Darcovstvo vajíčok

eliska1444
4. nov 2012

Som dvojnasocna mamicka, uz pät rokov a z muzickom uz neplanujeme babätko.. dr. mi na poslednej prehliadke povedala ze som plne zdrava na dalsie otehotnenie,som sice po laparke kvoli cystam ale uz je to o.k..... a tak z dovodu ze som este mlada a schopna mat dozrete vajicka ktore su schopne 🙂 .. mi dr. navrhla darcovstvo vajicok... co si o tom myslite?? Som asi blba bo som si myslela ze je to nerealne na slovensku 🙂 .. a tak chcem sa dozvediet viac...bo ja uz deti cakat nechcem..

lucia2505
4. nov 2012

Ahoj...darcovstvo vajíčok je úplne bežná vec aj na Slovensku. Daruješ to vlastne do niektorého centra asistovanej reprodukcie, kde to pomôže ženám, ktoré podstupujú umelé oplodnenie, ale ich telo nie je schopné vyprodukovať ani po hormonálnej stimulácii vlastné vajíčka. Ty aj keby si sa potom niekedy v budúcnosti rozhodla, tak kľudne ešte môžeš mať vlastné deti, nijako to neovplyvní tvoju plodnosť.

janamama
4. nov 2012

Veľmi zvláštna požiadavka, či návrh doktorky....Ja by som nad tým ani neuvažovala. Jednoznačne nie.

nice202
4. nov 2012

ja by som bola za, aj ked velmi vela o tom neviem...ak mozem, pomozem....

eliska1444
autor
4. nov 2012

Ono to bolo vramci toho ze som sa dr.pytala najprv na sterilizaciu moju, ale oboznamila ma s tym ako som uz pisala a darcovstvo navrhla len kvoli pomoci druhej mamine... ale nic som o tom nevedela a tak mi to stale vrta hlavou... viete mi nejako poradit ako zacat???ake cetra su v bratislave??

eliska1444
autor
4. nov 2012

@janamama preco by si zvolila nie?? Pytam sa bo nikdy som neskumala tuto kategoriu....

zigzag
4. nov 2012

ani ja by som nedarovala, ved si to ty, tvoje geny, neviem, nevedela by som zit s vedomim ze niekde po svete behaju moje deti..... je to chore..... 😝

eliska1444
autor
4. nov 2012

Hm .. neviem bo mne ked som mala respektive matke mojej povedali ze tehotenstvo u mna nie je mozne a teraz mam dve deti co mi bohato staci 🙂 ... neviem ale ved by si to vynosila ta zena a mala tak aj svoj geneticky material v tom dietati ci nie??

berenika39
4. nov 2012

V Česku je to běžná praxe a pro spoustu párů jedna z mála možností, jak mít děti. Daruješ naslepo, v centru pak podle pořadníku čekajících maminek na darovaná vajíčka jednu vyberou, ta ale neví, od koho vajíčka jsou, je to anonymní. Můžeš mrknout do diskuse
https://www.modrykonik.cz/diskuse/asistovana-re...
je aktivní.

eliska1444
autor
4. nov 2012

@berenika39 dakujem 🙂

stastenka42
4. nov 2012

@eliska1444 ahoj,je to niečo úžasné,ak toto urobí žena pre druhú ženu,ktorá nemá inú šancu mať dieťatko 😀 😀 😀 p

stastenka42
4. nov 2012

@zigzag 😠
@janamama 😠

eliska1444
autor
4. nov 2012

Myslite ze by som to mohla skusit 🙂 a ktore centrum je dobre?? Chcem pomoct...

anjelicek26
4. nov 2012

@eliska1444 - je to super vec pomoct neplodnym parom, kedze moznost darovat ma zena len asi 2x za svoj zivot a darkyn je malo. Tie zeny uz vycerpali takmer vsetky moznosti a bez darcovskeho vajicka dietatko mat nebudu.... a co tu pisu baby o behani deti po svete, je to relativne... dietatko je pre mna to, co som vynosila a porodila, nie moje vajicko v skumavke, ale to asi kazdy vidi inak... je to sanca dat niekomu to, po com najviac tuzi a to, co tebe chybat nebude, ak uz deticky mat nechcete...

eliska1444
autor
4. nov 2012

@anjelicek26 nevedela som o tom nic... a ja mam uz deticky a som stastna, a viacej uz tehu uz nechcem byt... a ak vdaka mne bud mamicka tehu podstupim to, len na nete som v BA nasla tri centra len nemam vobec ziadne info o ich kvalite...

masinka
4. nov 2012

@eliska1444 moje geny behajuce po svete by mi asi az tak nevadili, ale ked si predstavim ze by som sa mala dopovat hormonmi a potom si dat v narkoze vyberat vajicka, tak neviem, ci by som sa na nieco take dala.... takze mas moj obdiv ze nad niecim takym vobec uvazujes 😀

eliska1444
autor
4. nov 2012

V narkoze som bola x krat tak to by mi nevadilo az tak, no na inekcije mam strach, ale diabetik si v pohode picha, a tak preco by som to nezvladla aj ja?? chcem dat sancu mamickam, a detickam... 🙂 neviem ja to beriem ze dam len vajicko, alezivot da predsa matka, tak si myslim ze z moralneho hladiska nic zle neurobim...

stastenka42
4. nov 2012

@masinka nieje také hrozné,a ta narkoza to je len taká na 10-15 minút,zobudíš sa úplne v pohode 😉 to nie je taka klasická silna narkoza...

eliska1444
autor
4. nov 2012

@stastenka42 tak mi len poradte to centrum ... kam mam ist... 🙂

stastenka42
4. nov 2012

myslím že v BA je len Gyn-fiv,Iscare a Ferticent ale ten neviem či to robí 😀 držím palčeky a určite urobíš veela párov šťastnými 😀

pajerchinova
4. nov 2012

este je Helios, su v Mt ale myslim ze aj v BA. Urcite podaju info.

pajerchinova
4. nov 2012

V gynfiv robi aj moj doktor gynekolog Mudr. Ferianec z Ruzinova a jeho kolegovia, su vyborni. Ako centrum mozem doporucit.

kackaxno1
4. nov 2012

Ahoj! Centrum ti asi neporadím jsem z čech, ale jen bych ti chtěla napsat, ať se toho nebojíš. Není to sice jen tak, hormonální injekce, odběr vajíček a tak.. Ale ten pocit, že pomůžeš k dítěti někomu, kdo na něj čeká už roky je úžasnej. Já darovala už dvakrát a neřeším ani to, že někde po světě běhají moje geny ani to, jestli jsem darovala vajíčka do Německa,Poska, či kam vlastně.. Nevím, jestli to tu zaznělo a nevím, jak je to v SR, ale tady se za to ještě dává finanční odměna 10-15tisíc Kč..

eliska1444
autor
4. nov 2012

Povedala som o tomto MM a je za aby som pomohla .. 🙂 pojdem behom tyzdna sa informovat a tak uvidime 🙂 ..sice svokra mi pred chvilou dala prednasku o moralke ale mam na to nazor 🙂 .. chcem pomoct, a dat to krasne co mam aj ja 🙂

zigzag
4. nov 2012

@stastenka42 co? nepochopila som

stastenka42
4. nov 2012

ja len tolko,že mne určite nepríde CHORE ak chce niekto dobrovolne pomôct parom mať dieťatko,ktoré by možno bez nej nikdy nemali...nemusíš s tým súhlasiť,to je v poriadku,si zrejme jedna z tých šťastných,ktoré to nepotrebujú. Mne to príde úžasné..a nie choré..

janamama
4. nov 2012

@eliska1444 Som šťastná mamina dvoch detí, ku ktorým som prišla veľmi ťažko. Nezdá sa mi správne anonymné darovanie vajíčok - mojich génov. Ja by som sa trápila a nekonečne rozmýšľala čo sa s nimi stalo. Vidím že diskusia sa uberá skôr opačným smerom, ale v tomto je to pre mňa jasné - nie.

ivaanka
4. nov 2012

Tohle téma mě zaujalo, tak jsem si o tom něco přečetla a určitě je to úžasné, že někdo tohle podstoupí jen proto, aby někomu cizímu dal šanci na dítě.
Já se přiznám, že bych do toho nešla, na můj vkus to vyžaduje celkem velkou oběť a je to hodně náročné. Pro někoho blízkého ano, klidně zadarmo, ale jinak asi ne. Jinak by mi bylo celkem jedno, kde po světě moje vajíčka-děti běhají 🙂

eliska1444
autor
4. nov 2012

Citam citam na nete o tom, a myslim si ze ked by som bola starsia uz by som do toho nesla, riziko je tam tak ako vsade, aleaj sekcia je riziko bola som uz dva krat... ale stale ma to drzi ist to podstupit a pomoct... moj zaciatok materstva bolo velmi zle.... a ako vela z vas som prezila stratu dietata porodeneho a v mojich17rokoch ho pochovavat bolo dost komplikovane, ale nemat svoje deti a ziadnu nadej okrem darovania ... by som nevahala a prijala by som vajicko od datkyne, a tak budem vdacna tomu hore ze umozni mat babetko mamine ktora je zufala.... neviem mozno som naivna ale ja to tan citim ...

lalia123
4. nov 2012

Eliska, je to naozaj na zvazenie. Nie je to len take jednoduche. Budu Ta musiet stimulovat hormonmi, samotna stimulacia moze/nemusi mat dopad na Tvoj cyklus, vznik cyst, rozhadzat Tvoje hormony, dokonca urychlit prechod atd...Ja osobne by som asi len kvoli samotnemu darovaniu taketo stimulovanie neabsolvovala. Co viem, tak darkynami zvyknu byt zeny, ktore samy podstupovali IVF, ale mali viac vajicok, (napr. 30, nechali si oplodnit len 10 a zvysok dali na darcovstvo).
Su prirodzene aj zeny, ktore to podstupia len kvoli financnej odmene, ktora je s tym spojena.
NIkdy nevies, co s Tebou narobi take mnozstvo hormonov, plus si prirataj caste navstevy CAR pocas daneho cyklu, odbery krvi, odber vajicok v celkovej anesteze... Tym Ta nechcem odhovarat, paci sa mi, ze chces pomoct, a ze to vidis skor z pohladu, ze ides pomahat a dopriat niekomu radost z vlastneho babatka. 😉
Len si zvaz a prestuduj, do coho ides, aby si s niekolkymi vajickami neobetovala aj vlastne zdravie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre