Kde vám odtiekla plodová voda a ako ste reagovali?

petka_s
2. okt 2008

ahojte mamicky,
chcela by som sa opytat kde vsade vam odtiekla plodova voda?
ako ste na to reagovali??
zaujima ma to,preto lebo budem musiet v zime absolvovat nejake skusky,
a tak aby som vedela co robit ked nahodou to bude v skole.. 😀

kattum
2. okt 2008

mne sa to stalo doma v posteli, takze pohoda. Od prasknutia vody mas este 1-2 hodiny cas na prichod do porodnice, takze neboj. Len 10 % porodov sa zacina vodou, vacsinou prichadzaju najskor kontrakcie. Ak sa fakt bojis, tak posledne 2 tyzdne pred terminom zo sebou nos nahradne nohavice, v skole sa prezlecies (pripadne dokoncis skusku 🙂 ) a v pohode odides domov alebo do porodnice napr. taxikom.

petka_s
autor
2. okt 2008

no dobree,
a to vela tej vody odtecie?
riadna mlaka bude?

claudinka
2. okt 2008

v takych navaloch a vobec nie nejako vela, len sa ti to bude zdat vela 😉
ja som bola tiez v posteli a Konikovala som 😉 😉

m.a.r.t.i.n.a
2. okt 2008

Baby a skor v noci počas spánku alebo cez deň keď ste v pohybe? Alebo to je prípad od prípadu?! Ja sa tiež bojím, že to bude v Hypernove 😀

filipa
2. okt 2008

to je individualne, u mna to bolo v posteli, rano po prebudeni sa, postupne, ziaden naval to nebol, ale mam kamaratku, ktorej PV odtiekla v poluse 🙂 , takze Martinka, ziadny strach.

lienka55
2. okt 2008

Tiez si myslim ze je to individualne,mne odtiekla poobede na gauci,hned som spanikarila ale bol to zaroven taky smiesny pocit teda aspon pre mna.Mne odtekala postupne a ked som prisla do porodnice tak som mohla teplaky zmychat. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martina co sa chystas do hypernovy?

roasha
2. okt 2008

petka-ziadna panika,voda ti vobec nemusi odtiect,ja som mala kontrakcie,a vodu museli prepichnut. 😉

shela
2. okt 2008

petka...mne plodovu vodu museli prepichovat po skoro 24 hodinach kontrakcii...a mala sa narodila po 6 hodinach od prepichnutia vody...aspon u mna to tak bolo ze to som mala pocit ako keby som si zmylila postel s WC 😀 niekomu moze voda odtekat postupne aj niekolko dni.. ale vacsinou sa porody zacinaju ked su mamicky v klude...ci uz v noci ked spia alebo len tak oddychuju pocas dna 😉

adrioska
2. okt 2008

baby viem ze sprosta otazka, ale ked sa Vam to stalo napr. na gauci, v posteli, vedeli ste to vycistit? Lebo nas upozornovali na predporodnom kurze, aby sme si davali v poslednom stadiu nejaku nepremokavu foliu do postele prip. aj do auta, lebo ta PV sa neda vycistit a velmi to smrdi potom...

katy1979
2. okt 2008

v pohode sa to opralo vôbec to nebolo citiť. mne odtiekla voda v noci, teda akurát som isla spať, lahla som si do postele a postupne to začalo tak ako baby písali v návaloch.
Akurát ked som dosla do porodnice tak odo mna pýtali vložku, samozrejme nemala som ju, chceli otestovať či to bola naozaj plodová voda.

adrioska
2. okt 2008

Diki Katy, aspon viem, ze aj na to mam mysliet...

deina
2. okt 2008

Mne vecer, ked som si fenovala vlasy. Najprv len tak po troske, ale potom v noci nemocnici to riadne tieklo.

petka_s
autor
2. okt 2008

no okey teda..a ked sa prepichuje,tak to neboli?
lebo som nieco pocula ze ked sa prepichuje aby PV odtiekla,tak ze to nieje bohvie co..?
no to som zvedava ako to dopadne mne,
asi si budem aj ja davat dake pampers :D aby za mnou nekyckalo :D :D :D

bashka
2. okt 2008

inac mne doma v posteli a hned som utekala na WC...sedela som tam 20 minut kym to cele odtieklo...akoby som 20 minut cikala 😀 No a potom cestou este po troske a v nemocke tiez...ale tych 90 percent vtedy, naraz a velaaaaaaaa...takze neviem, ako by som reagovala v meste. Nosievala som posledny mesiac so sebou 2 velke vlozky, asi by mi nepomohli 😀

shela
2. okt 2008

petka...prepichovanie boli dost...najhorsie je ked uz mas take 4 minutove kontrakcie a oni do teba pchaju taku umelu tycku...no des...ani tak to vysetrenie ze na kolko si otvorena neboli ale to prepichovanie auuu 😖

jahodka11
2. okt 2008

na porodnej sale 😀 takze nic extra 😉 ale mna prepichovanie nebolelo, nebolo to prijemne, ale nebolelo.....kontrakcie som este nemala, mozno aj preto... 🙂

nevesta
2. okt 2008

Mne odtiekla doma o pol noci, spala som a zobudila som sa na to, ze som sa pocurala... taka rozospata som isla na wc a ked to neprestavalo tiec, zamyslela som sa a zrazu blik, doslo mi, ze taky velky mocovy mechur nemam 😀 Muz bol este hore a ked som mu povedala, ze uz, tak zacal panikarit, ale dal sa do kopy a isli sme 😉

annag
2. okt 2008

mne odtiekla voda pri obidvoch deťoch a v noci tak, že som sa na to prebudila. Pri dcérke veľmi veľa, to som aj ja sedela na záchode, ale dlho. Vždy, keď som si myslela, že už dosť, dala som si vložky a o chvíľu znovu tiekla. Tak som tam presedela hodinu a minula dva balíky vložiek 😀 . Pri synovi mi odtiekla,ale nie toľko, len dva krát sa mi pustila a potom dosť, porodila som ho až po vyvolaní pôrodu o dva dni.

Takže, ak odtečie voda celkom, tak nie že vložky, ani uteráky Ti nepomôžu, to už nech si tečie ako chce 😉 🙂

nevesta
2. okt 2008

Petka S, no neviem, ze by existovalo nieco, co by zadrzalo tolko vody 😅 ALe zas nie kazdemu odtecie naraz... Bola som prekvapena v porodnici, ked ma vysetrovali a pretrhol tu blanu (nepamatam si, ze by to bolelo, skor nasilu otvaranie krcka...), ze kolko vody este vytieklo...

susik77
2. okt 2008

mne odtiekla na 2x 😎 1.krat po polnoci doma-citila som prasknutie. Ale odtieklo len trochu. Prisli sme do porodnice, urobili mi ultrazvuk a povedali, ze uz cast odtiekla. Potom po klystire odtiekla vo vacsom mnozstve 😎

susik77
2. okt 2008

takze 2.cast. porod bol potom o 10.49 doobeda 😎

roasha
3. okt 2008

prepichovanie vobec nebolelo. 😉 🙂

janacizmarikova
3. okt 2008

ahojte, mne odtiekla voda cestou na vysetrenie ku gynekologovi. bolo to dva tyzdne pre naplanovanym porodom, rano ma manzel zobral autom, aby som nemusela cestovat busom, a ako sme na parkovisku zaparkovali, tak som zrazu pocitila strasne divne veci: 🙂 ¨..Najptrv som nevedela co to je, lebo mi absolutne nic nebolo, nic ma nebolelo, len ta voda, potom som sa zlakla, lebo som zacala chapat co to je...nevedela som co robit, lebo odtekala velmi rychlo....takze miesto vysetrenia u doktora/mal vysetrit, ci budem mat cisarsky alebo normalny porod, lebo pri poslednej navsteve sa mu to nezdalo/ som bola prijata rano o 8smej. Cely den som sa trapila, neotvarala som sa , tak sa pan doktor rozhodol o pol noci ze to bude cisarsky. A NAsa NINKA je na svete uz skoro sest mesiacov.

mihanka
3. okt 2008

mne odtiekla voda v nemocnicnom bufete, bola som v nemocke 4.den na pozorovanie po poradni pre malo plodovej vody a pre zle ctg, cely tyzden som sa chystala domov, aj ma mali prepustit, ale simonka si povedala, ze sa len presunieme oproti na sestonedelie 🙂 bol ma pozriet manzel, vravela som mu, ze ma boli trosku podbrusko, take mierne falosne kontrakcie, tak ma isiel odprevadit a ako som sa postavila, zacala mi odtekat voda, nastastie mi doniesol cisty uterak, lebo by sme nechali fajnu mlacku vo vytahu, kde sme sa strasne rozosmiali... o par hodin nastupili kontrakcie a o par hodin bola Simonka na svete... 😵 😵

miriamka
3. okt 2008

No mne plodova voda praskla v noci v posteli.Vstala som ze idem na WC,ale nieco zo mna tieklo...som myslela ze unik mocu 😀 ,az ked to tieklo a tieklo som si povedala,ze je to asi plodova voda...
Nesprevadzalo to ziadna bolesti,kontrakcie ani nic.Tiez nastali asi 2 hodiny po tom,ked som uz bola v nemocnici

geegee
3. okt 2008

mne praskla voda v posteli a nebudem suhlasit s kattum, ze mas este 1-2 hodiny na prichod do porodnice. Ja som hodinu po prasknuti vody mala uz odrodene. Bolesti som dostala hned ako som sa potom postavila.

rinuska
5. okt 2008

Mne pri obodvoch pôrodoch praskla voda , pri prvom som porodila až o 12 hod po prasknutí a pri druho o 7 hod. Bolesti som tisž dostala asi 5 min. po prasknutí. Ale voda mi šal strašne pri druhom , vôbec som nemohla chodiť , lebo sa to zo mna lialo - hlavička nebola zostúpená takže voda odtekala ako divá 😀

bambulkabambulkova
23. apr 2011

ahojte kamoska je 39tt vcera rano jej odtiekla plodova voda rano o piatej uz je v nemocnici od vcera,ale nic jej nedali ani infuziu ani nic no aby som bola presnejsia jej este stale odteka ta plodova voda do kedy sa ma cakat??Bojime sa o nu napiste mi Postu 😒

katuska1974
23. apr 2011

ahojte,mne pri prvom drobcovi odtekala postupne pomalicky od rana a az vecer som isla do nemocnice,lebo sa mi to moc nepozdavalo 😀 ,no prvorodicka 😀 a maly sa narodil az rano.Myslela som si ze mam este cas,ale si ma zrovna nechali v nemocke a manzel mi doniesol veci,ani zbalena som nebola,lebo to bolo 3 tyzdne do terminu.U druheho mi odtiekla u sesedov,bola som susede farbit vlasy,stihli sme akurat korienky zafarbit a naraz bum! a podo mnou kaluz ako hrom 🙂 ,odtiekla mi voda mesiac pred terminom /ale bola som upozornena dr.ze to bude asi skorej/a maly sa narodil za 3 hodky 😵 ,susedka si dofarbila vlasy sama 😀 😀 😀

gabuci
27. apr 2011

Mne prvýkrát odtiekla ked som išla spať.Osprchovala som sa,ľahla som si do postele a vtedy to prasklo.Manžel už spal,ja sompozerala tv,no vyskočila som lebo dosť som bola hned mokrá.Utekala som na wc,ako som tam sadla prestala,ked som sa zdvihla znovu.Bolo to o pol noci,tak okolo druhej sme boli v nemocnici.V aute deka,ja som mala nie len vložky ale v nohaviciach aj látkové plienky detské.Tak 15 minut cesty od nás je mesto,všetko mokré podo mnou.Ked som vystupila z auta normálne mi zostala zima aká som bola mokrá,Kontrakcie len slabo sa začinali.Nohavičky sa dalo vyžmýkať.Ja som sa nenaplašila lebo pred tým som bola v nemocnici 11 týždnov a z našej izby niektoré baby tak išli rodiť,že bud sa im uvolnila tá hlienová zátka to je taký ružovkastý výtok potom,alebo odtiekla voda niektorej.Niekomu slabo,inej tak ako mne sa to stalo doma.Jednej na izbe tak rýchlo a veľa,že normálne ako sa postavila celé kaluže pri posteli mala.Priesvitná bola ako obyčajná voda.Aj ja som mala čistú-Oni to tak píšu,že voda čírá nezapáchajuca.Vtedy je to dobre.Vtedy ešte dieťatku nechýbalo nič,malo všetko v maternici,výživu všetko v norme.Ked už má niekto také bledozelené,to znamená,že diaťa už musí na svet,už to tam nemá výživné čisté...Jedna ako jej praskla voda,išla za sestričkou,že má flaky na pyžamo také zelenkasté.Hned jej povedali,nech zoberie veci pôjde v noci na sálu,do rána porodí.Ja som potom ešte došla domov,bola som od 28-ho týždna v nemocnici 11 týždnov,potom ma pustili,týžden doma a išla som naspäť v noci rodiť.Pri druhom dieťatku mi zobrali,teda prepichli vodu.Nebolelo mi to.Nič moc.Potom sa pustili kontrakcie a rýchlo som mala pôrod za sebou.Nie je to nič strašné,je to trošku nepríjemné,ked to vyteká na nevhodnom mieste,oprať som to vedela aj z deky aj z nohavíc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre