Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

kuspitka
15. jún 2008

ano to je martine.ziadne zive spermie to je azoospermia.ja idem v utorok na tehotensky test

mariettka27
15. jún 2008

v iscare je to vraj len o peniazoch,len čakajú kedy čo zaplatit. 😒 To je hrozný prístup.V Helíku som za to obdobie čo tam chodím zaplatila len 300sk poplatok za založenie karty a nič viac.Chodím tam každé dva mesiace na utz a predpisovat duphaston.
kuspi,chodíš ku Krajkovičovi?

chruminka
15. jún 2008

kuspi tak drzim palce!!!!velmi velmi velmi!!!!

kuspitka
15. jún 2008

ano chodim ku nemu je super doktor.

chruminka
15. jún 2008

a ked ste tam prisli prvy krat tak ako to prebiehalo?

kuspitka
15. jún 2008

do heliosu?robili nam testy muzovi spermiogram a mne sono.povedali nam vsetko.

chruminka
15. jún 2008

som si myslela...ze priatelovi budu robit SPG a mne by mali robit ake sono?lebo vo february som bola na pravidelnej kontrole a tam mi vzdy robia vnutorny ultrazvuk asi vajecnikov...

kuspitka
15. jún 2008

normalne ze ci je vsetko ok.

mariettka27
15. jún 2008

ja si tiež myslím,nepoznám nijakého iného lekára s takým prístupom 😉 ...
inak aj ja ti držím pršteky,aby to dopadlo dobre....a to s tými neživými spermiami sa nedá nejak ovplyvnit liekmi alebo vitamínmi?
chruminka,určite sa zadrí aj nám..... 🙂
Ja to tu nestíham tak rýchlo čítat,lebo mi furt ktosi vyvoláva.... 😒

kuspitka
15. jún 2008

tak nedalo sa to niijak urobit musel ist na operaciu ta sa vola TESE.uz sa neviem dockat uz chcem vediet vysledok

chruminka
15. jún 2008

ja sa zasa nudim,lebo drahy je v KE u mami a ja som sama v telke nic nie je....

kuspitka
15. jún 2008

ja sa nemam ako nudit

mariettka27
15. jún 2008

kuspi,a to čo mu robili,ak ti to nerobí problém o tom písat,ten názov tese som ešte nepočula... 😉
chrumi,ja sa dnes tiež idem unudit a zjedla som už asi všetko,čo som mala na očiach.. 😀
Tak si sama doma?A kedy sa ti vráti drahý? 😉

chruminka
15. jún 2008

kuspi preco? co porabas? teda okrem konika? 😀
inac prosim ta ten kocik pre dvojicky co mas v albume to je prosim ta aka znacka?

kuspitka
15. jún 2008

CHIRURGICKY ODBER SPERMIÍ (MESA/TESE)
kludne sa pytaj

kuspitka
15. jún 2008

tak to ti neviem povedat ale ak chces tak ti to mozem zisti.sedim celi den pri pc tak nic nerobim moj muz mi zakazal

mariettka27
15. jún 2008

ja som tu jak sedlák v meste,,,, 😀
Je to teda niečo iné ako spermiogram,predpokladám,že sa to robí operačne?A za akým účelom sa odberajú tie spermie takto?

mariettka27
15. jún 2008

konečne u nás vyšlo slnko!!!!NAjvyšší čas!!! 😎 😎 😎

kuspitka
15. jún 2008

Urologická operácia za účelom získania mužských pohlavných buniek (spermií) priamo z tkaniva, kde sa produkujú. Je súčasťou metód asistovanej reprodukcie pri liečbe mužského faktora sterility, keď v elekuláte nie sú prítomné žiadne spermie a súčasne je predpoklad, že dochádza k ich tvorbe v semenníkoch (napr. pri poruche transportu spermií). Robí sa odsatie biologického materiálu z nadsemenníkov (MESA) a odber tkaniva zo semenníkov (TESA). Spermie sú následne použité na oplodnenie vajíčok pri IVF. Zákrok sa robí v celkovej alebo spinálnej anestézii.
ak este chces vediet nieco kludne napis ani ja som nebola mudra a teraz uz daco viem nie vsetko ale aspon nieco

chruminka
15. jún 2008

waw

kuspitka
15. jún 2008

co je?

chruminka
15. jún 2008

nic len pozeram ako puk ze ...aka som ja neinformovana

kuspitka
15. jún 2008

tak ani ja som nebola ale tarz som ked je net vsetko najdem tam

mariettka27
15. jún 2008

velmi pekne ti dakujem kuspi,si zlatá,ja naozaj vela v tomto smere neviem.No ale ako poznám manžela,tak ja mám už teraz starosti ako ho dostat na ten SPG,aj ked chodieva do helíku so mnou a vidí kolko mužov tam je tiež. 🙂 🙂 🙂
Takže tento zákrok sa robí,ked nemá muž spermie v ejakuáte alebo ich má mrtve?A potom sa tie získané spermie použijú na oplodnenie...hmmmm... 😉

mariettka27
15. jún 2008

chrumi,no vidíš čo sa tu človek dozvie,že? 😀

kuspitka
15. jún 2008

ano tak sme boli aj my.ak nenajdu nic tak bude darca

chruminka
15. jún 2008

tak ja nastastie nemam problem dostat draheho na SPG ,nie ze by sa tam trhal ist ale bol vo february a dobrovolne sam od seba....tak uvidime teraz lebo vtedy sme boli v Iscare (ale len na SPG informativne) a zevraj bol alebo teda je na hrane ale v poctate nam nic viac a podrobne k tomu nepovedali.

kuspitka
15. jún 2008

tak nikdy nepovedia ako co.ale je to dobre ze ide viete nacom ste

mariettka27
15. jún 2008

ja som nad tým uvažovala,že čo ak budú tie mužove spermie na houby,ale neviem či dokážem prijat darcovské.Ja sa velmi bojím,že čo to všetko urobí zo vztahom....Ja sa toho celkovo velmi bojím,toho zistenie,že čosi neklape a tak..... ☹

chruminka
15. jún 2008

ale teraz ked pojdeme do toho gyn-fivu tak sa chcem na vsetko popytat a neodidem kym mi neodpovedia na vsetko co chcem vediet 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre