Obezita a umelé oplodnenie

tahia24
17. jan 2012

Ahoj mala bi som ist na umele oplodnenie,ale neviem či nevadi tomu aby sa vajičko vo mne ujalo ked važim 110kg,a mam 24r,meriam 172cm.Dakujem

hadassah
17. jan 2012

@tahia24 na to sa spýtaj doktora v centre.

gerdusha
4. feb 2012

@tahia24 ,

tato tema sa tyka trochu aj mna, tak som sa na to pytala a co to nastudovala na internete.
vsade vsade sa hovori, ze obezita nepomaha ivf, treba viac hormonov do tela, pretoze v tej hore tuku zle funguju...a ak to vyjde, je vyssie riziko potratu.
je treba poznat svoje BMI /na nete je niekolko BMI kalkulaciek, najdes velmi lahko/...pri BMI nad 35 sa sance velmi znizuju, mnohe zahranicne a aj slovenske centra odmietaju robit ivf , ak je BMI nad 35...myslim, ze najma kvoli tomu, ze tam vidia malu sancu a je to istym sposobom pre zdravotne poistovne tym padom drahy a zbytocny vykon...a je tu aj zdravotna sttranka pacientky...

je jasne,ze su zeny, ktore otehotneli aj s vyssim BMI...ale je to skor vynimka...

takze tak...nic sa neda robit, treba na tom popracovat...ja som uz zacala 😉 , drzim palce v kazdom pripade

ivka3901
5. feb 2012

@tahia24 ahoj toto je aj moj prípad síce už mám za sebou 3 IVF a pomaly sa chystáme na 4 pokus a som tiež silnejšej postavy tak asi ako ty tie mieri a možem ti povedať,že 1 krát sa nepodarilo a 2 krát áno síce som mala zamlknutý potrat v 9 mesiaci,ale aj tak ten pocit,že som tehotná stál zato 🙂

gerdusha
6. feb 2012

@ivka3901 ,
zamlknuty potrat v 9 mesiaci??

ivka3901
6. feb 2012

@gerdusha opravujem v 9 týždni!
mám v tom trošku chaos,lebo mám rozbehnuté dalšie fora 🙂

merry_v
6. feb 2012

@ivka3901
silnejšej postavy to je cca koľko kg? ☹

ivka3901
7. feb 2012

@merry_v to je 170 cm a 120 kg tak asi približne

modra
7. feb 2012

@ivka3901 Ivka ja som mozno ta posledna ktora by ti mala radit a viem ze do tejto temy to nepatri ale nahodou som sem zabludila a citala som ze sa chystas na 4 IVF.. Drzim ti moc palce ale podla mna by si mala trosku zhodit a uvidis urcite by sa ti to podarilo aj prirodzene.. Ak teda nemas iny problem.. Ja ti to hovorim z vlastnej skusenosti lebo ja som tie dobre pri sebe a snazili sme sa xy rokov ale ked som schudla tak som hned otehotnela.. Je to fakt pravda ten tuk ma nieco do seba ze zabranuje asi tym hormonom nieco alebo co.. neviem ale iste je to ze ked som schudla tak sa to podarilo.. drzim palce 🙂

gerdusha
7. feb 2012

ved si zoberte napriklad "hviezdy" co tancovali v Lets dance...kolke z nich pocas alebo po show otehotneli? teraz ma v rychlosti napada len peta polniska, ale viem, ze sme s kolegynami naratali minim 3...a takisto aj v ceskej verzii...proste zbavili sa nejakych tych kil navyse a telu pomohli...
@ivka3901

ivka3901
7. feb 2012

@modra ja som už nadtým uvažovala,ale liečim sa na štítnu žľazu a zistili mi protilátky voči spermiám a budem brať prednison a z toho sa priberá,ale ak sa náhodou 4 okus nepodarí tak by som chcela do leta niečo schudnúť 🙂

gerdusha
7. feb 2012

urcite sa lahsie cita, ze vaha s tym nema nic spolocne...kasli na to, nemusis sa snazit...ale tak to proste nejde...ja sa uz 2 tyzdne snazim dodrziavat zdravy rezim, stravujem sa velmi rozumne a aj cvicim...proste som si dala na chladnicku fotku z ultrazvuku, ked embryjko malo 6 tyzdnov a 2 tyzdne na to som potratila...o par mesiacov takmer rovnaky scenar...proste to uz nechcem opakovat a viem, ze aj zhodenie tych kil je jedna z ciest, ako tomu pomoct...

tak som si dala tu fotecku na chladnicku, pre pripad, ze by som chcela zlyhat...

gerdusha
7. feb 2012

z tej 10 mg davky prednisonu sa nepribera...🙂...dalsia vyhovorka 🙂

gerdusha
7. feb 2012

tu sa o tom pise /vyzkum/
The group noted the women's BMI before treatment – a figure between 25 and 29.9 is classed as overweight, while over 30 is obese. Around 44 per cent of women who were obese had a miscarriage compared with 19 per cent of those at a healthy weight. Around 33 per cent of women who were overweight but not obese miscarried.

cize: zeny s BMI od 25-29 boli klasifikovane ako s nadvahou, tie co mali BMI nad 30 ako obezne. Okolo 44 percent obeznych zien malo potrat, 33 percent s nadvahou a len 19 percent zien so "zdravou vahou"

na nete sa najde mraky velmi obdobnych vyzkumov...asi zniem hnusne a prisne...ale hold MUSIME SO SEBOU NIECO robit!

modra
7. feb 2012

@gerdusha
@ivka3901
no je to tak baby, proste to musi ist dole ci chceme alebo nie pretoze aj to je jedna z dolezitych faktorov preco sme neotehotneli.. Lahko sa to pise to je pravda a horsie robi ale proste asi nic ine nezostava :( bohuzial.. velmi to prajem kazdej z vas aby sa vam to podarilo ale keby som este raz chcela byt tehotna tak urcite aspon o 20 kilo lahsia viem to porovnat lebo teraz som znova pribrala a neviem si predstavit ako by som teraz rodila.. By ma asi porazilo.. a ci chceme alebo nie aj lekari potom tak pristupuju k nam moletnejsim :( :(

zuzumatel
12. feb 2012

Holky moje,ja si myslím,že je to aj o vnútornej pohode... Ak je budúca mamička pod stresom,tak to nie je dobre. Tak je to aj s chudnutím, náhle zhodenie nejakých kíl, je stres pre organizmus. Preto si myslím,že keď chudnúť, tak s rozumom 🙂 Ale aby ste si nemysleli,že vám tu mudruje nejaká štíhla 🙂 Keď som po IVF otehotnela ( na druhý pokus ), mala som 116kg a keď som rodila,tak skoro 140kg... Všetkým kočkám držím palce, či pri snažení, alebo pri chudnutí 🙂 Každej jednej želám,aby mala krásnu zdravú rodinu...

ivka3901
12. feb 2012

@zuzumatel si milá a dám ti za pravdu,že je to tak já som na tom rovnako momentálne

zuzumatel
13. feb 2012

@ivka3901 🙂 len pozitívne mysli 🙂 všetko sa podarí...

nikuskaska
17. jan 2017

Viem, ze je to starsia diskusia.....mate nove skusenosti niektora?

vrds
22. feb 2017

@nikuskaska ja mam 190cm a 114kg. akurat som v stiumulacii, ale folikuly mi nerastu. dnes mam 9 den stimulacie a foliky mam len 8mm!!! sama neviem co mam este pre to urobit
je lepsie ked mas nejaky tuk a najlepsie 4-5 cm, aspon ti maju kde pichat injekcie....
mne nereaguju spravne, lebo mam na figu receptory - (potvrdene genetickou), tak musim mat vacsie davky, co na zaciatku pri PCO ti jednoducho nepredpisu... pri PCO nevedia ako sa budu spravat vajecniky a ako zareagujes. preto su opatrni... :(
tak bojujem... nieje to o vahe. poznam vela nad 120kg a mali dieta prirodzene. o vahe to iste nieje. a tie co tvrdia ze ano, nevedia o com to je.

dharmasanata
22. feb 2017

Žienky čo ste obezne a máte taký problém s otehotnením prečo nechudnete? Ja som tiež bucla a snažím sa chudnúť až keď príde čas aby som nemala problém. Kamarátka má tiež cez 100kg a strašný problém otehotnieť...a aj ka keď som mala okolo stovky tak som sa pokúšala o bábo bolo to neuspešné..ďalšej sa síce podarilo otehotnieť ale mala potom rizikové aj cukrovku a neviem čo ešte...nieje lepšie vytvoriť zdravé prostredie pre bábätká? Nikoho nesudim len skúste najprv schudnúť potom možno nebude treba ani umelé oplodnenie... držím palce ;)

vrds
22. feb 2017

@dharmasanata pretoze niekedy sa to proste neda. vacsina zien ma problemy so stitnou zlazou a jednoducho ked si na liekoch, tak sa aj posrat mozes, ale dole ta vaha nejde :(

dharmasanata
22. feb 2017

@vrds aha to neviem ako to je ak sa človek lieči na štítnu...v podstate som mala o tom iny obraz lebo kamarátka odmalička má problém so štátnou lieči sa na to ale nikdy z liečby nepribrala.. a aj vraj mnohé to majú za vyhovorku .. ale to ja neviem lebo ja s tým problém asi nemám.. ja len rada papám 😀

luci74
22. feb 2017

Nechcem byť zlá ani nič...ale baby treba schudnúť..120kg ? nieste žiadne vorvane, ale ženy...tak šup šup niečo so sebou robiť a potom užívať si svoje telo a potom baby držím palce každej jednej 🙂

alexa933
22. feb 2017

Mam kamosku co ma 115 kg a ma 👶 po ivf. Ono vsetko neni len o vahe si zas myslim . 😉

gumimaci
22. feb 2017

@dharmasanata ano je to vyhovorka. 😉 v sucasnosti ma vela zien nejaky problem so SZ, aj ja mam a nevedela by som kebyze mi nerobia skrining 😀 endokrinologicka mi povedala, ze to uz je civilizacne ochorenie, proste zivotny styl, prostredie atd atd.
Ale vacsina obeznych ludi ma zdravotne problemy sposobene obezitou, a nie ze obezita je nasledok zdravotnych problemov. Viem to, mam to doma .-D

vrds
22. feb 2017

@gumimaci @dharmasanata
viete toto ma vie vzdy rozculit.
1. to nieje vyhovorka. viete ako sa citi zena ked uz o 15:00 poobede je unavena na smrt a zatvaraju sa jej oci pri soferovani z prace domov? Viete ako sa zena citi ked sa rano zobudi a boli ju kazda kost v tele a ani nema pocit ze spala? ak nie vobec nemate paru o com pisete. su rozne formy ochorenia. to ze ste o tom nevedeli len znamena ze ste bola podchytena na zaciatku... mne diagnostikovali SPRAVNU diagnozu po 4 rokoch!!!!!!!!!!!!!! uz som bola v stadiu operacie, aby mi ju rovno vyoperovali. dostala som sa do stadia kedy som uz nevidela periferne! prejst 4 poschodia bolo pre mna ako zabehnut maraton a to som vazila 70kg. samozrejme vaha sla hore, rok co rok +15kg a nech som robila co som chcela nic nepomohlo, potom som to prestala riesit a az potom sa mi to apson zastavilo..... neviete nic pochopit co tie zeny prezivaju a ani neviete ake to je to skutocne prezit lebo ste to sama neprezila. ja ked som vazila 62kg pri 190cm tiez som si myslela ze staci nezrat a cvicit. teraz uz ten nazor nemam.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre