Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

bambulka2015
21. okt 2014

@klara030 ahoj. Ja tiez zacinam zajtra, ale nie predpripravu, ja uz idem na ostro na ICSI pichat. 😕
Len taka otazocka, preco by si mala byt na PN, to ti dok povedal? Ja som sa dokiho pytala, kedze som hobbyatlet (beham maratony a plavam), co a v akom rozmedzi mozem robit. A on (sam triatlet) povedal, ze pokym sa budem citit OK, nic nemusim menit, len po menej a pomalsie. A plavanie dokonca velmi vyzdvihuje. Samozrejme, ze nie v tempe 1000 m za 10 minut ale tak pohodickovo. A PN uz vobec nie. V pohodicke pojdem aj zajtra po injekcii do roboty. Ak samozrejme neodkväcnem uz z toho, ze si to mam to speku vrazit 😀 😀 😀 😀

klara030
21. okt 2014

@smoulinka13 Dakujem velmi vekne za odpoved. Je mi to jasne. Tak aj ja planujem. Tak este je to dlha cesta veru. Az v druhej stimulacnej faze budem PN, nakolko mam dost fyzicky a psychicky narocne zamestnanie. Tak nech to nepodcenim.

bambulka2015
21. okt 2014

@dorotka66 budem rada ak budes informovat. ja zacinam zajtra s gonalom (ale len 125, ze to staci, ja som uplne v poriadku). Uvidim ako budem ja na tie extra hormony reagovat, ale tie bolesti hlavy mozes mat aj z toho zubu. Alebo pocasia.

smoulinka13
21. okt 2014

@klara030 nam sa podarilo az na 5.vklad..hlavne sa netreba vzdavat, nie vzdy to vyjde hned a ide hladko.Tak vela sily prajem a vela trpezlivosti 🙂 inac, to co sa tyka PNky pocas stimulacie, ak mas sedavu pracu tak ok, ale aj stres a choroby to mozu ovplyvnit, ak budes chora neodoberu ti vajicka. moja kamoska pocas stimulacie chodila do roboty, behala hore dolu a popraskali jej foliky..takze si to treba zvazit....na cvicenie atd bude potom casu dost..moj nazor 🙂 drzim palce

ingrid0105
21. okt 2014

@smoulinka13 ahoj moja dufam, ze sa aj s miminkom mate fajn 🙂 chcem sa ta spytat to fakt mozu popraskat foliky? pocula som to ale akosi som tomu nemohla uverit 😒

smoulinka13
21. okt 2014

@ingrid0105 ahoj moja, my sa mame dobre, vam sa ako dari? moc fora necitam...No s tymi folikmi sa to moze stat, ak si nedavas pozor..Mne vzdy hovorili ze si ich dobre pestujem a staram sa o ne 🙂

klara030
21. okt 2014

@smoulinka13 No presne......vsak to....mne to tiez hovorili, ze treba byt opatrna....aj prudky pohyb, alebo vypatie ich mozu popraskat. A ked uz clovek toto vsetko prechadza, nech ich radsej vypestuje co najviac, az je z coho vyberat a je co v zalohe. 😀 Tak gratulujem k uspechu.

smoulinka13
21. okt 2014

@klara030 dakujem a drzim palce 🙂 mne tiez hovorili aby som nerobila prudke pohyby atd takze nieco na tom bude 🙂 jasne ze hra rolu aj vek aj zdravotny stav ze kolko ich bude, ale ked aspon takto malo mozme ovplyvnit pocet tak preco nie 🙂

ingrid0105
21. okt 2014

@smoulinka13 ten KET nevysiel, tak ideme 5.11. na konzultaciu, mm odovzda spermiogram, chcu mat vlastne vysledky a uvidime co povedia, tesim sa 🙂

smoulinka13
21. okt 2014

@ingrid0105 to ma mrzi :( mate este mraziacikov ci idete na dalsie ivf?

ingrid0105
21. okt 2014

@smoulinka13 dalsie IVF, aj keby som mala tak ich nepouzijem, lebo som presvedcena ze nie su ok

smoulinka13
21. okt 2014

@ingrid0105 preco myslis? a aky si mala protokol?

ingrid0105
21. okt 2014

@smoulinka13 ja som bola predtym v GF a tam mrazia aj hned na 2 den, a tie co som si dala previezt do Brna vobec neboli blastocysty ako to tvrdil v GF. mala som kratky protokol

smoulinka13
21. okt 2014

@ingrid0105 aha..no to je divne...a v brne ti povedali ze si akej kvality? tam mrazia po 5 dnoch ze?

ingrid0105
21. okt 2014

@smoulinka13 hej tam mrazia len po 5 dnoch. ked ich rozmrazili dokonca boli 2 v jednej pejete, jedno bolo vcasna blastocysta a druhe len morula 😒 radsej mat jedno a viem ze bude kvalitne ako taketo zbytocne mrazenie, vyhadzovanie penazi a pre mna zbytocne nadeje

smoulinka13
21. okt 2014

@ingrid0105 no to ano, to mas pravdu...radsej mat kvalitnejsie a menej..

franchise27
22. okt 2014

Ahojte kocky...tak od pondelka nastupujem na PN...s vymyslenou diagnozovu O 20,0 ...ktora sa dufam nikdy v zivote nepotvrdi, ale kedze tehotenstvo je potvrdene zatial nevie nijak inak obhajit PN...sice som nechcela ist,ale vysvetlil mi ze to ze beriem lieky Utros, estrimax, fraxiparin ma vyznam pri kludovom rezime a nie kazdodennym vstavanim do prace a cestovanim ☹...Inak dnes gestacny vak väcsi ..ma 9mm s pritomnym zltkovym vakom..plodik este nebolo vidno...spinenie po vysetreni, ale tak dufam ze prejde a nic zle sa neudeje...Baby drzte v pondelok palce. Musim do Heliku znova na kontrolu ci je uz plod pripadne aj srdiecko a mam znizovat davky estrogenov....

monvitka
22. okt 2014

@franchise27 ahoj, prosim Ta ako je to s tou PN-kou? v Heliose dajú odporúčanie a vypíše ju tvoj gynekolog? Tiez zvažujem PN-ku, zázrakom nám vyšlo hneď prvé IUI 29.9. Tiež idem na kontrolu buduci týžden v stredu, dúfam, že už bude vidno viac... 😅

dorotka66
22. okt 2014

@bambulka2015 tak to ti tých 125 j. ticho závidím 😀, mne zas dávajú konskú dávku a trochu sa obávam OHSS (mala som pri prvom IVF) Ale dnes dopadlo všetko dobre, vraj ukážkovo. Vajíčka v slušnom počte a vyzerá to tak, že aj dostatočne vyvinuté. Čo ma však prekvapilo, že dnes som mala 2x kontrolu, prvý krát čo beriem Gonal a najbližšie mám prísť v nedeľu. Myslela som si, že v Heliose sú kontroly častejšie. Ty si ako na tom? už picháš?

franchise27
22. okt 2014

@monvitka ano ked ti da odporucanie car tak ti to vypise tvoj gynekolog...ono lekar ked je normalny tak najde dovod ako si obhajit PN pred poistovnou...tak ak chces PN tak sa isto pytaj...ja som skor opacne nechcela ist ale donutil ma...

klara030
22. okt 2014

Dievcata, este jedna otazocka, v stimulke Vam tiez kazali pit 3-4litre vody? Ako ste to zvladli? Och....ja bezne pijem max. 1liter a aj to je problem. Tak neviem, ako do seba denne nalejem 3-4litre..... ☹ Neviete kvoli comu tolko vody? Vopred vdaka.

klara030
22. okt 2014

@franchise27 Gratulujem, urcite radsej pekne oddychuj doma na PN, ako to podcenit. Ja potom tiez v praci budem musiet pouzit nejaku diagnozu 😀

dorotka66
22. okt 2014

@klara030 vodu piješ preto, aby si sa vyhla OHSS 🙂 a teda, aby sa všetko svinstvo pekne z tela vyplavovalo

ingrid0105
22. okt 2014

@franchise27 myslim na teba a gratulujem k tehulkovaniu 🙂 davaj na seba velky pozor 😉

bambulka2015
22. okt 2014

@dorotka66 no 125 Onkel Doc nakazal 😀 Tak hadam vie, co robi. To je malo? Ty kolko pichas? A mas ty nejaku diagnozu alebo muz? Ja som v poriadku, mne nic nenasli, len s muzovymi vojacikmi je to biedne 😠 A ako dlho uz pichas? Ja som dnes zacala. Skoro som rano o pol 6 skolabovala. Ruka s penom pripravena ako na zabitie a v hlave mi to kricalo, nieeee, to bude boliet. No ako male decko. Ja by som sa nemohla sama zabit 😀

Inak baby, dufam, ze ma neukamenujete. Ja nie som v Heliose. Nakukla som sem, lebo sa to tu vola, ze zaciname. A ja tiez zacinam. Ja zial nezapadam do nijakej temy, kedze moje centrum sa tu samozrejme nikde "neprebera", ale tiez patrim medzi "trpitelky" ☹
Ja cchem tiez podiskutovat. Nemam sa ani komu vyplakat ☹

dorotka66
22. okt 2014

@bambulka2015 v pohode bambulka, je fuk v ktorom centre si 🙂 125 určite nie je málo. ja už dávno nemám 20 a tak sa istia výškou hormónov. Po stránke gynekologickej som v úplnom poriadku, ale mám iné zdr. problémy a manžel má taký skôr podpriemerný SP. a ak ťa poteší, tak ja som si práve pichla 4 injekcie (gonal 2x skončilo mi pero, 1x Decapeptyl a 1x Clexan) Paráda 😉 Už to tu niekto písal, že pri tom nemysli len pichni 😀

bambulka2015
22. okt 2014

@dorotka66 no ja som v zahranici, tak nemam ani s kym podiskutovat ☹
A ani ja uz daaaaaaaavno nemam 20. Ja nic nemam, nic nezistili, vysledky zo vsetkeho ukazkove. Muz je na tom zle. Takze musime tomu dopomoct.

Jezisi kriste, to si pichas toho ale riadne vela. Ved normalne drogistka 😀 😀 😀 Nie vazne, to je fakt velaaaa. A mozes pichat vecer? mne doc povedal, ze cas je jedno, len to musi byt rano. Tak sachujem s ihlou medzi 5 a 6 rano 😕 😕 😕 😕 Ja mam ist na ultrazvuk na 8-9 den. Dovtedy kazdy den Gonal a v sobotu k tomu este Orgalutran a Luveris a tak dalej. Brrrrr.

bambulka2015
22. okt 2014

Inak baby s tym pitim aj mne doc povedal, ze vela a nie kolko. Ja sice chlascem 😀 vela ale tri litre nehrozi. Dnes som ledva dva vody do seba dostala. A kafco a caj (no kosa je tu. musela som sa zahriat 😉 aj rumu by som si naliala do neho, keby ze mozem 😀 😀 😀 ).

dorotka66
22. okt 2014

@bambulka2015 rum môžeš 🙂

ramadasa
23. okt 2014

@franchise27 tak nemysly na to:nam sa podarilo az na 5 pokus v druhom ivf.teraz som od zaciatku doma,tiez niesom happy ale pre babo urobim vsetko.ja stale lezim i ked nemusim,a to uz som v 19 tyz,nohy ma, vysoko,ale chodim aj von,upratujem atd,manzel my pomaha.ja sa cudujem babam ze hned po vklade aj ked su aj tehu uz idu do prace,mne tie prachy za to nestoja i ked ich treba,Velmi drzim palce,ja viem ake to je 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre