Reprodukčná imunológia

lev1
15. okt 2012

Absolvovali ste v Bratislave reprodukčnú imunológiu, alebo aj iné imunologické testy, ktoré majú vplyv na plodnosť? Ak áno, tak prosím kde? Robili Vám nejaký súbor imunologických testov, alebo testy závisia od konkrétnej diagnózy páru? Aké máte skúsenosti s imunologickými testami v Tkaninovej Banke v Košiciach? Kde na Slovensku je možné absolvovať reprodukčné imunologické testy?

rot
25. okt 2012

@lev1 testy, myslím, že na rovnakej úrovni a v rovnakom rozsahu, už robí aj laboratórium imunológie Medirex v Bratislave. Robili mi veľmi komplexný súbor testov, ktorý som mala odporučený MUDr. Malíčkovou z repro-imuno v Prahe + sami navrhli ešte niektoré ďalšie markery, ktoré by mohli byť dôležité (napr. celiakia, hladina vit. D a niekoľko ďalších). Ak ťa bude zaujímať niečo podrobnejšie, pýtaj sa. 🙂

narcis11
26. okt 2012

kolko sa caka na termin do Medirexu? Je to na takej urovni ako Praha? Ma niekto skusenost? Rozmyslame ci Praha alebo Bratislava.......

rot
26. okt 2012

@narcis11 Ja som jeden týždeň volala MUDr. Girovskej z Medirexu a termín mi dala na druhý týždeň. Čaká sa dlho iba na výsledky, samozrejme, podľa toho, čo všetko budú robiť.
Ako som písala, v Prahe mi potvrdili, že to isté, čo robia oni (a MUDr. Malíčková robí naozaj veľmi podrobné testy), už robia aj v Medirexe. Napísala mi, čo všetko by mi mali spraviť a to mi aj spravili. A navyše, pani dr. Girovská tam sama ešte dopnila pár vecí, také, ktoré je dobré v kontexte plodnosti a otehotnenia zistiť (napr. celiakia, hladina vitamínu D a ďalšie).
Odporúčam konzultovať mailom s dr. Malíčkovou, je veľmi ochotná, mail sa dá nájsť na nete, aj tu na MK a následne sa ozvať do Medirexu a dohodnúť si termín odberu.

narcis11
29. okt 2012

to je co dlho sa caka na vysledky? Mesiac? Mozes mi prosim ta, rot, napisat cez IP kontakt na tu pani doktorku v Medirexe? Je treba aj vymenny listok alebo staci sa takto objednat?

narcis11
29. okt 2012

a ked mozem poprosit aj kontakt mailovy na dr.Malickovu. Dakujeeem

sally2401
29. okt 2012

@rot môžeš mi prosím poslať kontakt na medirex konkrétne na pani Dr. ďakujem

narcis11
30. okt 2012

@rot mozes mi prosim ta, poslat kontakt na tu doktorku z Medirexu? Dakujem

rot
31. okt 2012

@narcis11 ja čakám na výsledky už skoro mesiac, ale to preto, že sa dáva niečo z toho robiť aj do Košíc a tam čakajú, kým sa im nazbiera viac vzoriek. Ale prepdokladám, že čoskoro už budem mať výsledky kompletné. O niektorých ma už p. doktorka informovala aj telefonicky. Žiadanky treba, ale vystaví ti ich až lekárka s tým, že následne sa dajú potvrdiť u príslušných lekárov (gyn. + hemato, prípadne imuno/alergológ).
kontakty som vám poslala v IP. 🙂

noname26
31. okt 2012

no mne bolo povedane, ze len praha - ze v kosiciach je sice na to laboratorium, ale nie odbornici na medicinsku interpretaciu vysledkov a liecbu - ja som bola v prahe, lebo tam sa tomuto specialne venuju uz roky a maju vybornu uspesnost - neviem, mozno sa to uz zmenilo a robia sa testy aj na svk (podla mne dostupnych informacii z jari tohto roku to na takej urovni na svk nik nerobil - info od mojho imunologa), ale presvedcilo ma to, ze sa na to specializuju - a sama som dokazom ze uspesne - a praha je krajsia na predlzeny vikend coby vylet 😉

rot
31. okt 2012

@noname26 ja som konzultovala v Prahe, tam mi odporučili už aj Bratislavu, kde už, našťastie robia naozaj všetko to, čo Praha (začali tento rok). Okrem toho, keď budem mať výsledky, budem mať k nim konzultáciu (interpretáciu) priamo od imunologičky, ktorá mi tie odbery v BA sprostredkovala a rovnako sa tomu venuje. A určite budem konzultovať výsledky aj s lekárkou v Prahe 🙂 . Predpokladám, že mi navrhnú aj následnú liečbu, ak bude potrebná, takže to odkonzultujem hneď dvakrát .

noname26
31. okt 2012

@rot tak konecne mozem dat paci sa mi to - ze konecne uz aj u nas sa to robi - my sme boli v prahe vo februari

rot
31. okt 2012

aha a ešte drobnosť, pani dr. v Medirexe okrem toho, že mi dala spraviť všetko to, o čo som ju požiadala (teda všetko to, čo som mala skonzultované v Prahe), tak sama navrhla ešte ďalšie markery, napr. vitamín D, ktorý mi aj vyšiel na moje veľké prekvapenie, nízky. A zopár ďalších. 😉

rot
31. okt 2012

@noname26 ja som tiež počítala s Prahou, ale už to v rôznych témach som čítala, že sa čosi črtá aj v tom medirexe a už to pár dievčat absolvovalo, tak som pátrala a pýtala sa a je to tak. Tak uvidíme, čo bude ďalej.
A blahoželám k takému úspechu 😵

noname26
31. okt 2012

@rot dakujeme🙂)

katika125
2. nov 2012

ahojte rada by som sa vás spýtala, ak ste toto vyšetrenie absolvovali v BA, koľko ste platili. Dopočula som sa že v Prahe je to 6000 korún, tak by ma zaujímalo, či na slovensku to prepláca poisťovňa, alebo ste tiež platili a koľko. Ďakujem

rot
3. nov 2012

@katika125 ja som zatiaľ neplatila nič, dostala som žiadanky a potvrdili ich lekári podľa toho, či boli dané vyšetrenia v ich kompetencii (gyn., hemato alebo imunológ). Moje vyšetrenia boli napr. antifosfolipidové protilátky, protilátky proti zona pellucida a niekoľko ďalších - ktoré mi odporučila imunologička v Prahe + tie ktoré mi ešte k tomu doplnili už pri odbere v BA (napr. celiakia a pod.).
Môže sa stať, že poisťovňa sa ozve, ak niečo nebdue sedieť, lebo som tam nakoniec toho mala fakt dosť, ale podľa všetkého by to mali normálne uhradiť, tak uvidíme.

katika125
3. nov 2012

@rot ďakujem za odpoveď, my sa iba chystáme na takéto vyšetrenia a dozvedela som sa o tom poplatku v prahe, tak ma zaujímalo, či sa niečo platí aj u nás. Ja idem v utorok ku svojmu gynekológovi, tak sa na všetkých týchto vyšetreniach dohodneme. Ďakujem ešte raz 🙂

radina
3. nov 2012

Ahojte, ja som toto vysetrenie absolvovala pred 2 tyzdnami v Prahe. Vysledky este nemame. Tak vsadila som na skusenosti. Stalo nas to 7 tis cz.

nika19
12. nov 2012

@rot Ahoj, vieš mi pls. poslať kontakt na MUDr. Girovskú, keďže stále sa nám nedarí IVF (už po tretí krát), vždy po 3-4 týždni odíde :(. Žiadny lekár nám zatiaľ nenavrhol imologické vyšetrenia, takže pátram samostatne a rada by som si dala urobiť aj tieto vyšetrenia.....díky moc

lenocka004
14. nov 2012

@rot Ahoj rot, pls mohla by si aj mne poslat nejake kontakty na doktorov co ti robili tu imunologiu. My sme tiez neuspesne presli IVF a teraz KET, vzdy to odide v 5tt. ☹ Sme z toho uz na zufali a v centre nam nic nevedia povedat preco ani ziadne dalsie vysetrenia nenavrhuju. Tak tiez skusame sami co sa da. Rot budem ti velmi vdacna za kazdu pomoc 🙂

rot
15. nov 2012

@nika19
@lenocka004
úplne na začiatok by bolo dobré spraviť genetické vyšetrenie - ale poriadne, nielen karyotypy a mužský chromozóm Y, ale aj mutácie na cystickú fibrózu, trombofílie a sú v tom aj tri základné imuno (protilátky proti vaječníkom, spermiám a trofoblast).
Keď budete mať genetiku (aj s tými tromi imuno vrátane), tak by som na vašom mieste výsledky z tej časti týkajúcej sa imuna konzultovala s českými imunológmi (nie je problém aj mailom, ja som písala dr. Malíčkovej do Prahy a odpovedala mi obratom). Ona mi presne napísala, ktoré ďalšie markery na imuno treba dať vyšetriť a s tým potom môžete ísť do Medirexu, tam to všetko spravia. Dr. Girovskej som volala cez číslo Medirexu, čo majú na webe a vypýtala som si labák imunológie a potom ju.

nika19
15. nov 2012

@rot super, ďakujem Ti za radu, začnem to takto riešiť

lenocka004
16. nov 2012

@rot Dakujem 🙂

kally
26. feb 2013

Ahojte, mohli by ste mi prosím vás napísať niekto kontakt na tu pani doktorku y medirexu? Ďakujem vám 🙂

gabriella7
1. máj 2013

nepoznáte niekto iného dobrého imunuloga kt. sa venuje tejto téme, lebo v medirexe v BA momentálne az do jesene nové pacientky neprijímaju...

gabriella7
1. máj 2013

@kally a boli ste v tom medirexe? hladám teraz tiez a v medirexe ze vraj teraz neprijímaju...

kally
1. máj 2013

neboli, prave ze ta doktorka je dlhodobo PN

gabriella7
12. máj 2013

@narcis11 ahoj, chcem sa spytat ci ste boli v Prahe na tej imuno? ako to dopadlo?

gabriella7
12. máj 2013

@noname26 ahoj boli ste na imuno v prahe?

gabriella7
12. máj 2013

@kally ano je dlhodobo na PN pravdepodobne do jesene, ale mozno aj dlhsie, tak musím do prahy....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre