Estrofem po kryoembryotransfére

saska1
25. jún 2012

Ahojte 🙂 chcela by som sa vás opýtať, či vo Vašom centre sa papá estrofem aj po KETe..Lebo v iscari Ba sa berie aj pred Ketom aj po Kete až do krvi.Mňa by zaujímalo, či je nutné ho brať po vklade..či nestačí len utroš. a ešte jedna otázka...stretli ste sa s nativ Ketom t.j. ked rastie pekne sliznica, že sa nepapá žiadny estrofem?Myslíte, že doki by na to pristal, keby som mu to navrhla?? 😕

saska1
autor
26. jún 2012

babyyyyy....prosím píšte vaše skúsenosti...... 😝 😔

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska1
autor
26. jún 2012

@bettypo čiže je normálne že sa to berie aj po vklade??? 😕 ide mi o to, že potrebujem minimalizovať množstvo hormonov do tela, a ten estrofem mi prišiel trochu zbytočný (aspon ked mi sliznica rastie...)a tebe sa kedy zadarilo moja????ty si bola v reprofite, ak si dobre pamätám???jéééééžiššš...to je krááááása 😵 😵 😵 gratulujem ti...

evickav
26. jún 2012

@saska1 ja som začala už pred ET a až teraz ho idem vysadiť,,, zajtra začínam 13 tt,,, myslím si, že to nie je až taká záťaž a môže ti to dopomôcť k otehu a aj k udržaniu, lebo bude sliznica pekne podporovaná,,,

saska1
autor
26. jún 2012

@evickav a prosím ťa v akej dávke si ho brala?lebo ja som sa od jedného dr. dozvedela, že aj väčšie dávky estrogenu po transfere resp. v tehotenstve môžu spôsobiť potrat.... 😔 jeden už mám za sebou..tak som teraz z toho dosť zmagorená.. 🤐

evickav
26. jún 2012

@saska1 2x2 mg denne,,, ale tu na SK sa estrofem vyrába len 1 mg, takže môžeš brať aj v nižšej dávke,,, ja som 2 mg mala z Brna,,, tu som potom prešla na estrimax, lebo s tým estrofemom tu to bolo donekonečna len pre recepty chodiť,,,

saska1
autor
26. jún 2012

@evickav no presne ma zaujímalo, či to tak robí aj reprofit...a tebe sa v reproftite podaril Ket?
gratulujem ti 😵

zlatanka30
26. jún 2012

@saska1 ides na ket do Reprofitu?

evickav
26. jún 2012

@saska1 nie, ja som bola v repromede a podaril sa nám prvý ET,,, na SK už nám nedávali šancu,,, tu sme mali už 3x ivf neúspešne za sebou

saska1
autor
26. jún 2012

@evickav tak toto sú tie momenty, kedy ľutujem, že som niečo riešila na SK... ☹

@zlatanka30 ...zatiaľ nie...idem ešte do iscaru na ket, ale neviem, či to má zmysel, lebo zamrazené máme 2 morulky 😔 zatiaľ sme absolvovali na SK len jedno IVF, ale uvažujeme nad reprofitom...ty si odnášaj bambulky odtiaľ z ketu?
bože baby, vám tak krááááááásne svietia tie tt 😵 😵

saska1
autor
26. jún 2012

@evickav ak sa môžem opýtať, prečo vám nedávali šancu?my máme 96%nú patologiu a ani ICSI nepomohlo...zatiaľ

evickav
26. jún 2012

@saska1 mne teraz všetci hovoria, že po toľkých rokoch si to fakt zaslúžime a že čo sme nešli skôr do Brna,,, nuž ja si myslím, že skôr nám to nebolo súdené,,, že teraz je ten správny čas,,,
máš pravdu s tými tt 🙂 je to až neuveriteľné, že aj ja ich tam mám a som patrične na ne pyšná 😀

elise
26. jún 2012

ja som brala estrofen 3xdenne 6 tabletiek (2-2-2) od 1 dna cyklu potom bol ultrazvuk a 14 den som pridala utrogestan tiež rovnake dávkovanie od utz kde potvrdili bijuce srdiečko vysádzam momentálne som 12 tt a ešte týžden budem brať posledne tabletky

zlatanka30
26. jún 2012

@saska1 ano my mame bambulky z Reprofiitu ,na SK nam nedavali sancu

elise
26. jún 2012

ešte doplnim že som bola v gynfive

saska1
autor
26. jún 2012

@elise ďakujem za odpoveď...vyzerá to tak, že je to ozaj štandardný postup, a že sa netreba báť potratu, lebo všetky máte krásne tt a estrofem ste papali..

saska1
autor
26. jún 2012

@zlatanka30 a ty si mala KET či ET?

zlatanka30
26. jún 2012

@saska1 KET

evickav
26. jún 2012

@saska1 pôvodne sme boli tiež v gynfive, ale tam sa mi niečo nezdalo,,, proste by z nás len prachy vytiahli,,, tak som si pod zámienkou vypýtala posledné výsledky a šli me do ferticentu,,, to že má mm špatný spermio sme vedeli,,, ale vo ferti nám doktor na rovinu povedal, že výsledky z gynfivu mám ja blbé,,, mám veľmi nízke AMH 0,19,,, takže nám odporučil darcovské vajíčka v repromede v Brne,,, vraj tam sú na to najlepší,,, a tam mi ponúkli minimálnu stimuláciu a nám to tam vyšlo hneď na prvý ET 🙂 takže by som sa mala asi vo ferti poďakovať 🙂

nelynka
26. jún 2012

@saska1 ja sa chystamna ket v najblizsich dnoch, zajtra idem na kontrolu do CAR po MS a uvidim ako co a jak to chodi u nas..
ale bola som na KET v prahe a tam som ziadne hormony pred KET nejedla..
sliznica mi dorastala tak ako mala takze az po vklade som brala utrogestan, prednison a anopyrin..

saska1
autor
26. jún 2012

@zlatanka30 a problém bol u teba či mm?
baby, prosím prepáčte ak sa veľa pýtam, ale mám pocit,že keby sa nepýtam tu alebo ľudí okolo, tak od lekárov sa toho veľa nedozviem.. 😠

@nelynka ja som dnes 1Dc, ale posuniem to na najbližšiu MS...máš zmrazené blastocysty?mna štve aj to, že nám zamrazili 2 blastocysty spolu a 2 moruly spolu... 😠 proste proti logike....

nelynka
26. jún 2012

@saska1 no toto ja netusim ake su zmarene, boli po PK a viac som sa nepytala..len pocet kolko sa zamrazilo..
nam dokonca IVF aj vyslo ale neudrzalo sa..tak ideme po dalsie, snad este nejake bude take ako to co sa chytilo 🙂
no a co je proti logike? to nie je dobre ze su tak zmrazene? (teraz sa pytam ja ako šalena 😀 )
ono velakrat sa nemusi rozmrazit ani jedno..
nam sa v prahe stalo ze z zamrazenych sa rozmrazilo jedno a to sa aj chytilo ale odislo..

saska1
autor
26. jún 2012

@nelynka no aj nám sa vlastne 1ET podaril, ale len do 9tt 🤐 a mali sme zmrazené 4 ..2blastocysty-ukážkové, a 2moruly...no po PK by embryo malo byť v štádiu blastocysty, čiže tie dve sú vlastne pomalšie...čiže ako laik nieto ešte profesionál, by som zmrazila jedno ukážkové s jedným slabším...no ale v centre nie...2 ukážkové spolu, a 2 slabšie tiež spolu...takže neviem, či má vôbec zmysel KET....

nelynka
26. jún 2012

@saska1 aha, no teraz takto to logicky aj mne pride, ze to mali urobit tak..no neviem, niekedy tam asi nerozmyslaju ti lekari..alebo ti v labaku teda 😠
äch

saska1
autor
26. jún 2012

@nelynka ale chápeš, to ešte aj takéto veci si mám ako pacient sledovať? 😠 no proste , nezažiješ, neuveríš.. 😒 a ty si predtým bola v centre v čechách a teraz na SK? 😕 sa ti to tam nepozdávalo,či?

nelynka
26. jún 2012

@saska1 ta vidis..ale asi co centrum, to ine postupy vo vsetkom ako to sledujem ..

nie nie, ja keby som mohla idem znova do prahy, tam sa to ani neda porovnat zo slovenskom..
ale sme sa vratili naspet natrvalo uz a neoplati sa mi tam ist ako samoplatcovi koli tomu..

makovicka53
7. nov 2012

@elise ahoj mozem sa ta opytat...preco si brala take velke mnozstvo estrofenu..mala si problem so sliznicou maternice?ja uz bojujem dlho a slabo mi rastie ....tu na SK mi doporucili len 2x1 1mg a to podotkli ze je to maximalna davka...preto sa cudujem ze tam v CR to beru asi uplne inac...mas krasne tehulkovske tt.. 🙂

elise
7. nov 2012

@makovicka53 mne sliznica rásla velmi dobr týmto sa to šte podporilo ale pribrala som z toho. pila som vla alchemilkového čajiku a ešte som pila aj šumivý vápnik a magnezium. dakujem už sa pomaly blížime do finale aj ja ti držim velmi palce aby si si mohla tehulkovanie užívať čim skôr🙂 spýtala si sa prečo ti dávaju take nizke dávkovanie? mne potom po potvrdeni theotnstva dokyna predpisala 1mg ale v lekárni mi o vymnili za 2 mg a to som brala šte do 12 tt

makovicka53
7. nov 2012

@elise ja ho tiez pijem ale velmi nepomaha..doktor mi povedal ze je to maximalna davka ktoru mi moze dat, ze vyssie uz neodporucaju..preto som ostala prekvapena, dopocula som sa ze aj homeopatika pomahaju tak akurat skumam ake..uz sme zufali, preco sa nam nedaria vklady...tak sa drzkajte este a prajem vam vsetko dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre