Bolesti v podbrušku v 40 týždni. Sú to kontrakcie?

lara0000
29. nov 2012

Ahojte mamicky chcela by som sa spitat som v 40tt a od rana mam take bolesti v podbrusku ako keby som mala dostat menstruaciu niesu moc silne daju sa prezit ani sa niak nestupnuju praveze.Mam ich asi kazdych 20minut.A ked som bola na malej potrebe tak aj vytok som uz mala taky spinavsi.Myslite ze to uz ide?Ako mam vediet kedy mam ist do nemocnice? Dakujem

gubcikova
29. nov 2012

@lara0000 kontrakcie sa stupňujú a kráti sa interval medzi nimi.výtok bol aký?ak to bol len hlien(také ako sopeľ)môže ísť o hlienovú zátku.ale ak hnedý výtok tak šup do nemocnice tam by som to neriskovala.kontrakcie zväčša začínajú v podbrušku a smerujú ku krížom.je to taká bodavá bolesť.

rubinka
29. nov 2012

Daj si teplú sprchu a ked to neprejde tak to poslíčkovia nie sú. Ja som šla do nemocky ked som mala každých 7 minút.

terinkaaanetka
29. nov 2012

ahojky ja si myslim ze o par hodiniek bude s teba mamina 🙂 myslim si ze by si sa aj pomaličky mohla zberat do nemocnice ako daleko byvas od porodnice?

katuska169
29. nov 2012

ked uz mas taky vytok ked budes mat castejsie bolesti,a tvrdne ti aj brusko?ked ano tak to uz bude a neodtiekla plodova voda?

mimikas
29. nov 2012

asi ti odisla hlienova zatka, a zacinaju sa kontrakcie, bolesti ako pri menstruacii su typicke, je to len taka predpriprava tela na to co bude nasledovat, pekne oddychuj pripadne si pospi aby si nabrala energie. Drzim palce aby vsetko islo lahko a bez komplikacii

gubcikova
29. nov 2012

@lara0000 kedy do nemocnice záleží od toho kde ju máš.my máme od nás nemocnicu 25km.pomaly by som šla keby to bolo každých 10min.a zachvílku budete traja.držím palce na rýchli pôrod a nech ste zdravý.a ako píše @rubinka teplú sprchu na kríže cca 38°ak neprejde ide o začínajúci pôrod

lara0000
autor
29. nov 2012

@terinkaaanetka asi 10minut autom mam to kusocek

lara0000
autor
29. nov 2012

ste zlate🙂 no od nemocnice byvam asi 10minutiek autom takze kusocek ten vytok bol taky vseliaky bolo tam ak trosilinka ale iba malinko krvy a co sa tika tych bolest su take nepravidelne zatial chvilku su a potom zasa nie no skusim tu teplu sprsku 🙂

gubcikova
29. nov 2012

@lara0000 ked 10min tak to môžeš ísť aj pri 5minutových

renab
29. nov 2012

@lara0000 môj názor je taký, že ak ti neodtečie plodová voda, tak máš ešte dosť času. ak ti praskne, ľahni si a vylož si nohy, až po nejakej dobe choď do nemocnice. a ak ju máš tak blízko, tak radšej vydrž doma, určite ti bude lepšie, ako vyviazaná na pásoch. keď tie bolesti budú pravidelné a častejšie, potom choď.

magmag
29. nov 2012

na tvojom mieste by som určite ostala doma, kým sa to viac nerozbehne, kým nezačnú pravidelné kontrakcie alebo neodtečie voda. mne ubehlo od uvoľnenia zátky po samotný pôrod asi 10 hodín, ale to je veľmi individuálne. a isto ti bude lepšie doma ako v nemocnici, zvlášť tej našej žilinskej 😉

terinkaaanetka
29. nov 2012

@lara0000 skus mne to velmi pomohlo pri prvej malej a ked udes mat bolesti tak kazdych 10min.tak by som urcite uz isla do porodnice.drzkam palceky nech vsetko dobre dopadne a nech malicky prilis moc nepotrapi 🙂

lara0000
autor
29. nov 2012

tak hej vsade dobre doma naj 🙂 ale nie vzdy musi odist polodova voda ci?

terinkaaanetka
29. nov 2012

odíde buď sama alebo jej pomôžu lekári v pôrodnici 🙂 neboj všetko dobre dopadne 😉 v Žiline je celkom dobra nemocnica a veľmi príjemné sestričky a veľmi zlatý ošetrujucí doktor 😝

magmag
29. nov 2012

voda nemusí odtiecť, každá to má inak. Ale niečo príde : buď kontrakcie alebo voda alebo začneš krvácať... tak sa zatiaľ neplaš, vyčkávaj, oddychuj. veľa šťastia prajem.

lara0000
autor
29. nov 2012

Dakujem vam .-)

siposova
29. nov 2012

@lara0000 tak takéto bolessti som mala aj ja najskor ....uplne slabe dalo sa to vydržať a potom sa to cez den stupnovalo mala som ich pravidelne každych 10 min ale stále sa to dalo vydržať ...potom večer už boli bolestivejšie ale stále som sa neotvárala ... ( bola som totiž v nemocnici , lebo som bola už po termíne tak maa tam pozorovali už) ... a potom som mala už záchvat plaču až som sa zajakávala už s toho šeckého že sa stále neotvaram do toho tie bolesti ani ležať som nemohla nič a potom okolo pol 1 v noci mi otiekla plodová voda a a preniesli ma hore na vzdycháren lebo som bola na 2 cm otvorená a tam som v bolestiach ležala celúúú noc až niekedy o pol 9 rano som bola otvorena na 9,5 prsta ... a aj tak mi robili sekciu nakoniec.... neboj ked to pridee zbadáš to ... budeš vedeť pokial ti neotiekla plodová voda bud domaa pekne si bolesť predýchaj ....

miss_shy
29. nov 2012

ja som isla do nemocky ked som mala kontrakcie kazde 4minuty a maly sa za narodil za 4hodiny od prichodu. tiez to mam 10min, drzim palce 🙂

lara0000
autor
29. nov 2012

no ked som bola na monitore pred tyzdnom tak som mala kazde 4 minuty ale praveze som o nich ani nevedela neboli bolestive keby mi sestricka nepovedala tak ani neviem ze ich mam 🙂

gubcikova
29. nov 2012

pri dcérke mi začali kontrakcie každých 5min.o 10:30 a 11:40bola na svete.pri synovi mi napr.začali kontrakcie o 1:45 a hned každé 3min.o 2:30sme sa pobrali do nemocnice,ktorá je 25km a malý sa narodil až 5:18.

kristina39
29. nov 2012

ahoj ja si myslim ze uz budes za chvilu maminka...pri prvom tehu som mala bolesti ako ked mam dostat od 13 tej a tie sa stupnovali ale ja som mala taky pocit bolesti stale ja som kotrakcie nemala...potom som mala taky spinavy vytok o 17 tej a o pol noci mi odtiekla voda prisli kontrakcie a maly bol o 3:05 na svete...pri druhom cely den nic az okolo pol noci som dostala kontrakcie ale voda mi nepraskla..o 1 som bola v nemocnici o 2:35 pustili mi vodu a maly bol o 2:45 na svete 🙂

katkas1
29. nov 2012

no ja som mala v noci asi 3 mini menstruacne krce, aj som mala trochu spinave na toaletaku tak som radsej rano isla do nemocnice, to som uz bolesti vobec nemala, na monitore ziadna aktivita maternice a ked ma vysetrili bola som otvorena na 5. museli mi dat infuzku lebo som sa otvarala bez bolesti a maly bol do hodiny vonku, takze radsej chod

zuzi0911
29. nov 2012

Mohla ti odist hlienova zatka. aked mas bolesti chod na pohotovost.vyzerato ze cochvila si privinies svoje dietatko. drzim palce. 🙂

lara0000
autor
29. nov 2012

Takze 22:10 a ja stale nic bolesti stale su ale daju sa vydrzat 🙂 kedy to uz pride fnuk

michaelahorniacekova
27. jún 2013

mozete mi poradit, zacal mi 41 tyzden, dnes som bola na poradni, otvorena na jeden, ale varj mam cakat, v pondelok ma dala na prijem, a teraz pred hodkou ma zacalo pichat v podbrusku, je to cca tak kazdych 15 min., myslite ze to uz prichadza? ked tu tak citam idem skusit tu sprchu, ale to pichanie je dost silne, mam ist do nemocky az ked budu take na nevydrzanie a tych kazdych 5 min? dakujem

michaelahorniacekova
27. jún 2013

a este baby, maly sa tak poriadne hybe, to tak ma byt? je to bolestive, a k tomu to pichanie?

kabelti
3. apr 2014

ahojte ja by som sa chccela spýtať som v 40 týž. a bola som na vyšetrený u lekára už druhý den mám taký hndkastý výtok volala som lekárovi a on mi povedal, že sa nemám báť, že to je len špinenie po vyšetrený má niekto s týmto skúsenosť. Neviem čo mám robyť.

simonka121
11. apr 2014

Ahojte som v 40. týždni a už rána pociťujem krče v podbrušku,,, nie sú pravidelné,,, tak asi raz ,,, dvakrát za hodinu,,, trošku bolestivejšie sú v tedy keď sa malý hýbe,,, a pohyby sú dosť časté ako keby robil kotrmelce,,,,sem tam mi aj brušku tvrdne,,, myslíte si, že by to už mohli byť poslíčkovia alebo začínajúce kontrakcie,,,, voda mi zatiaľ neodtiekla,,,, neviem či mám isť do nemocnice,, alebo ešte počkať ako sa to ďalej vyvinie,,,??, ďakujem

magdusam
21. apr 2016

Ahoj, prosim vás rano som sa zobudila na taku pichlavu bolesť z krizov do podbruska az do stehien a ked stopujem gas je to take nepravidelne....raz 15 min, raz aj 20 minut a kedysi 10 minut...tak mi ztvrdne brucho cele sa zhrci akoby sa bábätko vystrelo...a uz treti den ruzovkasty az s krvou výtok...inak medzi kontrakciami nic citim sa fajn...nie je to falošný poplach?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre