Poisťovňa nám zamietla mimotelové oplodnenie

brmbola
19. nov 2014

tak a dockala som sa toho slavneho telefonatu ale bohuzial s negativnou odpovedou ze ivf nam poistovna zamieta nakolko nesplname ich poziadavky. maqte podobnu skusenost?

eeveeliin
19. nov 2014

@brmbola ahoj...a v com bol problem? Ake poziadavky ste nesplnili?

nina2014
19. nov 2014

fuuuuuuuuha tak s tým som sa ešte nestretla a to mám kopec kamarátiek po umelom oplodnení a nebol vôbec žiaden problém,dokonca aj ja sama som to celé absolvovala a všetko prebehlo v poriadku.aso by som si to zisťovala u poisťovne,že kde je problém,pokial viem vždy zvyknú schvaľovať tak neviem.

bubinko1506
19. nov 2014

kocky nestraste ma, tiez cakame na schvalenie ☹
v ktorej si poistovni a preco vam to neschvalili?

dalilallit
19. nov 2014

jedna baba vcera v skupinke o IVF tiez pisala, ze jej zamietli ziadost tusim v Dovere... vraj tam maju nejaku novu komisiu, co nie su odbornici, tak jej zamietli ziadost

brmbola
autor
19. nov 2014

Zevraj nesplname ich poziadavky na ivf.ja som ok manzel mal prvy sperm.katastrofalny hned nas posielali na ivf ale absolvovali sme |U| po druhom sperm.boli vysledky ovela lepsie a podla toho asi usudili ze to nepotrebujeme neviem ake maju tabulky na bodovanie ale som z toho sklamana...

eeveeliin
19. nov 2014

@brmbola no sakra...ja som tiez ok, ale priatel ma spg hrozny, patologia nad 96%. Tak to sa dost obavam, ze nam to tiez neschvalia... aku mas poistovnu? V akom car ste?

michaela1905
19. nov 2014

@brmbola Ak môžem otázočku... ste samoplatci (SZČO alebo dobrovoľne nezamestnaní) alebo ste normálne zamestnaní?? A v ktorej poisťovni Vám to zamietli?? Žiadosť sa posiela iba na moju poisťovňu alebo aj na poisťovňu partnera??

brmbola
autor
19. nov 2014

@eeveeliin sme v heliose martin a mame doveru ale napadlo ma ci to nie je aj kvoli tomu ze je koniec roka a maju vycerpane limity neviem co si mam o tom mysliet

brmbola
autor
19. nov 2014

@michaela1905 sme normalne zamestnany, mame rovnakke poistovne

eeveeliin
19. nov 2014

@brmbola tiez mame doveru a my sme tiez v mt, ale v iscare. No uvidime..To by toho mojho chlapa vobec nepovzbudilo, keby to este aj takto dopadlo, dost co je mimo z toho, ze nema "kamosov" v poriadku.

michaela1905
19. nov 2014

@brmbola aha..lebo my sme obaja samoplatci..tak tiež sa bojíme...lebo nie vždy sa nám dá včas platiť poistné...tak uvidíme... ja mám všeobecnú a manžel dôveru... ale žiadosť sa posiela asi len do mojej poisťovne...či aj do partnerovej?

17alexis
19. nov 2014

@brmbola informuj sa priamo v poisťovni. Ja som bola na operácii, ktorú mi schválili v podstate bleskovo. Operácie schváľujú do troch dní, hoci nemocnici, ktoré sú antidôverne orientované, kážu čakať pacientom 6 týždňov (to bol aj môj pripad a potom im klapli zuby, že čakám len 9 dní). Neviem, či na takéto zákroky majú limity alebo nie, ale informuj sa, aj na podmienky aké majú. Držím palce.

tinus8
19. nov 2014

@brmbola všzp je v tychto pripadoch NAJ, i ked ako velka poistovna ma bordel a dajme tomu, ze neplati lekarom podla ich staznosti 😉 ale co sa tyka schvalovania a preplatenia (aj velkych a zavaznych operacii), tak robia najmensi problem, mozno je cas zmenit poistovnu 😉 .... este taka rada na okraj, zatial sa skusit len "povyhrazat", ze zmenite poistovnu 😀

maznacik007
19. nov 2014

@brmbola dovera ma problemy so schvalovanim liecby tak celkovo nielen pri IVF mozno keby ste sli do pentackeho centra pre IVF tak by to bolo lepsie... ale neschvaluju ani onko liecbu, operacie detom atd...

vseobecka je oproti nim v tomto super.... 😉 ale poistovnu uz nezmenis teraz .. bolo treba do konca septembra ..

eeveeliin
19. nov 2014

No moj chlap hned povedal, ze ak by to neschvalili, tak menime poistovnu, len to je zas dalsi rok navyse ☹ snad nam to schvalia

trish31
19. nov 2014

@brmbola no pockaj...velmi malo krat sa stane ze sa zamietne preplatenie liecby na zaklade vysledkov spermiogramu...podstatna si ty...takze si zavolaj do poistovne a zisti si co sa stalo...z mojej praxe v poistovni viem ze sa naozaj v malych percentach stalo ze sa IVF nepreplatilo..a koli limitom to nebude

michaela1905
19. nov 2014

@trish31 A nedoplatok na poistení môže byť dôvodom na zamietnutie?

trish31
19. nov 2014

@michaela1905 samozrejme

brmbola
autor
19. nov 2014

Nemam ziadny nedoplatok na poistovni musim sa porozpravat s doktorom

magdus999
20. nov 2014

@brmbola tak to je veľmi zvláštne.....my máme síce všeobecnú, ale sme obaja úplne zdraví, manžel má nadpriemerné hodnoty a mne na nič neprišli, čoho by sa chytili a schválili ..... nechápem tej ich logike

brmbola
autor
20. nov 2014

@magdus999 a boli ste aj na inseminacii?

magdus999
20. nov 2014

@brmbola ano,jeden krat

kikina84
20. nov 2014

@brmbola nemoze byt ze mate dlhy na poistnom? v tychto pripadoch zvyknu nepreplacat nejake ukony....treba pozistovat

brmbola
autor
20. nov 2014

@kikina84 nie som si vedoma toho ze by smemali nejake nedoplatky a bolo mi povedane ze s nasimi výsledkami nesplname ich poziadavky a nie je ziadno dokazane ze by som nemohla otehotniet bez ivf takze naozaj neviem este som sa s takymto niecim nestretla preto som otvorila tuto temu

brmbola
autor
20. nov 2014

@magdus999 a potom vas uz posielala na ivf alebo ste sa na to pytali sami? kam chodíte do centra?

magdus999
20. nov 2014

@brmbola na IUI sme boli v takom malom centre,je zamerane na jednodnovu chirurgiu. Potom som gyndosovi povedala ze tam uz nechcem ist a poslal ma do caru. Vybrala som si Helios. Ako diagnozu mi dali nezistena neplodnost. A schvalili na prvy sup. Ja som sa praveze vtedy bala ze neschvalia ked nemam ziadnu diagnozu,ze mi napisu aby sme sa snazili a nevidia dovod na IVF 😀

brmbola
autor
20. nov 2014

@magdus999 a kolko sa uz snazite?

eeveeliin
20. nov 2014

@brmbola a mali ste aj od urologa papiere? Mojmu robili spg v car, ale musel ist aj urologovi, vraj si to dovera vyzaduje. Urolog mu do papierov napisal, ze odporuca TESE.

brmbola
autor
20. nov 2014

@eeveeliin nie tie sme nemali nikto nam to povedal len sme vypisali papiere na poistovnu a cakali

bocianka123
20. nov 2014

@brmbola ale ved vám museli povedať dôvod zametnutia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre