Holili ste sa pred pôrodom?

peny33
28. nov 2013

Ahojte kocky,holili ste sa tam dole pred prirodzenym porodom?Alebo je pravda,ze to vas oholia oni,ked nieste?

luliu
28. nov 2013

@peny33 Ahoj, oholila som sa sama 😉

erikad82
28. nov 2013

@peny33 tiež som sa radšej doma sama,nakoľko mi kámoška povedala,že v nemocnici oholia nasucho a dosť rýchlo-vraj je to dosť nepríjemné...

mimake
28. nov 2013

@peny33 Ja som sa oholila sama. Sestricka sa ma pytala ci som oholena a ja jej na to,som ale skontrolujte lebo ja tam teda nevidim 😉 Stacilo to aj tak na slepo 😉

nivi
28. nov 2013

holila som sa doma sama.

airvaveska
28. nov 2013

@erikad82
@mimake
@luliu Ahojte, môžem sa opýtať ako ste sa holili? Ja sa nezvyknem holiť, lebo potom mám veľmi podráždenú pokožku, veľmi ma páli a svrbí. Preto sa radšej neholím, pri prvom tehotenstve ma oholili v nemocnici a na sucho a potom to bolo hrozné 😒 . Preto chcem vedieť, či používate len žiletku a čistú vodu, alebo aj nejakú penu, či mydlo? ďakujem za váš čas... 🙂

peny33
autor
28. nov 2013

@airvaveska noo,ja som s ato tiez pytala preto,lebo sa nezvyknem presne kvoli tomu holit co aj ty.Ale mam pocit,ze asi by sme to radsej mali podstupit my same doma,akoby nas oni mali holit na sucho.Skus v sprche sa oholit,nepodrazdi ti to az tak pokozku a samozrejme zalezi aj od ziletiek..

sissy27
28. nov 2013

@peny33 záleží od konkrétneho doktora, napr. ten, u ktorého som rodila ja, bol taký staromódny a nevyžadoval ani holenie ani klystír... ja sa holím štandardne, ani pred pôrodom nebol problém...
@airvaveska ostrá žiletka, teplá voda a pena - stačí aj taká zo sprcháča, nemusí byť originál na holenie, ak máš citlivejšiu pokožku, tak holiť v smere rastu chĺpkov a teda lepšie na záver sprchovania / kúpania, trošku chĺpky aj pokožka zmäknú...

mimake
28. nov 2013

tak ako pisala sissy27

dijefcatko
28. nov 2013

@airvaveska na oblasť bikín používam intimne mydlo a vodu, klasika. tam ešte vidím 😀 zvyšok som nikdy neholila, len strihám strihačom, ktorý používam len na tento účel. pri prvom pôrode ma oholili štýlom šup šup a bolo, nič nepríjemné, bola som ostrihaná, teraz to urobím rovnako. viem, že mnoho mamičiek berie klystír a holenie niečo ako "ponižovanie" vlastnej osoby, ale mne to neprekáža, nech si to "urobia" tak, aby im bolo dobre 😎

kazunomiya
28. nov 2013

@airvaveska podrazdeniu sa da do velkej miery zabranit ak sa holis v smere rastu chlpkov, v ziadnom pripade nie proti smeru - to potom robi take skarede pupaky a pod. No asi je to najlepsie namokro s penou, mne staci pripadne aj sprchovy gel. Ale tiez sa nezvyknem holit, tak by ma aj celkom zaujimalo, aku oblast vlastne v porodnici potrebuju mat oholenu (ak to vyzaduju vobec, lebo myslim, ze holenie nie je nutne a niekde na nom snad ani netrvaju). Ci vsetko alebo len nieco.

Inak sa da aj epilovat niektorou z metod, celkom dobre su depilacne kremy, pokial na ne nie si precitlivena (mne nevadia), alebo strojcek (to je take drastickejsie) alebo som objavila cukrovu hmotu, da sa kupit a pouzit doma, ale to chce zase trochu grif, som sa s tym dost natrapila kym som prisla na to ze ako. S voskom nemam skusenosti. Epilacia vydrzi dlhsie takze som rozmyslala ze sa to da v pohode stihnut s predstihom a nemusim sa holit narychlo tesne pred odchodom...

m_ij_ka
28. nov 2013

@peny33 holila som sa doma sama

luliu
28. nov 2013

@airvaveska ziletka, tepla voda a mydlo, pripadne pena. Ak nedociahnes, ci nevidis, zapoj manzela 😉

linda20111
28. nov 2013

@peny33 ahoj, aj ja som sa holila sama doma, nie kvoli porodu ale tak to robim stale. Tam kde som ja rodila tak sa ma ani nepytali ci som sa holila kedze to videli 🙂
@airvaveska ahoj, odporucam ti holit sa viackrat pred porodom aby si na to koza zvykla, lebo ked to urobis len raz za cas alebo len jednorazovo pred porodom bude to pre kozu sok - palenie, svrbenie, zarastene chlpky a vyrazky. ked sa budes pravidelne tak si na to koza zvykne a nebudes mat uz ten problem, hlavne ide o to aby si to nemala po porode ked je to tam dole aj tak uz v dezolatnom stave nedajboze este po nastrihu a + podrazdenie z holenia :/ Ja pouzivam ziletku, penu na holenie, ak ti pena nerobi dobre tak na intimne miesta mozes miesto nej kludne pouzit aj Lactacyd. Este mozem poradit zo skusenosti, nepouzivat jednorazove ziletky, ale najlepsie je Gilette Venus, ten nedrazdi kozu ako jednorazove.

julka1990
28. nov 2013

Ja som sa preventivne holila doma sama po pamäti 🙂v nemocnici nasucho a len spodok aby sa lepaie hojila jazva po nastrihu a aby sa doktorim lepšie silo 😉 a nie je to nič hrozne klistir a oholenie..mna este trošku sestrička doholila v porodnici ale dostala som pochvalu ako dobre že som sa sama 😉

airvaveska
28. nov 2013

@luliu
@kazunomiya
@dijefcatko
@mimake
@sissy27
@peny33 Ďakujem vám všetkým za rady... tak skúsim niečo vyskúšať už teraz, aspoň zistím ako na to bude moja pokožka reagovať 🙂 A potom, na ostro, už budem vedieť, čo a ako... 😉

airvaveska
28. nov 2013

@linda20111 Ďakujem, určite skúsim gilette venus, jednorázovky už nechcem ani vidieť 🙂

oktobermimi
28. nov 2013

doma hodinu pred odchodom :D zo zrkadielkom v ruke 😀

mimkao
28. nov 2013

Ahoj, neholila som sa a ani v nemocnici ma neholili.

barcelona94901
28. nov 2013

v nr sa holí,ešte ta skontroluje 😉

zaza218
28. nov 2013

Ja mam za sebou tri porody,ale ani raz ma neholili v nemocnici na sucho. A to som bola v troch nemocniciach.

rusalinka
28. nov 2013

ja som sa tak priebežne doma holila, po pamäti a iba úplne dole... lebo tiež - vyrážky, svrbenie, des :-/ V nemocnici ma sestrička skontrolovala, povedala, že fajn... no a nakoniec bola sekcia, takže ma tak či ta vyholili úplne. Ale asi nie nasucho... a potom keď to začalo rásť, bleeeee. A ešte do tej jazvy, no celkom sranda 😀

jurcaga
28. nov 2013

@zaza218 kde neholia??? mna holili aj v TN, aj v ZA. v TN to bolo humannejsie: sup-sup 🙂

miku1
28. nov 2013

@peny33 Radšej som sa oholila sama 🙂

zaza218
28. nov 2013

@jurcaga ja som povedala ze neholia na sucho..aj ja som teraz bola v TN a bolo to v pohode

lutia
28. nov 2013

@peny33 mna oholila sestricka a bolo to nasucho ani svoju ziletku som nestihla vytiahnut a ani sa ma nepytali...jednoducho bolo to rychlo a bolo to ako uz niektora pisala sup sup a dodam ze to vobec nebolelo a ani nic nezachytila....a dodam na upresnenie ze oholila len miesto okolo pyskov

juliakocka
28. nov 2013

...ja som vyholena stale, to fakt ešte niekto je v dnešnej dobe zarastený tam dole, fakt neverim 😀

eeffka
28. nov 2013

neverim ze v dnesnej dobe dojde niekto do nemocnice neoholeny, brrrr
to je snad uz samozrejmost od 15tich

stanislavao
28. nov 2013

baby a neni vam hanba, aby vas cudzi ludia v nemocnici holili?

stanislavao
28. nov 2013

@airvaveska na holenie su specialne kremy urcene na holenie. ziletka musi byt nova. pokial nie krem na holenie, alebo pena, alebo gel, tak je dobry aj intim gel, ale bo detske mydlo. urcite nie nasucho a ani len s vouo. preto mate potom podrazdenu pokozku.

alka221
28. nov 2013

popravde ja by som sa hanbila ist asi s bobrom do porodnice.. myslim, ze by to mala byt samozrejmost. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre