IVF soft - podarilo sa vám otehotnieť?

esther03
28. jún 2010

Ahojte, caká ma ivf soft, stimulujem clostilbegytom. Mali ste niektorá niečo podobne? Podarilo sa vám otehotnieť. Napíšte mi prosím svoje skúsenosti.

latvia
28. jún 2010

zadaj do vyhladavaca clostilbegyt alebo IVF a vyhodit ti to kopec tem kde sa o tom rozprava 😉

esther03
autor
28. jún 2010

Latvia, to som skusala, ale baby beru clostil na ovulku nie ako stimulaciu pred ivf (a tam je dost podstatny rozdiel v mnozstve i case kedy sa berie) a ked som dala do vyhladavaca ivf nasla som zväcsa len klasicke, so silnou stimulkou (co je tiez uplne ine). O softe len kde tu, malo infosiek, preto som zalozila tuto temu, aby sme si vymienali skusenosti 😉 .

esther03
autor
28. jún 2010

danu, ja som pouzila vyhladavac este predtym ako som zalozila tuto temu 😉 Bohuzial, ani v tych temach co si mi hodila link nie je nic, co by sa tykalo konkretne IVF soft. Vies, mna nezauima klasicke IVF lebo sa ma netyka 😒

sniesko0
29. jún 2010

esther ahoj, aj mna by zaujímalo IVF Soft, pretože klasické IVF som si už 3x prečerpala cez poistovnu a preto teraz rozmýšlam o softe ako samoplatca. Takže by ma zaujímalo ako to prebieha a s akými liekmi.Koľko sa platí za samotný úkon a kolko sa platí za lieky.

rebeca_1
29. jún 2010

Ahojte baby, ja idem do IVF soft programu teraz v polovici jula.
Ale tym, ze mam PCO a mala som uz aj vysoky stupen OHSS pre ktory som bola aj hospitalizovana, budem uzivat len 2 tablety denne clostilu. Rano a vecer. Dali mi zatial velmi slabe davky a postupne budeme zvysovat. IVF soft v Brne stoji 13 000 cz a ICSI i vajicko 1 000 cz.
Drzim Vam palce!

rebeca_1
29. jún 2010

@esther03 my sme tusim stretali aj v temicke Ferti 2, vsak?

esther03
autor
30. jún 2010

snieska, neviem ako to chodi na SK, lebo o softe so mnou dr. velmi hovorit nechcel, tak sme sa rozhodli pre Cechy a unicu, vyjde nas to na asi 800Eur (vseho vsudy) 😉 aj s ICSI a hatchingom. Teraz do stimulovala 5 dni clostilom a zajtra idem na kontrolu, tak uvidime....
rebeca ahooj, jasne ze sa pozname 😉 Ja som dostala clostiln 1-1-1 od tretieho do siedmeho dna, tak uvidim co zajtra, ci sa nejake vajko spravilo. Ty ides do Brna ci na SK?

kajka39
30. jún 2010

ahojte,chcem sa podelit tiez o skusenost zatial len teoreticku so Softom.
Idem v septembri skusit SOFT v CR-Brne, nakolko u nas na Slovensku mi to zamietli a vobec sa o tom nechceli bavit.
Mam za sebou 2x IVF na Slov. neuspesne. Folikulov som mala dost 12 a 6ks ,ale po PK sa prestali vyvyjat a zacali sa degenerovat. Pri Softe je väcsia sanca, ze vajicka budu kvalitnejsie a v mojom pripade ani nie je potrebne telo vraj dopovat takymi velkymi davkami hormonov, lebo efekt u starsich zien po 32,33,34r...moze vraj byt prave opacny. To znamena. vela vajicok, ale slabych ktore nevydrzia a nechytia sa...
U mladsich 25-30r. je vraj klasicke IVF v pohode, tam to ma zelany efekt. Vajicka su mlade a silne schopne kvalitne sa oplodnit.
Pristup v Brne bol uzastny, ich postupy setria hlavne nase telo pred konskymi davkami hormonov!!!
No nie je to pravidlo. Paci sa mi , ze maju individualny pristup ku kazdej a stimulku posudzuju individualne podla vysledkov a daneho problemu. Uz nehovorim o tom, ze financny rozdiel je obrovsky IVF ISCI v SR 2000-2300€ /ako samoplatca/
SOFT v CR 13000kč so vsetkym /et,isci,pk../
Vsetkym odporucam, aby sa uz pred 1-vym IVF pokusom informovali vo viacerych centrach a zvazili podla daneho problemu. Ja, ak by som vedela o tejto moznosti pred 1IVF urcite sa pren rozhodnem. Presvedcili ma argumenty a osobny, infividualny pristup.
Tam skor odporucaju lahsiu formu s minimalnou stimulaciou /nezabudajte, ze zalezi od diagnozy partnerov/ . V nasom pripade nemame ziadnu okrem toho, ze mi tikaju biolog. hodiny ..... ale verim, ze sa to podari.
A zelam to aj kazdej z vas 🙂 🙂

rebeca_1
1. júl 2010

@esther03 drzim palce! Takze ty uz stimulujes? No super..
Ja som zmenila centrum, som v Reprofite.

esther03
autor
1. júl 2010

ahojte kocky, som rada, ze sa to tu tak pekne rozrasta 🙂 Verim, ze sa nam vsetkym podari coskoro tejulkovat. 😵
kajka39 velmi drzim palce, presne ten isty nazor mam aj ja. Na SK uplna ignoracia softu. Ja som si napriklad klasicke ivf s konskymi davkami nemohla dovolit kvoli rodinnej predispozicii. Tak som hladala alternativu, lebo nikto mi ju neponukol sam. Az v CZ. My mame problem len u mm, takze uvidime ci sa zadari 🙂
rebeca, ja som v unice, dnes som 10DC a mam 7 vajok (styri mensie a tri krasne velke) 😵 😵 😵 😵 . A to si ani nechcem predstavit co by so mnou spravila klasika. Kolko ta vyjde soft v reprofite?

rikuska21
2. júl 2010

ahojte , tiez sa pripojim, ja mam za sebou klsika IVF na SK, a teraz idem do softu v brne, on 2-6 dna 3x1 clostilbegyt, a uvidi sa ako zaregujem,
tiez som vybrala tuto volbu kkvoli ohss,

esther03
autor
2. júl 2010

rikuska21 ahooj, ked sa mozem spytat, aky mate probelm ked musite na ivf? Inak mas rovnaku stimulku ako ja 🙂 Drzim palce nech to vyjde 😉

rikuska21
2. júl 2010

mame uz jedno ivf za sebou, mam choru stitnu zlazu, vytvaram si pritilatky na manzelove spermie , mam endometriozu , trombofilnu mutaciu , a snad by aj stacilo, aha , este aj PCO
nech sa vam dari

rebeca_1
3. júl 2010

@rikuska21 ty negativistka jedna! Mysli pozitivne!
Som hrozne rada, ze si sa napojila na konika....
Tak ides vyskusat tu stimulku len tak bez nicoho, s clostilom a na IVF by si isla az v auguste?
Drzim palce a prajem prijemnu dovolenku, dobre si oddychnite!

rikuska21
4. júl 2010

babule, mali ste clostil nasadeni, a skusali ste niektora z vas prirodzene,????

idem na dovcu a 10 den mi vychadza tam, tak nemozem ist na uzt, ci to risknut a ist az na 13den na utz, alebo ,,,,,,,
neviete kedy zvyknu odobrat vajka pri soft stimulke???????

pekny slnecny dnik

rebeca_1
4. júl 2010

@rikuska21 OPU aj pri softe vychadza cca 11-14 DC

esther03
autor
6. júl 2010

rikuska21 ja som si na 12DC pichala uz pregnyl a 14DC bolo OPU a uz som sa dost bala aby nepraskol. Mne sa spravilo s clostikom 7 vajok, na odobratie boli tri, ale len jedno pouzitelne na ICSI. Tak dnes sa dozviem ci sa embryjko vyvija. A ty si mala len clostil ci aj nieco ine?

janula18
6. júl 2010

@kajka39 ahoj, ja idem na soft do Brna v auguste. Ale ta cena neviem. lebo čo som sa pýtala tak to stojí tých 13 tis kč + 1000 za ICSi za každé vajko, a PK je 6000.

esther03
autor
6. júl 2010

janula18 a kam ides? Ja som bola v unice. Inak PK sa pri softe nedava, len v pripade, ze by bolo vela vajok, ale zvycajne byvaju 2-3 a v tom pripade je PK zbytocna (nie je dovod selektovat najlepsie), lebo v maternici je embryjku lepsie 😉

janula18
6. júl 2010

iden do reprofit Brno. Ja viem že Pk sa nemusí dávať, ale kamarátka teraz mala lebo mali pri softe 8 vajok. a po Pk jej ostali 4.
Tak neviem koľko ich budem mať ja, ale mrazia embria až po PK

kajka39
6. júl 2010

ahojte vsetky!! 🙂 🙂 🙂
janula, mne lekar vravel, ze konecna cena so vsetkym ci bude PK alebo nie je 13000kc, tak neviem 2x mi to zopakoval. Skus sa este informovat pre istotu. Drzim Ti palceky. Ja sa chystam zaciatkom septembra, podla toho ako dostanem cyklus, teraz sa mi troska posunul a medzi tym ideme na dovolenku, takze zmena moze urobit svoje... Cesta je dlha, ale staci tam ist na OPU a ET, takze do Martina som absolvovala cestu 6x, ked to preratam je to to iste.... 🙂 nevadi, len nech sa podari 😀
PK sa hodnoti podla poctu a kvality, rozhoduju sa po OPU a oplodneni. Ak je ich 2-3 tak je ET ihned aj 2-3den po oplodneni, tak ako pise ester.....
rikuska-drzim palceky tiez!

janula18
6. júl 2010

@kajka39 to si bola priamo v Brne reprofit? Ktorý doktor ti to hovoril, lebo my sme na konzultácii neboli, len som písala na mail ohladne cien. Ale kamarátka tam bola asi 2 mesiace dozadu ale nemali Icsi a Pk musela platiť. A ešte aj nejakým 2500 korún za vyšetrenie krvy čo musí byť ked mrazia, a to jej brali hned pri OPU tu krv a to ešte nevedeli či bude niečo na mrazenie.
Tak neviem, ale ja myslím že si nemusím robiť starosť kolko stojí PK, lebo teraz chcem vklad bez toho a dokonca budem rada ak vôbec bude niečo na vklad aj na ten 3 den

kajka39
6. júl 2010

janula, ja som bola na pohovore v Reprofite u dr.Machaca, konzultacia bola zadarmo a o PK sa velmi bavit zatial nechcel, kedze ideme na soft az v septembri vravel, ze sa uvidi podla situacie a kolko vajok sa nastimuluje. Vraj ak budu 2-3 vhodne na ET, tak oni necakaju na ziadnu PK a vytvoria v tele zeny po ET tie najlepsie podmienky pre uchytenie./to su slova dr./ S tym nazorom som plne suhlasila, mala som dost stresov ked sme stale cakali do 6dna, myslim ze to ma vzdy dost zlomilo. Pri 1IUI som stimulovala clostilom 2x1tab,l 3-7den a mala som 4folikul, takze som sama zvedava ako to bude teraz.... tesim sa hlavne koli tomu, ze nebudem musiet pichat injekcie, verim ze to dopadne dobre ....
esther-u nas na SR ma s inym nazorom /soft/ sfukli ako pavucinu, ani vetu som nestihla dopovedat, tak ako hovoris aj ty. Ako to dnes dopadlo s embrijkom, dufam ze sa pekne deli.... 🙂
rikuska- kde ti robili test na protilatky proti spermiam? robi sa to z krvi?

kamilkka
6. júl 2010

ahojte - na slovensku sa nerobí soft IVF?
je medzi tym velky rozdiel?
ja viem iba že soft je miernejšie....
ale dokonca na stranke iscare sa píše o "navrat k prirode" - akože odoberu iba jedno vajko počas cyklu a
vložia jedno.....

janula18
7. júl 2010

@kajka39 mne poslal štelc aj ropis ako mám brať lieky takže budem mať clostil + menopur dopichávam. Takže ja sa injekciam nevyhnem. Ale zase mam naordinované len 75j denne plus ten clostil.

kajka39
7. júl 2010

janula kam chodis do centra?

janula18
7. júl 2010

ja som mala 2IVF v heliose martin a teraz chcem ísť na ten soft do Brna reprofit

kajka39
11. júl 2010

janula-tak drzim palce v Brne, mozno tam budeme v robnakom termine.... 😉 🙂

janula18
12. júl 2010

@kajka39 ja by som chcela začať začiatkom augusta, tak uvidím.
Inak ty budeš chodiť na kontrolne sono do Brna, alebo k svojmu doktorovi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre