Ako vyzerá odtok plodovej vody??

lienka1701
22. apr 2013

babule ako vyzerá presne odtok plodovej vody?môžem si to aj nevšimnúť?alebo sa to bude postupne stupňovať?na nete som čítala že najlepšie to odpozoruješ na wc-ku ked ideš na malú....že plodová voda odteká stále a nemôžeš ju zadržať svalstvom podobne ako moč....a prídu potom postupne aj bolesti?no u mňa je to ete skoro ale rada by som to vedela nakoľko mi hrozí predčasný pôrod....dakujem vám 🙂

raszuz
22. apr 2013

@lienka1701 ja som sa v noci postavila z postele, išla som na malú a v tej chvíli niečo špechlo a začalo mi tiecť po nohách, nebolo toho veľa, odtekala postupne to bolo v noci o pol jednej, zhruba do pol tretej som sa stále chodila utierať a keď to začalo byť na papieri ružovkasté, tak sme išli do pôrodnice a o desiatej ráno už bol malý na svete ... bolesti som nemala žiadne, tie začali až okolo pol siedmej, keď mi pichli asi oxytocín

lienka1701
autor
22. apr 2013

@raszuz takže to nebude asi len také malé kvapôčky čo nerozoznám či je to moč výtok alebo plodová voda?

gretka2
22. apr 2013

To je sice pravda, ze to nemozes ovladat svalstvom, ale ostatne moze byt velmi rozne, toho by som sa nedrzala . Niekomu to doslova "praskne" a hned je mlacka, niekomu voda tisko steka po nohe ( ako mne 🙂 ), niekomu tak pomalicky, ze si to ledva vsimne. Ak mas podozrenie, ze by mohlo ist o plodovu vodu, sup do nemocnice, alebo aj do gyn. ambulancie, ak je blizsie, (pokila nie su ziadne bolesti a tak). Tam ti daju vlozku, potom na nu kvapnu Temesvaryho roztok, a ten ukaze, ci to je, alebo nie je plodova voda.

raszuz
22. apr 2013

@lienka1701 určite nie, budeš mať stále pocit vlhka, ja som si najskôr myslela, že som si s prepáčením cvrkla, ale keď som sa stále utierala a stále bolo mokro, tak mi dochádzalo, že to asi bude voda ... bola som prvorodička, tak som tiež nejak bola z toho mimo ...

lienka1701
autor
22. apr 2013

@raszuz šak práve aj ja som z toho trošku mimo...nosím aj intimky kvôli niekedy väčšiemu výtoku....tak preto sa aj bojím či to vôbec spozorujem ked to nastane

raszuz
22. apr 2013

@lienka1701 ak si nie si istá, tak zbehni s vložkou tak ako ti radi @gretka2 do nemocky, ja som tak tiež bola si týždeň pred pôrodom, len ak ti môžem poradiť, daj si normálne vložku, ktorá sa dáva po pôrode, lebo na alwayskách ten roztok skresluje

lienka1701
autor
22. apr 2013

@raszuz a aký to bude mať efekt ked si dám tú vložku čo som si v tescu kúpila ako vložky po pôrode?

raszuz
22. apr 2013

@lienka1701 v nemocke ju odovzdáš, kvapnú na to roztok a podľa zafarbenia určia, či je to voda alebo nie .. na bežných vložkách sa to veľmi zle určuje ... ten týždeň pred pôrodom som tam išla normálne s alwayskou a ťažko sa to určovalo, keď sa mi to stalo o týždeň v sobotu, tak na cestu do pôrodnice som si dala klasickú popôrodnú vložku a tá sa po naliatí roztoku krásne zafarbila ... mne tiež hrozil predčasný pôrod, voda mi odtiekla v 36, takže malý je o mesiac skôr, ale je v pohode

gabuci
1. máj 2013

Mne odtiekla v posteli v noci.Pozerala som film,akoby niečo prasklo a tiekla prúdom.Všetko mokré,utekala som na WC.Ked som si sadla prestala,no akonáhle som vstala,znovu.Až do papuče 🙂
Sadal som si do auta,podo mnou na sedačke deka,medzi nohami vložka,zbytočne 🙂 nad vložkou látková plienka,aj nohavice mokré.Ešte trocha tiekla aj v nemocnici.Bolesti slabulinké prišli neskôr,po ceste do nemocky len ma to sem tam trocha pichlo.Stalo sa to o polnoci a o 5-ej som porodila.
Pri druhom tehotenstve mi zobrali vodu v nemocnici.
Ináč je to individuálne.Ja som aj ležala v nemocnici istý čas a z našej izby odchádzali dievčatá rodiť samozrejme.Niektorej kvapkalo postupne slabučko,druhej tieklo až tak,že všetko mala mokré,aj linoleum pod posteľou.
Zbadať určite to zbadáš,nepomýliš to ničím. 🙂

briketa
1. máj 2013

@lienka1701 plodova ti nemusi odtiect vobec, ja mam tri deti a ani raz...

barbora84
1. máj 2013

Ja som v den terminu lezala doma na gauci pred telkou, ked vtom prask a z nicoho nic zo mna zacala vytekat voda. Tak som sa naivne sla osprchovat, ze nech idem do nemocnice cista, ale ta voda vytekala stale postupne, dokedy sme dosli do porodnice, mala som mokre rifle 🙂

kvetulienka253
8. aug 2014

ahojte, vcera som bola a poradni, a vraj som mala vo vzorke mocu plodovu vodu. Odvtedy sa strasne sledujem. Nie je to nic svetoborne, mozno zopar kvapiek tu a tam, ale nie je to tecenie. Lekar ma poslal domov s tym, ze vsetko je v poraiadku a vidime sa buduci tyzden. Mam sa teda skludnit, alebo stresovat? Prosim poradte, uz z toho sedivejem, aby som nieco nezanedbala

25daniela
8. aug 2014

@kvetulienka253 no, kazdopadne odtok plodovej vody v poriadku nieje. Ja som po prasknuti plodovych obalov vzdy porodila do 24 hodin... A to iba raz zo mna voda tiekla a tiekla a to iba vtedy, ked som bola vodou naliata po infuziach. Dvakrat som mala tak malo vody, ze to na vlozke horko tazko urcili a neverili mi, ze to rachlo... To je nezamenitelny pocit, ked to praskne. To aj prvy krat som vedela, ze to je ono.
Ale ked ta doktor poslal domov, ze je vsetko ok, tak by som nestresovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre