Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

hunka
25. mar 2013

@lucyfromuk ohhs ano az po odbere..a aj to az na 3 den mi bolo uz zle, inak sa mi to zdalo, ze to nie je ohss..az potom...a ja so sa setrila z v stimulacnej, ale neuskodis si ani teraz ak sa budes setrit 😀 😀 😀 😀

lucyfromuk
25. mar 2013

@hunka och myslim ze mne tiez staci sa setrit az v tej stimulacnej, aj to neviem co budem 2 tyzdne robit 😀 A ty si nerobila ani take domace prace ze vysavanie? ci? 😀 a kedy mas ten vklad? vajecniky mas uz v povodnom stave? 😨

lucyfromuk
25. mar 2013

@hunka a ozaj ako dlho trvala stimulacna faza u teba? cele 2 tyzdne ci menej?

hunka
25. mar 2013

@lucyfromuk no ja som len nechodila do prace..ale inak som robila bezne veci v domacnosti..akurat okna som numyvala..lebo vraj sa nemas natahovat.. 🙂 a u mna stimulacna faza trvala9 dni 😀 takze menej pichania 😀
a vklad sme mali tuto sobotu, takze uz je drobec v brusku, len dufam, ze sa mu tam bude pacit dakych 9 mesiacov 😀 😀 😀

lucyfromuk
25. mar 2013

supeeer to som nevedela ze uz mas vklad za sebou! Tak nech sa tam len drobec dobre zabyva!!! 😎

hunka
26. mar 2013

@lucyfromuk tak ako,zvladas pichanie? neboj..o chvilu to uz ani nebudes brat ako nieco cudne 🙂..ale zase ked skoncite, velmi rychlo si zvyknes na "dobre" 😀 ja si uz ani nepomeniem... 🙂 🙂 🙂
tak drzim palce, nech to ide ako po masle 😉

lucyfromuk
26. mar 2013

@hunka No sama som prekvapena ale, to pichanie zvladam ako nic! 😀 A popritom som to dala predsa len na starost priatelovi ( ktory je mimochodom velmi hrdy, ze to moze robit a berie to ako velku zodpovednost 😀 😀 😀 ). Horsie bude s tymi odbermi krvi, lebo tie ozaj neznasam!!! Neviem to ovladnut a vzdy odpadnem 😖 😒 ☹ 🙄 Tak uvidime. Ale vsetko mi to celkom rychlo ubehlo. Za nejake 2 tyzdne na OPU. Len si musim ist vybavit tie predoperacne vysetrenia, tebe to ako dlho trvalo? A ako sa citis po ET? Kedy mas ist na krv?

hunka
26. mar 2013

@lucyfromuk a ako dlho uz pichas?a priatel hrdina 🙂 aj mne to pichal mm,lebo ja by som sa nepichla...a ja som mala predoperacne vys. hotove uz ked som zacal a pichat..krv im trvala dva dni...a interne som prisla rano..a o pol hodku som uz isla aj vonku..len ked som prisla domov,tak som zbadala,ze paiere co mi vytlacil nie su moje..teda vysetr. bolo moje ale udaje boli nejakej inej osoby,takze som sa vracala spät..a 😀 😀 😀
a inak sa mam fajn...nema ziadne priznaky,ani nic..ani neviem,ze sme boli na KET 😀 len dufam,ze to dobre dopadne 😉
a tu krv,nebij, zvladnes, mne vzdy zobrali perfektne krv,ani som nemala modrinu,ani nic,iba posledny raz sa mi spravila modrina....ale velmi dobre brali krv.. 😉 tak ziadny strach 🙂 a kedy ides na krv do heliosu?

lucyfromuk
26. mar 2013

@hunka no my pichame iba druhy den a zajtra si idem vybavovat tie predoperacne, hrozne sa bojim tej narkozy ☹ No my mame prist ked mi pride menzes takze 1-3 aprila a potom ideme do tej stimulacnej fazy. Uz sa tesim a chcem to mat vsetko za sebou tak ako ty.... uz len cakat na pozitivny test 😎 😎 😎 😀 A ty mas ist kedy na krv? 😲

hunka
26. mar 2013

@lucyfromuk neboj,tak ti to ubehne...ja idem na krv 5.4.ja len verim,ze obidvom nam to dopadne,tak ako si prajeme 😀 tak len pekne pichaj...a tes sa na babätko 🙂 a narkozy sa vobec neboj...ani nebudes vediet ako to ubehne..ja smo teda mala poriadny strach z toho..a bolo to uplne v pohodke.. 🙂 zaspala som a zobudila som sa az..juj asi hodinu a pol po 😀 velmi dobry slofik 😀 😀 😀

lucyfromuk
26. mar 2013

@hunka Tak to si si pospala. 😀 No trochu ma to upokojilo, ked hovoris, ze aj ty si sa bala a nebolo to take hrozne. Asi by som nato nemala tak casto mysliet. Tak to ides uz o tyzden aj 3 dni 🙂 To ti rychlo ujde! Hlavne nezabudni dat vediet ako si dopadla (inak ako pozitivne to nebude) 😎 😎 😎

olivia31
26. mar 2013

Dievčatá bola niektorá z vás dnes na sono v Heliose vpredu tam kde býva Krajkovič? Chcem len vedieť ako sa volá tá doktorka čo tam bola dnes neviem ako sa volá a ešte som ju tam nestretla.

marecek1
26. mar 2013

@olivia31 skús si kuknúť tu: http://www.sanatoriumhelios.sk/nas-tim sú tam fotky lekárov, možno ju spoznáš 🙂

marverka
27. mar 2013

ahojte snazilky, tehulky, maminy 🙂
idem Vás poprosit o pomoc. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ :Je tu niektora z Vas kt. prekonala MIMOMATERNICOVE TEHOTENSTVO po ET, alebo KETe a dobojovala to az do uspesneho konca?? ????????????????????????????????????????????????????????????????????alebo ste prestali bojovat s prirodou a IVF ukoncili?prosim Vás o akekolvek info. napr. aky dlhy cas ste potrebovali ci uz po fyzickej ale hlavne psychickej stranke na zotavenie, mali ste liečbu , ake vitaminy ste uzivali, no proste cokolvek. Budem vdacna kazdej sprave a vopred Vám DAKUJEM.

hunka
27. mar 2013

@marverkaahoj,asi ta nepotesim, ale ak mas mimomaternicove tehu..myslim, ze to sa neda dobojovat dokonca...tam ak by babo vo vajickovode zacalo rast, tak mozete umriet obidvaja..to by vajecnik praskol a rata sa to ako nahla brusna prihoda...a to je uz zle.. ☹ ☹ ☹
takze asi som ti nepomohla.. prepac...ale ozaj tam nie je na mieste na nieco cakat... 😢 drzim teda palce

magica78
27. mar 2013

@marverka MMT sa musi ukoncit lebo jedine v maternici sa moze vyvijat,nic na to nepomaha len pockat podla HCG ci klesne samo/ potrat/ alebo operacia. sama som tym presla :( drzim palce a pevne nervy prajem

marverka
27. mar 2013

@magica78 ako dlho si sa davala dokopy?

marverka
27. mar 2013

@hunka ja viem, ja som bola uz na laparos. 6TT ☹ ☹ ☹ ☹ bojim sa ze sa to uz nepodari ked som mala po kete MMT /4VKLAD/

magica78
27. mar 2013

@marverka no zdravotne som OK len psychicky mi to sem tam pride dost luto :/ ale dr.mi povedala ze aspon je vacsia sanca na tehu ked mi zobrali vajcovod

marverka
27. mar 2013

@magica78 tak drzim palce

olivia31
27. mar 2013

@hunka Ahoj si sa nepochválila že si mala vklad tak to ti držím palce tuj tuj tuj 😉

ludkaol
27. mar 2013

@marverka Ja som zaradená do programu Sydney mam dlhý protokol,mam 4 den cyklu...odbe a vklad nám vychádza niekedy začiatkom mája
Ale to čo píšeš Mimomaternicove tehotenstvo...to nejde..to nevynosíš,ja som ho prekonala,praskol mi vajíčkovod a začala som krvacať do brušnej dutiny skoro som im na stole zomrela chytila ma večer triaška bolesti a hned ma brali na sálu,vzali mi celý vajíčkovod a polku vaječníka.

marverka
29. mar 2013

@ludkaol ja viem ze to nejde, bolo mi nejdem ani pisat, mne zobrali vajickovod, ale pre IVF to nevadi, mame este zmrazene na ketko, tak na ten jeden pokus este urcite pojdem...podľa protokolu chodis do heliosu, vsak?

ludkaol
29. mar 2013

@marverka ano chodím do Heliosu...kedy máš KET?

lucyfromuk
29. mar 2013

@ludkaol Ahoj ja mam tiez presne ten isty protokol, sydney - dlhy protokol ale ja uz som brala proveru a picham diphereline a do stredy mam ist do heliosu na krv a sono a zaciname stimulacnu fazu. Doteraz som nenasla nikoho kto ma ten isty protokol a zhruba v ten isty cas. Drzim ti palce! 🙂

olivia31
29. mar 2013

@lucyfromuk Ahoj ja mam tiež dlhí protokol a pichám decapeptyl a 8 deň puregon zajtra mam kontrolu v Heliose a pohovor u embriolog. 😉

zuzu1108
29. mar 2013

@lucyfromuk ahoj. Ja som mala tiez taky protokol ako ty 🙂 . Ja som ale pichala Merional potom, 150 jednotiek 🙂 .

lucyfromuk
29. mar 2013

@olivia31 super tak je nas viac. 🙂 tak ty si uz zacala stimulacnu fazu? a kedy mas OPU? Mozno sa v heliose raz stretneme 😎

lucyfromuk
29. mar 2013

@zuzu1108 A tebe ten merional na ktory den cyklu nakazali pichat a kolko dni si pichala? a uz si mala OPU? Ci ty uz mas po celej IVF?

zuzu1108
29. mar 2013

@lucyfromuk Ja mam uz po ivf 🙂. Ja som mala OPU 13.12. . Teraz neviem uz uplne presne. Ale na 16dc som zacala brat Proveru. Potom na 26 dc som zacala pichat Diphereline. A myslim ue po tyzdni som isla na krv(ak si dobre pamatam) a zacala som pichat Merional. Inak ja som ani nedostala ms medzi dioherelinom a Merionalom. Ja som mala ist na Ket vo febr.ale som ochorela. Potom bolo to hnusne chripkove obd.a teraz v aprili uz ked som ze idem mi zase do toho prislo nieco preco nemozem ☹ . Tak duuufam ze v maji uz budem tehu 🙂 . A ty si v akej faze stimulky teraz ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre