Celodenné tvrdnutie bruška v 39. týždni

emakiki
19. máj 2013

ahojte, viem, že je tu takýchto tém vela, ale ja som sa chcela spýtať, či je normálne, že mám tvrdé brucho celý deň... vlastne od rána...aj ma pobolieva... nechcem robiť paniku, malá sa hýbe a ja sa síce necítim najlepšie, ale ani najhoršie... na poradňu idem v utorok...Stvrdlo mi asi 3.krát za celé tehotenstvo...tak neviem či mi môže tvrdnúť aj takto dlhsie... ďakujem

galaxy
19. máj 2013

treba si kúpiť magnézium. Magne B6 či tak nejako sa to volá a dávaj si 3x denne a kľudový režim 😉

zuzulica
19. máj 2013

@emakiki mne teraz tiež začalo často tvrdnúť,doteraz som mg neužívala,tak mi dr.odporučila 3xdenne Magne B6 a už na druhý deň to bolo ok 😉

zuzka444
19. máj 2013

@emakiki ahoj...ja by som skocila najskor k lekarke bo ak mas nizky tlak magmezium ti moze skor uskodit ako.pomoct.cize sama od seba nejedz magnezium.maximalne si daj 1tbl ale urcite nie 3....mna na to moj gynekolog upozornoval aby som nic nejedla.bez jeho vedomia a hlavne nie magnezium co si tehulky myslia ze mozu jest ako chcu.omyl!!...v pondelok.radsej hned behni lekarke a uvidis. a tiez nie hocikedy.nepises v ktorom.si tyzdni.ak si pred terminom magnesko sa nesmie skrz maternicu.takze bez po.radu lekarke 🙂

emakiki
autor
19. máj 2013

@galaxy
@zuzulica
@zuzka444 ďakujem za rady, ale magnezium som uzivala do 36tt, teraz uz nemozem, ako pise zuzka444, myslela som ze pod otazkou sa ukaze ze som uz 39tt, takze mozem kazdu chvilku rodit... zle som sformulovala otazku, prepacte... je normalne, tvrdnutie bruska cely den v 39tt? takto mala zniet otazka... ak viete poradte, dakujem

zuzka444
19. máj 2013

@emakiki no aj mne sem tam tvrdne brusko ale len ked zle.sedim alebo mi nan nieco tlaci..skus si spravit pohodlie a nozky si vyloz a kludovy rezim.🙂...alebo si daj teplu sprsku aj.to zabera.kedze sibuz 39tt mozes ist aj rodit.drzim.palceky 🙂

emakiki
autor
19. máj 2013

@zuzka444 no mne to zacalo v noci, aj vcera som sa rano zobudila s tvrdym bruchom, ale to mi tvrdlo od polnoci, kedze som mala aj kontrakcie... ale ako som vstala do hodiny bolo makke...dnes je take cely den... ale ukludnuje ma aspon, ze malinka sa hýbe...

emakiki
autor
19. máj 2013

@zuzka444 inak si myslim, ze uz sa to blizi...som neskutocne opuchnuta...dakujem za palce 🙂

zuzka444
19. máj 2013

@emakiki vyskusaj tu sprchu ked ho.budes mat tvrde bud ti to prejde abo sa ti spusti porod..ale.mne doky vravel.ze ked.uz je babo velke co uz mame heh tak.ze je normalne.ze brusko tvrdne bo maternica reaguje na kazdy pohyb babatka tvrdnutim.ak.je to moc neznesitelne bez doktorke ak.nie.pockaj.do.utorku do poradne a skusaj sprchu ;)

emakiki
autor
19. máj 2013

@zuzka444 ved prave, ze to nie je neznesitelne... keby nieco, tak behnem do nemocnice...ak nie, tak pockam do utorka... ale som rada, ze je to bezne... len som nevedla, ci moze aj cely den... dakujem za radu, aj ja tebe drzim palce...

cayar
19. máj 2013

@emakiki ak Ti tvrdne brusko mozes magnezium, najviac vsak 3krat denne, rano vecer a popripade aj naobed. Magnezium sa vsak moze Brat len do 35. tyzdna.

emakiki
autor
19. máj 2013

@cayar to viem, ale ja som 39tt, preto sa pytam... magne som uzivala do 36tt...🙂

mimamimi
19. máj 2013

@emakiki AHoj, ja som v 33 týždni a od piateho mesiaca mávam poriadne tvrdnutie bruška. Keď som informovala svojho doktora, že to nie je len tvrdnutie sem-tam, ale keď stvrdne, tak to trvá až do ďalšieho dňa, povedal, že dôležité je, že sa nezužuje krčok, že sa neotváram, nekrvácam, že sa niet prečo strachovať. Viem, aké je to nepríjemné, neraz mi vyšli aj slzy, ale vtedy sa odporúča len kľud a ležať. Magnézium užívam niekoľko krát denne. A to už teraz pred pôrodom nemôžeš magnézium?

zuzka444
19. máj 2013

@mimamimi ahoj.nie pred porodom.sa magnezko nemoze skrz funciu maternice.kedze magnezko maternicu uvolnuje preto brusko netvrdne tak keby ides rodit maternica nevie pracovat cize by nevedela robit stahy co su pre porod dolezite lebo ti pomahaju vypudit dietatko.ak ti magnezko naordinoval lekar mal by ta na to upozornit ak si si ho sama nasadila mala by si ho uz vysadit kedze si v 35 tt.

erikasofiina
20. máj 2013

@emakiki ahoj mne tiez tvrdne brusko 🙂 som otvorena na jeden palec 🙂 ja som sa aj zlakla lebo som mala aj kontrakcie 🙂 tak som sla do nemocky nechali ma na pozorovanie na zazname bolo pekne vidiet kontrakcie 🙂 ale doky mi povedal ze to este tyzden vydrzi 🙂 takze pohoda 🙂 vsak mas zajtra poradnu ako ja tak to zvladnes 🙂

sasha226
20. máj 2013

😉 Ahoj,
podla mna v 39tt je to normalne. pomaly sa prida bolest krizov a par dni a rodis 😉

emakiki
autor
20. máj 2013

@erikasofiina ahoj, jasne ze zvladnem...musime 😀 aj mna dali minule na monitor, ale nikto mi nic nepovedal...ktore su kontrakcie na tom papieri? nevyznam sa v tom... drzim ti palce, ak by si ma nahodou predbehla 🙂

emakiki
autor
20. máj 2013

@sasha226 tak to je super, ale krize ma bolia uz par dni... niekedy sa z postele staviam na nohy dost dlho a prve kroky su umucenie 🙂 dufam, ze mas pravdu a nebudem pretahovat 🙂

reni93
20. máj 2013

ahoj, ja som posledne tri dni pred porodom citila tvrde brucho od rana do vecera vkuse. tiez sa mi to nezdalo, kedze vsade sa pisalo, ze by to malo byt navalove a periodicke. no a ako som spominala o tri dni na to, mi zacala odtekat plodovka a bolo to tu...🙂
dovtedy som kontrakcie nepocitovala, no a magnezium pred porodom ucite nie...vela stastia🙂

erikasofiina
20. máj 2013

@emakiki dakujem to horne je jak bije srdiecko a to dolne su kontrakcie 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
galaxy
20. máj 2013

@kinna najprv bola otázka formulovaná inak. nevedela som že je v 39tt

emakiki
autor
20. máj 2013

@reni93
@kinna dakujem baby, dufam, ze mate pravdu...zatial som otvorena len na jeden prst, ale to som bola minuly tyzden...zajtra mam poradnu...sama som zvedava...
@erikasofiina tak aj dole mam nejake tie tatry 🙂

kika112
20. máj 2013

@emakiki Mne v deň pôrodu tvrdlo brucho, vlastne to boli kontrakcie ale bezbolestné, možno preto že to bol druhý pôrod. Keď si už skoro vo finále, môže to byť začiatok konca tehotenstva 🙂 Uvidíš čo povie MUDr. Držím palce 😉

erikasofiina
20. máj 2013

@emakiki aj ja idem zajtra na poradnu 🙂 daj vediet ako si dopadla 🙂

emakiki
autor
21. máj 2013

@kika112
@erikasofiina tak uz som doma, doktorka povedala, ze je to dobre, ze tak to ma byt...stale som otvorena rovnako cize len na prst...vraj sa len pripravujem... ze bodaj by mi stale tvrdlo a kontrakcie som mala 4x za hodinu, nie za noc... 🙂 takze buduci utorok zase...ak stihneme 🙂 erikasofiina ty si ako dopadla?

dennissa16
21. máj 2013

mne v 37. tt na poradni povedali vysadiť magnézium, (ktorý som brala cca od 7 mesiaca, najprv 2 a potom 3 tbl. denne) Ráno som zobrala poslednú tbl., celý deň mi tvrdlo bruško a večer som začala rodiť. Mne magnézium veľmi pomáhal, bez neho by som porodila možno ešte skôr 🙂

emakiki
autor
21. máj 2013

@dennissa16 fuha, no este ze ti to nekazali skor v 35tt, inak by si mala predcasniatko... 🙂

erikasofiina
21. máj 2013

@emakiki tak ze som uz trosku otvorena ale zeby to malo do vikendu vydrzat 🙂

dennissa16
21. máj 2013

@emakiki 🙂 veď to. Doktorka mi v ten deň na poradni povedala: " vysaďte magnezium, veď keď porodíte skôr, tak porodíte", no a moje díte, to vypočulo a porodila som 🙂 Ešte 3 dni som mohla dobrať a začal by sa 38 tt, teraz malého berú, že je predčasne narodený

emakiki
autor
22. máj 2013

takze, vecer tri kontrakcie hned po sebe a rano bolesti ako pri menstruacii a tvrde brucho... a furt nic ☹
@dennissa16 ved tri dni nie su az tak vela, podstatne je ako bolo na tom babatko... aspon mate lepsiu starostlivost...ci?
@erikasofiina trosku? aj citis, ze by sa nieco dialo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre