Epino verzus aniball

bielavila
23. nov 2014

ahojte skusenejsie mamicky, chcem si kupit bud epino alebo aniball balonik, ale neviem ci je to to iste, alebo je tam nejaky rozdiel (okrem ceny, epino je drahsie), ak mate skusenosti napiste, co je podla vas lepsie, bezpecnejsie, vyhodnejsie, dakujem moc

evittam
23. nov 2014

@bielavila Podľa mňa je to len zase marketingový ťah a zbytočne vyhodené peniažky, ale ak tomu veríš, tak ako chceš. Nepoužívala som ani jedno, ani druhé ani veľa mojich kamarátok a v rodine a krásne sme všetky porodili bez problémov a vyhadzovania peňazí za blbinky.... 🙂

nanka3
23. nov 2014

@bielavila ahoj, ja som pouzivala aniball, je to cesky vyrobok, je lacnejsi ako epino (s nim priamu skusenost nemam), ked googlis obrazok, tak vidis, vizualny minirozdiel, aniball balonik je zlozeny z 2 "bubliniek" (nenapadol mi lepsi vyraz 😅 ) jedna vacsia a jedna mensia, epino ma 2 rovnako velke bublinky. Dalsi rozdiel medzi nimi je v tom, ze rurka, ktorou sa dostava vzduch do balonika siaha v aniballe nieco za polovicou balonika, kym v epine prebieha rurka takmer celym balonikom (prave preto sa podla mna lahsie zavadza epino). Zo zaciatku som mala balonik problem zaviest, ale postupne som prisla na to, ze ho treba trosku prifuknut aby bol pevnejsi a tak to uz slo, ale v konecnom dosledku rovnako posluzia oba, ci uz aniball alebo epino. Epino (myslim ze je nemecky vyrobok) bol na trhu skor ako aniball, ktory je jeho "lacnejsou" kopiou. Ak by si mala este nejake otazky, kludne mi napis 😉 .

bielavila
autor
23. nov 2014

@evittam podla mna to urcite neni marketingovy tah, ale pomocka preto aby ma nemuseli dostrihat ako v stredoveku 🙂 skusenosti tu na MK hovoria ze babam to pomohlo 🙂 ked to moze ulahcit porod a zotavovanie tak tych 45 euro je zanedbatelna ciastka... 🙂

bielavila
autor
23. nov 2014

@nanka3 dakujem za odpoved, takze tebe to pomohlo?

anarix
23. nov 2014

Ahoj,funkcnost je rovnaka,takze je to asi jedno☺

evittam
24. nov 2014

@bielavila vef kazdy ako chce,zabudla som napisat,ze ma ani nrnadtrihovali a nie som ami dotrhana. a to mimochodom nezalezi od nejakeho balonika.

nanka3
24. nov 2014

@bielavila ano, pomohlo aj fyzicky, aj psychicky 😉, s balonikom precvicis aj svaly ktorymi sa tlaci, takze presne vies, ako tlacit, kocka, ktora so mnou lezala na izbe zrejme tlacila "do hlavy", a mala dopraskane zilky na tvari, krku aj dekolte. Po porode som sa pytala dr., ci bolo poznat, ze som cvicila s balonikom, povedal, ze ano, rodila som bez nastrihu, ale par stehov som mala, no na druhy den som v pohode sedela na stolicke/posteli, takze ak by som sla rodit opat, balonik si znovu zaobstaram, rozhodne to neboli vyhodene peniaze, takze ja len odporucam 😉
@evittam niektore zeny maju to stastie, ze porod prebehne bez poranenia, nevravim, ze balonik zabezbeci porod bez poranenia (u niektorych ano, u niektorych nie), ale urcite znizi to riziko, to ci ta nastrihnu, to zavisi od dr., ja som mala stastie na mladeho dr., ktoremu som dopredu povedala, ze som pouzivala balonik, tak nech ma nenastrihava, len v nevyhnutnom pripade.... povedal, OK, ale dodal, ze on nastrihy nerobi rad... mozno ak by som natrafila na "staru skolu", tak by ma nastrih neminul, kedze zial v slovenskych nemocniciach skoncia s nastrihom 7 zien z 10-tich 😒

evittam
24. nov 2014

@nanka3 To som aj ja chcela napísať, že záleží od lekára, ja som mala napríklad "starú školu" a ako som písala - bez nástrihu. Čo sa týka toho tlačenia - to sa pekne naučíš aj na predpôrodnom kurze, a keby si kočka aspoň čo to prečítala-tak by vedela, že do hlavy sa netlačí 🙂. Ja keď som rodila prvého syna o žiadnom balóniku som nevedela a ani teraz pri dcére - dozvedela som sa to až tu na MK a z reklamy. Ale to je len môj názor-každý ako chce a ako a čomu verí - ja si skôr myslím, že je to o tej psychike..... 😉

seahorse27
3. dec 2014

Mne balonik odporucil aj doktor, ale uz som ho nestihla vyuzit, lebo som porodila skor. Podla mna je jedno, pre ktory sa rozhodnes. Epino je podla mna nehorazne drahy a rovnako posluzi aj Aniball. Pre lahsie zavadzanie mozes pouzit lubrikacny gel.

espana76
9. máj 2016

Predam aniball, povodna cena 48 €, ponukam ho za 30 € + 2 € postavne. Cvicila som s nim 4 krat, vzdy som pouzivala kondom, takze z hygienickych dovodov je uplne bezchybny, zakupeny na oficialnej stranke aniball, 100 % stav, navyse kto ma pochybnosti, da sa objednat nahradny balonik. Prilozim aj nevyuzite kondomy. Nakoniec som rodila sekciou, takze ucinok bohuzial neviem posudit. Ak ma nikto zaujem napiste mi do IP.

lovely_choice
28. apr 2017

Ponúkam epino balónik málo používaný vydezinfikovaný za 30€ už aj s poštovným. Pôvodná cena bola 89€. Mne veľmi pomohol, porodila som bez nástrihu či natrhnutia a hneď so mohla v pohodičke sedieť.

janinkapm
28. apr 2017

Rozdiel neviem,ale pripajam sa k nazoru,ze to nieje marketingovy tah.Cvicila som pri oboch detoch s epinom.Obrovska psychicka pomoc a co sa tyka porodov,prvy tazky,synceka mi museli vytlacat sestricky,nemala som ziadne ine poranenie ako nastrih a syncek bol na mna velky.Doktorka sa cudovala,ze som sa nikde inde nenatrhla.Druhy porod s mensou dcerkou bez nastrihu,po porode som prisla na izbu a sadla som si akoby som nerodila.Pekne posediacky som kojila,dokonca mi hned spadol vankus pod postel,cupla som si a pekne som ho zobrala.Pozicala som ho kamoske,ona ziaden nastrih,velmi velmi spokojna,kedze pri prvom dietatku ju strihli na oboch stranach a nevedela nic robit 2tyzdne a doteraz ma s tym problemy.Takze hovorit.ze je to marketingovy tah niekym.kto to ani neskusal,je to zvlastne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre