Vitamíny na zlepšenie kvality spermiogramu

ivulka20
29. nov 2012

Ahojte kočky, viem, že tu už niekde určite je takáto téma, ale aj tak sa chcem spýtať. Ideme s manželom na tretie ICSI, kedže mal zlý spermiogram. Nasadila som mu selezin ace a b-komplex forte na zlepšenie kvality spermií. Teraz som sa na nete dočítala, že je veľmi dobrý aj Kotvičník zemný tak sa Vás chcem spýtať či s ním máte skúsenosti a či to môže užívať spolu s tým selezínom ace a b-komplexom. Díky za odpovede 🙂

bobozoziliny
29. nov 2012

Ahoj. Nam ho predpisala koli velmi zlej morfologii. + centrum. Osobne si myslim že to mozes skombinovat, kedze tie "vase" vitaminy sa nachadzaju v centrum-e. Moja kamoska-lekarnicka mi hovorila, že je to pomerne novy "liek", ale ze si ho dost chvália...

magica78
29. nov 2012

nam odporucal urolog profertil co bolo 50€ na mesiac a nepomohol . v centre nam poradili lebo mame zly spermiogram a tiez s em isli na iCSI tribulus a vitamin € a kto fajci omedzit alebo prestat ,npeit alkohol a ak sa da trosku upravit stravu. drzim palce

ivulka20
autor
29. nov 2012

ďakujem Vam 🙂 no už sme vyskúšali aj ten profertil, ale vôbec nepomohol. Manžel teraz upravil stravu, začal behať a nasadila som mu tieto vitaminy a pridam teda asi aj ten tribulus a naordinujem ho asi aj sebe, ved uskodit nemôže a čitala som, že ho môžu užívať aj ženy na lepšiu tvorbu vajičok. Tak som zvedava ci to pomôže ☹

magica78
29. nov 2012

@ivulka20 no pokial ti lekar nepovedal radsej neexperimentuj ani s bylin.cajmi lebo niekdy mozu mat vplyv na lieky v negativnom zmysle.

denulka85
29. nov 2012

ivulka20 ahoj nam pred ivf napriklad hovorili ze ma brat klasicky zinok. mozem potvrdit mesiac ako ho bral ma kvalitne spermie :D

ivulka20
autor
29. nov 2012

dakujem Vam baby, tak asi zatial zostaneme pri tom selezine ace a b-komplexe a nebudem experimentovat a uvidime v january na spermiograme

freeze24
2. dec 2012

@ivulka20 ahoj, ak ti mozem poradit z nasej skusenosti velmi sa nam za mesiac a pol zlepsil spermiogram aj co sa tyka mnozstva aj pohyblivosti aj morfologie po brani selezinu, vit. E200 a co som este davala mojej polovicke pravidelne bol zazvor.a naozaj som bola prekvapena z novych vysledkov lebo som si nemyslela ze az tak sa to moze zmenit za taku kratku dobu 😉

nitrankanr
3. dec 2012

Asi ma velmi zly smg, ked budu robit ICSI. Nechcem byt negativistka, ale podla mna nepomoze nic.

yeliel
3. dec 2012

@ivulka20 ahoj nam pomohla velmi kyselina listova,(acidum folicum )ale nie taka co sa da bezne kupit ale na lakarsky predpis 😉

kalista32
4. dec 2012

@ivulka20 ahojko mi sa pripravujeme na IVF druhý pokus už mám podanú žiadosť. Profertil nám v minulosti veľmi nezabral a teraz nám MUDr. odporúčala horčík, selén a vitamín E.

cicussa21
6. dec 2012

@ivulka20 ahoj, prosim ta ako casto ten selezin ace, my sme boli tiez vcera v centre a povedali, ze manzel ma velmi zly spermiogram a dalsi nas caka v januari, tak chceme skusit nejake vitaminy, ci to nahodou napomoze...

marcellka32
6. dec 2012

Odporúčam kotvicnik zemný.

marcellka32
7. dec 2012

@ivulka20 po dobrani kotvicniku sa narodila Kristinka 🙂, mali sme azospermiu,po 4 mesiacoch kvalitný spermiogram,potom IUI na prvý pokus,brala som aj ja.

26lenka6
7. dec 2012

@ivulka20 ahoj, môjmu mužovi veľmi pomohol zinkosel. Ten profertil stál za prd 😀 tiež sme mali zlé výsledky a potom ako to začal brať a hlavne po tom ako zmenil zamestnávateľa a prestal byť v strese tak sa výsledky zlepšili o 100% tak sme sa posunuli z 30 na 60% pohyblivosť. 2,5 roka sa nedarilo (ale aj ja som mala gyn.problém-mne pomohli homeopatiká) a teraz som v 8tt. hlavne sa treba vyhýbať stresu, aj keď sa to v dnešnej dobe moc nedá. Sám dr. mu povedal že ani cigarety tak neškodia ako stres. Držím palce!

miminkova
29. nov 2013

baby manzelovi zistili malo spermosieliek, budeme msiet ist na inseminaciu , ci ako sa to vola, aby jeho spermosku vlozili do mna... neviete ako sa to vola a kolko to cca stoji ?*

julka82
29. nov 2013

@ivulka20 my sme brali kotvičník a macu a spg bol výborný a aj som potom ostala tehu 🙂

leona45
29. nov 2013

Ahojte baby aj my zaciname s kotvicnikom - cajom. Som zvedava

avlv
29. nov 2013

@leona45 doporučujem radšej Tribulus (čiže kotvičník) v tabletách lebo v čaji nieje taká dávka ako má byť cca 800mg denne podľa váhy nad 80kg už 1200mg. My sme našli na nete odporúčané vitamíny a množstvo na vylepšenie spermiogramu. Po mesiaci treba urobiť mesiac pauzu.
My kupujeme od výrobcu Kompava (nerobím reklamu ale ten sa mi zdá čistejší) aj cena nieje taká vysoká.
Nám pomohlo, keďže sa nám netvorili žiadne spermie a teraz ich máme aspoň pár schopných na IVF. Ale brali sme aj Zinkosel a vitamín E, sem tam koenzým a vitamín C.

renie77
2. dec 2013

my sme tiež brali Macu a tribulus a pri 99% patológii som otehotnela prirodzene..Macu som brala aj ja..mimochodom, zostali nám ešte začaté balenia kapsúl aj Maci ( spolu so ženšenom ) aj Tribulusu, keby mal niekto záujem, dohodli by sme sa...expirácia pri maci je do 08/14 a Tribulus až do 03/15...

leona45
7. dec 2013

Ahojte baby sme po sprerm. mame ich pomenej, E vitam a profertil nam poradil lekar, na 3 mesiace a potom kontrola, jasne mna na tu laparosk. prefuky, ci nemam zrasty ale to pockam po 3 mesiacoch potom porozmyslam. Pre mna nieco nejake produkty mate nejaku radu? Dakujem Dufam, ze potychto vitaminoch uz sa nam nieco podari uz cakame 4 roky, dlha doba ☹

zuzras
21. dec 2013

Ahojte, my mame vyborne skusenosti s Tribulusom, tabletami. SPG bol katastrofa, spermie sa dali pocitat na prstoch dvoch ruk! Po 5 mes.uzivani sa pocet zvysil na 60 000!!! 🙂 Tak sme sa tesili ako mali! Nasledovala stimulka, provera, decapeptyl, gonal, na OHSS solu medrol, fraxipain. 33 vajicok!!! 20 oplodnenych ICSI, 4 krasne blastocysty, ET jedneho embryjka sice neuspesny kvoli tomu, ze som nebola na tom dobre fyzicky.. po sviatkoch sa tesime na KET! 🙂

zuzula1983
2. jan 2014

@leona45
@leona45 Ahoj Profertil nepomaha vobec to je len reklama. Manžel aj kotvičnik uzival a nepomohol tiež. Želam vela štastia.

leona45
3. jan 2014

@zuzula1983 Tak to je dost smutna informacia, tak co ineho by sme mali vyskusat?

kikuska9935
6. jan 2014

my sme mali tiez zly spermiogram..... priatel berie vitamin E :ň

leona45
7. jan 2014

To aj môj berie Vitamin E a aj profertil. Doberie na 3 mesiace, potom mame kontrolu a vtedy sa dozviem, ci to vobec pomahalo

bubulacka
30. jan 2014

Baby prosím Vas ohľadom kotvicnika (tribulus), na internete som nasla ze sa užíva takto :
"Vrchovatú čajovú lyžičku (cca 1 gram) sušenej vňate zalejeme pol litrom vriacej vody a luhujeme (až do 4 hodín) alebo povaríme. Potom odvar precedíme a pijeme najlepšie v troch dávkach približne pol hodiny pred jedlom."
Chcem sa ale spytat, niekde som uz dávno počula, ze bylinkove caje sa maju piť este teple, lebo po vychladnutí "zoxidujú" ci take niečo a strácajú účinok. Je to pravda ci nie? Moze sa piť aj studený?

avlv
30. jan 2014

@bubulacka Ak ti môžem poradiť kúp radšej v tabletkách. Treba tam dodržať určitú dávku podľa váhy aby to fungovalo. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Držím palce 😉

bubulacka
30. jan 2014

@avlv neskoro 😀 uz som kúpila cajik, resp. susenu nať, aj ked my to voláme odjakživa vňať 😅

zuzana256
9. jún 2016

@magica78 ahoj prosim ta chcem sa opytat ked ma moj priatel tribulus a uziva ho mozu sa kombinovat aj ciste vitaminy ako vit.C,E,Selen Zinok kazdy den ine alebo nemoze s poritom s tribulusom uzivat aby nebola z toho nejak reakcia potrrebujem ohladom tohto poradit a tiez aj ked ma 150tbl+20 tak ci sama nejako predelit tak ze mesiac bude uzivat 30tbla potom nejake dni pauza alebo sa moze v kuse uzivat lebo este som necitala otom ci sa robi aj pauza 7dni alebo kolko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre