3760/52). Drzim palce!

ivka251
21. okt 2014

@bambulka2015 Ahoj, neboj sa, nie je to až také strašné s tými ihlami a miešaním, keď si picháš s perom, brnkačka, druhá injekcia je trošku pracnejšia, s jednou ihlou, tou žltou vstriekneš do ampulky roztok zo striekačky, kde sa Ti rozpustí prášok, natiahneš späť do striekačky, vymeníš ihly, za sivú, tá je omnoho tenšia a tou si pichneš do brucha (ako pero) mňa osobne tá druhá pracnejšia trošku štipala (nič strašné)..... Keď si ich budeš pichať na ďalší deň, tak si povieš, super zvládla som to, ostalo mi už len (4-5 ks)..... držím palce 🙂

bambulka2015
22. okt 2014

@dahra oooo medicina je fakt zazracna. Super ste to dali. Dufam, ze aj nam sa podari.

@ivka251 dakujem velmi pekne. Tie normalne ma cakaju prvy krat az v sobotu, este stastie, ze to tak krasne vyslo na vikend. Dnes rano som o pol 6 stresovala s tym penom. Strasne som sa bala, ze tam nieco pokaslem a 890 € za lieky vyhodene do luftu. Ale tak zvladla som, zajtra to bude dufam uz rychlejsie, uz viem ako na to. Trosku to zabolelo ale nic strasne. len ti poviem, ja by som si pichat nejaky kokain urcite nemohla. Sedela som tam na zachodovom dekly a rozmyslal so striekackou v ruka ci pichnut a ci nie. A stale tak dookola. Normalne som hlava vravela, ze nie, bude to boliet. Este, ze muz nie je doma, lebo ten by mi to asi sam vrazil do toho speku 😀 😀 😀 😀

bambulka2015
22. okt 2014

@ivka251 inak, vy ste uz ako daleko? Co uz mate vsetko za sebou, ak sa smiem spytat?

ivka251
22. okt 2014

@bambulka2015 ....... no vidíš to, prežila si to s penom, prežiješ aj tie čo si budeš rozmiešavať.... ja zajtra idem na odber, tak verím, že všetko úspešne dopadne.... pekný upršaný deň 🙂

bambulka2015
22. okt 2014

@ivka251 dikes 😉
Juuuuj uz zajtra? Tak ti drzim palce, nech je tych jajok cim viac a nech sa pekn oplodnia a este krajsie delia.
Kolko si chces dat vlozit?
Aj tu prsi. na nervy. Uz treti den 😠 😠 😠 😠

bambulka2015
23. okt 2014

@ivka251 no co ako? Jajok vela a pekne? Ako sa citis?

mentolka12
23. okt 2014

@brmbola ahoj, my máme síce fúha až 3% ale presne ako píšu baby hore gynekolog mi vravel že kľudne stačí aj 1% takže držím palce my sa tiež snažíme aj keď spermiogram vraj nie je vyhovujúci podľa WHO ale podľa gynekológa áno vraj tie normy WHO sú neskutočne prísne a spĺňa ich len veľmi malé percensto chlapov na Slovensku

bambulka2015
23. okt 2014

@mentolka12 ono to tie normy az take prisne nie su. Myslim v 2010 ich prisposobili dnesnemu trendu. Ja by som sa na tie yvroky gyncara velmi nespoliehala. My mame 25 %, co je vlastne super, a aj gyncar vravel, ze s tym vysledkom je mozne prirodzene otehotniet ale negarantuje kedy a ci vobec. Cize moze to byt hned, o mesiac, pol roka, 5 rokov ale nemusi to byt nikdy. Pozri na nas. Vysloedok celkom ok, ja uplne v poriadku a dva roky nic. Takze to musime uz riesit inak. Dlhsie cakat nemozeme a ani uz nechceme.

gennara
7. dec 2014

@ludinka Ahoj. Mozem sa ta spytat, co tvoj manzel uzival, ze sa mu napravila morfologia spermii? Alebo sa mu to upravilo same? Moj manzel tiez kolise medzi 0 az 1 % spravne tvarovanych, ale stale dufame,ze sa to nejako zlepsi..

ludinka
7. dec 2014

@gennara vies co aj uzival take klasicke vitaminy ako zinok, E vitamin, kotvicnikovy caj ....ale potom sa na to vykaslal a zmena prisla asi po 3 rokoch....takze to tym vitaminom nepripisujem, kazdopadne sa z nich urxite upravi aspon mnozstvo spermii a cim je vacsia mnozstvo tak tym je potom z nich viac tych spravnych

emili31
8. dec 2014

@bambulka2015 my sme mali pri vysetreni 20 percent dobrych, ja lahke pco...ked mi baby vraveli nesutred sa na to tak som posluchla a nasla som si zaluby co som vzdy chcela robit...nemysleli sme na to a vyslo to 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre