Uhniezdenia embrya - rady

javi37
14. aug 2012

Babenky, tak ma napadlo, zhromaždite sem svoje rady a skúsenosti, resp. čo ste sa dočítali na iných zahraničných fórach, čo pomáha a podporuje uhniezdenie embrya.

lulu10
14. aug 2012

To zaujima aj mna 😕

javi37
autor
14. aug 2012

Ja som sa na nemeckých fórach dočítala o Aspirine 100 mg, že napomáha brať ho od transferu. Tiež tam jeden lekár opisoval, aké dôležité je po transfere veľa piť a prirovnal to k papieru, ktorý keď nalepíte na okno suchý, skĺzne dole, ale keď ho namočíte, tak sa prilepí na okno 🙂. Že embryo, resp. sliznica tekutinami vytvára ako keby "lepidlo" 🙂 .

rot
14. aug 2012

zaručené rady asi nikto nemá, všeobecne sa odporúča po transfere veľa oddychu. a opatrnosti, najmä prvé dni. Mne osobne pomohlo naozaj v ten deň už len polihovať, nasledujúce dni (asi 2-3) trošku pohybu, ale prevažne veľa leňošenia. Potom som už fungovala normálne,no bez extrémnej záťaže. Absolvovala som dosť prechádzok v prírode - prekrvenie maternice vraj tiež nie je úplne od veci v tomto období.

rot
14. aug 2012

@javi37 áno tá voda je dosť dôležitá, asi najmä pre tie, ktoré sú zvyknuté menej piť. Ono netreba zase podľa mňa extrémne zaťažovať ľadviny, ale ako som čítala aj kdesi tu na MK - voda je život 🙂 .

javi37
autor
14. aug 2012

A v Nemecku robili aj jednu štúdiu ohľadom "injekcie na uhniezdenie" Decapeptyl 0,1 mg, tiež tam vyšlo vyššie percento úspešnosti.

afrika
14. aug 2012

@javi37 duševná pohoda a viera, že sa to podarí 🙂

bibi24
14. aug 2012

Aj mna to veru zaujima. Ale myslim, ze zaruceny recept neexistuje, proste niekomu sa uchyti a nedodrziava ziadne rady a zasady a niekomu sa neuchyti, nech robi co chce. To je ten zazrak zivota.

riana12
14. aug 2012

bromelain - v tabletach (aspon 500mg denne) alebo cerstvy stred ananasu, 5 dni po sebe, po ovulke...

katuska54
14. aug 2012

tak to je dobra tema 😉 to by aj mna zaujimalo,co pomaha. chystam sa na KET ,tak potrebujem rady co robit aby to konecne vyslo 🙂

havranica
14. aug 2012

no toto je super tema, u mna vsetko idealne, len uhniezdenie vzdy zlyhalo...idem vo stvrtok do car a opytam sa na nejake tajne tipy a triky 🙂

javi37
autor
14. aug 2012

@havranica A potom šup sem do fóra 😉 .

tina2709
14. aug 2012

@afrika ahoj, ja som bola 2x na transfer, aj na kryo transfere, a nieco s tou pohodou bude pravdy na tom, ale je to diskutabilne ze mam na to pozitivne mysliet, jasne ze kazda na to myslime, este nam nikto nedal navod na to ako nemysliet na babo, ale 90% ludi mi vkuse rozprava ako na to vobec nemam mysliet, ze si sama skodim ze furt na to myslim ze sa nam nedari otehotniet, aj ked sme obaja zdravi, tak ako to je? doktor ti kaze mysliet na to a hlavne sa tesit ako to v tebe bude rast, ja uz som z toho debo, lebo po prvom pokuse som na to myslela, tesila som sa, davala som si pozor a nic, po druhom som sa venovala len robote, a vybavovala som prave nejaky uver az som vazne zabudla ze som bola na umelom oplodneni a zase nic, to je vsetko hra s nervami nech mi nikto netvrdi.... 😢

afrika
14. aug 2012

@tina2709 myslieť na to môžme, no pozitívne

afrika
14. aug 2012

@tina2709 ale to je len 50% úspechu podľa môjho dr. a ten zvyšok??? to fakt neviem

holly74
14. aug 2012

Musím teda povedať, že mne pozitívne myšlienky, a tešenie sa na bubáčika v brušku a hladkanie bruška a pod. zatiaľ nikdy nepomohlo...A to som už pozitívne myslela 6 krát, kedže mám za sebou 6 embryotransferov....

kika386
14. aug 2012

@holly74 tak ja som na tom podobne, mne tiez pozitivne myslienky nepomohli ani 5 krat, vzdy prislo sklamanie...

holly74
14. aug 2012

@kika386 ☹ to mi je ľúto...

kika386
14. aug 2012

@holly74 napriek tomu som dnes 11 den po ET a moj 6 pokus ale nevzdavam to, ak toto nevyjde, idem dale, ja sa nevzdam mojho babetka...dokonca moj 5 ET som mala jeden den po smrti mojho svokra a verila som ,ze pride zanho nahrada a dame svokre zmysel zivota ale ani tato viera mi nepomohla ☹

katuska54
14. aug 2012

@havranica tak potom daj nejake triky sem na forum ked sa dozvies v care. a kam chodis do caru?

bibi24
14. aug 2012

Baby, nepomaha ziadne lenosenie - to je uplna blbost. Ved 90% zien ani nevie kedy sa im embryo uhniezduje, robia vsetko normalne, cvicia, chodia do prace. To prehnane sledovanie sa a lezanie s vylozenymi nohami je chore. Jasne, treba sa setrit, nedvihat tazke veci a pod., ale to ze ostanem doma na PN lezat mi neprinesie pozitivny vysledok aj ked sa rozkrajam.

rot
14. aug 2012

@bibi24 ono to dosť závisí od toho, kto má aký bežný režim. V CARe krútil doktor hlavou, keď prišla baba na punkciu na cestnom bicykli a podľa mňa mal pravdu. Jej to nedochádzalo, že je to extrém, možno by bola schopná aj po transfere ísť hrať hádzanú.
Pokiaľ robím v kancli a sedím pred počítačom, je to možno rozdiel ako keď niekto robí trebárs fyzicky námahavejšiu prácu, alebo iné aktivity (napr. nejaký šport a pod.). Vtedy je lepšie ich vynechať.
Ja som si s chuťou tie nohy vyložila a nechala ich hore ešte deň-dva, keďže bolo aj blbé počasie. Celkom som si ten pocit užívala, tie najväčšie nervičky aj tak začínajú u mňa až zhruba od 6. dňa po transfere. 😀

bibi24
14. aug 2012

@rot Tak to ano samozrejme, treba rozlisovat veci a veci 😉

cikyta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rot
14. aug 2012

@bibi24 tým som len chcela povedať, že čo by niekomu ani nenapadlo, môže byť pre iného normálne a neuvedomí si to 🙂 .

rot
14. aug 2012

jáj a ešte k tomu -- myslím, že porovnávať prirodzené otehotnenie s tým, čo absolvujeme my sa fakt nedá. Je pravda, že to zvyčajne neovplyvníme, ale prečo nespraviť všetko preto, aby to dobre dopadlo? 😵 Tak, ako to každá cítime. Aj tak často nebýva vonkoncom vyhraté ani po // a peknom hcg, však áno... 😔

cikyta
14. aug 2012

No a ešte mám jednu radu. Pri mojom druhom uspešnom ET som papala pred tým chilly papričky,ktore vraj pomáhaju na výstelku maternice...celkovo vraj chilly "lieči" vnutorné orgány a tak som to skúsila 😉
Náhradou môže byť aj kajenské korenie, kto nezvláda papať klasické chilly.

delideli
14. aug 2012

Ja som dostala doporucenie na homeopatikum- Bryophyllum - u nas sa bohuzial neda zohnat,iba v Nemecku alebo Rakusku, robi ho napr. Welleda. Ale zatial bez vysledku (otazka je ci sa malo co hniezdit, my sa t.c. este pokusame otehotniet prirodzenou cestou)
http://www.wunschkinder.net/forum/read/2/1452104

holly74
14. aug 2012

@kika386 tak tfuj tfuj, nech ti to tentokrát vyjde... 🙂

katuska54
16. aug 2012

@cikyta ahoj mozem sa ta opytat kedy si zacala papat tie chilli papricky? ja sa chystam na KET v septembri. aby som vedela,kedy mam zacat papkat. 😉 ja som si kupila kajesnke papriky( ako korenie) mozem aj to papkat a v akom mnozstve a ako casto. dakujem za radu 😉

little_miracle
16. aug 2012

@javi37 ten Aspirine "pomaha" v tom zmysle, ze riedi krv - co je prinosom pre tie baby, ktore mozno ani netusia ze maju trombifilne mutacie resp. tie ktore to maju diagnostikovane - ale nie vo vaznom stave ... doporucuju to aj hematologovia namiesto pichania fraxiparine pretoze ten v 1. trimestri moze byt aj nebezpecny.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre