Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

smoulinka13
31. aug 2014

@ingrid0105 aj my chodime do chorvatka kazdy rok 🙂 tento rok sme mali ist na ostrov VIR..ja si picham fraxik este stale,,,ale to mam len preventivne 🙂

ingrid0105
31. aug 2014

@smoulinka13 preventivne a mozno prave ten ti pomohol 🙂 urcite podam info ako som dopadla a tebe krasne tehulkovanie 🙂 davaj na seba a drobca pozor 😀 😀 😀

ingrid0105
31. aug 2014

@klembi no ja som bola v Gyn Five a neporovnatelne

smoulinka13
31. aug 2014

@ingrid0105 aj ty sa opatruj a uzite si dovolenku!!

javorinka2
1. sep 2014

Baby ahojte.Takže po 3 mesačne pauze po MA už znova začíname s CAR.Tretie iui vyšlo..no trvalo len 8tt;( Čo poviete skúsiť ešte iui či hneď ivf??? Spolieham sa na Krajka že poradí správne...Držím vám všetkým palce a tým čo prežívajú ťažké chvíle želám veľa veľa oddychu a síl;)!

trinity8
1. sep 2014

@javorinka2 ahoj, ja som natom podobne ako ty. Mam zasebou 3x IUI. Mne druhe skoncilo ako tebe MA. Potom sme to este skusili 3x ale neuspesne ☹((. Teraz mam zasebou uz 1 IVF ale zial tiez neuspesne, a myslim si ze som zbytocne stracala cas s IUI kedze sanca je podstatne mensia. To je moj nazor a myslim ze to ti potvrdi aj Krajko.

mariajuraj
2. sep 2014

@javorinka2 Ahoj, aj my sme na tom podobne...IUI nič, prve ET vyšiel, no taktiež len na 8 tyzdnov. Moje telo sa akosi nevie z toho MA spamatat, tak KET planujeme asi na december......
Inak, ak si z CA, tak potom sme boli v nemocke v CA asi spolu...teda, videla som ta na chodbe, ja som bola v inej izbe...zdala si sa mi v tedy povedoma z Martina.....drzim palceky...pozitivna sprava je, ze sa nam to aspon ujalo, tak hadam pridu na to, v com je problem. Ja som teraz vo stvrtok objednana na hematologiu. ty mas nejake ine vysetrenia za sebou?

javorinka2
4. sep 2014

@mariajuraj ahoj.Som z čadce ale ja som nebola na kyrete;( neviem kedy si ma mohla vidieť...Hematku aj genetiku máme za sebou..čakáme na výsledok;)

sonka3535
5. sep 2014

Pekny den, dievcata. Ja som z KE, chodime tam do SPLNu a teraz v tychto tyzdnoch by som mala podstupit 3.IVF a to KET. Prve dve boli neuspesne, jedno sa ani neujali a kedze sme nemali nic zamrazene stimulovala som opat. 5 embrijok, dve vlozene - tehotenstvo, no potrat v 9 tt. Takze teraz ideme na tych mrazacikov, ale vobec netusim, aky je postup. Mozete mi to vysvetlit, mam prist 15 den po zacati menzesu, no nasa docentka je dost skupa na slovo, preto sa pytam vas. 😉

franchise27
16. sep 2014

@smoulinka13
@chorucka
@bambula27
Tak kocky idem to skusit znova kym som OK...buduci piatok 12DC mam kontrolu pred KET-om, tak dufam a verim ze sa k nemu aj naozaj dopracujem a nic mi to zas neprekazi. Som taka nejaka vyrovnana, neocakavam ziadne zazraky...mojim prvym cielom je dopracovat sa ku KET 😉 a potom bude mojim cielom ostat tehotna....ale vsetko po poriadku 😉

dorotka66
16. sep 2014

ahojte kočky, chcem vás poprosiť o radu. som pred II. IVF (dlhý protokol). 16. deň cyklu mi vychádza na 29.09.2014. Menzes a kontrola teda bude niekedy okolo 10-14.10.214. Viete mi poradiť, kedy ste mali odber od prvej kontroly? samozrejme, viem že je to prudko individuálne. Potrebujem si však ešte naplánovať prácu a práve začiatkom novembra to budem mať náročné 😒, takže mi pomôže aj nejaký priemer dní. ĎAKUJEM

smoulinka13
16. sep 2014

@franchise27 ahoj som rada ze si sa ozvala 🙂 budem ti drzat palce, aj beries dake lieky na sliznicu?

smoulinka13
16. sep 2014

@dorotka66 ahoj ja som mala pri dlhom protokole odber na 17 dc a pri kratkom na 16 dc ale co viem tak zvycajme byva na 14-15 den cyklu

franchise27
16. sep 2014

@smoulinka13 ahoj, no jasne ze beriem...estrimax, bez neho to riskovat nejdem,kedze moja sliznica je straaasne leniva...beriem 2x1tbl. ale rozmyslam ist pred kontrolou v Heliku este k svojmu lekarovi nech kukne stav sliznice a ked bude nizka tak skusim pridat o jednu tbl. naviac...az to narastie aspon na tych mojich vysnivanych 9mm 😀

smoulinka13
16. sep 2014

@franchise27 neboj pekne dorastie ja som tiez tak brala 2x1 a v den vkladu bola vzdy 10-11 mm 🙂 bez liekov bola ledva 5 mm, ale pre istotu chod aj svojmu ;)

franchise27
16. sep 2014

@smoulinka13 ja aj s liekmi 2x1tbl. mam max. 7-8mm cize moc v toto davkovanie nedufam, ale neriesim, riesit budem az ked budu kontroly 😉

bambula27
16. sep 2014

@franchise27 Ahoj moja. Joj, tesim sa, ze do toho idete teraz. A potrebujem nakopnut nejakou pozitivnou spravou prave od cloveka, ktory sa tak trapi ako my. Tak podme na to 😉 Ja verim, ze ma nakopnes prave ty....a prave preto, ze si vyrovnana, necakas zazraky, tak sa ten zazrak stane .....Strasne ti to prajem 🙂

erinka12345
16. sep 2014

@franchise27 ahojček, no tak držím palce, nech si na tento KET zdravá 😉 . Ja idem v piatok. Som bola na kontrolu v Martine v piatok a sliznica na 14 DC s estrimaxom 2x1 tbl iba 6,1 mm. Tak mi vklad posunul na 21 DC to bude teraz v piatok. Včera som začala brať utrogestan. Nie som si istá, či sliznica dorástla. Myslíš, že by mi vedeli pred vkladom v Martine urboiť aj sono aká je výška sliznice v ten piatok?

pet1308
16. sep 2014

@erinka12345 ahoj, neboj sa, určite ti aspoň trošku dorastie, ja mám tiež problém s rastom sliznice a po estrimaxe mi tiež zakaždým dorástla na 14. deň na 6mm, tak vklad vždy posunuli na 21.DC a zo 7 vkladov som 5x otehotnela, ale plodík sa prestal vyvíjať. No teraz to snáď už dotiahneme do úspešného konca! 🙂 A v deň vkladu ti už nebudú merať výšku sliznice, lebo predpokladajú, že aspoň 1mm podrástla. Tak držím palce, nech sa mimi poriadne zahryzne! 😉

pet1308
16. sep 2014

@franchise27 ahojky, to mávaš ale peknú sliznicu na 14.deň, ja mávam ledva 6 a aj naposledy som tak mala, tak mi vklad posunuli na 21.DC a drobček sa pekne zahniezdil a už na 13. deň po KET bolo vidieť 2,7mm gestačný vačok. tak aj keď budeš mať len 7mm hrubú sliznicu, nemusíš sa báť. Držím palce, aby to už tentokrát vyšlo! 😉

franchise27
16. sep 2014

@erinka12345 no pred Ketom neurobia sono, ale mozno keby si chcela mat istotu tak bud stvrtok skocit ku svojmu na kontrolu...ale za tych par dni od kontroly cisto s estrimaxom ti min. na 7mm dorastla...ja sa celkom bojim toho ze sa den vkladu posunie na tak neskory den..lebo to by bolo ako keby mi vkladali embryo v prvy den menzesu....no uvidime

franchise27
16. sep 2014

@pet1308 no ja dufam ze bude na ten moj 12DC aspon 7mm, lebo potrebujem aby vklad bol v skorsi den a nie preboha na daky 20-21DC...lebo to je pri mojom nativ cykle uz vlastne zaciatok mrchy kedze ja mavam kratucke cykly a casto sa stavalo ze aj ked som jedla duphaston alebo utros nebola sanca ho predlzit a spustila sa aj napriek liekom co moc nechapem....Ale tak nebudem predbiehat, uvidim to postupne...

pet1308
16. sep 2014

@franchise27 jaj ty máš krátke cykly, tak potom jasné, že ti vklad naplánujú na skorší deň a keď máš 7mm už na 12.DC, tak to je podľa mňa super! Ja mávam 28-dňové cykly, tak preto vklad na 21.DC je v norme.

franchise27
16. sep 2014

@bambula27 no povedala som si ze to skusim teraz, som OK, creva su zatial v klude tak to skusim...az mam na vianoce jasno 😀 Tie zazraky fakt necakam, lebo to bude bud alebo...je fakt ze teraz to tak beriem trosku lahko ale ked bude tesne pred KET tak budem mat bobky, ale tak aspon teraz sa budem snazit byt nad vecou. Uz som aj vymyslala, ze ci neskusim cisty cyklus bez liekov, alebo nieco ine...ale potom som si povedala ze nejdem vymyslat, mam len jediny pokus, nemozem sa na svoje telo uplne spolahnut ze sliznica bude super aj bez liekov, tak to kaslem...idem s liekmi, idem s cervenym vinom a alchemilkou...viac neviem spravit. Ja to prajem kazdej co sme tu, ale uprimne my tie co tu trcime uz dost dlho by sme mohli to stastie dostat skor a uz len radit dalsim kockam....

erinka12345
17. sep 2014

@pet1308 ďakujem za povzbudenie, tebe prajem, nech je to tentokrát všetko v tip top poriadku 😉 držím palčeky.

erinka12345
17. sep 2014

@franchise27 no asi kašlem na to a nejdem behať po doktoroch pred KEt, už je streda a mám tých behačiek plné zubále, nechávam to tak. Pozajtra na vklad dvoch embryok a lážo plážo cez víkend. 🙂

franchise27
17. sep 2014

@erinka12345 no ved prave to je viac stresu z toho behania po lekaroch a to ti nepomoze...sliznica isto aspon o 1mm podrastla tak to bude OK a urcite vsetko dobre dopadne. Mooooc drzim palce. Inak co ti na to povedali ze chces 2? Hovorila si to Krajkovi ci tym doktorkam?

erinka12345
17. sep 2014

@franchise27 no jasné, že Krajkovičovi, kurnik a to som sa mu tak chcela vyhnúť. A na recepcii mi ani nedali na výber, že kam na sono pred KET. Rovno ma šikovala ku nemu. 😒 . No brala som aj chlapa dnu a keď už bolo po sone po všetkom išli sme podpísať papiere a môj sa pýta, že kedy to máme nahlásiť, že chceme vkladať dve embrya. To si mala vidieť. Položili perá aj koordinatorka aj dr ... že či to donosím (môj chlap, že hej - koordinatorka mu hovorí - že nie vy, ale ONA!) Že či som videla tehotnú z dvojičkami tesne pred porodom, nech si pozriem nástenku ... no proste konečná. Premeral si ma od hlavy po päty, zadrel niečo v tom zmysle, že nemám postavu na dvojičky .... meriam 165 cm a vážim nejakých 64 kg. Čiže naozaj nie som nejaké tintítko, taký priemer. .. No a nakoniec to začarbal tú jednotku lebo môj chlap, že sme si vedomí všetkých rizík, tak kde to máme podpísať ... Že on to nedoporučuje, ale na naše požiadanie začal čarbať, prepísal na dva, podal ruku a dovidenia. SOm zvedavá, kto bude pri vklade, ak mi tam budú niečo hovoríť, ta k budem na to teraz sama, ale poviem im, že podpísané to je, riziká sú zvážené a nech ma zbytočne nedráždia, že mám byť v psychickej pohode ... Ale ľahké to nebolo .. 😔

franchise27
17. sep 2014

@erinka12345 to vaaaazne....co su uz normalni, vsak to je vase rozhodnutie...preboha ved tolko je zien co caka dvojicky roznych postav a on bude takto dristat. Joj to som velmi sklamana z neho. Ako je mozne ze niekde s tym problem nemaju a on stale. Vyborne si spravila ze si sla s muzom tam, keby si bola sama, tak ta prevalcuju. Mas normalnu vysku a aj vahu, cize uplne normalne na donosenie dvojiciek...to je fakt vol. A presne toto ta ma povzbudit a dodat ti pozitivneho myslenia...tento pristup. Pri vklade uz nic riesit nemozu, mozno budu nejake pindy, ale nepocuvaj ich, skus sa nevnimat ich zmyslanie...oni maju svoju postupy a ani za otca z nich vybocit. No ja ked som bola minule na kontrole pred tym nestastnym KET tak som sa na recepcii spytala kto ma kde sluzbu a ked povedala ze Krajko je vpredu a vzadu je Starovecka tak sup hned dozadu....Takto sa mu chcem vyhnut aj teraz, lebo mam dojem ze on nepocuva....Budem na teba v piatok mysliet aby to dobre dopadlo 😉

smoulinka13
17. sep 2014

@erinka12345 nam spravil Krajko to iste, vsetci povstali ked som povedala ze 2 a zacalo sa dlhe odhovaranie....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre