Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

maminka1986
11. dec 2014

BABYYYY HAAALOOO NIK TU NEI JE?????
BABY MAMA TAKU DILEMU...už nestihneme IUI ist tento mesiac lebo maju dovolenku sviatky idu .(((až v januari.... ja som chcela ist teraz ešte .((( jaaaaj som z toho taka smutná boli sme už na jendom IUI preto sme chceli na dalšie ist .... a vy kedy idete&,píšte baby haloooo

sfera
11. dec 2014

@maminka1986 jasne ze tu niekto je 😉 preco sa tym depkujes ? Vypni, uzi si sviatky a vstup do Noveho roka plna elanu.... Bolo to tvoje "po prve"?

witch393
12. dec 2014

Ahojte baby dnes som bola v heliose ... som 11DC (mávam 32DC) a bola som na folikulometrií a ma 2 vajíčka 10,13 mm na priechodnej strane .... mam ist ešte za 4 dni na meranie či narastú na požadovanú velkost.. dá sa ten rast nejako ovplivnit ??? čaj , ovocie , zelenina , vitamíny :D a 10 a 13mm nie je to málo na 11 DC???

leelooo
12. dec 2014

@betiii v martine je fajn. tiez sme mali doktorku culbovu. diagnoza bola horsi spermiogram. podla mna je vsetko v hlave. ja som nemala ziadne pochybnosti ze to vyjde. po trasfere blastocysty som partnerovi povedala ze som tehotna 🙂

maminka1986
12. dec 2014

@sfera :D diky hehehe
ja neviem ja osm strašný stersák a depkákra....ano bolo to prve IUI :( dufala osm že aj posledné heh naivna som bola....asi je to ozaj v hlave ako píše @leelooo .) ja neverim to je velká chyba.....
musim sa dáko nakopnut a gratulujem...ja na IVF bojim ist jeto staršný stres a zaťaž psychika aj hormony a už by som sa asi zosypala....

sfera
12. dec 2014

@maminka1986 oooo tak na toto v takomto procese musis zabudnut, lebo hlava ma velmi velku rolu...este ta mozno caka vela neuspechov, kiezby nie, a preto sa musis obrnit! Mozno nakoniec naozaj budes musiet podstupit ivf....to sa chces kvoli tomu psychicky zrutit??? Mne napriklad vyslo az 2.ivf a aj to som uz brala, ze bude ako ma byt, nevyjde skusime dalej. Hlavne som bola pripravena na akykolvek vysledok! A to ja som velky pesimista!

maminka1986
12. dec 2014

@sfera ved ja viem že ešte nas možno všeličo čaká ja dufam že nie!!!! že vynde IUI....
no ja osm tiež pesimista keby nemam takeho dobreho muža čo ma podporuje tak neviem...moj manžel je poklad....
tak ti prajem prijemne tehulkovanie....kolko ste sa snažili??

sfera
12. dec 2014

@maminka1986 no manzelmi sme 5rokov, ale ja som si este chcela urobit VS, takze dokopy asi take 3 roky

maminka1986
12. dec 2014

@sfera hej...my sme spolu 5 rokov..manželia sme pol roka .) a skušame asi tak dva a pol roka...:/aký ste mali problem? ja mam PCO i ked ovulaciu som mavala podla BT ale velmi neskoro...a manžel mal pomalšie spermie a poenej ale už to ma lepšie .))

betiii
13. dec 2014

@maminka1986 ahoj 🙂 no my ideme k celbovej som ju pozerala celkonm sympaticka ale ved to je jedno musia byt vsetci odbornici.no moj ma oligospermiu.teda to mu diagnostikovali pred pol rokom tak dufam ze sa to nezmenilo k horsiemu.ja b som mala byt v poriadku aspon podla mojej zenskej.akurat mam maternicu otocneu dozadu vraj ale ze to nieje problem.len tie jeho spermijky su nejake lenive ak tam vonec nejake su.cez telefom mi povedali ze mi vezmu krv a vysetria ma.aj jemu urobia spg.no a potom sa uvidi podla toho co nam zistia.inak aj ja som bola minuly tyzden v lv u dokotrky na preventivke.a odkial si.mozno sme este blizsie ako si myslis.a ti chlapi a to ego to mas pravdu.na mojho teraz dolahlo nejako vsetko joj mali sme zle obdobie.ale uz sme si to vysvetlili.vlastne problem by mal byt iba v nom.vies on mal v detcve aj pruh a dokotr nam povedal ze aj to moze byt pricina preco ma problem.a krajcpovic je ok??pocuj a co si mam zobrat na vysetrenie normalne to je ako u svojej doktorky alebo co.a ked mi budu brat krv to nemusim byt nalacno alebo ako?

betiii
13. dec 2014

@leelooo jej to bola urcite krasna sprava.a doktorka je v pohode??mila vsetko mi vysvetli?tak vam gratulujem

maminka1986
13. dec 2014

@betiii ahoj napíšem ti internu poštu ok??

ramadasa
14. dec 2014

@sfera presne tak ja mam za sebou dva IVF a podarilo sa az na piaty pokus a teraz som stastna ako blcha treba len vydrzat,a skusat:my tiez isly s tym ze keby uz nie tak to uz nechame ale podarilo sa a sme stastny 🙂

vienalas
14. dec 2014

@maminka1986 Ahoj, ja sa trápim rovnako. 1.12. sme mali 2. IUI darcovskými a napriek tomu znova nevyšlo. Chcem stihnúť ďalšie iui koncom decembra, len to by som musela duphastonom (ak sa dá) posunúť menštruáciu o 5 dní. Mám dojem, že na pravej strane sa mi netvoria folikuly, a tento bol na pravej, tak predpokladám, že ďalší cyklus bude vľavo, preto to chcem silou mocou stihnúť. Je mi z toho hrozne, neviem sa tešiť na Vianoce, keď mužík chodí ako bez duše, lebo veril, že sa to podarí. :(

maminka1986
14. dec 2014

@vienalas ahoj a a načo to silíš??? dufatson ti vobec neoddiali menzes... nema anto vplavy mne to odpsíali z centra rovno a veru spustili s ami aj počas uživania....
počkaj do januára uži si sviatky...ja by som to neriešila už chcela som presne ako ty ale načo to siliť??? asi to tak ma byt proste...
a v strese byt či stihneme či dozreju foliky atd a ak ti nedozreju? čo potom?
mne sa nestriedaju zatim strany mala som už 3 krat na pravom len foliky... tak neviem čo je s lavým či vobec funguje hm...
aj my sme chodili ako bez duše obaja a hlavne ja ...manžel smutný tiež...
raz to vynde neboj aj nam 🙂 len to chce možno ešte čas

vienalas
14. dec 2014

@maminka1986 ďakujem za povzbudenie...neviem, čo robiť....už mám stavy ako pred menštruáciou..tak asi vysadím duphaston a nechám to plynúť...

vienalas
14. dec 2014

@maminka1986 Silím to asi aj preto, že mám 35

maminka1986
14. dec 2014

@vienalas moja viem ako ti je presne .((((a bola si na krv??? negativne??
ja som toto riešila mala dilemu pisala do helioasu že posuniem menzes dufatsonom nasadim clostyl skor atd atd dookola smužom sme sa povadili zato ja som plakala že to chcem do decembra stihnut atd proste bola som hotová!!!že januar to je daleko atd....
ale ver tomu že je to z ádkeho dovodu a skus si užit vianoce na novy rok aj popiješ niečo a tak takto by si myslela len nato či stihnete či to vyšlo atd a po novo roku budeš plná zase elánu a novej viery a anádeje že to vynde 🙂
kolko máš rôčkov? ja budem mat v januari 29....

maminka1986
14. dec 2014

@vienalas aha ale ved to nie je katastrofa 35- i ked ja už teraz si vravim aka som stara heh....
ale ked si to vezmem kolkééé aj u nas maju deti vieš v kolkých???44 a jedna 47-myslela že ej v prehcode milé nie? to je už dost no ale nič nie je nemožné neboj sa... a na IVF ste neskusili ist? nam ak nevydne dáke 3 IUI asi pojdeme i ked sa toho bojim :((

vienalas
14. dec 2014

@maminka1986 IVF nechcem podstúpiť z morálnych dôvodov, ale bojím sa, že muž to bude chcieť, lebo aj v centre to odporučili ešte prv ako iui.

maminka1986
14. dec 2014

@vienalas no vieš aj ja uvažujem že ivf nie ale....ak cche človek dieťa morálka ide bokom...
ach ja teraz ratam že ak pojdeme na iui v januari bude to až koncom januára.(((

maminka1986
14. dec 2014

hm ratam keby ideme 30.12 to som 18 dc..jedine neskor nasadit clostyl....aby boli foliky neskor dozrete inak to nevidim január mi prode neskoro velmi :(((porazi ma

ramadasa
15. dec 2014

@vienalas nechapem preco chces vysadit duphaston? ja ho brala od zaciatku don transferu,potom som si vzala az po zakroku a potom som uzivala ako my radili.jaj baby chcete dieta a ked vam radia IVf tak do toho nejdete nechape sice preco,Nam hned povedaly ze len IVf a keby som nesla dnes niesom tehulka,snazim sa vas pochopit ale nechapem,zabrdam lebo ked vydim co stvaraju knazi pedofili atd kde je potom ich moralka pouvazujete o tom,ja som kazdu sob.na omsi a dakujem Bohu za tento dar. 🙂

vienalas
15. dec 2014

@ramadasa duphaston mám vysadiť, pretože krvný test bol negatívny...ja som len uvažovala, že užívaním duphastonu oddialim menštruáciu a možno stihnem iui ešte tento rok. A k IVF - morálka niektorých kňazov je naozaj hrozná, ale ja sa chcem riadiť svojim svedomím,

sfera
17. dec 2014

Tak baby idem Vam doliat trocha optimizmu do boja, vcera 15:50 sa nam vdaka Heliosu narodil nas vytuzeny syncek Lukáško. O porode pisat nebudem, hlavne ze sme zdravi....

ramadasa
18. dec 2014

@sfera jej blahozelame.Mna to caka 21.3.Vcera sme boli akurat na cukor a EKG.Tiez sme ok. 🙂 tak sa drzte a veeeeela zdravia,a krasne Vianoce a statny novy rok 🙂 🙂

bambula27
29. dec 2014

@sfera ooo moja, to uz?? Tak to srdecne blahozelam a zo srdca prajem veeele zdravicka 🙂

sfera
29. dec 2014

@bambula27 Ahoj, áno už sme na svete....Ten čas neuveriteľne zbehol. .. A vy ako, dlho tu O tebe nebolo počuť...

bambula27
29. dec 2014

@sfera No nechodim tu, potrebovala som vypnut. Len tak som dnes nakukla. My? Skusili sme tento cyklus s Clostilom, na moje prekvapenie bol na 12DC krasny 21mm folik....dnes som 13 dni od podania Pregnylu, mam mini dusika na teste. Zatial si prva, komu to pisem, lebo som to praveze vobec nechcela riesit a rozoberat a uz vobec sa dopredu tesit. Takze tak 😉 Uvidime.....co nas caka.

mariajuraj
30. dec 2014

@bambula27 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre