Hlienová zátka

mimuska123_
26. mar 2012

som v 36 tt a dnes ma vysetrovala doktorka aj odspodu...kym som dosla domov na nohavickach taky tmavy hlien s krvou..ako koniec mestruacie...ked som volala naspät doktorke tak povedala, ze je to ok po vysetrneni..ale ze keby bol probelm mam dojst..nemoze to byt aj ta plodova zatka...som provorodicka..tak sa radsej pytam..dakujem

exupery
26. mar 2012

@mimuska123_ to bude vysetrenim...hlienova zatka je jasna krv s hlienom.

katkarv
26. mar 2012

@mimuska123_ nikto ti neda presnu odpoved,moze to byt zatka ale skor to bude z toho vysetrenia,aj mna na to lekar po vysetreni upozornil.Ak by ti aj odisla zatka tak sa este nic nemusi diat.

zlatusik28
26. mar 2012

@mimuska123_ ahoj, aj ja si myslím, že to bude tým vyšetrením, lebo hlienová zátka je hlienová a priesvitná, aspoň ja som to takto mala 😉

wieruss
26. mar 2012

hlienova zatka moze byt ruzovkasta, cervena az dohneda krv s hlienom 😉 ale zakrvacanie po vysetreni ku konca tehu je normalne, lebo vsetko je uz prekrvene a citlive. Pokial nekvacas tak, ze mas presiaknutu vlozku tak je to v pohode a nie je dovod na paniku. Takisto hlienova zatka moze odist a nemusi porod spustit... nicoho sa neobavaj, drobcek sa vypyta ked bude jeho cas a to potom urcite zistis, ze "uz je to tu" 🙂

mimuska123_
autor
27. mar 2012

no aj dnes mam taky slabsi vytok ako na konci menstrucie...je to este stale nasledok toho vcerjasieho vysetrenia? radsej sa spytam, kedze som prvorodicka 🙂

mimuska123_
autor
1. apr 2012

no mamicky...ked mi prave vyslo taka veelka guca ako sopel..taka zltakvej farby az priehaldna...to je ta hlienova zatka?

lure
8. júl 2012

@mimuska123_ mimuska123 práve aj mne vyšla taká guca žltkavej farby, bola to tá zátka?

mimuska123_
autor
8. júl 2012

no vyzera to ako taky sopel..a do tyzdna som porodila od vtedy

saska2208
22. júl 2012

@mimuska123_ dnes aj mne odislo presne toto co opisujes, termin.mam vsak az za mesiac, no otvorena uz som na 1cm a vcera a dmes aj.vnoci mi vkuse tvrdne brusko. Mam sa bat??

mimuska123_
autor
22. júl 2012

no mne ked odisla zatka tak som do tyzdna porodila a den pred porodom som bola na 1,5 cm, ale moze byt aj to, ze porodis o mesiac....ale bud pripravena 🙂

monikkak
22. júl 2012

Mne hlienova zatka odtekala postupne nie naraz asi 2 tyzdne pred porodom...ja som ju mala zo zaciatku taku zltkastu az hnedu potom len priesvitnu hlienovitu...len pred porodom 2 dni mi uz vytekal castejsie a bola taka redkejsia tak som si myslela ze je to plodova voda tak sme sli do porodnice ale voda to nebola mne ju prepichovali...ale bola som uz na 4 prsty otvorena tak dobre ze sme isli 🙂

maribell
29. júl 2012

..ja som tiez v 37 tyzdni a uz asi dva tyzdne zo mna vychazdaju take velke kusy ako keby zelatiny.. to je hlienova zatka? ...vychazda to zo mna asi vo velkosti ceresne...

sloto
18. aug 2012

baby... cakam dvojky, od vcera mi odchadza zatka, po kusoch, je zltkava, konzistencie bielku. vo stvrtok som sa vratila z nemocky, dnes je sobota a ja neviem ci sa vratit spat uz, alebo cakat? bolesti inak nemam....

diankahuygen
27. aug 2012

No ja som od 34 tyzdna na 4 prsty a v 35plus 5 dni som krvacala a vypadlo zo mna obrousky kus zrazenej krvy hned sme sli do nemocnici a povedali mi ze som ok a na druhy den som sla domov. Byvam v belgicku a nerozumela som doktorke tak dobre lebo som sa bala teraz neviem co mam cakat.Bojim sa

milka1978
21. okt 2012

@mimuska123_ ahoj .... mám takú otázku a nechcem zakladať novú tému ..... môžem mať kontrakcie alebo začať rodiť aj keď mi hlienová zátka neodišla? môže odísť aj pri pôrode? dakujem

bbbea
21. okt 2012

ahojte, prosim vas a ta hlienova zatka musi odist pred porodom???? ?ja cakam ze to pride kazdu chvilu ale vytok mam len taky husty biely...o zatke sa dozvedam len teraz 😒

katren
21. okt 2012

@milka1978 urcite mozes, mne ani pri jednom porode neodisla zatka sama......
@bbbea nemusi odist.....ako pisem vyssie, mne ani pri jednom neodisla sama.....az spolu s pichnutou plodovkou.....
a teraz mi este tiez nic neodislo.....

lili235111
21. okt 2012

takze zatka odist nemusi,ale to ked sa zacina poro ma zena bolesti,nie? ja mam uz vyse tyzdna taky husty biely vytok obcas taky do zlta ale bolesti nejake nemam,len cely den chodim na zachod lebo ma tlaci stale akoby na velku 😒

katren
21. okt 2012

@lili235111 bolesti mozu nastupit poriadne az neskor, mozes mat len take menzesove bolesti....ale ak mas tlaky, tak by som sa isla ukazat dr a ten ti povie co a ako dalej 😉

anjelicek26
21. okt 2012

@bbbea - nemusi... mne pri dcerke odisla s prasknutou plodovkou a o 4h uz dcerka veselo kricala.... a pri malom... mi praskla plodovka tri kontrakcie pred tym, nez maly zakrical, takze.... kde skoncila zatka netusim 😅

milka1978
21. okt 2012

@katren ďakujem ... pri prvom som rodila sekciou takže všetko bolo plánované a do operácie mi zátka neodišla

katren
21. okt 2012

@milka1978 ja som mala sice normalne, ale vyvolane a tiez mi zatka odisla az pri pichnuti plodovky, skor nie....

milka1978
21. okt 2012

@katren aha? takže nemusí odísť vôbec až pri pôrode ... tak aspoň viem, že ju zbytočne čakám 😀 aby som už išla rodiť 😀

katren
21. okt 2012

@milka1978 nie, nemusi vobec skor odist....

milka1978
21. okt 2012

@katren tak dakujem ... pozerám že máš termín skoro tak ako ja .... môj je 10.11. 🙂

katren
21. okt 2012

@milka1978 nemas zac.....no, ja pojdem asi skor /mozno len my s dr. by sme to chceli/, bo uz som otvorena, krcok spotrebovany, len sa caka na slecnu.....ale ze mam chodit s taskou uz, bo tretie za treti rok, vraj to byva rychle mi dr. vravela 😅 🙂

milka1978
21. okt 2012

@katren aha? tak to je super ... mna pozerala moja gyn. v pondelok a ešte nie som otvorena .... no v utorok idem na CTG a USG tak ma možno pozrú aj zo spodu či sa už neotváram .... ale vraj mám byť pripravená na sekciu tak sama neviem ako pôjdem rodiť ... vraj sa to vyrieši keď budem mať kontrakcie a podľa toho ako sa budem otvárať ... držím palce aby si to už mala za sebou ..... ja sa už ani pohnut neviem a každe rano a poobede so synom z a do škôlky už mi robí problém 😀 ale tak možno skôr pôjdem do pôrodnice 🙂

katren
21. okt 2012

@milka1978 aj ja idem v utorok na kontrolu......a s tym hybanim...no, sak co si budeme nahovarat....aj ja sa ledva gulam 😅
a nasi su doma obidvaja so mnou, takze o zabavu mam postarane 😀 😀

milka1978
21. okt 2012

@katren jááj tak ja by som asi osivela a to mam len jedneho chlapa doma a druhy sa mi narodi ..... som taka šťastna, že chodi do skôlky .... inak isto by som už bola v nemocnici po pôrode 😀 ..... len dúfam, že to v nemocke rýchlo zbehne a budeme čím skôr doma ... s prvým som bola po pôrode 10 dní v nemocnici lebo mal silnejšiu žltačku ... teraz sa chystám, že pôjdem len na 5 dní a domov 😀 že pekne plany ne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre