Je nejaká šanca pri azoospermii. Nedá sa to zmeniť?

viva13
10. okt 2010

Dobrý deň,
je tu niekto taký, kto má podobný problém? Je posledná šanca umelé oplodnenie? Nedá sato nejako zmeniť tento stav? Dakujem Viva

katarina822
10. okt 2010

Ahoj azoospermie znamena ze ziadne spermie sa nenachadzaju v ejakuate. ☹ no mozno sa mylim na oplodnenie staci 1spermia ale bez nej to nejde. ☹ podla mna dalsi postup je u lekara kde bol vykonany spermiogram a ist do centra asistovanej reprodukcie na pohovor a uvidite ako dalej.urobi sa este 1spermiogram. neviem dodrzali ste pred testom 4dni sexualnej abstinencie.v prvom rade netreba sa vzdavat treba verit ze raz to vyjde.

sweat
12. okt 2010

Ahojky. Vsetko to zalezi od mnohych faktorov. V prvom rade si sama odpovedz na otazku,ci tato diagnoza je urcena len z jedneho vysetrenia spg. Ak ano,ziadna panika. Vyskedky su mnohokrat ovplivnovane stavom muzskeho organizmu,v ktorom sa nachadzal pred 3 mesiacmi,pretoze vyvin spemosov trva 72 dni. Takze ak bral napriklad atb, prekonal chripku atd...vsetko to moze skreslit vysledky. Ak bol vsak spg robeny opakovane a vzdy s rovnakym zaverom,odporucam najst dobreho androloga-urologa,ktory bude ochotny patrat po pricine,preco je to tak. Azoospermiu mnohokrat sposobuje varikokela (laicky nieco ako krcova zila na semeniku) ktora sa da do urciteho veku partnera operativne odstranit s perspektivou obnovy spermatogenezy. A toto by prave pri andrologickej prehliadke mal doky potvrdit alebo vytratit. Ak vsak viete pricinu,alebo snad po nej uz niekto patral a nedavaju vam nadeje na zlepsenie,v tom pripade odporucam car.

luciita
4. jan 2011

Ahoj Viva, azoospermia moze mat niekolko pricin. jedna pricina je ze sa spermie vobec nevytvaraju, teda semeniky su nefunkcne a dalsou moze by nejaky blok v semenovode koli ktoremu sa spermie nedostanu do ejakulatu. Treba absolvovat vysetrenie u urologa, ktroy presne zisti v com je problem. Ak sa spermie v semenikoch tvoria, vsetko je v poriadku, ale ak nie potom tvoj muz bude v najvacsej pravdepodobnosti neplodny 😢

little_miracle
9. jan 2011

Ak sa v ejakuláte nenachádzajú spermie, nemusí to ešte znamenať, že v tele muža sa netvoria. Existuje mikrochirurgický zákrok MESA/TESE - jedná sa o odber spermií z nadsemenníkov resp. tkaniva semenníkov. Je to ale zákrok, ktorý neprepláca zdravotná poisťovňa. Náklady sú ca. 1.000,- EUR.......každopádne je potrebné kontaktovať nektoré centrum asistovanej reprodukcie.
Držím palčeky 🙂

tinulkab
12. apr 2012

nám sa z azoospermie zmenilo na oligospermiu, velmi sme sa bali ze budeme musiet ist na TESA/MESE, ale chvalabohu sa nam nejake spermie objavili 😉 pomaha nam sikovny urolog (v pripade zaujmu vic do IP)

kiwisek
6. jún 2012

ahojky, ako pisu baby, zalezi na pricine... casto pomozu aj vitaminy. my sme brali profertil 3 mes., pak zistili malo TST, tak sa mm lieči. čítala som výborné referencie aj na MACU, kúpila som,ale nebudeme potrebovať...
mám MACU tej najvyššej kvality - úplne nové balenie 100 ks (exp.2014), nevyužijeme už... ak máte záujem, napíšte prosím IP, vic info na:
http://www.lekarna.cz/maca-tab-100/

stela11
7. feb 2013

ahojky mame ten isty problem ziadne spermie ....kupila som macu a zensen uzivame to 2tyzdne obaja a cakame na vysledok ci nejaky bude🙂)......akurat mam biely husty vytok(doteraz som bola v poriadku) teraz nerozumiem ci to je z toho zensenu alebo z coho....dam vediet ako sme dopadli....

hencsike
10. mar 2014

k

seraa
16. júl 2014

zistite si o hormonalnej liecbe ale nie v centrach tam ide o biznis a o ivf

adulka1979
30. jan 2015

Je tu niekto, koho partner mal azoospermiu a predsa sa podarilo bábo prirodzene? Ďakujem.

veramo
2. feb 2015

ked je tam azoospermia prirodzene asi neotehotnies, lebo nemas z coho, ked spermie niesu v ejakulate. my mame rovnaky problem, ideme naplno uz pomaly 10r a nic z toho. cez M/T operaciu nam nasli spermie, podarilo sa aj oplodnit, 2x som bola na IVf a nic. odporucam navstivit androloga dr.Kočího z Prahy. zevraj dokaze robit zazraky, ja mu verim. sme k nemu objednany koncom februara. na Slovensku sa nikto nevenuje problematike u chlapov, vsetci z nas chcu len vytiahnut peniaze.

zuzik16
10. apr 2015

ale ja mam pocit že aj dr.kočí ťaha peniaze z ludi...je to neskutočné, čo si učtuje za odbery, vysetrenia, sona atd až po samotnu operaciu ktora je dvojnasobne drahšia ako v bežnom centre.....a častokrat vysledok tiež nulovy.....my sme zvažovali že tiež navstivime dr.kočiho v prahe, ale po tom čo som čitala (a nebolo toho malo), radsej skusime čomožno najviac tu na slovensku....viem ž e je to tam drahe lebo to neplati poistovna, ale predsa zaleži na neho či bude mať zmluvy s poistovnami alebo nie....jemu môže byť jedno či mu tie ukony preplati sam pacient alebo poistovne....

dm2
19. jún 2015

ahojte, mate niektora skusenosti s homeopatiou pri liečbe azoospermie? 🙂

cleo253
6. sep 2015

Aj mna by to zaujimalo

krristin
28. sep 2015

Mna by tiez zaujimalo ci sa niekto vyliecil z azospermie a ak ano ako? Citala som x prispevkov kde minuli posledne centy a dokt sa zlutovali a zrazu liecba a mimi...

chantall79
10. aug 2017

@tinulkab
Stara tema ale stale viac aktualna...vedela by si nam poradit?manzel ma azoo skusame vselico,momentalne ma zacat hormonalnu liecbu ale rada si necham poradit.dakujem

pauliq
15. feb 2018

@chantall79 ahoj prosím tá kto Vám poradil hormonálnu liečbu a akú? My sme absolvovali MT aj IVF a aj tak nič 😕

dm2
19. mar 2018

@pauliq a pri mt vam nasli spermie? Držím prsty aby všetko vyšlo...a aké mal tvoj partner hormonálne výsledky?

pauliq
19. mar 2018

Ahoj
Ďakujem za odpoved
Áno našli aj mame zmrazené
Pozriem to zajtra a poslem ale sú tie výsledky staré už 2-3 roky

dm2
19. mar 2018

@pauliq držím veľmi palce, nám to bohužiaľ nevyšlo 😔

chantall79
4. apr 2018

zdravim, moj manzel si pichal pregnyl ale po dvoch mesiacoch to vzdal ze mu to nerobi dobre hlavne psychicky... vzdali sme to... ale drzime palce, netusim uz ci existuje nejaka ina moznost, nam nenasli ziadne spermie

19mirka90
20. jún 2018

Ahojte, ako prebieha vysetrenie u urologa ked ma partner diagnozu azospermiu ?

pauliq
20. jún 2018

@19mirka90 ahoj urolog pochyta a urobi sono. Ak myslis uz operacne tak urobia maly rez na miesku a vyberu spermie
Moj muz to zvladol uplne v pohode trosku pobolievalo ale dalo sa to

19mirka90
21. jún 2018

Myslim ked si u urologa ze co robi.. alo postupuje s vysetrenim , ako vysetrenie prebieha... a ked dojde k tomu aby narezali semeniky za to sa plati ? Ked sa robi MESE alebo TESE dakujem

19mirka90
21. jún 2018

@pauliq dole nizsie je odp. 🙂

oslo1
21. jún 2018

Ahojte, aj moj manzel mal azoospermiu, ked sme sa to dozvedeli, bolo to hrozne. Bol na velmi vela vysetreniach, nikdy nic nezistili. Bol na chirurgickom odbere spermii, bohuzial ivf nam nevyslo.
Potom som mu kupila speci vitaminy pre chlapsku plodnost, doplnila zinok a za 3 mesiace uz mal spermie. Bohuzial neboli dobrej kvality, tak nam ani druhe ivf nevyslo.
Presiel pomaly rok, isli sme do tretieho ivf. Z cerstvych spermii. Fresh cycle nevysiel. Ale mrazeny ano. Dnes mame nadherne tyzdnove babatko.
Sorry za dlhy prispevok. Ino to vyzera velmi depresivne, ale treba vzdy bojovat.

pauliq
21. jún 2018

@oslo1 super gratulujem ❤️

pamelaandersom
8. jan 2019

@tinulkab Ahoj prosím vás máme problém s otehotnenim mojmanžel má azospermiu prosim vás viete mi povedať ktorí lekár vám pomohol? Budem vám vdacna. V daka

tinulkab
9. jan 2019

@pamelaandersom mudr. Homza

pamelaandersom
10. jan 2019

@tinulkab ahoj ďakujem. A odkiaľ je, gde robí? Vieš strašne sa trapime z manželom sme boli na testi spermiograme už 3krat bolo 0 počet a 0 pohiblivost.tak nám urolog povedal podla výsledky že manžel je neplodny ale žiadne ine vyšetrenie mu ne spravil okrem hormonalni profil a to má poriadku. Tak patram po neakeho odbornika ktorí nám pomôže. Aj ked manžel je ešte mladý neviem neviem či neni problém práve vtom že sa spermie ešte ne vytvárajú. Už neviem či si mám otom misliet sme zúfalé. Dakujem za odpis..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre