Dlhý alebo krátky protokol? Ktorý je lepší?

nurili
8. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa dozvediet ktory protokol je lepsi a preco..... 😝 Podelte sa o vase skusenosti.....

nurili
autor
8. aug 2011

Podstupila som IVF -ICSI kratky protok no nevyslo to, viete mi poradit ci je lepsie teraz zacat s dlhym protokolom? ☹

miminkad
8. aug 2011

@nurili ja som mala tiez kratky protokol,teda soft a bola som vcelku spokojna,neviem si predstavit dlhy protokol a ak to bude mozne,tak do toh by som asi radsej ani nesla

pici
8. aug 2011

@nurili zalezi od diagnozy... sama sa nerozhodujes ci dlhy alebo kratky protokol... ani dlhy nie je zarukou ze to vide, zial...
@miminkad preco by si do dlheho protokolu nesla? nechapem...

pici
8. aug 2011

@nurili co konkretne nevyslo? neboli vajicka, alebo sa neoplodnili? alebo bol neuspesny vklad?

miminkad
8. aug 2011

@pici pretoze je to obrovsky rozdiel medzi softom a dlhym protokolom a nejak sa mi nepaci myslienka zablokovania tvorby vsetkych hormonov a navyse mam pocit,ze pri dlhom je skor mozny hyperstimulacny ovarialny syndrom.je to len moj nazor a nikomu ho nevnucujem

pici
8. aug 2011

@miminkad az taky obrovsky rozdiel to nie je si myslim, OHSS mozes a nemusis mat, ked mas, tak tiez to nie je az taka tragedia, pockas mesiac a pojdes na KE ked sa nahodou rozvinie... a zial nie je kazdy vhodny kandidat na dlhy , takisto ako na kratky protokol... ja som mala dlhy a v pohode...

miminkad
8. aug 2011

@pici ja som mala kratke a tiez v pohode

pici
8. aug 2011

@miminkad a aku si mala diagnozu ked odporucili kratky protokol, teda ak to nie je tajne? lebo mna sa moc nepytali ze co chcem a nechcem, tak ma nastavili, tak tak som to aj brala

miminkad
8. aug 2011

@pici v podstate mi nemame dg,jedine mm ma teratozoospermiozu.co sa vsak uz trochu zlepsilo.no v CAR kde chodime to nie je problem sa dohodnut.oni ti navrhnu a je na tebe ako sa rozhodnes.soft je o moc setrnejsi.kam chodis do CAR?

pici
8. aug 2011

@miminkad chodim do GF a neriesila som to. po dvoch IUI moj stav poznali a odporucili dlhy protokol...

miminkad
8. aug 2011

@pici ako si tam spokojna?

pici
8. aug 2011

@miminkad ja som velmi spokojna... ty kam chodis?

miminkad
8. aug 2011

@pici do reprofitu do brna

pici
8. aug 2011

@miminkad isla si tam po zlych zazitkoch na slovensku alebo rovno? ako je to prosim ta s preplacanim ked ides napriklad tam? neuvazujem o zmene, ale celkom ma to zaujima

miminkad
8. aug 2011

@pici no boli sme na sk len na jednej konzultacii,potom sme sli na konzultaciu do rf a to bol diametralny rozdiel aj v komunikacii aj v rieseni.v rf si platime vsetko sami,ale zda sa mi,ze to tam vychadza lacnejsie,ako tu cez poistovnu.pristup je tam o moc lepsi a maju aj dobru uspesnost

pici
8. aug 2011

@miminkad ja som spokojna aj tu... ale verim ze aj v rf si spokojna, lebo som citala par diskusii a baby si velmi pochvalovali....

miminkad
8. aug 2011

@pici hej,ja som ta spokojna.v septembri nas caka dalsie ivf.

nurili
autor
10. aug 2011

@pici vajok som mala 12 a to len z jednej strany lebo na druhu sa nemohol dostat, vsetky sa pekne oplodnili predlzena kultivacia a aj napriem tomu sa nam to nepodarilo .....Neviem kde bola chyba.....

nurili
autor
10. aug 2011

@miminkad Dakujem....casovo nie som na tom dobre, dost som zaneprazdnena....ale nerozumiem tomu preco niekomu nasadia kratky a niekomu dlhy protokol....v zahranici su lekari vo vacsine za dlhy protokol.....cim viac to studujem tak tym viac mam z toho sach - mat v hlave.... 🤐

nurili
autor
10. aug 2011

@miminkad este otazocka, soft je to lepidielko? 🤐

nurili
autor
10. aug 2011

@miminkad okrem poskytovanych sluzieb ktore su na vybornu je to aj cena ktoru si platis? Je v tom velky rozdiel? 😉

miminkad
10. aug 2011

@nurili soft je v podstate minimalna stimulacia.bud len clostilom alebo dopichujes aj fsh.myslim,ze aj cenovo je to tam velmi dobre.co pocuvam,kolko holky daju peniaze do toho tu na sk a este im hradi aj poistovna,tak mi to tam pride lacnejsie

pici
10. aug 2011

@nurili buhuzial som na tom podobne, 16 vajec, 13 sa oplodnilo, polovica bola prirodzene, polovica ICSI, tie sa hned zamrazili a ostatne boli na PK, vkladali dve blastocysty a nic. potom ket 3 rozmrazovali, 2 prezili mrazenie a tie vkladali a nic...

pici
10. aug 2011

@nurili zalezi aj od diagnoz, aspon tak mi bolo povedane, ale ja som to moc neriesila ci dostanem dlhy kratky...

nurili
autor
11. aug 2011

@miminkad a nevies co stoji IVF ICSI? 😉 pripadne ako sa vola tvoje centrum ze si to pozriem na nete. Dakovaaam...

nurili
autor
11. aug 2011

@pici tak to sme na tom asi stejne....aj ja nejako tak som obstala. Ale dala som si teraz robit vysetrenie krvy a zistili mi ze mam malo krvy v tele ako bezne je . Tak sa zacinam davat do kopy lekar mi povedal ze sa to spravi...tak verim v to a budem sa dopovat liekmi. 😝 Ty sa ako pripraujes alebo pripravovala?

nurili
autor
11. aug 2011

@miminkad ale s tym softom mozem normalne absolvovat IVF - ICSI? hm??? 😵

pici
11. aug 2011

@nurili teraz oddychujem :D posledny ket bol v juni a povedala som si, ze dam telu chvilu cas si vydychnut...tak to nechavam na oktober... specialne sa nepripravujem... asi najdolezitejsia je psychicka pohoda...a ta mi v poslednom case dost chybala...

miminkad
11. aug 2011

@nurili daj si www.reprofit.cz.hej,so softom mozes ist na ivf ICSI.my teraz chceme PICSI.soft je vlastne len minimalna stimulacia

ivka3901
11. aug 2011

@nurili ahoj aj my ideme na reprofitu do brna na prvú konzltáciu už teraz 31 augusta tak uvidíme čo nám povedia po tých peripetiách v gyn-five.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre