Inofolic - skúsenosti

sasie
11. sep 2012

Ahojte. Dostal sa ku mne liek, ktorý vraj príde na SVK až v januári. Volá sa Inofolic a je to taliansky distribútor. Vraj má tento liek úžasne výsledky ak má žena PCO. Skvalitnuje folikuly, podporuje pravidelnú menštruáciu a tak by žena mala otehotnieť spontánne. Berie ho z Vás ešte niekto alebo vie niečo zaujímavé o tomto lieku? Je to liek ako doplnková strava, neviaže sa na lekársky predpis. Obsahuje kyselinu listovú a inositol. Som veľmi zvedavá ako mi zaberie. Dám vám vedieť.

kraskanz1
6. feb 2013

@niveagirl inac s pomocou lekarov sme sa snazili cca 4 roky ale uz rok pred tym sme si nedavali pozor a od iscare sme sli asi pred 3mi rokmi...takze cesta bola aj je zaujimava... 😀

donna11
6. feb 2013

@kraskanz1 ahooooj, silno gratulujem.. 🙂 ..no vidis, stacilo verit.. 🙂

..my sme boli u dr a mame krasnu dutinku s plodikom..to bol najkrajsi pocit vidiet tu dutinku s plodikom v maternici..uz len nech sa pekne drzi a vyvija sa..vsetkym drzim paste.. 🙂

kraskanz1
6. feb 2013

@donna11 jeeee to gratulujem v kolkatom tyzdni si sla k dr???kedy je sanca ze tam uz nieco bude vidiet??? veelmi moc gratulujem a drzim palceky nech je vsetko ako ma byt.... 😉

donna11
6. feb 2013

@kraskanz1 ..ja som teraz cca 6tt, bola som tam 5/6tt..zhruba po tyzdnovom meskani..dakujem, len nech sa malinke pekne vyvija.. 🙂 ..tebe uz meska, ci ako si?

kraskanz1
6. feb 2013

@donna11 este nemeska zajtra je termin tak dufam ze mrchu nenapadne obideme...🙂

donna11
6. feb 2013

@kraskanz1 ..no tak supis, to mas fakt pekne testiky este pred ms..ozaj ti staci ist k dr najskor po tyzdni meskania..to uz aj cosi uvidis.. 🙂

isabellaa
6. feb 2013

@kraskanz1 blahozelam 😉
Ak som dobre citala, otehotnela si v tom mesiaci kedy si brala clostil, vsak? Tak asi to bude aj nim 😉

kraskanz1
6. feb 2013

@isabellaa ano v tom mesiace ale mne celkovo sa zlepsili vysledky z krvy hlavne inzulinova rezistenica a takze vsetko zabralo ako malo az nadstandartne bo som mala 2 foliky...🙂

cristinna
6. feb 2013

@kitulka
No ma vysetrila klasicky ako na rocnu prehliadku, cize vytery a ultrazvuk..Takze nech skusim tieto vitaminy na upravu a az potom budem riesit ked aj nadalje sa nebude darit...ja este neberiem, chcem pockat do menzesu a potom zacnem pit, lebo uz som po viac ako pol cykle..tak sa mi to da zbytocne..
Jasne, pockas na vysledky a potom skusis..Ja budem mat o tyzden vysledky z klasickej kontroly.

cristinna
6. feb 2013

@kraskanz1
Styri roky..? uf..ale gratulujem k peknym vysledkom testov 🙂 len tak dalej..a drzim palce 🙂

kraskanz1
6. feb 2013

@cristinna dakujem pekne no cca tie 4 roky ale nevadi, este ze som to zacala tak skoro riesit ...

123zzz
6. feb 2013

@kraskanz1 prosim ta bolelo ta podbrusko a prsia pri uzivani inofolicu,lebo ja ho mam prvy ciklus a mam tyzden do menzesu a par dni po ovulacii mam tieto bolesti dnes som robila test 11den po ovu a aj sa mi zda ze tam je nieco a aj potom ze asi si to vsugeruvavam

ompi
6. feb 2013

Ahojte dievčatá – spolučakateľky,
s radosťou čítam príspevky kde píšete že Vaše očakávania sú úspešné. Nikdy som sa k Vám nepripojila, len si čítavam Vaše príbehy, a držím Vám všetkým palce. Som jedna z Vás, za krátko bude tomu tri mesiace čo užívam INOFOLIC. Jeho užívanie mi odporučila Dr. v reprodukčnom centre ISCAR, ku ktorej chodím už vyše roka. V lete som absolvovala moje prvé, neúspešné IVF. Pri prvej kontrole a vyšetrení po zákroku mi bol navrhnutý INOFOLIC (2x1 denne), ako novinka a nádej na prirodzené otehotnenie. Samozrejme nečakám žiadne zázraky, ale dúfala som že to možno konečne príde. Zatiaľ bez výsledku. S manželom sa snažíme o bábätko už 4 roky. Malo by to byť naše prvé, dlho očakávané dieťatko – bohužiaľ bezúspešne. Nie sme už až takí najmladší, mám 36 rokov a moje vaječníky hormonálne nespolupracujú – neprichádza u mňa k dozrievaniu vajíčok a následne k ovulácii. Tiež mi diagnostikovali inzulínovú rezistenciu a trpím nadváhou, tá ma sprevádza v podstate celým životom. Ja s užívaním INOFOLICu nemám žiadne problémy. Ani ma netrápia žiadne extrémne chúťky do jedla. Skôr som spozorovala, že sa cítim byť najedená a nezjem toľko - koľko by moje oči chceli zjesť. Pripisovala som to práve INOFOLICu, tak neviem. Zaznamenala som úpravu cyklu na 28 – 29 dní a jeho bezbolestný priebeh. Teraz v pondelok idem na kontrolu a moc sa bojím či to nebudú skôr zlé správy ako dobré... V prípade neúspechu by sme mali podstúpiť druhé IVF. Stále mám pred očami všetky tie injekcie a hlavne ten neúspešný koniec všetkého úsilia nášho a úsilia lekárov... Držte mi palce babuľky, mám pocit že vy viac pochopíte z čoho mám strach, ako všetky moje kamarátky a kolegyne, ktoré to so mnou prežívajú, sú úžasné a ja im zato ďakujem.

majka2205
6. feb 2013

@kraskanz1 ahoj super správičky, ja Vás tu sledujem už nejaký čas a takéto správy potešia. tiež mám PCO a necelé dva mesiace užívania Inofolicu. Prvý mesiac som ovuláciu nemala tak uvidíme teraz či sa to rozbehne, a máme podobný príbeh, tiež sa snažíme asi tak 6 rokov, máme za sebou jedno neúspešné IVF, kde som mala len 7 vajok, bol aj vklad ale viac nám neostalo, Vraj som slabo reagovala, už máme poslanú žiadosť na schválenie druhého IVF ale tak dúfam že Ťa budem nasledovať, nie len ja ale všetky ostatné baby. Držím palce aby to dobre dopadlo 🙂

123zzz
6. feb 2013

@ompi velmi ti prajem aby vysetrenia dopadli s vyraznym zlepsenim,a ked nepomoze inofolic ku tehotnosti tak nech IVF ti tentokrat vyde,viem ze je to ten najhorsi pocit aky moze byt ked sa nastavis na pozitivne myslenie ,plne pozitivnych ocakavani a vysledkov a potom pride sklamanie a ziadna utecha vtedy nepomoze len strasny plac zufalstva ale tak ako sa vzdy pozbierame a naberieme nove sily opat to skusit tak raz musi prist aj to koli comu toto podstupujeme

zuzanka595
6. feb 2013

ahojte baby mam pred sebou INofolic dnes som dostala prve balenie a pozeram ze je nas tu viac mozete mi baby povedat ci to niekomu uz pomohlo zlepsit ovulaciu? Mam 4r syna a o neho sme sa snazili 6rokov nemala som ziadne plodne dni ani ovulaciu teraz by sme chceli druhe a vraj vajicka su dve ale nedozrievaju do velkosti ake by mali byt pri ovulacii.Neviete mi este oporadit nejake vitaminy na podporu dozrievania?drzim vam vsetkym palceky a tesim sa aj ja 😉

inusik1976
6. feb 2013

@kraskanz1 ahoj chcela by som sa ta opytat od koreho dna cyklu si brala clostylbegyt?tiez beriem inofolic ale len prvy mesiac ovulaciu som mala na 9 den ale tt duch.mozno mi pomoze.dakujem

ompi
6. feb 2013

@123zzz Ďakujem veľmi pekne za podporu, naozaj je ženské srdce túžiace po dieťatku ochotné podstúpiť čokoľvek a je schopné po dňoch plných smútku a beznádeje znovu vstať zo zeme začať znovu. Veľmi závidím pocit radosti z úspešného tehotenského testu a oznámenie svojej láske o tom, že čakáme spoločného potomka. Zatiaľ to nepoznám, ale dúfam že k tomu príde... Prajem to každej z nás. Môj strach z druhého IVF možno pramení zo zlého zážitku pri prvej menštruácii po zákroku. Prvé hodiny som pretrpela v neskutočných kŕčoch, nebola som schopná prejsť z WC do postele a ani k telefonu ...povoľovalo to veľmi pomaly. Mala som pocit že sa deje niečo veľmi zlé, že určite muselo niečo prasknúť, alebo čo???? 😢 Našťastie po tabletkách od bolesti (to bolo konzultované s mojou Dr. telefonicky) to potom prešlo ale takú bolesť a taký strach som dovtedy nepoznala... Zažili ste niečo podobné? 😕

inusik1976
6. feb 2013

@ompi ahoj ja som si presla tiez vsetkym 4x inseminacia,3x ivf a 8x ket.za 6 rokov co navstevujem helios som potratila 6x s toho 3x v 19tt.takze viem ta pochopit co prezivas mam 36 rokov.aj ja som mala bolesti po inseminacii strasne ako to popisujes.

nienna
6. feb 2013

@kraskanz1 ahoj, ja som sa ťa chcela ešte opýtať ako si to mala s menštruáciou počas tých 4 mesiacov užívania inofolicu, chodila si na vyvolávačky či mrcha chodila sama? teda asi si mala mrchu ked vieš ktorý DC si, však?

kraskanz1
6. feb 2013

@nienna na mrchu som vzdy dostalala agolutin ani raz mi neprisla sama od seba teraz asi mal byt cyklus kedy cchela prist sama od seba ale ja to uz nedovolim...🙂

kraskanz1
6. feb 2013

@inusik1976 brala som ho od 3DC a 5 dni 3x1 +inofolic 2x1 ktory papam este do teraz...🙂

nienna
6. feb 2013

@kraskanz1 no to som chcela vedieť, že či ťa nenechali bez mrchy ako mňa hmm.....ozaj a ešte dačo, ked si brala clostyl tak potom ti aj pichli dačo na prasknutie folikov či samé praskli a len ti oznámili že už je ovu? 🙂 joj strašnú radosť mám z teba a teším sa na dalšie fotky testíkov, ultrazvuku atď 😉

kraskanz1
6. feb 2013

@nienna dr. mi na utz potvrdila ovulku a zobrala mi krv potom ze ci mam vsetky hormony pri ovulke dobre potom mi volali poobede ze je vsetko ok a ze drzi palce a keby to nevyslo tak sa vidime v dalsom cykle ale nic ine som nedostala ale najradsej by som za nou uz tearz isla nech ma vysetri zobere krv atd...dakujem moja dufam ze sa nam bublinka pekne zavrtava

inusik1976
6. feb 2013

@kraskanz1 dakujem ti pekne za odpoved aj ja sa pridavam ku gratulaciam a drzim palce nech ti to dobre dopadne.

ompi
6. feb 2013

@inusik1976 Tak to mi je ľúto 😢 a skúšate to stále ďalej? Ja som v lete, aby som bola presnejšia absolvovala IVM je to v podstate IVF, akurát ide o výber nezrelých vajíčok, ktoré dozrievajú v špeciálnom roztoku v embryologickom laboratóriu v nasledujúcich 12 hodinách. Mne sa podaril výber 2 vajíčok, z toho 1 zdegenerovalo a dozrelo iba 1. Následne sme museli čakať ďalších 24 hodín či sa začne proces množenia buniek po napichnutí spermie. Čakanie na telefonát bolo nekonečné ale úspešné. Vkladali mi teda po 4 dňoch 8-bunkové embryo - malého bojovníka, ako som si ho vtedy nazvala... Napriek tomu to dopadlo zle. Je pravde podobné, že po druhý krát absolvujeme znovu IVM, vraj v tomto prípade by nemalo prísť k hyperstimulačnému syndrómu... Moc, moc ti prajem úspešnejší krok v tomto roku k splneniu nášho sna... 😕

nienna
6. feb 2013

@kraskanz1 fíha, to sa mi páči že sú takí precízni. asi fakt dobré centrum. to ti verím že by si už bežala k dr. no asi by ti toho veľa nepovedali, zajtra robíš ten clearblue test, čo? teším na fotku 🙂 neboj všetko bude o.k. ale ajtak budem držať palce.

kraskanz1
6. feb 2013

@ompi Ako keby som samu seba citala astaa nadvaha neuspesne ivf inzulinova rezistencia atd...neboj zabere to a otehotnies prirodzene len ho papaj...🙂 drzim palceky

kraskanz1
6. feb 2013

@nienna no bodajby to tak nebrali ked im pacientky po rokoch maju ovolaciu urobia vsetko preto aby to vyslo...ja dufam ze to dobre dopadne uz hadam len nebudeme mat taku smolu po tych rokoch...a ty kolkaty mesiac papas inofolic?

nienna
6. feb 2013

@kraskanz1 no ale už len to sa mi na nich páči že vás hned netlačili do IVF. že dali prednosť menej drastickým metódam. a ja beriem inofolic 48my deň. hmmm som si myslela že už dlhšie ale teraz som to bola spočítať že koľko mi ubudlo a len toľko hmm. takže ešte asi nemôžem čakať zázraky. ale rozmýšľam že tiež si zvýšim dávku na 2x denne, lebo doteraz som brala len jeden sáčok, kvôli metforminu, ale kašlem na to, som netrpezlivá 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre